Dinamikus – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Dinamikus adathalászat, smishing és a DNS-infrastrúktúrával való visszaélés – nem sci-fi, hanem a valóság https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/23/adathalaszat-bluevoyant-jelentes/ Thu, 23 Mar 2023 05:30:20 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24533 A BlueVoyant kutatása azonosítja a legújabb kibertámadási technikákat és védekezési módszereket. A BlueVoyant kiberbiztonsági vállalat közzétette “Emerging External Cyber Defense Trends” című kutatásának megállapításait. A legújabb jelentés rávilágít a szervezetekre veszélyt jelentő, a hagyományos informatika peremterületein kívülről érkező kockázatokra és azok elhárításának módszereire. A dinamikus adathalászat, a smishing azaz SMS adathalászat, a DNS-infrastruktúrával való visszaélés, […]

The post Dinamikus adathalászat, smishing és a DNS-infrastrúktúrával való visszaélés – nem sci-fi, hanem a valóság appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A BlueVoyant kutatása azonosítja a legújabb kibertámadási technikákat és védekezési módszereket.

A BlueVoyant kiberbiztonsági vállalat közzétette “Emerging External Cyber Defense Trends” című kutatásának megállapításait. A legújabb jelentés rávilágít a szervezetekre veszélyt jelentő, a hagyományos informatika peremterületein kívülről érkező kockázatokra és azok elhárításának módszereire. A dinamikus adathalászat, a smishing azaz SMS adathalászat, a DNS-infrastruktúrával való visszaélés, az új sebezhetőségek gyorsabb kihasználása és az egyre növekvő számú pénzügyi csalások jelentik a legújabb trendeket.

“Ahogy a vállalatok belső informatikai rendszere egyre védettebb lesz, a kibertámadók is alkalmazkodnak az új környezethez és folyamatosan fejlesztik módszereiket”

– mondta Csendes Balázs, a BlueVoyant kelet-közép-európai, valamint a közel-keleti térségekért felelős értékesítési igazgatója.

“A kutatás azonosítja a BlueVoyant fenyegetéselemzői által megfigyelt legújabb kiberbűnözői technikákat, és a szervezetek számára ajánlott intézkedéseket.”

A jelentés legfontosabb megállapításai

  • Dinamikus adathalász technikák. A támadásokat egyre nehezebb azonosítani, mivel a kiberbűnözők a fogyasztókat hamis domain címekre, míg azokat, akik a bűnözőkre vadásznak, hibaoldalra irányítják. A kutatás szerint 2022-ben 240 százalékkal nőttek ezek az átirányítások.
  • Dinamikus DNS-infrastruktúrával való visszaélés. A támadók egyre gyakrabban használnak új típusú tárhelyszolgáltatásokat rövid élettartamú weboldalak létrehozására. A módszerrel alacsony költségű, nagy volumenű akciókat hajthatnak végre, amelyeket a későbbi támadások során domain regisztráció nélkül meg lehet ismételni.
  • Egyre inkább terjednek az SMS-ben érkező adathalász üzenetek, mivel a kibertámadók gyakrabban élnek vissza törvényes üzenetküldő szolgáltatásokkal.
  • Nyitott portok. A COVID-19 járvány óta, a távmunka terjedésével egyre többen dolgoznak távoli hálózati hozzáféréssel. A kibertámadók azokat a portokat keresik, amelyek lehetővé teszik, hogy hozzáférjenek a szervezetek hálózataihoz. Ha a vállalatok rosszul konfigurálják ezeket a portokat, akkor azok könnyen a zsarolóvírusok terjedésének eszközéül szolgálhatnak.
  • A gyorsabb alkalmazkodás. Szinte minden héten felfedeznek különböző iparágakban olyan új sebezhetőségeket, amelyek gyorsan kritikus támadási pontokká válhatnak. Ennek ellenére sok szervezet csak lassan foltozza be ezeket a biztonsági réseket.
  • Pénzügyi csalások. A kiberbűnözők újabb és újabb módszereket találnak a pénzügyi csalások végrehajtására. Például azonnali üzenetküldő alkalmazásokat használnak a különböző akciók megtervezésére és a lopott adatok értékesítésére is a dark web fórumai helyett, amelyekről köztudott, hogy könnyebben hozzáférhetőek a bűnüldöző szervek számára.

„A szervezetek számára már pusztán a támadások mennyisége miatt is egyre nehezebb a külső sebezhetőségek és fenyegetések azonosítása. Ezt a kiberbűnözők is kihasználják és ennek megfelelően alakítják és fejlesztik a módszereiket”

– mondta Ron Feler, a BlueVoyant globális fenyegetéselemzési vezetője.

“Ráadásul a vállalatoknak ma már sokkal gyorsabban kell reagálniuk a potenciális fenyegetésekre, hiszen a támadók egyre rövidebb idő alatt képesek kihasználni a sebezhetőségeket.”

A BlueVoyant kutatásának célja, hogy felhívja a figyelmet a vállalatokat érintő kibervédelmi kihívásokra, és segítse a támadások elleni hatékony védekezést. A jelentés a BlueVoyant Supply Chain Defense és Digital Risk Protection megoldásainak trendadat-lekérdezéseivel készült.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Dinamikus adathalászat, smishing és a DNS-infrastrúktúrával való visszaélés – nem sci-fi, hanem a valóság appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megoldások ma a holnap számára https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/chiron-csoport-megoldas-jovo/ Mon, 11 Oct 2021 07:27:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17146 Függetlenül a célcsoporttól, iparágtól, a CHIRON csoport innovatív megoldásokat mutatott be az EMO MILANO 2021 szakkiállításon. Megoldások a kimagaslóan termelékeny, jövőbiztos gyártási folyamatokhoz, mindezt optimalizált energiafelhasználás és környezeti terhelés mellett. Az október 4-9. között megrendezett EMO MILANO 2021 szakkiállításon a CHIRON csoportot képviselő négy erős márka – a CHIRON, a STAMA, a FACTORY5 és a […]

The post Megoldások ma a holnap számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Függetlenül a célcsoporttól, iparágtól, a CHIRON csoport innovatív megoldásokat mutatott be az EMO MILANO 2021 szakkiállításon. Megoldások a kimagaslóan termelékeny, jövőbiztos gyártási folyamatokhoz, mindezt optimalizált energiafelhasználás és környezeti terhelés mellett.

Az október 4-9. között megrendezett EMO MILANO 2021 szakkiállításon a CHIRON csoportot képviselő négy erős márka – a CHIRON, a STAMA, a FACTORY5 és a retrofit szakértő CMS – a holnap követelményeinek is megfelelő megoldások átfogó választékát mutatta be. Segítségükkel termelékenyebb, jövedelmezőbb és fenntarthatóbb gyártás valósítható meg.

A stand látogatói két működő megmunkálóközponton keresztül nyerhettek betekintést abba, hogyan alakul a gyártástechnológia jövője. Az öttengelyes DZ 25 P gépet nagy, összetett geometriájú alkatrészek dupla orsós megmunkálására, a Micro5 megmunkálóközpontot pedig a legkisebb helyeken, nagyon alacsony energiafogyasztással végzett intelligens mikromegmunkálásra fejlesztették ki.

DZ 25 és DZ 28: nagy termelékenységű megmunkálás az autó- és a repülőgépipar számára

Akár a virágzó e-mobilitást, akár a repülőgépipar szerkezeti változásainak kezelését nézzük, a nagy és összetett geometriájú alkatrészek megmunkálásakor napjainkban is elvárás a maximális hatékonyság. Minél termelékenyebb egy megmunkálóközpont az alkatrészek gyártásában, és minél rövidebb a ciklusidő, annál gazdaságosabban használható fel a hely, az energia és a nyersanyag. Az olyan többorsós rendszerek, mint a 800 vagy 1 200 mm-es orsótávolsággal rendelkező új CHIRON 25-ös és 28-as sorozatok még hatékonyabbak és ezért fenntarthatóbbak is.

„Célunk, hogy a DZ 25, vagy a DZ 28 két munkadarabot állítson elő ugyanannyi idő alatt, mint amennyire egy egyorsós gépnek van szüksége egyetlen alkatrészhez – természetesen ugyanolyan kiemelkedő minőségben – magyarázta dr. Claus Eppler, a CHIRON csoport műszaki igazgatója. – Ez nemcsak a fenntarthatóság, hanem a beruházási költségek tekintetében is kifizetődő.”

A Milánóba látogatók megtapasztalhatták, hogy az új sorozat tökéletesen ötvözi a teljesítményt, a pontosságot és a dinamikát az úttörő dizájnnal. Az öttengelyes DZ 25 P élő működés közben volt megtekinthető, a nagy termelékenység és a rövid ciklusidők elérése érdekében a géphez palettacserélőt is csatlakoztattak. A 28-as és a 600 mm-es orsótávolságú 22-es sorozatokat a szakértők az interaktív bemutatóteremben részletesen, az alkalmazások szintjén is bemutatták.

Rendkívül kompakt és kimagaslóan dinamikus: a Micro5 megmunkálóközpont maximális hatékonyságot biztosít a mikromegmunkálásban, a hagyományos gépekhez képest 50-szer alacsonyabb energiafogyasztás mellett

A mikromunkálás intelligens jövője: Micro5

A rendkívül precíz mikromegmunkáló ágazatból érkező látogatókat a FACTORY5 rendkívül kompakt és dinamikus Micro5 megmunkálóközpontja várta. A gép nevében szereplő „5” egyszerre jelent öt tengelyt, az 5:1 gép/munkadarab méretarányt, valamint az ötször kisebb súlyt. És ha már a fenntarthatóságról beszélünk, akkor ez a maximális hatékonyságot is jelenti, hiszen az energiafogyasztás a hagyományos rendszerekhez képest 50-szer alacsonyabb.


A CHIRON csoport az EMO MILANO 2021 szakvásáron élőben mutatta be a Micro5 gépet, most először az új, automatikus Feed5 munkadarab-kezelő rendszerrel.


Hatoldali megmunkálás az új 715-ös szériával

A termékkínálat és az interaktív CHIRON bemutatóterem legújabb látványossága – amit a szakmai látogatók nagy képernyőkön keresztül „látogathatnak meg” – az új 715-ös sorozat, amelyet a munkadarabok multifunkcionális megmunkálásához, rúd vagy tokmányalkatrészből végzett maráshoz és esztergáláshoz, vagy profilmegmunkálásához fejlesztették ki. A hatoldali autonóm megmunkálásra tervezett 715-ös sorozat a CHIRON csoport rúdanyag megmunkáló sorozatát egészíti ki és kitűnően hidalja át a CHIRON FZ 08 S mill turn precision+ és a STAMA MT 733 gépek között található piaci rést. Az alapgépből és a munkadarab-kezelő automata rendszerből álló egységnél a forgácsolás közbeni szerszámtár ki- és betöltés lerövidíti a gépi mellékidőket és az életciklus-elemzést is pozitívan befolyásolja.

A kiállításon bemutatott, a jobb erőforrás-felhasználásra optimalizált gyártási folyamatokhoz kifejlesztett további témakörök közé tartoznak a CMS retrofit megoldásai, amelyekkel hosszabb élettartam, megnövelt termelékenység és alacsonyabb energiaigény érhető el. Az innovatív AM Cube 3D fémnyomtatót nagyméretű, összetett alkatrészek készítésére, valamint bevonatolására és javítására tervezték. Egy izgalmas felhasználói eset az additív gyártás és a megmunkálás tökéletes kölcsönhatását mutatta be.


Digitális portfólió

A SmartLine portfólió digitális rendszerei, valamint a SmartServices garantálják az optimális támogatást a megmunkáló központok folyamatos működésében, valamint megnövelt hatékonyságot, rendelkezésre állást és termelékenységet biztosítanak a környezeti erőforrások védelme érdekében. Alkalmazásukkal egy helyen több karbantartási munka is kombinálható és ütemezhető, a fennakadások pedig távolról is orvosolhatók, ami az utazások szükségtelenné tételével ugyancsak csökkenti a CO2-kibocsátást.


www.chiron-group.com

www.rolatast.hu

The post Megoldások ma a holnap számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Dinamikus HPC marás a Horn DS rendszerű szerszámaival https://www.muszaki-magazin.hu/2021/07/27/horn-dinamikus-hpc-ds-szerszam/ Tue, 27 Jul 2021 19:33:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16118 A Paul Horn GmbH új geometriával bővíti DS típusú tömör keményfém szármaróinak termékcsaládját. A marófejeket a cég speciálisan a nagy szilárdságú acélok HPC (High Performance Cutting), azaz nagy teljesítményű forgácsolására fejlesztette ki dinamikus és hagyományos mozgású nagyolómaráshoz. A különböző spirálvonalú élszögeinek köszönhetően a szerszám rendkívül finom megmunkálást tesz lehetővé. Az optimalizált homlokgeometria miatt kisebb erőhatások […]

The post Dinamikus HPC marás a Horn DS rendszerű szerszámaival appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Paul Horn GmbH új geometriával bővíti DS típusú tömör keményfém szármaróinak termékcsaládját.

A marófejeket a cég speciálisan a nagy szilárdságú acélok HPC (High Performance Cutting), azaz nagy teljesítményű forgácsolására fejlesztette ki dinamikus és hagyományos mozgású nagyolómaráshoz. A különböző spirálvonalú élszögeinek köszönhetően a szerszám rendkívül finom megmunkálást tesz lehetővé. Az optimalizált homlokgeometria miatt kisebb erőhatások lépnek fel fogásvételkor, a kedvezőbb forgácsképződés és -elvezetés következtében pedig nő a megbízhatóság. A rendszer bizonyítja erősségeit a simítás során is. A finom és pontos működés velejárója a szerszámok által létrehozott kimagasló felületminőség például palástmarás után.

A Horn HPC forgácsolásra fejlesztett DS termékcsaládja kimagasló teljesítményt nyújt a dinamikus és hagyományos nagyoló marásokra

A nagy szilárdságú acélok HPC marására jellemző magas anyagleválasztási teljesítmény jelentős terhet ró a szerszámokra. A kihívásra a korszerű keményfémek és a bevonatolási technológiák kínálnak megoldást. A Horn az ES3P keményfémre HiPIMS bevonatot alkalmaz. A HiPIMS, vagyis nagy teljesítményű impulzusos magnetronos porlasztási technológia számos előnyt és új lehetőséget kínál a precíziós szerszámok bevonásával kapcsolatban. Alkalmazásával nagyon sűrű és tömör, ugyanakkor kemény és erős bevonatok készíthetőek. Ezen bevonatok struktúrája homogén, rétegvastagsága még bonyolult geometriákra applikálva is egyenletes. A bevonat és a szerszám között kiváló adhézió jelentkezik, így a vágóél mindig stabil marad. Nagy hőtűrő képességének köszönhetően a bevonat óvja a szerszám fémjét a túlmelegedéstől.

The post Dinamikus HPC marás a Horn DS rendszerű szerszámaival appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Dinamikus térerősség vizsgáló rendszer https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/06/rererosseg-rendszer-dinamika/ Sun, 06 Dec 2020 19:00:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12882 Napjainkban az elektronikai eszközök az egyre fejlődő technológia segítségével több és több adatot tudnak feldolgozni, megjeleníteni. Ezt lehetővé tevő alkatrészeink, pl. processzorok egyre gyorsabbá válnak, egyre több tranzisztor létrehozása lehetséges méretnövekedés nélkül, ami annak a következménye, hogy egyre vékonyabb rétegek kialakítása lehetséges az alkatrészek belső szerkezetében. Ma már akár 7-10 nm rétegvastagsággal is készülnek processzorok […]

The post Dinamikus térerősség vizsgáló rendszer appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Napjainkban az elektronikai eszközök az egyre fejlődő technológia segítségével több és több adatot tudnak feldolgozni, megjeleníteni.

Ezt lehetővé tevő alkatrészeink, pl. processzorok egyre gyorsabbá válnak, egyre több tranzisztor létrehozása lehetséges méretnövekedés nélkül, ami annak a következménye, hogy egyre vékonyabb rétegek kialakítása lehetséges az alkatrészek belső szerkezetében. Ma már akár 7-10 nm rétegvastagsággal is készülnek processzorok és egyéb SMD alkatrészek. Ezek az egyre vékonyodó rétegek a gyártási és felhasználási folyamatok során érzékenyebbé, sérülékenyebbé válnak a különböző túlterhelések hatására. Egy ilyen tipikus energia többlet az ESD kisülés is. Néhány száz volt potenciál kiegyenlítődése több amper áramot is keresztülhajthat az alkatrészeinken, melyekben ez az energia mennyiség teljes vagy részleges meghibásodásokat is okozhat.

rendszer

Varga Imre ügyvezető bemutatója a térerőmérő rendszerről.

Az elektronikai alkatrészeink lényegesen érzékenyebbek ezen energiákra a gyártási folyamatok közben, így rendkívül fontos, hogy figyeljük az elektrosztatikus tér nagyságát, hiszen ebből lehet következtetni a lehetséges kisülésekre is. Az alkatrészeinken, paneljainkon ezt a térerősséget viszonylag egyszerű mérni amikor azok nyugalmi- álló helyzetben vannak. A nagyobb problémát az jelenti, mikor az alkatrészek mozgása közben kell erre figyelni, mivel könnyen előfordulhat, hogy amikor a gyártási folyamatok végén, álló helyzetben mérni tudunk, az elektrosztatikus kisülés már meg is történt, így a termékünk károsodott.

A Rondó Kft-ben az elmúlt években egy dinamikus térerősségmérő rendszer kifejlesztését helyeztük a fejlesztéseink előterébe, mely az alkatrészek, PCB-k mozgása során is tudja figyelni a kialakult potenciálokat és információkat ad erről a felhasználónak.

A rendszer tervezésénél felmerülő problémák közül a legjelentősebbek voltak a különböző elektronikai alkatrészek méretbeli eltérései, mivel a felületi potenciál mérése jelentősen függ a távolságtól és a felületek nagyságától. Egy szonda mérési felülete 1-2 mm távolság növekedéssel akár duplájára is változhat. Az eltérések értékeléshez 100.000-es nagyságrendben végeztünk méréseket annak érdekében, hogy a megfelelő mérőszondát ki tudjuk választani és az ehhez illő kompenzálási algoritmusokat ki tudjuk dolgozni. ( 1.,2. ábra) A másik fő problémát az jelentette, hogy a rendszer képes legyen bármilyen PCB méretadatainak feldolgozására és megjelenítésére.

1. ábra: Feltöltött inhomogén felület és védetlen körgeometriájú szonda térerősség alakulása

2. ábra: Kör geometriájú szonda esetén a térerősség alakulása védett mérési összeállításban

A rendszer működéséhez természetesen több speciális, egyedi szoftver is szükséges, mint pl. rendszer vezérlő vagy a grafikus megjelenítést biztosító szoftverek.

A rendszer első eleme egy tér leképző egység, mely beolvassa a PCB geometriai méreteit, majd ezt követi a térerősség vizsgáló egység, mely a helyadatokhoz rögzíti a mért térerősség értékeket. Ezután jön a kompenzációs folyamat, mely pontosítja és valós feszültség adatokká alakítja át a beolvasott adathalmazokat. Az adatok megjelenítése a jobb, egyszerűbb és gyorsabb kiértékelés végett vizuális, de természetesen a numerikus adatok is hozzáférhetőek.

3. ábra: Térerősség adatok kijelzése vizuálisan

A rendszer rendkívüli gyorsaságot kíván, hogy online, a feltöltődésekkel gyakorlatilag egy időben értesüljön a felhasználó a felületi potenciál nagyságáról, és ha kell azonnal közbe tudjon avatkozni. Természetesen az adatokat a rendszer rögzíti és igény szerinti ideig lehet tárolni külső adattárolókon.

www.rondo.hu

The post Dinamikus térerősség vizsgáló rendszer appeared first on Műszaki Magazin.

]]>