DMG MORI – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 17 Oct 2024 11:46:21 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 DMG MORI City – the Home of Technology https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/17/dmg-mori-home-technology/ Mon, 17 Jul 2023 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26025 A DMG MORI az idei EMO-n mutatja be az új, Machining Transformation (megmunkálási átállás) névre keresztelt keretrendszert, és olyan, innovatív technológiákat és megoldásokat tartalmaz, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét. A szerszámgépgyártás világa Hannoverben fog találkozni, 2023. szeptember 18-23. között. A DMG MORI itt fogja bemutatni a nagyközönség számára Home of Technology’ névre keresztelt kiállítását a […]

The post DMG MORI City – the Home of Technology appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A DMG MORI az idei EMO-n mutatja be az új, Machining Transformation (megmunkálási átállás) névre keresztelt keretrendszert, és olyan, innovatív technológiákat és megoldásokat tartalmaz, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét.

A szerszámgépgyártás világa Hannoverben fog találkozni, 2023. szeptember 18-23. között. A DMG MORI itt fogja bemutatni a nagyközönség számára Home of Technology’ névre keresztelt kiállítását a 2. pavilonban. A szerszámgépgyártó az erre a célra megalkotott “DMG MORI City” -re keresztelt városban a fő témájára, a Machining Transformation-re (MX) összpontosít. Az MX négy alappilléren nyugszik: műveletintegráció (Process Integration), automatizáció, Digital Transformation (DX, digitális átállás) és Green Transformation (GX, zöld átállás), ezeket a DMG MORI innovatív technológiákon és megoldásokon keresztül mutatja be, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét.

A nagyjából 9,000 m² alapterületű DMG MORI Cityben a látogatók átfogó gyártási koncepciókat tekinthetnek meg, a legkorszerűbb szerszámgépekkel a technológia minden területéről: az univerzális- és hosszesztergáktól az 5-tengelyes megmunkálóközpontokon és eszterga-maróközpontokon át az additív gyártásig. A 39 db. kiállított szerszámgépen és a 20 db. automatizálási megoldáson kívül itt rendezik meg a CTX beta 450 TC eszterga-maróközpont, a CTX 450 és CTX 550 univerzális esztergák, valamint az INH 63, egy vízszintes főorsójú, 5-tengelyes megmunkálóközpont világpremierjét is. A termékpalettát a PH Cell 800 palettakezelő rendszer és az UH-AMR 2000, egy munkadarab- és szerszámkezelésre egyaránt alkalmas autonóm robot teszik teljessé.

“A megmunkálási átállás úttörő megmunkálási megoldásai és innovatív alkalmazásai jelentik azt az alapozást, amire fel tudtuk építeni a DMG MORI Cityt.”

– magyarázza Irene Bader, a DMG MORI COMPANY LIMITED globális vállalati kommunikációs- és marketing igazgatója, az igazgatótanács tagja.

A városképhez sok helyen hozzátartozik a megmunkálási átállás: az MX téren például a legkorszerűbb szerszámgépek, automatizálási megoldások és digitális eszközök vannak a középpontban. Az MX főutat pedig a megmunkálás jövőjét kijelölő innovatív megoldások szegélyezik. DMG MORI Cityben kézzelfoghatóan lehet érteni a csatlakoztatás fontosságát. Minden út a Jövő sugárúthoz vezet, a DMG MORI itt mutatja be a csatlakoztatás területéhez kapcsolódó digitális eszközöket. A szakértők beavatják az ügyfeleket, hogyan tudják vállalati szinten hálózatba kapcsolni a teljes gyártási folyamatot.

Machining Transformation (MX): forradalmasítja a megmunkálást

A Machining Transformation keretrendszerével a DMG MORI választ ad a minden korábbinál gyorsabb, hatékonyabb és egyre inkább fenntartható gyártás jelentette kihívásokkal, amelyekkel minden vállalat szembesül. A DMG MORI a négy alappillért kombinálva tudja támogatni az ügyfeleit: műveletintegráció, automatizáció, Digital Transformation (DX) és Green Transformation (GX). A keretrendszer következetes összehangolásával lehet átfogó termékeket és megoldásokat kínálni.

Integrált technológiák és műveletek a maximális hatékonyság érdekében

A Machining Transformation része a műveletintegráció, amely a DMG MORI-nál már évtizedek óta a gyakorlat része. Azonos munkatérben végzett, szimultán 5-tengelyes marási- és esztergálási műveletekkel fenntarthatóan lehet optimalizálni az összetett alkatrészek megmunkálását. A DMG MORI napjainkban további technológiákat is integrál, mint például a köszörülést, fogmarást, az ULTRASONIC megmunkálást és a porfúvókákkal végzett additív gyártást. Mindez nyilvánvaló előnyökkel jár, csökken az átfutási idő, nő a gépkapacitás és a gyártási minőség is javul az ismételt felfogások kiküszöbölésével. A műveletek integrálását DMG MORI Cityben a CTX beta 450 TC-n lehet megfigyelni.

Az átfogó automatizálási megoldásoknak köszönhetően javul a termelékenység és a pontosság

Az átfogó és rugalmas automatizálási megoldások szintén fontos szerepet játszanak a Machining Transformation-ben. Egyrészt a termelékenység nő a szerszámgépek kihasználtságának maximalizálásával még a gépkezelő nélküli műszakokban is. Másrészt az automatizált gyártás állandó szinten tartja a gyártott alkatrészek minőségét. A modern automatizálási megoldások, mint például a PH Cell 800 és az UH-AMR 2000, a lehető legnagyobb rugalmasságot biztosítják az ügyfelek számára, ezt élőben is megtapasztalhatják az EMO-n, mindkét újdonság világpremierjének keretében.

Tegyen szert versenyelőnyre a Digital Transformation-nek (DX) köszönhetően!

A hardverhez hasonlóan az intelligens digitalizálás is fontos része a megmunkálási átállásnak. A mesterséges intelligencia, az Internet-of Things (IoT), a Big Data és a Digital Twin csak néhány olyan téma, amellyel jelentősen befolyásolhatjuk és optimalizálhatjuk a műveleteket a későbbiekben. Az intelligens digitalizálási termékek használatával a DMG MORI ügyfeleinek lehetőségük nyílik a termelésüket teljes mértékben hálózatba kapcsolni és nyomon követni, ezért ők versenyelőnyre tehetnek szert és új üzleti modellt alakíthatnak ki.

A Green Transformation-nek (GX) köszönhetően a fenntarthatósági céljait is el tudja érni

A Machining Transformation negyedik pillére a Green Transformation, amely a klímavédelmi célok teljesítését és a növekvő energiaárak kompenzálását tűzte ki célul. Az úgynevezett DMG MORI ZÖLD GAZDASÁG (DMG MORI GREEN ECONOMY) irányelv mentén az erőforrásokat takarékosan felhasználó szerszámgépek (GREENMACHINE), energiahatékony üzemeltetés (GREENMODE) és a zöld technológiákkal végzett gyártás (GREENTECH) összefonódásával kialakított partnerség a cél. A GREENMODE egy 13-pontos cselekvési terv, amely úttörő technológiákat és innovatív jellemzőket tartalmaz, hogy a szerszámgépek energiafelhasználása akár 30 százalékkal csökkenjen. A DMG MORI ezeket az intézkedéseket az EMO-n egy különleges, GREENMODE PROMÓCIÓS TERÜLETEN mutatja be, számos szerszámgépen. A GREENTECH elvei szerint megmunkált munkadarabokat szintén meg lehet tekinteni, közéjük tartozik például a vízerőművek turbinakereke vagy az energiatároló rendszerek tüzelőanyagcelláinak kétpólusú lemezei.

Az MX pillérei a fenntarthatóságot is elősegítik

A Machining Transformation szorosan összefügg a fenntarthatóság témájával. Ez azért van, mert a műveletintegráció, az automatizáció és a Digital Transformation közvetlenül hatnak a Green Transformation-re is. Az EMO-n a DMG MORI bemutatja ezt az utat, átadjuk a szót Irene Bader-nek:

“A városokban találkozhatunk és tapasztalatot cserélhetünk. Ugyanez a helyzet DMG MORI városban is, ahol ügyfeleinket és minden kedves érdeklődőt elkalauzolunk a technológia izgalmas otthonába, amelynek a Machining Transformation a vezérmotívuma.”


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post DMG MORI City – the Home of Technology appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Innovatív technológiák a fenntartható gyártás érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2023/01/09/dmg-mori-pfronten-2023/ Mon, 09 Jan 2023 11:10:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23529 Folyamatintegráció, automatizálás, digitalizálás és fenntarthatóság: a DMG MORI a szerszámgépgyártás jövőjét átfogó gyártási megoldásokkal képzeli el.  A 2023-as esztendőt rögtön egy rendezvénnyel indítja DMG MORI: 2023 január 30. és február 11. között a legnagyobb, németországi gyárában, Pfronten-ben ismét megrendezésre kerül a szokásos nyílt napok rendezvény. A szerszámgépgyártó 3,800 m²-es területen, 5,000 látogató számára tart hét világpremiert. Az […]

The post Innovatív technológiák a fenntartható gyártás érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Folyamatintegráció, automatizálás, digitalizálás és fenntarthatóság: a DMG MORI a szerszámgépgyártás jövőjét átfogó gyártási megoldásokkal képzeli el.

 A 2023-as esztendőt rögtön egy rendezvénnyel indítja DMG MORI: 2023 január 30. és február 11. között a legnagyobb, németországi gyárában, Pfronten-ben ismét megrendezésre kerül a szokásos nyílt napok rendezvény. A szerszámgépgyártó 3,800 m²-es területen, 5,000 látogató számára tart hét világpremiert. Az esztergákat a CTX 350 képviseli. Ez a korábbi CLX és CTX alpha-családok előnyeit ötvözi. A DMG MORI a T1-et és a T2-őt mutatja be, amelyek a belépő szintet jelentik az univerzális esztergák között. Ráadásul az M1 nagytestvére, a 3-tengelyes M2 is szerepel a kínálatban. A szimultán 5-tengelyes marás témájában a DMU 40 és a monoBLOCK-család új generációja, valamint a DMF 300|11 jelenti az újdonságot. A magas színvonalú automatizálást 14 autonóm gyártási megoldás demonstrálja az összesen 28 kiállított CNC szerszámgép közül, amellyel minden technológiát lefednek. Az egyik legfőbb látványosság a CTS (Central Tool Storage – központi szerszámtároló), egy központi szerszámtár, amely egy szállítórendszer segítségével automatizálja a szerszámellátást. 

Univerzális esztergálás a legkorszerűbb eszközzel

A CTX 350 az univerzális esztergák kedvező árát és minőségi felszereltségét ötvözi.

A DMG MORI az új CTX 350 univerzális esztergát a CLX 350 és a CTX alpha 500 közös utódjának szánja. A világpremierben tudatosan ötvözték mindkét elődmodell előnyeit, tehát a CLX-család kedvező árát és a CTX-család teljesítményét és gazdag felszereltségét. Az új szerszámgép jellemzői: a főorsót továbbfejlesztett hűtésű, energiatakarékos szinkronmotor hajtja, a max. fordulatszáma 5,500 ford./perc, dinamikus és precíz C-tengely a jobb pozícionálás érdekében és egy VDI-30 szerszámozású revolverfej minimálkenéssel. Opcióban rendelhető Y-tengely a kategóriában egyedülállóan nagy, +/- 50 mm-es lökettel, ellenorsó 6,000 ford./perc fordulatszámmal és egy hátsó forgácskihordó, az alapkivitelű helyett. A DMG MORI szerszámgépei SIEMENS vagy FANUC vezérlővel egyaránt rendelhetőek. A CTX 350 moduláris megoldásait az intelligens automatizálási megoldások teszik teljessé: a munkadarabok autonóm be- és kiszerelése, valamint a tengelyszerű alkatrészek kiadagolása az ellenorsón keresztül.

Nagy termelékenységű univerzális esztergálás versenyképes áron

A T1 és a T2 a termékpalettán az új, belépő szintű univerzális esztergák.

Az M1 függőleges főorsójú megmunkálóközpont sikerén felbuzdulva a DMG MORI most az univerzális esztergák belépő szintjét is meghódítja az új T1 és T2 esztergákkal. Mindkét típus a legkorszerűbb elemekből épül fel: a nagy teljesítményű főorsó, mérőlécek az X-szánon és modern SIEMENS vezérlő, valamint az IoTconnector a digitalizált gyártáshoz kapcsolódáshoz. A robusztus gépágy és a minden szánra felszerelt mérőlécek garantálják a dinamikus és pontos esztergálási műveleteket. A T1 és a T2 három különböző felszereltséggel (COMPLETE, PLUS és PRO) rendelhető, ezzel többféle gyártási követelménynek is megfelel. Az univerzális eszterga ráadásul a DMG MORI PAYZR előfizetéses rendszerében is szerepel. Az univerzális esztergák belépő szintjét jelentő T1 és T2 típusok mérföldkőnek számítanak a minőség és megbízhatóság terén. A szerszámgépek lelkét a kiváló minőségű főorsók jelentik. A T1 esetén a fordulatszáma 4,500 ford./perc és 140 Nm a nyomatéka, míg a T2 esetén a fordulatszáma 3,500 ford./perc és 319 Nm a nyomatéka. A T1 esetén a rúd áteresztési átmérő alapkivitelben ø 65 mm, míg a nagytestvérének ø 80 mm. A revolverfej tizenkét férőhelyes (T1: VDI 30 / T2: VDI 40). A masszív gépágy 45°-ban meg van döntve az optimális forgácselvezetés érdekében. Mindennek köszönhetően a T1 és a T2 kiváló eredményekkel büszkélkedhetnek kategóriájukban. A T1-el például szénacél esztergálásakor 4 mm fogásmélységet lehet beállítani 240 m/perc forgácsolósebesség mellett.

Nagyméretű munkadarabok költséghatékony, 3-tengelyes megmunkálása

Az M2 munkaterébe a 1,100 x 550 x 510 mm-es löketeinek köszönhetően nagyméretű munkadarabokat is lehet szerelni.

Az M1 sikerét követően a DMG MORI a belépő szintű, függőleges főorsójú megmunkálóközpontok termékpalettájának bővítése mellett döntött az új M2 bemutatásával. Kistestvéréhez hasonlóan ez a 3-tengelyes marógép szintén költséghatékony szerszámgépnek fog számítani. Az M2 kiválóan alkalmas nagy volumenű termelés esetén a szűk keresztmetszetek elhárítására. A gépasztal mérete 1,400 x 600 mm, míg a löketei 1,100 x 550 x 510 mm-esek, ezáltal nagyméretű munkadarabok számára is elegendő a munkatér ebben a kategóriában. A monolit felépítésű gépágy nagy merevséget és optimális rezgéscsillapítási tulajdonságokat biztosít az M2-nek. A felhasználók nagyra értékelhetik a minőségi gépépítő elemeket és a megmunkálóközpont nagy hőállóságát is. A nagy teljesítményű főorsók fordulatszáma 10,000 ford./perc vagy 12,000 ford./perc és a gyors, 24 szerszámhelyes szerszámtár is az alapfelszereltség része. Mindent egybevetve, az M2 dinamikus és stabil megmunkálást tesz lehetővé, kiváló felületminőséget és hosszú szerszáméltartamot garantál.

Sokoldalú, teljes megmunkálás kis alapterületen

Felszereltségi csomagok egyedi követelményekhez: a DMG MORI bemutatta az új, belépő szintű, szimultán 5-tengelyes megmunkálóközpontját három változatban: DMU 40, DMU 40 PLUS és DMU 40 PRO.

A DMU 50 3. generációjából több, mint 10,000 példányt adtak el, ez azt bizonyítja, hogy a kompakt és vonzó árú, szimultán 5-tengelyes megmunkálásra alkalmas, univerzális megmunkálóközpontokra nagy szükség van számos iparágban. Az új DMU 40-el a DMG MORI a belépő szintű kategóriában kínál sokoldalú gyártási megoldást a teljes megmunkáláshoz is. A szerszámgép a 3. generációs DMU 50 koncepcióján alapul és a kategóriájában a legjobb építőelemeket tartalmazza, a főorsóktól a közvetlen hajtásokig, valamint előkészítést az automatizált gyártáshoz a PH 150-hez vagy Robo2Go-val. A három alapgép – DMU 40, DMU 40 PLUS és DMU 40 PRO – az egyedi igényeket is kielégítik, a pontosságuk a µm-es tartományban van. Összefoglalva, a DMU 40 a 3. generációs DMU 50 minden előnyét nyújtja, mindezt a piac legkedvezőbb listaárú, szimultán 5-tengelyes megmunkálóközpontjaként.

A bevált monoBLOCK koncepció következő szintje

Optimalizált gépépítő elemek a még jobb megmunkálás érdekében: a DMG MORI monoBLOCK-családjának második generációja is megőrizte az elődök sokoldalúságát, az ergonómiát és a pontosságot.

Több, mint 6,000 megmunkálóközpont telepítését követően a DMG MORI elérkezettnek látta az időt a sikeres monoBLOCK-család második generációjának bemutatására. Az új, 2. generációs DMU 65 monoBLOCK, valamint a 2. generációs DMU 75 monoBLOCK ergonomikus, csökkentett zajkibocsátású kialakítással rendelkezik és lenyűgöző a minden téren optimalizált pontossága. A 2. generációs monoBLOCK pontossága 20 százalékkal javult. A 4 µm-es pozícionálási pontosságot alapkivitelben is képes tartani. Az IO-Link érzékelőkkel 4.szintű csatlakozásra képes, és az alapkivitel is rendelkezik automatizálási illesztőfelülettel. A monoBLOCK koncepció továbbfejlesztésekor a DMG MORI megőrizte az elődmodellek előnyös tulajdonságait: az ergonómia, a sokoldalúság és a pontosság továbbra is jellemzi az új, 2. generációs DMU 65/75 monoBLOCK típusokat is. A monoBLOCK koncepció optimalizálása elsősorban a nagypontosságú megmunkáláskor alapvető fontosságú alkatrészeket érintette. Az X-, és az Y-szánok golyósorsói közvetlen hajtásúak és külső hűtésűek, a merev, billenő NC-körasztal ferde fogazású fogaskerekes hajtása optimális felületminőséget biztosít még folyamatos üzem esetén is. A szánok termoszimmetrikus hűtése a pontatlanságokat küszöböIi ki. Mindezen fejlesztéseknek köszönhetően a hőstabilitás 20 százalékkal javult.

Mozgóoszlopos konstrukció a legsokoldalúbb megmunkáláshoz

A DMF 300|11 nagypontosságú megmunkálást tesz lehetővé a 3,000 x 1,100 x 1,050 mm-es löketein

Az újonnan kifejlesztett DMF 200|8-al és DMF 300|8-al a DMG MORI új szintre emelte a mozgóoszlopos szerszámgépek kategóriáját. A szerszámgépgyártó a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően a nagyobb, DMF 300|11-est mutatja be, amelynek a merevsége az elődeihez képest 20 százalékkal nőtt. Az 5 µm-es pozícionálási pontosság a merev gépágynak, az X-tengelyre szerelt, 3 db. lineáris vezetéknek és az átfogó hűtési koncepciónak köszönhető. A 3,000 x 1,100 x 1,050 mm-es löketekkel a DMG MORI 40 százalékkal nagyobb munkateret kínál, a szerszámcsere pedig a kistestvérekhez hasonlóan, biztonságban, az asztal mögött zajlik. A szerszámtár alapkivitelben 40 szerszámhelyes, akár 400 mm hosszú szerszámot képes tárolni. A folyamatos előrejelzéseknek köszönhetően a marási teljesítmény is egyenletes. Az ergonomikus, zajcsökkentett kivitelnek köszönhetően a DMF 300|11 használata kényelmes, és elő van készítve a termelékenységet növelő automatizálási megoldásokhoz.

Versenyképes az innovatív automatizálási megoldásoknak köszönhetően

A DMG MORI termékpalettája mára 57 automatizálási megoldást tartalmaz 13 termékcsaládon belül gépspecifikus, univerzális és méretezhető megoldásként, ez magában foglalja a teljes hardvert és szoftvert egyaránt: a szerszám- és palettacserélős gépektől a rugalmas gyártócellákon át az automatikus szerszámtárolóig (CTS), a vezető nélküli szállítójárművekig (AGV & AMR) és a rugalmas gyártó számos, kulcsrakész bővítési szintjéig, mint például az LPP vagy a MATRIS, amelyet a DMG MORI CELL CONTROLLER LPS 4 vezérel.

Egyre több vállalat számára fontos feladat a gyártási folyamatok rugalmas automatizálása. A cél a termelékenység és a hatékonyság növelése, hogy versenyképesek tudjanak maradni a világpiacon, ez a fejlesztés mozgatórugója. A termelőegységek minél jobb kihasználtsága egyúttal a gazdaságosságot és az ökológiai egyensúlyt is javítja. A DMG MORI az innovatív automatizálási megoldásaival évek óta az egyre inkább autonóm folyamatokra törekszik. A termékpaletta mára 57 automatizálási megoldást tartalmaz 13 termékcsaládon belül, a munkadarab- vagy paletta kezelésre, ez magában foglalja a teljes hardvert és szoftvert egyaránt. Ezenkívül rendelkezésre állnak a PH‑AGV és WH-AMR automatizált, irányított járművek is. A DMG MORI ezekkel a megoldásokkal 150-féle géptípust tud felszerelni, sok esetben utólag is. A pfronten-i nyílt napokon 14 gyakorlati alkalmazást mutat be az automatizálási megoldásokra. A palettakezelési megoldások, mint például a PH 150, a PH Cell-család és a kerekes palettatároló rendszerek (RPS 3 és RPS 9), a WH 3 Cell munkadarab kezelő rendszerek, valamint a MATRIS light és a Robo2Go-család, mint a robotos automatizálási rendszerek fogják képviselni a széles termékpalettát.

Rugalmas szerszámtár akár 1,440 szerszám számára

CTS – központi szerszámtároló: rugalmas szerszámtár akár 1.440 szerszám számára.

A DMG MORI által kifejlesztett, kerekes szerszámtárból már több, mint 1,600 példányt értékesítettek, gyorsan üzembe helyezhető, a kompakt kialakítású és megbízhatóan üzemel. A szerszámgépgyártó ezen technológia alapján fejlesztette ki a CTS-t (Central Tool Storage), a központi szerszámtárat. A mindössze 29 m²-es alapterületének köszönhetően a gyártóüzem bármely pontján, helytakarékosan telepíthető. Akár 1,440 db. (ISO 40) vagy 960 db. (ISO 50) szerszámot képes tárolni, ezért egy automatizált szerszámellátó rendszer alapján is képezheti, amelyet a DMG MORI egy szállítójárművel együttműködve fog bemutatni Pfronten-ben. A moduláris felépítésű szerszámtár kompakt felépítésű, és fokozatosan, 360 db. (ISO 40) vagy 240 db. (ISO 50) szerszámmal bővíthető. A CTS teljes kapacitását kihasználva az alapterülete 6,500 x 4,450 mm.

Hatékony, nagysebességű forgácsolás 30,000 ford./perc fordulatszámmal

A DMG MORI Components (gépépítő elemek) termékei, mint például a főorsók széles palettája, jelentősen hozzájárulnak a szerszámgépgyártótól elvárt forgácsolás színvonalához és megbízhatóságához. A DMG MORI a termékfejlesztésben és -gyártásban szerzett sokéves tapasztalatát és műszaki tudásbázisát használja fel például a speedMASTER 30k esetén is. Az új, nagysebességű főorsó az akár 30,000 ford./perc fordulatszámot is eléri. A speedMASTER főorsók nagysebességű marási alkalmazásokhoz alkalmasak, vízszintes- és függőleges főorsójú megmunkálóközpontokhoz egyaránt használják őket, mint például a 3. generációs NHX 4000/5000-esekhez és a 2. generációs NVX 5000-hez, valamint a monoBLOCK-családhoz. A korábban használt főorsók is mára elérték a 15,000 ford./perc vagy 20,000 ford./perc fordulatszámot. Az új speedMASTER 30k-val a DMG MORI még nagyobb sebességű marást és rövidebb megmunkálási időt képes nyújtani.

https://event.dmgmori.com/en/events/oh-pfronten-2023

DMG MORI Pfronten 2023

DMG MORI Pfronten 2023


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Innovatív technológiák a fenntartható gyártás érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szeretjük az automatizálást – innovatív megoldások az autonóm gyártás érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2022/08/10/szeretjuk-az-automatizalast-innovativ-megoldasok-az-autonom-gyartas-erdekeben/ Wed, 10 Aug 2022 06:59:56 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21386 Az AMB 2022 kiállításon a DMG MORI bemutatja az automatizált és digitalizált gyártási megoldásainak széleskörű termékpalettáját a versenyképes gyártás érdekében. Automatizálás, digitalizálás és fejlett technológiai integráció – a 2022 szeptember 13-17 között, Stuttgartban megrendezett AMB kiállításon a DMG MORI átfogó válaszokat fog adni a szerszámgépgyártás aktuális kihívásaira. A 2,000 m² alapterületű standon 22 db, csúcstechnológiájú […]

The post Szeretjük az automatizálást – innovatív megoldások az autonóm gyártás érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az AMB 2022 kiállításon a DMG MORI bemutatja az automatizált és digitalizált gyártási megoldásainak széleskörű termékpalettáját a versenyképes gyártás érdekében.

Automatizálás, digitalizálás és fejlett technológiai integráció – a 2022 szeptember 13-17 között, Stuttgartban megrendezett AMB kiállításon a DMG MORI átfogó válaszokat fog adni a szerszámgépgyártás aktuális kihívásaira. A 2,000 m² alapterületű standon 22 db, csúcstechnológiájú szerszámgépet állítanak ki, amelyek fele innovatív munkadarab- vagy palettakezelő rendszerrel, illetve robotokkal vannak automatizálva. A jól ismert Robo2Go MAX és MATRIS light fejlesztések mellett a DMG MORI megtartja a PH Cell Twin világpremierjét, amely például két DMU 50 automatizált, palettás kiszolgálására alkalmas. A megmunkálás németországi találkozóján a technológiák és a műveletek integrálása egyaránt fókuszban lesz.

Ez magában foglalja az 5-tengelyes megmunkálóközpontokon végzett teljes megmunkálást, valamint a lenyűgöző eszterga-marógépeket és a maró-esztergaközpontokat is. Fogmarási és -köszörülési műveletek integrálása is bővíti a termékpalettájukat. Az ebből adódó összetett állapotot intelligens digitalizálási eszközökkel bontják le teljeskörűen, a Digital Twin által nyújtott, ügyfélorientált tervezéstől kezdve, a csatlakoztatási megoldásokon keresztül a nyílt szerszámgép-szerszámgép kommunikáció érdekében, egészen az intelligens tervezési- és vezérlőrendszerekig. A TULIP műhelyorientált, gépkezelőket támogató rendszer és a sikeres ügyfélportál, a my DMG MORI teszi teljessé a termékpalettát.

A DMG MORI több, mint 2,000 négyzetméteren, 22 db, csúcstechnológiájú szerszámgéppel és 10 automatizálási megoldással mutatja be az aktuális fejlesztéseit és a jövő megmunkálására vonatkozó, teljeskörű megmunkálási fejlesztéseit.

Kiválóság az automatizálás terén:

A megmunkálási folyamatok következetes automatizálása

A gyártás automatizálása pillanatnyilag a legfontosabb kihívás a szerszámgépgyártók számára. A hardver és a szoftver tökéletes integrációjával a DMG MORI következetesen illeszti be ide a teljes termékpalettáját. A szabványos rendszerektől az egyedi, „kulcsrakész” projektekig az innováció éllovasa teljeskörű gyártási megoldásokat tervez és valósít meg, amelyek tartósan hozzájárulnak a termelékenység növeléséhez. Az AMB-en a DMG MORI, sok minden más mellett, az RPS 14 kör alakú palettatároló rendszerét mutatja be egy NHX 5000-al párosítva, valamint a Robo2Go Max-ot egy CTX gamma 2000 TC-n és a Robo2Go Milling-et egy DMU 40 eVo-n. A WH 3 Cell és a MATRIS light személyében két, rendkívül kompakt automatizálási megoldás is szerepelni fog. A TH-AGV automatikusan irányított jármű szerszámokkal fogja ellátni a DMC 80 FD-t. Az automatizálási portfólió fénypontja az új PH Cell Twin lesz, amellyel két DMU 50-est kapcsolnak össze.

A DMG MORI egyetlen forrásból szállít 57, teljeskörű automatizálási megoldást, ezzel növeli minden megmunkálási folyamat termelékenységét.

Világpremier: PH Cell Twin

Kompakt palettakezelés két szerszámgép részére

Kissorozat gyártásakor a DMG MORI PH Cell 300 és PH Cell 2000 már bizonyította a nagyfokú rugalmasságát és egyszerű használhatóságát. A szerszámgépgyártó most a PH Cell Twin-el bővíti a kínálatát a kompakt és moduláris palettakezelő rendszerek körében. A sikeres koncepció átgondolt fejlesztése két megmunkálóközpont rugalmas automatizálását teszi lehetővé. A tárolóegység kialakításától függően akár 30 paletta tárolására is alkalmas. A PH Cell Twin a DMU monoBLOCK, a DMU H monoBLOCK és a DMU eVo családok számos típusával kompatibilis, valamint a DMU 50-hez és a CMX U családhoz is alkalmas. A palettakezelő rendszer önmagában, illetve a második szerszámgép is egyaránt felszerelhető utólag.

Világpremier: A PH Cell Twin-el például két DMU 50-est is automatikusan ki lehet szolgálni palettákkal.

Technológiai integráció:

Teljes megmunkálás a legmagasabb színvonalon

Az innovatív megmunkálási eljárások egy munkatérben történő integrálásával az átfutási idő jelentősen csökkenthető. Ezért évek óta kiemelt fontosságú a DMG MORI termékpalettáján a teljes megmunkálás az 5-tengelyes megmunkálóközpontokon, eszterga-marógépeken és maró-esztergaközpontokon. A szolgáltatások körét folyamatosan fejlesztették, napjainkra a fogmarást és -köszörülést egyaránt el lehet végezni ugyanazzal a felfogással. A kifinomult szerszámozási megoldások és mindenekelőtt a kizárólagos DMG MORI technológiai ciklusok olyan mértékben növelik a szerszámgépeik sokoldalúságát, hogy a munkadarab következő felfogására már nincs szükség. Ez javítja a megmunkálóközpontok kihasználtságát és ugyanakkor szabad kapacitást is teremt más szerszámgépeken, amelyek korábban a teljes folyamat részét képezték.

Technológiai integráció fogazással: Teljes megmunkálás 5-tengelyes megmunkálóközpontokon, eszterga-marógépeken és maró-esztergaközpontokon is

DMG MORI Service:

Digitális szervizfolyamatok a maximális átláthatóság és sebesség érdekében

A my DMG MORI 2019-es bevezetése óta már csaknem 30,000 ügyfél választotta az online szervizportált. A szerviztevékenységek digitális támogatása gyorsabb segítséget és teljes átláthatóságot nyújt, ingyenesen. A szervizbejelentéseket a my DMG MORI-n egyetlen gombnyomással lehet megtenni, egy interaktív igénylőlap kitöltésével PC-ről vagy okostelefonról egyaránt. A meghatározott szervizbejelentéseket a tetszőlegesen csatolt fotókkal vagy videókkal együtt közvetlenül a megfelelő DMG MORI szervizspecialistának küldi le a rendszer. Mindeközben a “Tracking & Tracing” funkció átláthatóságot biztosít minden szervizfolyamat és eljárás során. Még a pótalkatrész rendeléseket is percre pontosan nyomon lehet követni. Minden kereskedelmi és műszaki dokumentáció a hozzáférhető a my DMG MORI-n keresztül.

The post Szeretjük az automatizálást – innovatív megoldások az autonóm gyártás érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új LASERTEC 100/160 PowerDrill a DMG MORI-tól https://www.muszaki-magazin.hu/2022/07/14/uj-lasertec-100160-powerdrill-dmg-mori-tol/ Thu, 14 Jul 2022 10:05:53 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21074 Az új LASERTEC 100/160 PowerDrill maximális munkateret kínál kis alapterületen, turbina alkatrészek, mint például vezetőlapátok, járókerék lapátok és égésterek gyártására. Hatékony, lézeres fúrás a repülőgépipar és az energetikai ipar számára Új, mozgó oszlopos konstrukció Állandó, nagy merevség és fokozott pozícionálási pontosság: 0,009 mm a DIN ISO 10791-4 szabvány szerint Optimalizált hűtési módszer Vízhűtésű motorok, lineáris […]

The post Új LASERTEC 100/160 PowerDrill a DMG MORI-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új LASERTEC 100/160 PowerDrill maximális munkateret kínál kis alapterületen, turbina alkatrészek, mint például vezetőlapátok, járókerék lapátok és égésterek gyártására.

Hatékony, lézeres fúrás a repülőgépipar és az energetikai ipar számára

Új, mozgó oszlopos konstrukció

  • Állandó, nagy merevség és fokozott pozícionálási pontosság: 0,009 mm a DIN ISO 10791-4 szabvány szerint

Optimalizált hűtési módszer

  • Vízhűtésű motorok, lineáris gördülővezetékek és golyósorsók

Nagyobb munkatér

  • X=1000 Y=1000 Z=1000 (LASERTEC 100 PowerDrill)
  • X=1600 Y=1000 Z=1000 (LASERTEC 160 PowerDrill)

Kompakt kialakítás

  • Helytakarékos szállézer (9-23 kW) a kisebb alapterület (12,7 / 14,7 m²) érdekében

Nagy dinamika

  • Lineáris hajtások az X/Y tengelyeken, 90 m/min sebességgel; 7m/s² gyorsulással

Nagyfokú rugalmasság

  • Különféle változatban rendelhető lézerfej kinematikák és asztalok

A legkorszerűbb jellemzők

  • Változtatható kollimáció (lézersugarak párhuzamosítása), átfúrás figyelés, kapacitív távolságmérő érzékelők, szerszámcserélő, automatikus fúrópozíció figyelés…stb.

LASERTEC PowerDrill családba tartozó modellekkel a DMG MORI gyors és hatékony megoldást nyújt a levegőhűtésre szolgáló furatok megmunkálására a repülőgépiparban és az ipari gázturbinák (IGT) iparágában használt turbinák alkatrészeihez. Az újonnan kifejlesztett LASERTEC 100 PowerDrill és a LASERTEC 160 PowerDrill új mérföldkövet jelentenek ebben a termékpalettában. Míg a két nagyobb LASERTEC PowerDrill típus ezentúl nagyobb löketekkel rendelkezik, a DMG MORI kisebb alapterületre helyezte el azokat. Az új, mozgó oszlopos konstrukció és a helytakarékos szállézer a két világpremier legfontosabb jellemzői.

Mivel a korlátozott alapterület jelentősen befolyásolja egy vállalat gyártókapacitását, a DMG MORI az új LASERTEC 100/160 PowerDrill eket kifejezetten úgy alakította ki, hogy megtalálja az arany középutat alapterület és a munkatér nagysága között. A LASERTEC 100/160 PowerDrill új mércét állítanak az 5-tengelyes lézeres fúrás világában. Az új, moduláris felépítésű, mozgó oszlopos konstrukcióval váltják ki a LASERTEC 80/130 PowerDrill-t, és a teljes munkatérben állandó merevséget biztosít. Az X / Y / Z-tengelyek mentén nagyobb, 1.600 x 1.000 x 1.000 mm löketet biztosít, jelentősen kisebb alapterületen (12,7 m² / 14,7 m²), ezzel maximális rugalmasságot nyújt az üzemben.

Az alkalmazástól függően a szerszámgép 9 kW – 23 kW közötti teljesítményű szállézerekkel rendelhető, valamint alakos furatok megmunkálásához a PowerShape verziót lehet rendelni.

A moduláris tengely koncepciója azt jelenti, hogy a szerszám billenthető, a munkadarab pedig elforgatható egy-egy tengely körül, vagy alternatív megoldásként a munkadarabot lehet két tengely körül elfordítani, ezzel minden alkalmazáshoz a megfelelő kinematikát kínálja – különösen házak vagy égésterek megmunkálásakor hasznos. Az alkalmazástól függően a szerszámgép 9 kW – 23 kW közötti teljesítményű szállézerekkel rendelhető, valamint alakos furatok megmunkálásához a PowerShape verziót lehet rendelni. Az X- és Y-szán lineáris hajtása nagy dinamikát biztosít, a gyorsulás eléri a 7 m/s²-ot, a gyorsjárati sebesség 90 m/min.

A lézeres fúrógépek pontossága akár a 9 µm-t is eléri

A megcélzott iparágak egyre szigorúbb pontossági elvárásokat támasztanak, hogy ezeket teljesítse, a LASERTEC 100/160 PowerDrill egy új, mozgó oszlopos konstrukciót alkalmaz, amely az X- és Y-szánok mentén mozog. Ennek eredményeképpen az ügyfél kiaknázhatja a teljes munkatérben állandó merevségből adódó előnyöket. A változtatható kollimációval a lézer fókusztávolsága a megmunkálás közben is változtatható, kézi beavatkozás nélkül. A LASERTEC 100/160 PowerDrill az alkalmazástól függően különféle típusú szállézerekkel rendelhető. Az újonnan kifejlesztett lézervezérlővel együttesen alkalmazva másodpercenként akár 500 furatot is tud készíteni.

Az újonnan kifejlesztett lézervezérlővel együttesen alkalmazva a LASERTEC 100/160 PowerDrill másodpercenként akár 500 furatot is tud készíteni.

Ezt a gépkonstrukciót kifejezetten repülőgépipari alkatrészek gyártására tervezték, turbina vezetőlapátok, forgórész lapátok, hőpajzsok, égéstéren végzett lézeres furatmegmunkáláshoz. A házon belül kifejlesztett Lasersoft PowerDrill szoftver, amely évek óta bizonyította a képességeit, rendkívül felhasználóbarát felületével és könnyű programozhatóságával támogatja ezeket a műveleteket.

Ezen az úttörő berendezésen kívül a LASERTEC 100/160 PowerDrill a legkorszerűbb részegységeket is tartalmazza, többek között a változtatható kollimációt, az átfúrás figyelését, és a lézeroptikába integrált kamerát. Egyéb jellemzők egészítik ki a palettát, mint például kapacitív távolságmérő érzékelők, vagy az opcióban rendelhető szerszámcserélő a különböző megmunkálófejekhez.

CELOS, valamint a nagy teljesítményű és felhasználóbarát SIEMENS 840D CNC vezérlő csomagja a turbina alkatrészek gyártását a lehető legjobban megkönnyíti és a folyamatbiztonságot is növeli. Az összes elérhető LASERSOFT PowerDrill csomag a nagy teljesítményt egyesíti az ügyfélnek nyújtott előnyökkel, és alkalmazásorientált, egyszerű programozást és működtetést biztosít.

 

 

The post Új LASERTEC 100/160 PowerDrill a DMG MORI-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI Digital Workshop https://www.muszaki-magazin.hu/2022/02/23/digital-workshop-dmg-mori/ Wed, 23 Feb 2022 15:51:05 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19012 Sikeres egyeztetésekkel zárult a DMG MORI februári Digital Workshop-ja, ahol kellemes légkörben, az ipar számára legrelevánsabb digitalizációs témákat vették górcső alá a szerszámgépgyártó szakemberei. A rendezvényen részletesen bemutatásra került egyrészről az ISTOS termelésütemező megoldás, amivel egy intuitív felületen, valós idejű gyártási visszajelzések alapján lehet követni a termelés folyamatát, reagálva a nem várt problémákra, mint például […]

The post DMG MORI Digital Workshop appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Sikeres egyeztetésekkel zárult a DMG MORI februári Digital Workshop-ja, ahol kellemes légkörben, az ipar számára legrelevánsabb digitalizációs témákat vették górcső alá a szerszámgépgyártó szakemberei.

A rendezvényen részletesen bemutatásra került egyrészről az ISTOS termelésütemező megoldás, amivel egy intuitív felületen, valós idejű gyártási visszajelzések alapján lehet követni a termelés folyamatát, reagálva a nem várt problémákra, mint például egy gyártógép kiesése, munkatárs megbetegedése, rendelési prioritások megváltozása, és még számos más tényező. A workshop második felében a TULIP folyamatdigitalizációs megoldásé volt a főszerep, melyet helyben, gyakorlati példák, demonstrációk és illusztrációk során tekinthettek meg az érdeklődők, feltárva a platformban rejlő lehetőségeket a minőségbiztosítás, folyamathatékonyság, karbantartás, összeszerelés, és még számos területen. A workshop a szakmai bemutatókon felül remek alkalmat biztosított a networking-re, így az egy iparágban dolgozó szakemberek megoszthatták tapasztalataikat és kihívásaikat, hasznos meglátásokat gyűjtve a témákról (és még számos más területről).

A workshop sorozat folytatódik, és a regisztráció már megnyílt a következő alkalomra, melynek tematikájáról a sales@dmgmori-heitec.hu címen keresztül érdeklődhet!

The post DMG MORI Digital Workshop appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI Digital Event https://www.muszaki-magazin.hu/2021/06/02/dmg-mori-digital-event-2021/ Wed, 02 Jun 2021 11:03:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15316 Látogassanak el Önök is június 15-16-án a DMG MORI Digital Event színpadára, ahol bemutatót láthatnak a legújabb iparági trendekről és innovációkról! A DMG MORI első ízben mutatja be a PAYZR-t: a vállalat az előfizetői modellel és az M1 univerzális marógéppel teszi teljessé értékesítési területének stratégiai bővítését és kellő rugalmasságot kínál, hogy Ön gyorsan és biztonságosan […]

The post DMG MORI Digital Event appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Látogassanak el Önök is június 15-16-án a DMG MORI Digital Event színpadára, ahol bemutatót láthatnak a legújabb iparági trendekről és innovációkról!

A DMG MORI első ízben mutatja be a PAYZR-t: a vállalat az előfizetői modellel és az M1 univerzális marógéppel teszi teljessé értékesítési területének stratégiai bővítését és kellő rugalmasságot kínál, hogy Ön gyorsan és biztonságosan reagálhasson a változó piaci körülményekre – „PAY with Zero Risk” (Fizessen kockázat nélkül).

A fókuszt legújabb szerszámgépeinkre helyezik, köztük a világpremier DMP 35-re, amely az orvostechnika igényeihez kínált, nagy sebességű vertikális megmunkálóközpontok családját bővíti.

Emellett számos olyan automatizációs megoldás és digitális termék is bemutatásra kerül, amelyek utat adnak a jövőbiztos gyártásnak.

Tudjon meg többet az élő bemutatókon és szakértői megbeszéléseken arról, hogyan használhatja ki a jövő kihívásait! Illetve tegye fel kérdéseit szakértőiknek vagy kapcsolattartóiknak egy személyes online találkozón!

Regisztráljon most: https://digital-event.dmgmori.com/en/

A DMG MORI Csapata várja a találkozást!

The post DMG MORI Digital Event appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Termelékenység és rugalmasság a jövőbe mutató automatizálási megoldásokkal https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/07/automatizalasi-megoldas-dmg-mori/ Wed, 07 Apr 2021 08:24:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14526 Az automatizált gyártási folyamatok sokkal többet jelentenek a munkabérköltségek csökkentésénél, hiszen javítják a hatékonyságot, minőséget és a rugalmasságot egyaránt. Automatizált gyártási megoldás majdnem minden DMG MORI szerszámgép számára PH Wheel:  Rendkívül termelékeny paletta automatizálás akár 125 munkadarabhoz, a munkadarab csere kevesebb, mint 7 másodperc. Kompakt kialakítás: kevesebb, mint 9 m² alapterületet igényel Kettős megfogó a […]

The post Termelékenység és rugalmasság a jövőbe mutató automatizálási megoldásokkal appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az automatizált gyártási folyamatok sokkal többet jelentenek a munkabérköltségek csökkentésénél, hiszen javítják a hatékonyságot, minőséget és a rugalmasságot egyaránt.
  • Automatizált gyártási megoldás majdnem minden DMG MORI szerszámgép számára
  • PH Wheel: 
    • Rendkívül termelékeny paletta automatizálás akár 125 munkadarabhoz, a munkadarab csere kevesebb, mint 7 másodperc.
    • Kompakt kialakítás: kevesebb, mint 9 m² alapterületet igényel
    • Kettős megfogó a palettákhoz, szabványos tartókkal, mint például HSK 100, Capto C8 és Erowa ITS
  • TH-AGV:
    • Vezető nélküli szerszám szállítás lézeres tájékozódás segítségével
    • 16 szerszámférőhely, 50 kg teherbírás és 400 mm legnagyobb hossz

A szerszámgépek folyamatos üzemben a leginkább termelékenyek. Az automatizált gyártási megoldások egyértelműen reflektorfényben vannak, és ez a DMG MORI egyik legfontosabb témája a jövőben. A modulárisan felépített portfólió összesen 53 automatizálási megoldást foglal magában, 13 termékkörben a munkadarab- vagy palettakezelést tekintve, beleértve a teljes hardver- és szoftverkörnyezetet is. A DMG MORI automatizálási portfóliójának legújabb fejlesztései közé tartozik a PH Wheel, egy szabványos automatizálási rendszer a paletták kezelésére, amely a kerék szerszámtár szabadalmaztatott és bevált technológiáján alapul. Másrészt a DMG MORI a sokszorosítható automatizálási termékpalettáját bővíti a TH-AGV-vel, egy vezető nélküli szállítórendszerrel (AGV). A vezető nélküli szállítási rendszer akár 16 szerszám autonóm szállítását is lehetővé teszi a megfelelő szerszámgépekhez.

PH Wheel – Rendkívül termelékeny automatizációs megoldás akár 125 munkadarabhoz, kevesebb, mint 9 m²-en

2013-ban a DMG MORI a szabadalmaztatott kerék alakú szerszámtárral piacra dobott egy azóta bevált szerszámtárolási rendszert, amely inspirálta a helytakarékos kialakításával és a rendkívül gyors szerszámcserével.

 “Logikus lépés volt, amikor ezt a technológiát kiterjesztettük a munkadarabok kezelésére is,”

– teszi hozzá Cornelius Nöß, a DECKEL MAHO Pfronten ügyvezető igazgatója, az új PH Wheel kifejlesztéséről. Hozzáteszi, hogy a koncepció változatlan:

“Átvettük a tárat és a kettős megfogót. Az asztalt úgy alakítottuk ki, hogy a paletta felfogókat (pl. HSK100 vagy Capto C8 szabványos szerszámtartó) be tudja fogadni.”

A PH kerék a kerék alakú szerszámtár bevált technológiáján alapul.

Legfeljebb 50 kg tömegű alkatrészeket lehet beszerelni, kerekenként 25 db, ø 150 mm átmérőjű tartónak van hely. Legfeljebb 5 db kerék alkalmazható, ekkor 125 tartó pozíció elérhető. ø 300 mm átmérőjű tartó esetén kerekenként 12 db munkadarab tárolható. A munkadarab hosszúsága legfeljebb 400 mm lehet.

“A PH Wheel kategóriájában egyedülálló automatizálási megoldás, hiszen kevesebb, mint 9 m² alapterületen a lehető legtöbb munkadarabot lehet tárolni és a munkadarab csereidő kevesebb, mint hét másodperc,”

– mondja Cornelius Nöß.

TH-AGV – Akár 16 szerszám autonóm szállítása

A vezető nélküli szállítórendszer hatékony munkavégzést tesz lehetővé az ember és a szerszámgép között. A paletták autonóm mozgatására szolgáló PH-AGV bemutatását követően a DMG MORI egy újabb AGV-t (vezető nélküli szállítórendszer) mutat be: a TH-AGV lehetővé teszi akár 16 szerszám vezető nélküli szállítását a megfelelő szerszámgéphez. Legfeljebb 50 kg tömegű és 400 mm hosszúságú szerszámokhoz van tervezve. Két sorban, egyenként nyolc szerszámot lehet elhelyezni.

A TH-AGV akár 16 szerszámot is képes a megfelelő szerszámgéphez szállítani, vezető nélküli üzemmódban.

A TH-AGV vezetősínek és pálya nélkül képes mozogni. Lézeres tájékozódással tud biztonságosan haladni az üzemben. A PH-AGV-nál alkalmazott rendszert használják itt is, a két szállítórendszer egymással kompatibilis. A vezetővel irányított járművekkel és gyalogosokkal szintén képes együtt közlekedni. A TH-AGV rendelkezik továbbá vészleállító gombbal és nyomógombokkal a szünet kapcsolásához. A jármű az emberek tájékoztatására fel van szerelve hang- és irányjelzőkkel, illetve üzenetek megjelenítésére alkalmas kijelzővel.

hu.dmgmori.com

The post Termelékenység és rugalmasság a jövőbe mutató automatizálási megoldásokkal appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
TIMTOS 2021 Hybrid kiállítás https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/27/timtos-kiallitas-hibrid/ Wed, 27 Jan 2021 08:37:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13540 A gépipar résztvevőinek figyelme a világ minden táján a pandémia közepette idén márciusban megrendezendő TIMTOS-ra irányul. A járvány kitörése óta a világ első hibrid szerszámgép bemutatója, a Taipei Nemzetközi Szerszámgép Kiállítás (Taipei International Machine Tool Show – TIMTOS 2021 – március 15-20.) a végső visszaszámlálásához érkezett. Annak érdekében, hogy az emberek többet megtudhassanak a kiállításról, […]

The post TIMTOS 2021 Hybrid kiállítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gépipar résztvevőinek figyelme a világ minden táján a pandémia közepette idén márciusban megrendezendő TIMTOS-ra irányul.

A járvány kitörése óta a világ első hibrid szerszámgép bemutatója, a Taipei Nemzetközi Szerszámgép Kiállítás (Taipei International Machine Tool Show – TIMTOS 2021 – március 15-20.) a végső visszaszámlálásához érkezett. Annak érdekében, hogy az emberek többet megtudhassanak a kiállításról, a szervezők, a Tajvani Külkereskedelmi Fejlesztési Tanács (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA) és a Tajvani Gépipari Szövetség (Taiwan Association of Machinery Industry – TAMI) globális sajtótájékoztatót tartottak január 20-án, melynek fő programja a vezérigazgatói panel volt.

A vezérigazgatói panel részeként a szerszámgépipar felsővezetői, a Fair Friend, Hiwin és Chin Fong elnökei online beszélgetést folytattak a TAITRA elnökével, James Huanggal és Pa-Hsi Ko TAMI elnökkel, “Intelligens gépiparra való átállás a pandémia utáni időkben” témában. Mindannyian egyetértettek abban, hogy a TIMTOS létrehozása pozitív jelentőséggel bír a globális szerszámgépipar számára, és kifejezetten növelheti a bizalmat a tajvani szerszámgépiparban, amely bizalom, habár a tavalyi év első félévben csökkent, az év második felében helyreállt.

James Huang, a TAITRA elnöke elmondta, hogy Tajvan teljesítménye a világjárvány-megelőzés terén világszerte felhívta magára a figyelmet, különös tekintettel a tajvani feldolgozóipar által tanúsított rugalmasságra a járványhelyzet idején, valamint, hogy a járvány nem csak válságot, de fordulópontot is hozott. Huang elnök hozzátette, hogy a TIMTOS-ban a piacon soha nem látott változások és a technológiai fejlődés iránti növekvő kereslet hozzájárultak az ipar átalakulásához, melynek ékes példája lesz a TIMTOS kiállítói által kifejlesztett számos új termék.

A TAMI elnöke, Pa-Hsi Ko rámutatott arra is, hogy Tajvan járványmegelőzési képessége a kulcs ahhoz, hogy jelentős b vezető gyártókat a TIMTOS-hoz vonzhasson. Idén nem csak hazai gyártók tartoznak ide, mint a Fair Friend, Victor Taichung, YCM, Dah Lih, Hiwin, Syntec és LNC, hanem több neves külföldi gyártó, mint a DMG MORI, a FANUC, a MAZAK, a TRUMPF és a Siemens is. A kiállítás mindenképpen fontos platform a tajvani intelligens gépek és az intelligens gyártás eredményeinek bemutatására is.

Huang elnök és Ko elnök, az idei online és offline szakkiállításokon gyűjtött tapasztalataik által úgy tűnik, hogy a TIMTOS 2021 legjobb szóvivőivé váltak. A szervezők kitértek arra is, hogy a TIMTOS Hybrid miként nyújthat különleges élményt látogatói számára, túlmutatva az idő és a tér kötöttségein, valamint az online körbevezetéssel egybekötött helyszíni tárlatvezetés miként segíthet a kiállítóknak és látogatóknak megismerni az üzleti lehetőségeket, és online kapcsolatot létesíteni.

Naprakész információkért látogasson el a www.timtos.com.tw weboldalra, illetve közösségi média platformjaira.

The post TIMTOS 2021 Hybrid kiállítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI – Automatizálás és digitalizáció https://www.muszaki-magazin.hu/2019/10/26/dmg-mori-automatizalas-digitalizacio/ Sat, 26 Oct 2019 12:03:44 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8479 Az EMO Hannover látogatói lenyűgöző léptékekkel találkozhattak a 2-es csarnokban berendezett DMG MORI standján. A fő témát a digitális jövő aktív alakítása: a folyamatosan kapcsolatban álló csúcstechnológiás berendezések, az ügyfélorientált automatizálási megoldások és az additív megmunkálások adták. Ezúttal három újdonságot mutatunk be, az EMO Hannover DMG MORI standjáról.   A DMG MORI a CLX széria […]

The post DMG MORI – Automatizálás és digitalizáció appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az EMO Hannover látogatói lenyűgöző léptékekkel találkozhattak a 2-es csarnokban berendezett DMG MORI standján.

A fő témát a digitális jövő aktív alakítása: a folyamatosan kapcsolatban álló csúcstechnológiás berendezések, az ügyfélorientált automatizálási megoldások és az additív megmunkálások adták. Ezúttal három újdonságot mutatunk be, az EMO Hannover DMG MORI standjáról.

DMG MORI

 

A DMG MORI a CLX széria új csúcsmodellje, a CLX 750 világpremierjét tartotta az EMO kiállításon, melyet max. 600 kg-os alkatrészek 8,9 m² alapterületen történő gyártására terveztek. A berendezést 600 kg-os és 1290 mm-es befogási hosszúságú munkadarabok megmunkálására tervezték, így ez az univerzális esztergaközpont különösen alkalmas nagy tengelyek megmunkálására. Az alapfelszereltség részeként DMG MORI technológiai ciklusokkal és az IoTconnector modern 3D vezérlőtechnológiával felvértezett CLX 750 készen áll bármilyen jövőbe mutató gyártási feladat megvalósítására. Ez a magas felszereltség az ügyfélspecifikus automatizálási megoldásokkal tovább szélesíthető.

Y-tengelyes kivitel esetén az 1290 mm-es megmunkálható hosszúság és a maximális 700 vagy 640 mm-es elforduló átmérő teszi a CLX 750-et nagyon sokoldalú esztergaközponttá számos iparági alkalmazás számára. Tengelyek gyártása esetén az opcionális állóbáb Ø430 mm átmérőig képes támogatni a megmunkálást. Az Y-tengely lenyűgöző ± 80 mm mozgási távolsága lehetővé teszi a komplex alkatrészek excentrikus megmunkálását, míg a segédorsó segítségével a 6 oldalas teljes megmunkálás válhat valóra. Orsó oldalon a CLX 750 nagy teljesítményt kínál a nagyteljesítményű forgácsolási feladatokhoz: 2000 Nm nyomaték és 46 kW teljesítmény önmagáért beszél. a DMG MORI inlineMASTER orsót használ, amely – mint a MASTER sorozat összes orsója – 36 hónapos kellékszavatossággal érkezik, munkaóra korlátozás nélkül.

A DMG MORI a CLX 750 szerszámgépet jövőbiztossá tette azzal, hogy lehetőséget biztosít a megmunkálási folyamatok digitalizációjához. A SIEMENS vagy a FANUC modern 3D vezérlő technológiája is elérhető a berendezéshez, míg az exkluzív DMG MORI technológiai ciklusok – mint például a váltakozó fordulatbeállítás, az Easy Tool Monitor 2.0 vagy a Multi-Threading Cycle – lehetővé teszik az egyszerű és hatékony munkavégzést. Az IoTconnector az összes CLX gép alapfelszereltségének része. Ez az alkalmazás lehetővé teszi a gépek digitális hálózatokba szervezését, és a legmagasabb szintű védelmet nyújtja az integrált tűzfal révén, valamint úttörő szolgáltatási megoldásokat nyújt a SERVICEcamera és a NETservice segítségével. A jövőorientált gyártást egyre inkább az automatizált gyártás kíséri – ezt a tendenciát követi elszántan a DMG MORI is. Ily módon a CLX 750 termelékenysége tartósan javítható az egyedi automatizálási megoldásokkal – és a jól ismert DMG MORI minőséggel.

A jobb termelékenység érdekében

A nagyteljesítményű technológiai felszereltség, valamint a stabil duoBLOCK kialakítás teszi az új DMC 90 U duoBLOCK-ot vonzó belépő szintű berendezéssé az 5-tengelyes szimultán megmunkálás világába. Jellemzői: erős speciális felszereltség integrált palettaváltóval; munkadarab méretek akár Ø900 x 1 450 mm-ig és 1 500 kg-ig; 20 000 ford/perc fordulatszámú speedMASTER orsó 36 hónap garanciával; DMG MORI Connectivity az alapfelszereltségben, beleértve az I4.0 szenzorcsomagot is; CELOS SIEMENS vagy HEIDENHAIN vezérlők; nagyméretű HSK-A 100 szerszámtartó 404 Nm elérhető nyomatékkal.

DMG MORI

Technology Excellence Center

A DMG MORI évek óta sikeresen működteti Technology Excellence Center névre hallgató központjait, amelyek a kulcsfontosságú repülőgép-, jármű-, alakítástechnika és orvostechnológia iparágak jelentette kihívásokra összpontosítanak. A stratégia a következő: a cég partnereivel már a projektek korai fázisaitól kezdve szorosan együttműködni a lehető legjobb gyártási koncepciók megvalósítása érdekében. Itt a középpontban már rég nem csak a szerszámgépek állnak, hanem inkább az integrált folyamatmegoldások, amibe beletartozik a tanúsítás és a zöldmezős projektek megfelelő eszközökkel való támogatása is. A DMG MORI ebben a tekintetben számos partnerrel működik együtt, hogy a lehető legjobb szerszámok, munkadarab rögzítők, és automatizálási megoldások integrálása megtörténhessen. A szolgáltatások köre oly mértékben kiterjedt, hogy a DMG MORI az ügyfelei számára nyújtott tanúsítási szolgáltatások segítségével egy új iparágba, például az orvostechnológiai szektorba történő belépést is elősegíti. A Technology Excellence Centerek minden szolgáltatása sikeresen hozzájárulhat a projektek eredményes lezárásához egyetlen forrásból, az EMO Hannover kiváló lehetőséget biztosított az eredmények bemutatására.

Additív megmunkálás

Négy komplett, porágyas és fúvókás technológiájú additív gyártási folyamatlánc teszi a DMG MORI-t az additív megmunkálások világszintű szakértőjévé. A lasertec slmsorozat porágyas gépei bonyolult munkadarabok gyártására is alkalmasak, hisz a szelektív lézerhegesztés pontossága lehetővé teszi olyan komplex geometriák kialakítását is, amelyeket hagyományos módszerekkel képtelenség lenne előállítani. A sorozat berendezései között megtalálható a 300x300x300 mm-es munkatérrel rendelkező sikeres lasertec 30 slm 2. generációja és a lasertec 12 slm, amely egyedülálló pontosságát a mindössze 35 µm-es fókuszátmérőjének köszönheti. A replug pormodulok által biztosított gyors alapanyagcserével az átállások csupán két óra alatt elvégezhetők. Az optomet szoftveres támogatása pedig lehetővé teszi az összes folyamatparaméter automatikus kiszámítását a megszokott több hónap helyett mindössze pár nap alatt.

A rétegek vastagsága szabadon kalkulálható, ami gyorsabb, ennélfogva termelékenyebb gyártást tesz lehetővé. Az elsősorban nagyobb, akár ø500 x 400 mm-es és 600 kg súlyú munkadarabok előállítására kifejlesztett lasertec 65 3d hybrid egy berendezésben egyesíti a lézeres felhordóhegesztés és az 5-tengelyes szimultán marás nyújtotta lehetőségeket. Ez a hibrid megközelítés lehetővé teszi a rendkívül összetett geometriák elkészítését készre-munkált alkatrész minőségben, valamint a különböző anyagok egy alkatrészben történő felhasználását. A dmg mori a lasertec 65 3d hybrid-et egy sor olyan megfigyelő és kalibrációs szenzorral felszerelve mutatja be az emo-n, amelyek tovább növelik a folyamat megbízhatóságát és az előállított alkatrészek minőségét. Az alkatrészgyártáson felül a lézeres felhordóhegesztés a sérült vagy kopott szerszámok javítására is alkalmassá tehető. A kiállításon erre is volt példa a DMG MORI standjánál.

www.dmgmori.en

The post DMG MORI – Automatizálás és digitalizáció appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI az AMB-n https://www.muszaki-magazin.hu/2018/08/31/dmg-mori-az-amb-n/ Fri, 31 Aug 2018 19:23:26 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=5116 Integrált digitalizáció, teljeskörű automatizálás, additív gyártás és technológiai kiválóság az orvostechnológiában és a szerszámgyártásban – ezekre a témákra helyezi a fókuszt a DMG MORI az idei AMB szakkiállításon.  A jövő stratégiailag fontos területei a 10-es csarnokban Integrált digitalizáció: folyamatos digitalizáció a tervezéstől és előkészítéstől kezdve a termelésen át egészen a felügyeletig és a szervizig 13 […]

The post DMG MORI az AMB-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Integrált digitalizáció, teljeskörű automatizálás, additív gyártás és technológiai kiválóság az orvostechnológiában és a szerszámgyártásban – ezekre a témákra helyezi a fókuszt a DMG MORI az idei AMB szakkiállításon. 

A jövő stratégiailag fontos területei a 10-es csarnokban

  • Integrált digitalizáció: folyamatos digitalizáció a tervezéstől és előkészítéstől kezdve a termelésen át egészen a felügyeletig és a szervizig
  • 13 úttörő automatizálási megoldás: nagyobb hatékonyság a teljeskörű automatizálásnak köszönhetően
  • ADDITÍV GYÁRTÁS: négy komplett eljárás a porágyas és poradagolós megoldások köréből
    • LASERTEC 30 SLM 2. Generáció: rugalmas rePLUG poradagoló modul a két óránál rövidebb alapanyagcseréhez
  • Technológiai kiválóság: teljeskörű szakértelem a szerszámgyártás és az orvostechnikai ipar területén
  • 32 csúcstechnológiás IoT kompatibilis szerszámgép mutatkozik be élőben
  • LASERTEC 75 Shape: alacsonyabb költségek rövidebb ciklusidőkkel

Az idei AMB-n Stuttgartban, szeptember 18. és 22. között mutatja be a DMG MORI legújabb innovatív fejlesztéseit a 10-es csarnok 2.200 m2-es területén. A középpontban a kiemelt fejlesztési területek állnak majd: a DMG MORI integrált digitalizációval kapcsolódik be az Ipar 4.0 formálásába. Ehhez kulcsfontosságúak a CELOS új digitalizált munkamenetei, a termelésfelügyeletet ellátó új eszközök az optimális gyártási folyamatokért, az exkluzív technológiai ciklusok, valamint a CAD/CAM szimulációs megoldások. A DMG MORI elhozza felhasználóinak a teljeskörű automatizálás lehetőségét az egyedi és a sorozatgyártásban is. A kiállításon 13 úttörő automatizálási megoldás mutatkozik majd be összesen 32 szerszámgéppel. Ráadásul fél óránként az egész stand egy digitális gyárrá változik majd – betekintést engedve ezzel az érdeklődőknek a jövő termelőüzemének működésébe. Az ADDITÍV GYÁRTÁS területén a második generációs LASERTEC SLM szerszámgépen mutatják be a rugalmas rePLUG porágy modult, amely két óránál kevesebb idő alatt lehetővé teszi a teljes alapanyagcserét. Emellett szerephez jut majd a DMG MORI technológiai szakértelme is az orvostechnológia és a szerszámgyártás területén.

DMG MORI

A DMG MORI bemutatja a jövőbe mutató technológiát (digitalizáció, automatizáció, additív gyártás és technológiai kiválóság) az AMB 2018-on, először a 10-es csarnokban

Integrált digitalizáció – folyamatos digitalizáció a tervezéstől és előkészítéstől kezdve a termelésen át egészen a felügyeletig és a szervizig

A DMG MORI a digitalizáció úttörőjének számít a szerszámgépépítés területén. Az „Integrált Digitalizáció” égisze alatt mutatja be az AMB-n a hálózatba kötött termelést az integrált és folyamatos digitalizációs megoldásaival. A kiállításon az alkatrészgyártásban a digitális munkafolyamatokat integráló CELOS, a digitális folyamatokat támogató szoftverek, a fejlett gyártástervező megoldások, valamint az exkluzív technológiai ciklusok állnak majd a középpontban. Emellett bemutatásra kerül a NETservice, illetve az integrált SERVICEcamera és az IoTconnector is, mint az egyedülálló távoli elérésű szerviz kiegészítői. Ezek, gyakorlatilag többfelhasználós platformokként lehetővé teszik a felhasználók közötti együttműködést, így a technikusok és karbantartók a vállalat szakembereivel is kommunikálhatnak a hálózaton keresztül, hogy minél gyorsabban megtalálhassák a megfelelő megoldást a felmerülő problémákra. A WEKBLiQ webalapú gyártófüggetlen platformmal mindenki bevonható a karbantartási és javítási folyamatba 15 különböző modul segítségével. A DMG MORI tehát komplett digitális megoldást kínál az értékteremtő folyamat minden szintjén.

DMG MORI Integrált digitalizáció: folyamatos digitalizáció a tervezéstől és előkészítéstől kezdve a termelésen át egészen a felügyeletig és a szervizig

Ezekhez a szintekhez gépspecifikus applikációk tartoznak a CELOS rendszerben, különböző folyamatok a termelésben, illetve gyártófüggetlen platformok is támogathatják a felhasználókat a szervizelési és karbantartási feladatok ellátása során. A CELOS emellett digitális termelésfelügyeletre is lehetőséget nyújt. Ez magába foglalja a MESSENGER, a CONDITION ANALYZER, a PERFORMANCE MONITOR, a TOOL ANALYZER és a COCKPIT alkalmazásokat. Az új PRODUCTION PLANNING megoldás egy tervezési és felügyeleti rendszer, amely folyamatos digitális tervező és megfigyelő funkciókat lát el, kezdve az alapanyag felügyelettől, a személyi fejlesztéseken át a részletes termeléstervezésig és a rendeléskövetésig. A NETservice és a WERKBLiQ további számos funkciót kínál, így például a javítási és a karbantartási feladatok szervezését.

 Nagyobb hatékonyság a teljeskörű automatizálásnak köszönhetően

Az automatizálás a DMG MORI stratégiájának egyik kulcseleme. A DMG MORI üzemeiben a szerszámgépek és az automatizálási eszközök integrált fejlesztése áll a fókuszban, ezzel biztosítható, hogy az ügyfelek teljeskörű megoldásokat kapnak a gyártótól. A DMG MORI HEITEC, a 2017 novemberében csatlakozott üzem a DMG MORI automatizálási partnere. A gyár egyedi, testreszabott munkadarabkezelő rendszerekkel foglalkozik, míg például a palettakezelő megoldások a szerszámgépgyártó üzemekben készülnek. A DMG MORI és a DMG MORI HEITEC közötti együttműködésnek köszönhetően az ügyfelek integrált, folyamatos és megbízható, teljeskörű automatizálással ellátott szerszámgépeket kapnak. Az AMB.b a DMG MORI bemutatja majd a legújabb automatizálási fejlesztéseit. A 13 gyártásautomatizálási megoldás a 10-es csarnokban lesz látható – kiállításra kerül majd egy PH 150 palettakezelő rendszer egy CMX 800 V szerszámgépen, egy 3. generációs DMU 50 egy WH 15 munkadarabkezelővel és egy NHX 5000 szerszámgép egy RPS 14 forgó palettarendszerrel.

A Robo2Go második generációja szintén az AMB-n debütál. A rugalmas, robotos automatizálási megoldás a CLX és CTX esztergaközpontok hatékony kiegészítője az új szoftverrel együtt. Az előre definiált programmodulokkal gyorsan és egyszerűen készíthetők el a programok, akár előzetes robotprogramozási ismeretek nélkül is. Az új munkadarabok betanítási folyamata így 15 percnél kevesebb időt vesz igénybe. A működtetés közvetlenül a gépvezérlőről végezhető. Az új megfogógeometriával könnyebben elkerülhetők az ütközések és nagyobb kapacitás érhető el – a kialakítástól függően akár 10, 20 vagy 35 kg-os munkadarabok is kezelhetők.

DMG MORIAMB 2018: A DMG MORI 13 csúcskategóriás automatizált szerszámgépet mutat be 2200 m2-en. Bemutatkozik a Robo2Go második generációja is.

ADDITÍV GYÁRTÁS – négy komplett eljárás a porágyas és poradagolós megoldások köréből

A DMG MORI öt éve mutatta be úttörő kombinált technológiáját, a lézeres hegesztést és a fémforgácsolást egyesítő LASERTEC 3D hybrid sorozatot. Emellett, a digitális folyamatokat erősítendő, a DMG MORI kiterjesztette portfólióját az additív gyártás terén. Míg a LASERTEC 65 3D lézeres hegesztésre alkalmas, addig az új, második generációs LASERTEC 30 SLM már porágyas technológiát alkalmaz és szelektív lézerszinterezéssel építi fel a munkadarabokat. Az utóbbi két sorozat kombinálható más megmunkáló központokkal és esztergagépekkel is a DMG MORI portfóliójából, így négy teljes körű additív gyártási folyamattípus valósítható meg a gyártó termékeivel.

Második generációs LASERTEC 30 SLM – teljeskörű porágyas megoldás az ADDITÍV GYÁRTÁSBAN

Az additív rendszerek piacán a szelektív lézerszinterezés (SLM) a LASERTEC 30 SLM második generációja egyedülálló rugalmasságot, termelékenységet és megbízhatóságot kínál. A rePLUG porágy modulnak köszönhetően az alapanyag kicserélése pedig kevesebb, mint két órát vesz igénybe. A zárt porkezelő rendszer biztonságos munkavégzést garantál és önállósítja a gyártási folyamatot. Az új ajtórögzítési megoldás és a gép ergonomikus kialakítása egyszerűbbé teszi a munkadarabok kezelését és a karbantartási munkát, miközben az új vezérlőpanel kényelmes irányítást és programozást tesz lehetővé. A CELOS-szal a DMG MORI komplett szoftveres megoldást kínál a CAM programozáshoz és a vezérléshez is egyetlen kézből. A letisztult standardizált felület lehetővé teszi a munkadarabok külső programozását, majd gyártásba történő gyors – komplexitástól függő időszükségletű – implementálását. 

Technológiai kiválóság – teljeskörű szakértelem a szerszámgyártás és az orvostechnikai ipar területén

Mind a szerszámgyártás, mind az orvostechnikai ipar fontos mozgatórugói a szerszámgépfejlesztéseknek, hiszen ezekben az ágazatokban igen nagy szükség van a teljes körű megbízható megoldásokra. A DMG MORI igyekszik támogatni ezeknek a jövőbemutató ágazatoknak a szereplőit, mind szaktudásával, mind gyakorlati tapasztalataival. A Technology Excellence Center-eket kimondottan ebből a célból alapították, hiszen ezek fejlesztési központokként szolgálnak, ahol már a korai fázisban be tudják vonni a felhasználókat. A DECKEL MAHO szerszámgyártási központban, Pfrontenben számos szerszámgépet használnak, köztük monoBLOCK, duoBLOCK, LASERTEC 3D gépeket és egyre fontosabbá válnak az XXL megmunkáló központok is, amelyek itt készülnek. A DECKEL MAHO Seebach-i gyárában a fókuszban az orvostechnikai iparág áll, itt készülnek a nagy precizitású DMU eVo linear szerszámgépek és a gyors MILLTAP 700 kompakt megmunkáló központok.

Mind a vásárlók, mint a DMG MORI számára pozitív hozadéka van az együttműködéseknek ezekben a Technológiai Központokban. A szoros kapcsolat a felhasználók és a fejlesztők között lehetővé teszi, hogy a szereplők egymástól is tanuljanak. Ez nemcsak tökéletes megoldások létrehozásához vezethet, hanem a DMG MORI számára is értékes tudást nyújt – ismerik a felhasználók igényeit, amelyekre a jövőben megoldásokat kell szolgáltatniuk.

DMG MORIADDITÍV GYÁRTÁS: a második generációs LASERTEC 30 SLM rePLUG porágyas modulja lehetővé teszi az alapanyagcserét kevesebb, mint két óra alatt.

LASERTEC 75 Shape: alacsonyabb költségek rövidebb ciklusidőkkel

A LASERTEC Shape sorozattal a geometriai alakzatok, a tökéletes kontúrok és speciális formák gyárthatók kiváló minőségben és anélkül, hogy a fröccsöntő szerszámok, a présszerszámok vagy más gravírozott és megmunkált felületek sérülnének. A maximális folyamatbiztonság és a reprodukálhatóság pedig garantált. A DMG MORI a kiállításon mutatja be a sikeres LASERTEC 75 Shape új generációját. Az új, nagy sebességű opcióval a Z-irányú elmozdulások sebessége 1,5 m/s-ról 4 m/s-ra növelhető, a lézer frekvenciája pedig elérheti az 1.000 kHz-et. A felületi minőség ideális a további, nagy sebességű megmunkálások kivitelezésére. Az eredmény: 69%-kal rövidebb ciklusidő és ezáltal alacsonyabb termelési költségek.

A dinamikus LASERTEC 75 Shape egyesíti a monoBLOCK kialakítás nyújtotta stabilitási előnyöket az 5-tengelyes megmunkálás lehetőségeivel. 7,9 m2-es telepítési helyszükségletével kategóriájában ez a legkompaktabb szerszámgép. Munkatere 750 × 650 × 560 mm (X / Y / Z), így számos iparágban használható, valamint jól hozzáférhető, az ütközések elkerülésére elegendő teret biztosít. A maximális munkadarabméret: ø 840 x 520 mm az 5-tengelyes gépen, amelyet körasztallal láttak el.

www.dmgmori.com

The post DMG MORI az AMB-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI – Pfronten 2018 https://www.muszaki-magazin.hu/2018/01/19/dmg-mori-pfronten-2018/ Fri, 19 Jan 2018 11:00:34 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=3585 DMG MORI Nyílt napok. Innovatív szerszámgépek és integrált rendszermegoldások a jövő termeléséért. Digitális gyár, integrált automatizálási megoldások és technológiai kiválóság – a DMG MORI megmunkálási megoldásainak teljes skáláját bemutatja az évente hagyományosan megrendezésre kerülő DECKEL MAHO Pfronten Open House rendezvényen 2018. január 30. és február 3. között.  A több, mint 8.500 m² kiállítási területen a világ […]

The post DMG MORI – Pfronten 2018 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI Nyílt napok. Innovatív szerszámgépek és integrált rendszermegoldások a jövő termeléséért.

Digitális gyár, integrált automatizálási megoldások és technológiai kiválóság – a DMG MORI megmunkálási megoldásainak teljes skáláját bemutatja az évente hagyományosan megrendezésre kerülő DECKEL MAHO Pfronten Open House rendezvényen 2018. január 30. és február 3. között.  A több, mint 8.500 m² kiállítási területen a világ élvonalába tartozó gyártóvállalat 70 csúcstechnológiás szerszámgépet mutat be, köztük az NTX 3000-t, melynek ez az esemény lesz a világpremierje. A gépek mellett számos innovatív technológia megjelenik a rendezvényen, így az ADDITÍV GYÁRTÁS is, ráadásul három különböző folyamatlánc bemutatásával. A DMG MORI Qualified Products (DMQP) azokat a gyártó által ajánlott gépperifériákat és kiegészítőket csoportosítja, amelyek tökéletesen illeszkednek a DMG MORI szerszámgépekhez. Emellett a VCS basic technológiai ciklus is az eseményen debütál, ezzel bevezetésre kerül a gépek térfogati kompenzációjának és automatikus kalibrációjának lehetősége.

DMG MORI A digitalizáció útján

A szerszámgépiparban zajló digitális átalakulás a pfronteni esemény egyik központi témája. A bemutató során végig haladhatunk a digitalizáció lépésein és a látogatók megismerkedhettek az előre mutató új technológiákkal is. A digitális átalakulás a CELOS szerszámgépekkel kezdődik és a CELOS megmunkálásokon át egészen a digitális gyár koncepciójáig terjed.

Kulcsrakész megoldások a digitális gyárak számára

Az EMO-n bemutatkozó digitális munkafolyamatok, az adattámogatott termeléstervezés és az automatikus szerszámmenedzsment az elmúlt hónapokban még tovább csiszolódtak. Ugyanúgy elérhetővé válnak a felhasználók számára, akárcsak a CELOS applikációk, még az idei év első felében. Kiemelten foglalkozik a rendezvény továbbá az egyre növekvő digitális lehetőségekkel a folyamat- és termelésoptimalizálásban valamint a digitális termékek és szolgáltatások piacával is. A gyártófüggetlen ADAMOS IIoT platformba integrálva a felhasználók számára elérhetővé válnak a DMG MORI nyílt, teljes körű digitális megoldásai is.

DMG MORI

Automatizált gyártás:

Integrált megoldások a termelés jövőjéért

Az automatizálási megoldások jelentősége egyre nő a hatékony gyártásban. A DMG MORI is támogatja ezt a trendet: biztosítja, hogy a széles portfólió minden terméke rendelhető sztenderd, vagy egyénre szabott automatizálási megoldásokkal – mindez egyetlen forrásból. „A teljes kínálatunk lefedi a tervezést, a szimulációt, egészen a legmegfelelőbb kulcsrakész megoldás átadásáig”, ismertette Markus Rehm, a DECKEL MAHO Seebach GmbH és a DMG MORI HEITEC GmbH ügyvezető igazgatója, a DMG MORI AKTIENGESELLSCHAFT és a HEITEC AG közös rendezvényén. Az intelligens szerszámgép és automatizáció integrációja már a DMG MORI gyártóüzemeiben megtörténik, ezzel biztosítható, hogy a felhasználók egy integrált automatizálási megoldáshoz juthatnak, egyetlen gyártói forrásból.

DMG MORI Technology Excellence:

50 év tapasztalat a repülőgépiparban, valamint a szerszám- és formagyártásban

A DECKEL MAHO-nál Pfrontenben megtekinthető lesz a DMG MORI teljes portfóliója: kezdve a repülőgépipari alkalmazásoktól egészen a szerszám- és formagyártás területéig. A DMG MORI Technology Center-ekben a gyártó nem csupán csúcsminőségű megmunkálógépeket kínál partnereinek. A DMG MORI tapasztalt szakértői bevonódnak az ügyfelek projektjeibe, már a tervezés korai szakaszában, ezzel egyedi, specifikus alkalmazások és kulcsrakész megoldások születhetnek a vevővel szoros együttműködésben. „Teljeskörű szolgáltatásainkkal gyakorlatilag bármilyen alkatrész gyártásában segítséget tudunk nyújtani, így apró elektródák, vagy akár nagy méretű repülőgép-alkatrészek készítésében is.” – emelte ki Markus Piber, a DECKEL MAHO Pfronten GmbH ügyvezető igazgatója.

ADDITÍV GYÁRTÁS:

Három teljes folyamatlánc a porágyas technológiától a fúvókás rendszerekig

A DMG MORI már négy éve jelen van az additív gyártás piacán integrált lézerhegesztést és megmunkálást kínáló LASERTEC 3D hybrid sorozat megmunkáló központjaival. Ez az az alap, amelyre a cég hosszútávú additív technológiai stratégiáját építette, és amellyel a hagyományos megmunkálások mellett további additív és hibrid megoldásokkal bővíti termékkörét. Míg a LASERTEC 65 3D a már meglévő szerszámgépeken lehetővé teszi a lézerhegesztés használatát, addig a LASERTEC SLM sorozat tovább bővíti a porágyas technológia használatát: elérhetővé válik a szelektív lézerszinterezés is a szerszámgépeken.

Teljeskörű megoldás a porágyas ADDITÍV GYÁRTÁSHOZ

A szelektív lézeres olvasztás technológiáját alkalmazó additív rendszerek piacán a LASERTEC SLM magasszintű folyamatstabilitással és hatékonysággal tűnik ki a választékból. Rugalmas poradagoló modulja lehetővé teszi a teljes pormennyiség cseréjét akár két órán belül. A CELOS SLM-mel a vállalat egy integrált szoftveres megoldást kínál a rendszer CAM programozásához és a szerszámgép vezérléséhez egy egységesített felületen. Az összehangolt és egységesített interfésznek köszönhetően a programozás és az adattovábbítás időszükséglete lecsökken, a darabok komplexitásától függően.

DMQP:

Tökéletesen illeszkedő gépperifériák és kiegészítők egyetlen forrásból

Mérőrendszerek, szerszámbefogók és kezelőrendszerek – ez csak három példa a cég külső beszállítóitól beszerezhető gépperifériák közül. Ezek és más elemek a magas minőségű CNC gyártást szolgálják. A DMG MORI a DMQP (DMG MORI Qualified Products = DMG MORI által tanúsított termékek) program bevezetésével elkötelezi magát a legmagasabb minőség szolgáltatása mellett. A programba bekerülő elemekkel szemben támasztott követelmények között szerepel például a termékek tanúsításának igénye, az árazásra vonatkozó szabályok, valamint a kellékszavatossági feltételek.

NTX 3000:

Komplex eszterga-maró központ nagy munkatérrel

A DMG MORI új méretet mutat be magas minőségű eszterga-maró központjából: ez az NTX 3000. Ahogy a sorozat többi tagja, ennek a megmunkáló központnak is egy 350 mm-es és 122 Nm nyomatékú compactMASTER eszterga-maró orsó a központi eleme. A főorsó a 12”-os tokmánnyal 3000 fordulat/perces sebességet tesz lehetővé 1,194 Nm nyomaték mellett. A direkt hajtású B-tengely hatékony szimultán 5-tengelyes megmunkálást tesz lehetővé komplex munkadarabokon, az X-tengely pedig széles mozgástartományával (akár -125 mm-es pozíció az orsó középpontja alá) nagyfokú rugalmasságot garantál. Vezérlésként CELOS MAPPS FANUC vezérlőn, valamint CELOS SIEMENS-en érhető el. 

A DMG MORI pfronteni Open House rendezvényén bemutatásra kerül a digitális gyár, valamint az abba integrált számos automatizálási megoldás; a rendezvényen továbbá szerephez jut az additív gyártás és a DMG MORI Technology Excellence is.

Az XXL-Center-ben a DMG MORI a repülőgépiparban és a szerszámgyártásban előforduló nagy méretű munkadarabok gyártására koncentrál.

en.dmgmori.com

 

The post DMG MORI – Pfronten 2018 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megjelent a szeptemberi lapszám https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/10/mm-muszaki-magazin-2017-szeptemberi-lapszam/ Sun, 10 Sep 2017 19:58:42 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2489 Megjelent az MM Műszaki Magazin 2017. szeptemberi lapszáma Címlapon: DMG MORI Additív gyártás – Ingyenes EMO Hannover belépőjegy Új lapszámunkban olyan érdekes témákról olvashatnak, mint például a mobilrobotok, amelyek a gyáron belül önállóan tájékozódnak és állnak munkába, vagy a jövő héten kezdődő EMO Hannover kiállítás titkos újdonságai, melyre ingyenes belépőt is biztosítunk olvasóinknak. Kiemelt témáink között […]

The post Megjelent a szeptemberi lapszám appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megjelent az MM Műszaki Magazin 2017. szeptemberi lapszáma

Címlapon: DMG MORI Additív gyártás – Ingyenes EMO Hannover belépőjegy

MM Műszaki Magazin 2017-09Új lapszámunkban olyan érdekes témákról olvashatnak, mint például a mobilrobotok, amelyek a gyáron belül önállóan tájékozódnak és állnak munkába, vagy a jövő héten kezdődő EMO Hannover kiállítás titkos újdonságai, melyre ingyenes belépőt is biztosítunk olvasóinknak.

Kiemelt témáink között foglalkozunk az autóipar aktualitásaival, közte a Mazda legújabb fejlesztésével, a Skyactiv-X motortípussal. A dízel- és benzinhajtás eltérő előnyeit kombináló újítás egy dízelelven működő benzinmotort takar, mely gyújtógyertya nélkül, a sűrítési aránynak köszönhetően az öngyulladást használja fel. Segítségével egyszerre lehet élvezni a magas üzemanyag-hatékonyságot, az alacsony fogyasztást és széndioxid- illetve nitrogénoxid-emissziót.

Ingyenes belépő olvasóinknak az EMO Hannover kiállításra:

www.muszaki-magazin.hu/EMO2017

További részletek tartalomjegyzékkel az aktuális és korábbi lapszámainkról.

Az MM Műszaki Magazin a 120 éves német MM MaschinenMarkt magyar kiadásaként a hazai és a világ műszaki életének szaklapja.

 

Kövesse hónapról hónapra a hazai és nemzetközi technológiai fejlesztéseket és a műszaki újdonságokat a Műszaki Magazin szaklappal.
Előfizetési részletek és megrendelési lehetőség.

Heti hírlevelünkben folyamatos tájékoztatást nyújtunk az aktuális hazai és nemzetközi műszaki újdonságokról, hírekről:
Legyen naprakész a Műszaki Magazin híreivel és iratkozzon fel Ön is heti hírlevelünkre!

 

The post Megjelent a szeptemberi lapszám appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A DMG MORI tervei az EMO 2017-re https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/08/dmg-mori-tervei-az-emo-2017-re/ Fri, 08 Sep 2017 16:55:22 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2449 Digitálizáció, automatizáció, additív gyártás, technológiai lépéselőny és 8 világpremier. A gyártástechnológia jövője – innovatív gépek és integrált rendszerek a digitális gyárak számára.  A DMG MORI a hannoveri EMO 2017 10,000 m²-es 2-es Hall-jában újfent bizonyítja vezető szerepét a fémmegmunkálás és digitálizáció terén. A cég a “Digitalizációs Út” vezérfonalával mutatja a jövő digitális gyára felé vezető […]

The post A DMG MORI tervei az EMO 2017-re appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Digitálizáció, automatizáció, additív gyártás, technológiai lépéselőny és 8 világpremier. A gyártástechnológia jövője – innovatív gépek és integrált rendszerek a digitális gyárak számára. 

A DMG MORI a hannoveri EMO 2017 10,000 m²-es 2-es Hall-jában újfent bizonyítja vezető szerepét a fémmegmunkálás és digitálizáció terén. A cég a “Digitalizációs Út” vezérfonalával mutatja a jövő digitális gyára felé vezető utat, számos szoftver-, és adatközpontú termékkel és szolgáltatással.  

Továbbra is kiemelt szerepet kapnak az automatizált szerszámok és a kulcsrakész megoldások. Ugyanez vonatkozik az additív gyártásra is, ahol a DMG MORI megszakítás nélküli folyamatláncokat biztosít porfúvásos és porágyas technológiákkal. A DMG MORI specializált Technology Excellence Centerben demonstrálja az EMO ágazati megoldásait. Az ügyfeleket már a fejlesztés korai szakaszában bevonják a közös munkába és így fejlesztenek teljeskörű megoldásokat az repülőgépipari, autóipari, szerszámgyártó és orvosi ágazatok számára. 

A 8 világpremier között megtalálható a CTX 2500|700, mint a sikeres széria ötödik generációjának legelső darabja és egy új maró-esztergáló központ, az NTX 2500. A CLX 550 az európai univerzális esztergaközpontok sorozatát erősíti. A harmadik generációs CTV 250-el a vertikális esztergák kínálata bővül, és egy új, többorsós esztergálóközpont is bemutatásra kerül a MULTISPRINT 25-el és a MULTISPRINT 36-al. A marás területén két nagyméretű géppel bővül a DMG MORI portfóliója, a DMU 200 Gantry-vel és a DMU 340 Gantry-vel, illetve az NHX 6300 horizontális megmunkálóközpont második generációjával.

DMG MORI bemutatja a jövő digitális gyárait„Digitalizációs Út“: a DMG MORI számos szoftver-, és adatközpontú termékkel és szolgáltatással mutatja a jövő digitális gyára felé vezető utat.

A DMG MORI bemutatja a jövő digitális gyárait

A digitális átállás a szerszámgyártás ágazatában is egyre inkább jelen van. A CELOS és a “Digitalizációs Út” projektekkel a DMG MORI a digitális gyárhoz vezető utat kívánja mutatni, a CELOS gépektől a CELOS gyártásig. Az új CELOS verziókkal és termékekkel lehetővé válik a gyártási folyamat célzott megvalósítása. Az új CELOS applikációk, mint a “CELOS ÁLLAPOTELEMZŐ” vagy a “CELOS TELJESÍTMÉNYFIGYELŐ” közvetlenül a gépben segítik a munkafolyamatok optimalizációját. Az EMO-n az üzemi munka digitalizációja is a figyelem középpontjába kerül. Dr. Holger Rudzio, a DMG MORI Software Solutions ügyvezetője a következőt nyilatkozta: “Adatalapú digitalizációs modulok széles választékát mutatjuk be a “Digitalizációs Út” project keretrendszerén belül, többek között a terméktervezés és szerszámkezelés terén. Ezek a modulok kiegészítik egymást, vagy épp egymásra épülnek. A CELOS digitális gyár egymáshoz kapcsolódó megoldásaival lehetővé tesszük a KKV-k számára, hogy beléphessenek a digitalizált ipar területére.”

 

A CELOS digitális ökoszisztémája hozzáadott értéket képvisel a gyártástechnológiában

A DMG MORI az EMO-n mutatja be elsőként az integrált adat-alapú gyártási munkafolyamatait. A decentralizált gyártásvezérléshez fejlesztett adaptív CELOS tervező is Hannoverben kerül először bemutatásra. A CELOS Digital Tooling integrált szerszámkezelő rendszere a felhőtől a CAM-en és a szimuláción át a CNC vezérlőig terjed majd. Egy új mobil felhasználói interfész is bemutatásra kerül a CELOS proTAB-bal, amely elsőként nyitja meg a CELOS világát a versenytársak termékei és egyéb technológiák előtt, belefoglalva a manuális munkahelyeket is a gyártási láncba. A CELOS netBOX segítségével a gépek egyszerűen beágyazhatóak a magasabb szintű hálózati struktúrákba, mint például a biztonságos adatkezelést lehetővé tevő felhő-alapú platformok vagy a Dolgok Internete. Egyszóval a CELOS applikáció alapú vezérlő-, és kezelőfelületet fejleszt, hogy adatalapú, nagyteljesítményű tervező és vezérlőplatform lehessen majd a jövő digitális gyáraiban. A digitális szoftverek és szervizszolgáltatások egy átfogó ökoszisztémát képeznek majd, melyben az ügyfelek egyénileg és holisztikusan is alakíthatják majd a jövőjüket.

CELOS Állapotelemző és Teljesítményfigyelő applikációA CELOS Állapotelemző és Teljesítményfigyelő applikációival felügyelhetővé válnak a gép kritikus pontjai

 

A főbb szakterületek kibővítése

 A digitalizáció lenyűgöző lehetőségei mellett továbbra is a tervezés és a gyártás maradnak a DMG MORI főbb szakterületei. Ugyanakkor fontos a megszokott területek mellé újakat is bevonni, így az innovációs törekvések a digitalizációt, automatizációt, additív gyártást és a technológiai fejlesztéseket is érintik majd a hagyományos csúcstechnológiás gépek mellett.

Automatizáció – tökéletes koordinált automatizációs megoldások

Az automatizáció is a fejlesztések középpontjában áll. A DMG MORI nem titkolt célja, hogy a közeljövőben a széles és változatos portfóliójának minden gépét fel lehessen szerelni automatizációs kiegészítőkkel. A szerszámgépek és az automatizáció intelligens összekapcsolása kiemelten fontos, hogy az ügyfelek egyetlen forrásból beszerezhessék majd az automatizációs megoldásaikat. A jelenlegi ajánlatok közé tartozik a PH 150 Palettakezelő és a WH 3 Munkadarab-kezelő rendszer, melyeket az új VERTICO-val mutatnak majd be. Ezen felül a számos esztergagép is bővíthetővé válik majd a Robo2Go rugalmas automata robotjaival.

VERTIGO kialakítás

VERTIGO kialakítás

Az új VERTIGO kialakítással a DMG MORI több ágazat igényeit is kielégíti a költséghatékony és megbízható gyártást biztosító, tökéletesen koordinált automatizálási megoldásaival

 

Additív gyártás – komplex 3D alkatrészek porfúvásos vagy porágyas technológiával

A DMG MORI nagy sikerrel lépett be az additív gyártás piacára a porfúvásos lézeres felrakóhegesztéssel. A termékportfóliójuk most a porágyas szelektív lézersugaras olvasztással bővül. A DMG MORI egy tető alá hozza a legfőbb generatív gyártási folyamatokat, bizonyítva kompetenciáját a fémalkatrészek additív gyártása és utómunkája terén.

A LASERTEC 3D és a LASERTEC SLM szériák képviselik a DMG MORI jövőközpontú stratégiáját. Míg a LASERTEC 3D hybrid sikeresen ötvözi a lézeres felrakóhegesztést az öttengelyes marással, a LASERTEC SLM széria a porágyas szelektív lézersugaras olvasztásban bizonyít. “A két technológia tökéletesen kiegészíti egymást a portfóliónkban. Világszerte vannak bemutatótermeink az ügyfelek részére az Additív Technology Excellence Centerekben Bielefeld-ben, Pfronten-ben, Tokióban, Shanghai-ban és Chicago-ban” – nyilatkozta Patrick Diedrich, a Fejlett Technológiák divízió vezetője. Különösen a porágyas eljárást övezi nagy figyelem: “A fémalkatrészek additív gyártása terén ez a technológia fedi le a piac 80%-át”. A két eljárás legújabb fejlesztéseit az EMO-n a megszakítás nélküli folyamatláncba integrálva lehet majd megtekinteni.  

LASERTEC 3D

LASERTEC 3D

A DMG MORI teljeskörű szolgáltatóvá válik a fémalkatrészek additív gyártása terén a LASERTEC 3D és LASERTEC SLM szériával.

DMG MORI Technology Excellence Center

Az eredményes gyártás jellemzői az alacsony egységár, az automatizált eljárások és a nagyfokú hatékonyság. A fémmegmunkálási ágazat vezetőjeként a DMG MORI egyre gazdaságosabb CNC megoldások létrehozására törekszik, melyek lépéselőnyt biztosítanak az ügyfelek számára.

Ennek érdekében a szerszámgépgyártó holisztikus, alkalmazás-specifikus, kulcsrakész megoldásokat fejleszt és valósít meg a repüléstechnikai, autóipari, szerszámgyártó és orvosipari ágazatok számára a DMG MORI Technológiai Központokban. A DMG MORI szakértői a fejlesztés kezdetétől fogva részt vesznek az ügyfelek projektjeiben, így a DMG MORI fontos tapasztalatokat és átfogó tudást szerez a partnereivel együtt. Ezt a tudást aztán az új gépek, alkatrészek és kulcsrakész megoldások fejlesztésénél használják fel.

DMG MORI Repüléstechnikai Excellence Center

“Az ügyfeleink különösen olyan ágazatokban profitálhatnak a változatos technológiánkból és gépeinkből ahol sokféle anyaggal és alkatrésszel kell dolgozni. A hannover-i EMO-n be fogunk mutatni dinamikus horizontális megmunkáló központokat alumínium és CRP komponensekhez, duoBLOCk gépeket nagysebességű alumínium maráshoz és maró-esztergáló központokat integrált köszörülési funkcióval. Ezen felül be fogunk mutatni egy egyedi megoldást döntött fejek használatához az elülső szerszámok automatikus cseréjével a forgásszimmetrikus munkadarabok öttengelyes megmunkálásához. Gyakorlatilag nincs olyan alkatrész, melyhez a DMG MORI ne tudna teljes gyártási megoldást szolgáltatni” – állítja Michael Kirbach, a pfronten-i DMG MORI Repüléstechnikai Kiválósági Központ vezetője.

DMG MORI Autóipari Excellence Center

“A “Teljeskörű Autóipar-technológiai Integráció” mottója alatt egy nagyteljesítményű szerszámgépekből, integrált technológiákból, automatizációs megoldásokból és intelligens szoftverekből álló moduláris rendszert mutatunk be. Ez garantálja majd a maximális rendelkezésre állást és folyamatbiztonságot az autóipari ügyfeleink részére” – nyilatkozta Markus Piber, a DECKEL MAHO Pfronten GmbH ügyvezetője az autóipari szolgáltatásokkal kapcsolatban.

DMG MORI Szerszámgyártási Excellence Center

“A szerszámgyártás a főbb kompetenciáink közé tartozik. A DMG MORI évtizedek óta nagy hangsúlyt fektet a szerszámgyártási alkalmazásokra, mely egyrészt jelentős tapasztalatot jelent ezen a területen, másrészt az úttörő technológiák fejlesztésében is. A precíziós és dinamikus megmunkáló központjaink megbízható pontosságot jelentenek hosszútávon” – Markus Rehm, a DECKEL MAHO Seebach GmbH ügyvezető igazgatója szerint.

DMG MORI Orvostechnológiai Excellence Center

“Az orvostechnológiában olyan speciális kihívásokkal kell szembenéznünk, mint a magnéziumhoz, vagy a CrCo-hoz hasonló, nehezen megmunkálható anyagok, melyekhez egyedi gépészeti megoldások szükségesek. Nem is annyira a technológiai lehetőségek jelentik a korlátozó tényezőt, mint az orvostechnológiai hitelesítési és szabványosítási eljárások által támasztott magas követelmények. A technológiai szaktudás és a gépészeti stratégiák a seebach-i Orvostechnológiai Excellence Center szabványosított, integrált gyártási megoldásaiban érnek össze. Így jóval egyszerűbbé válik az ügyfelek számára a nemzetközi szabványoknak megfelelő gépek beszerzése” – nyilatkozta Marcus Krüger, a seebach-I Orvostechnológiai Excellence Center vezetője.

www.dmgmori.com

The post A DMG MORI tervei az EMO 2017-re appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
EMO 2017 – Ingyenes belépő a DMG MORI-tól https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/03/emo-2017-ingyenes-belepo-dmg-mori-tol/ Sun, 03 Sep 2017 11:03:43 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2203 Regisztráljon itt az ingyenes belépőjegyért az EMO kiállításra. Szeptember 18-tól 23-ig újra jelen lesz a DMG MORI az EMO kiállításon, a 2-es csarnok, északi bejáratánál, mintegy 10.000 m2-es pavilonnal. 80 csúcstechnológiás szerszámgépet mutatnak be, a folyamat integrált megoldásoktól kezdve a jövő digitális gyárának elemeiig. A hannoveri EMO kiállítás kulcstémaja az „út a digitalizációhoz”, mely keretén […]

The post EMO 2017 – Ingyenes belépő a DMG MORI-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Regisztráljon itt az ingyenes belépőjegyért az EMO kiállításra.

Szeptember 18-tól 23-ig újra jelen lesz a DMG MORI az EMO kiállításon, a 2-es csarnok, északi bejáratánál, mintegy 10.000 m2-es pavilonnal. 80 csúcstechnológiás szerszámgépet mutatnak be, a folyamat integrált megoldásoktól kezdve a jövő digitális gyárának elemeiig.

A hannoveri EMO kiállítás kulcstémaja az „út a digitalizációhoz”, mely keretén belül a világ összes gyártója bemutatja, mivel készül fel a „digitális gyár” felépítéséhez. A DMG MORI egyik alappillére az applikáció alapú CELOS® vezérlő- és operációs rendszer, a DMG MORI technológiai ciklusok és az ügyfél igényeire szabott szoftver megoldások. Továbbá bemutatásra kerülnek a legújabb automatizálási megoldások az új, egyedi VERTICO dizájn keretén belül.

Az additív gyártástechnológia jövője

A DMG MORI bemutatja az EMO-n legújabb fejlesztéseinek eredményeit az additív technológia területén. Kiállításra kerül két technológia a lézer depozíciós fémpor hegesztés és a szelektív lézerolvasztásos fémpor ágyas technológia. E két technológia egy szerszámgépen belül is elérhető, így biztosítva a széleskörű gyártástechnológiai megoldást.

DMG MORI Technology Excellence Center

A DMG MORI Technológiai Központja az EMO kiállításon bemutatja mit ért az alatt, hogy „terméktől a folyamatig”. A DMG MORI kulcsrakész megoldásokat kínál a repülőgépipar, autóipar, szerszám- és orvostechnikai ipar számára.

Új 8 világpremier

A DMG MORI 8 világpremier gépet mutatja be a 2017-es EMO-n, mind marás, mind esztergálás területén. Bemutatásra kerül többek között: a legújabb CTX 2500/700 univerzálisan alkalmazható 5-dik generációs CNC eszterga központ, a CLX 550-es eszterga központ, mely nagyobb alkatrészek megmunkálására képes, mint elődje. Az új NTX 2500-as géppel a DMG MORI új területeit kutatja fel a maró-esztergáló technológiáknak. A legújabb harmadik generációs CTV 250, az új MULTISPRINT 25-ös és MULTISPRINT 36-os kiválóan alkalmazhatóak automatizált gyártósorokon. A meglévő XXL méretű gépek új tagjai is kiállításra kerülnek, a DMU 340 Gantry és a DMU 200 Gantry.

Ingyenes belépő az EMO kiállításra:

dmg_emo_2017 ingyenes belépő

www.dmgmori.com

The post EMO 2017 – Ingyenes belépő a DMG MORI-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>