chiron – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 10:26:37 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Maximális pontosság a Micro5 géppel https://www.muszaki-magazin.hu/2021/12/14/micro5-cnc-haute-chiron/ Tue, 14 Dec 2021 15:46:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18137 A 2016-ban a svájci Haute Ecole Arcban kifejlesztett innovatív Micro5 megmunkálóközpont idén ünnepli ötödik születésnapját. Az 5-ös szám kiemelt jelentőséggel bír az innovatív megoldásokat felvonultató FACTORY5 mikromegmunkálási világban. Most elérkezett a pillanat a kicsi, nagy pontosságú gép további optimalizálására, valamint egy kezelőrendszer integrálására, ami tovább növeli a berendezés termelékenységét. Kitalálta, hogy ennek a nevében is […]

The post Maximális pontosság a Micro5 géppel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 2016-ban a svájci Haute Ecole Arcban kifejlesztett innovatív Micro5 megmunkálóközpont idén ünnepli ötödik születésnapját.

Az 5-ös szám kiemelt jelentőséggel bír az innovatív megoldásokat felvonultató FACTORY5 mikromegmunkálási világban. Most elérkezett a pillanat a kicsi, nagy pontosságú gép további optimalizálására, valamint egy kezelőrendszer integrálására, ami tovább növeli a berendezés termelékenységét. Kitalálta, hogy ennek a nevében is szerepel az 5-ös szám? Úgy van, Feed5 lett a kezelőrendszer hivatalos neve!

Az elmúlt öt évben a Micro5 valóságos forradalmat generált az apró orvosi műszerek, finom ékszerek és a legbonyolultabb óraalkatrészek megmunkálásának dinamikus és rendkívül precíz világában. A FACTORY5 öttengelyes megmunkálóközpont rendkívül kompakt, és szinte bár­hol, rövid idő alatt üzembe helyezhető – a gyártócsar­nokban vagy közvetlenül a munkaállomáson. A gép nevében szereplő 5-ös szám egyszerre jelenti az 5:1 gép/ munkadarab méretarányt, az ötször kisebb súlyt, vala­mint a maximális hatékonyságot. A berendezés ener­giafogyasztása ugyanis a hagyományos rendszerekhez képest 50-szer alacsonyabb.

A felhasználói visszajelzések elfogadása…

A CNC-gép prototípusát először a svájci SIAMS 2016 mikrotechnológiai szakvásáron mutatták be „kicsiben”. Két évvel később Samuel Vuadens csapata már öt ügyfél közreműködésével próbálta ki az első Micro5 megmunkálóközpontot valódi ipari körülmények között. Jelenleg már 25 gép gyártja a nagy pontosságú alkatré­szeket, és felhasználóik pedig folyamatosan egyeztetnek a CHIRON Swiss vállalattal, értékes visszajelzéseket adva, amelyek gyakran vezetnek a minden felhasználó számára előnyös új funkciókhoz és optimalizáláshoz.

A Micro5 legújabb generációja ezért több mint 50 – apró vagy éppen komoly – fejlesztésen esett át, növelve a gép gyakorlati megbízhatóságát, hatékonyságát és autonó­miáját. A dupla nyomatékú orsó kulcsfontosságú a haté­konyabb működés szempontjából, mivel segít csökken­teni a megmunkálási időt, ami már lényegesen rövidebb, mint a nagyobb gépek esetében.

A Micro5 gép jellemzői:

  • Öttengelyes teljes megmunkálás;
  • Nagy pontosság és a legjobb felületminőség;
  • Rendkívül dinamikus maróorsó max. 80 000 min–1 fordulatszámmal;
  • Kimagasló, 2 × 10^6 N/m statikus merevség;
  • 0,5 μm ismétlési pontosság, < 2 μm pozicionálási pontosság;
  • Ideális szerkezet a tervezett feladathoz;
  • Kompakt méret: 1 050 × 665 × 1 800 mm (hossz × szélesség × magasság);
  • Nagyon alacsony energiafogyasztás (500 Watt);
  • Intuitív kezelés a HMI panelen keresztül;
  • Csökkentett zajszint: 49 dB;
  • Tárolókapacitás: max. 8 db munkadarabtartó (Feed5-tel bővíthető);
  • ATC 15 szerszámtár akár 40 szerszám számára;
  • Szerszámcsere kevesebb mint 5 másodperc alatt;
  • Integrált nullpontrögzítő rendszer;
  • Vákuumos rögzítési lehetőség;
  • Autonóm gépkalibrálás;
  • Üvegajtó a munkaterület optimális átláthatóságáért;
  • Opcionális: megnövelt autonómia a Feed5 kezelőrendszerrel.

A gép legelső felhasználói szerettek volna nagyobb auto­nómiát elérni – azt akarták, hogy a Micro5 a nagyobb gyártási kapacitás érdekében az automatikus munkada­rab-berakodásra is képes legyen. A gyártó a Smartfactory Projecttel válaszolt az igényekre. Ez egy komplett gyártó­sor, amely az adott specifikációk szerint teljes mértékben méretezhető.

„Kicsi, mint egy hűtőszekrény, csendes, mint egy modern mosogatógép, és alacsony energia­fogyasztású, mint egy kávéfőző; az intelligens Micro5 gép nem csak a forgácsolás terén okos.”

Ronny Elsmann, a CHIRON csoport Orvosi és Precíziós Technológiai Központjának CNC-alkalmazástechnológiai vezetője

A Feed5 automatikus kezelőrendszer

A Feed5 egy hattengelyes kezelőrobot, amely képes – a gyártással párhuzamosan, főidőben – a Micro5 kiszolgálására. Az új modul teljesen automatikus üzem­módban végzi a munkadarabok és a szerszámok be- és kirakodását. A Micro5 géphez hasonlóan kompakt fel­építésű Feed5 különösen hasznos a nagyobb sorozatok emberi segítség nélküli legyártására és a termelékenység növelésére. A kezelőrendszer szerszámozza fel a gépet, egy szerszámcsere kevesebb mint öt másodpercet vesz igénybe. A Micro5 maximum 50 × 50 × 50 mm méretű munkadarabokat képes megmunkálni.

A Micro5 és a Feed5 kezelőrendszer legújabb generáci­ója 2021 júniusában került bemutatásra az OPEN HOUSE ONLINE rendezvényen. A Micro5 2020 novembere óta teszi teljessé a CHIRON Csoport Orvosi és Precíziós Technológiai Központjának gépparkját. Ronny Elsmann CNC-alkalmazástechnológiai vezető szerint a gép „lenyűgözően bizonyít a dinamikus, nagy pontosságú mikromegmunkálásban”.

A Micro5 idén szeptemberben négy svájci helyszínen is megálló „micro on tour” bemutatóautó egyik látványosságának is számított. Az érdeklődők kilenc partnerrel találkozhattak az autón, akik videó- és termék­bemutatókat tartottak, valamint személyes megbeszélé­seket folytattak a precíziós gyártás innovatív megoldása­iról és szolgáltatásairól.

www.chiron.de

www.rolatast.hu

The post Maximális pontosság a Micro5 géppel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szerszámgépek és szerszámok hatékonysága és biztonsága https://www.muszaki-magazin.hu/2021/11/02/chiron-zoller-szerszamgep-hatekonysag/ Tue, 02 Nov 2021 18:37:04 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17498 Szerszámcsere – Az egyes termelési egységek közötti adatkommunikáció az Ipar 4.0 alapját képezi. Erre a mondatra mindenki rábólint és azt gondolja, hogy ezzel semmi újat nem mondtunk. Nem egészen van így: az előbeállító- és mérőgépek, valamint szoftvermegoldások vezető szállítójának számító Zoller a Chiron csoporttal együttműködve mutatta be a »cora« automatikus szerszámkezelő és -cserélő rendszert. A […]

The post Szerszámgépek és szerszámok hatékonysága és biztonsága appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szerszámcsere – Az egyes termelési egységek közötti adatkommunikáció az Ipar 4.0 alapját képezi.

Erre a mondatra mindenki rábólint és azt gondolja, hogy ezzel semmi újat nem mondtunk. Nem egészen van így: az előbeállító- és mérőgépek, valamint szoftvermegoldások vezető szállítójának számító Zoller a Chiron csoporttal együttműködve mutatta be a »cora« automatikus szerszámkezelő és -cserélő rendszert.

A cora közvetlenül kommunikál az olyan gyártóberendezésekkel, mint az öttengelyes Chiron FZ 16 S, biztonságos adatátvitelt tesz lehetővé, és egyértelműen növeli a termelékenységet – a gépi környezetben, a megmunkálási folyamat során.

A Chiron csoport a 2018-s AMB szakkiállításon mutatta be először az öttengelyes FZ 16 S megmunkálóközpontot. A magas termelékenységhez fontos szempont az akár 162 szerszám gyors, automatikus cseréje. De mi a helyzet azzal, ahogy a szerszámok be- és kikerülnek a gépből? Miként biztosítható, hogy a megfelelő szerszámot helyezzük be? Hogyan cseréljük a szerszámokat a lehető legbiztonságosabban és leghatékonyabban?

Kérdések, amelyekre a Zoller és a Chiron csoport a „better together” mottó alatt tető alá hozott együttműködési projekt részeként keresett és talált meggyőző válaszokat. A projekt során az FZ 16 S öttengelyes megmunkálóközpontot a Zoller pleidelsheimi Smart Factory központjába telepítették annak érdekében, hogy közösen fejlesszék tovább a szerszámok a gépbe történő behelyezésére és a sorozatgyártásra szolgáló innovatív eljárásokat.

Klasszikus, de kritikus: a kézi adatbevitel

A klasszikus módszer a következőképpen működik: a gépkezelő kinyomtat egy címkét a beállító eszközön, elviszi a szerszámot a géphez és beviszi az adatokat. A statisztikák szerint azonban minden 20. billentyűleütés során hibát vét, a 4-esből például könnyen 1-es, az 5-ösből pedig 8-as lesz. Apróságnak tűnik, de a gyakorlatban megmunkálási problémákhoz és akár ütközésekhez, törésekhez is vezethet.

„A Smart Factory központban a gépgyártók, mint például a Chiron csoport tudását a saját szakértelmünkkel ötvözzük. Így tovább fejleszthető, reálisan fejleszthető és természetesen élőben is tapasztalható a hálózatépítés, a digitalizálás és az automatizálás.”

– Bernd Schwennig, a Zoller automatizálási megoldásokért felelős értékesítési vezetője

Intelligens megoldás, 1. rész:

Biztonságos adatátvitel papírhegyek helyett – A ZOLLER alapvető kompetenciája az előkészített komplett szerszámok beállítása és mérése. Az intelligens megoldás első lépése az előbeállító- és mérőgép, valamint a megmunkálóközpont összekapcsolása. Az adatátvitel RFID-címkékkel is elvégezhető nagyon biztonságos, de ugyanakkor nagyon költséges módon. Az adatátvitel a DataMatrix kódokkal ugyanolyan biztonságos, egyszerű és olcsó még a kisebb vállalatok számára is.

A folyamat nagyon egyszerű: a szerszámtartón lévő kódot kézi szkenner segítségével olvassuk be a beállító eszközön, bemérjük a szerszámot, és a tényleges adatokat a központi szerszámadatbázisban tároljuk. A megmunkálóközponton egy kódolvasó található, amellyel a szerszám egyértelműen beazonosítható. A vezérlő a mért adatokat – beleértve a szerszámhoz szükséges minden egyéb információt – közvetlenül a szerszámadatbázisból hívja le, és olvassa be a gépbe, mindezt egyértelműen, hibamentesen és automatikusan.

A biztonságos adatátvitel csak az előnyök egyike: a pleidelsheimi szakemberek »flash« gyártáselemző szoftverével a szerszám élettartama is lekérdezhető a közlekedési lámpa elv alapján. Ha a szerszámok elérik a figyelmeztetési limitet, a szerszámbeállító szobában egy üzenet jelenik meg, így az az új szerszámot időben elő lehet készíteni a gyártás számára.

Intelligens megoldás, 2. rész:

Kommunikáció, védelem és dinamikus reakciók a ProtectLine segítségével – A Zoller és a Chiron csoport közötti együttműködési projekt további eredménye a szerszámmodell-adatok a ProtectLine-ba történő átfogó integrálása. A gép digitális ikerpárja automatikusan jön létre minden szerszámadatot – szerszám- és szerszámtartó geometriát – tartalmazva. Ez rendkívül hatékony folyamatot jelent a digitális ikerpár létrehozásához, ami a gép ProtectLine-on keresztüli ütközésvédelmének alapját képezi.

„A szerszámok teljesen automatikus integrálásával óriási hozzáadott értéket teremtünk”

– jegyezte meg Pascal Schröder, a Chiron csoport digitalizálásért felelős fejlesztési koordinátora.

A szerszám digitális ikerpárja esetében egy 3D szkennelést végeznek a Zoller előbeállító eszközön, és a megfelelő adatformátumban automatikusan elérhetővé teszik azt a Chiron csoport megmunkálóközpontjai számára.

„A szerszámok a ProtectLine szoftverben történő teljesen automatikus integrálásával hatalmas hozzáadott értéket teremtünk. Egyrészt jelentősen leegyszerűsödik a használat, másrészt megszűnik a fő hibaforrás – a hibás, vagy téves adatok a digitális modellben történő használata.”

– Pascal Schröder, a Chiron csoport digitalizálásért felelős fejlesztési koordinátora

Intelligens megoldás, 3. rész:

Automatikus szerszámkezelés a »cora« segítségével – A nehezen megmunkálható anyagok, például az Inconel vagy a titán forgácsolásakor a szerszámok között gyors ritmusban kell váltani, ennek megfelelően a beállítási folyamatot is gyakran kell lefuttatni. Mindez a géptől és a gépkezelőtől is értékes perceket rabol el, amik idővel összeadódnak – mégpedig a teljes gépparkra számítva. A Zoller »cora« néven ismert kollaboratív robotrendszere a Chiron csoport megmunkálóközpontjaival együtt képes a racionalizálási lehetőségek kiaknázására, amivel egyértelmű hatékonyságnövekedés érhető el.

A Zoller »cora előnyei:

  • Időmegtakarítás a beállító rendszer által végzett automatikus szerszámkezeléssel;
  • Optimalizált gyártás az automatizált szerszámlogisztikának köszönhetően;
  • Folyamatos adatátvitel a maximális biztonság érdekében;
  • Az adatok és a készletek átláthatósága;
  • Az orsó a szerszámokkal kapcsolatos leállásainak elkerülése;
  • Nagy termelékenység még kisebb szerszámtárral is.

Kiemelkedően jó megoldás, trendformáló, tehát digitális…

… nagyszerű eszköz, sokféle felhasználási lehetőség: egy rövid kivonat a Chiron csoport értékesítésért felelős vezetője, Bernd Schwennig által tartott webszemináriumon hallott számtalan pozitív visszajelzésből.

Szeretne saját ítéletet hozni? Kérjen egyéni online bemutatót, vagy látogatási időpontot a pleidelsheimi Smart Factory központba. Ehhez kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot a Chiront és a Zollert képviselő Rolatast Kft-vel.

Alternatív megoldásként érdemes egy pillantást vetni az OPEN HOUSE ONLINE során a következő témában megrendezett Zoller Innovációs Beszélgetésre:

„A hatékonyság növelése, a minőség biztosítása – integrált szerszámkezelés és innovatív adatátvitel a gyakorlatban.”

„A Zollernél alapvetően rendszerszintű megközelítéssel vizsgáljuk a szerszámokat, ami magában foglalja az azonosítást, az előbeállítást, a mérést, az ellenőrzést, az automatizálást, a tárolórendszereket, a szoftvereket, az adatátvitelt és a digitális ikerpár megoldásokat. Mindez tökéletesen megvalósult a Chiron csoporttal való együttműködési projektben.”

– Bernd Schwennig, a Zoller automatizálási megoldásokért felelős értékesítési vezetője

A siker mérhető

Az E. Zoller GmbH & Co. KG „a siker mérhető” mottóval kínál innovatív előbeállító- és mérőgépeket, valamint szoftvereket és automatizálási megoldásokat a vágószerszámok mérésére, ellenőrzésére és kezelésére.

Az Alfred Zoller által 1945-ben alapított cég még mindig független családi vállalkozásnak számít és továbbra is a megmunkálás költséghatékonyságát növelő megoldásokra összpontosít.

Jelenleg világszerte körülbelül 42 000 beállítóeszköze és szoftvermegoldása van használatban, amiket a legfontosabb piacokon működő szerviz- és értékesítési partnerek támogatnak összesen 59 országban. A fejlesztés és összeszerelés teljes mértékben „Made in Germany”, vagyis a Stuttgart mellett fekvő pleidelsheimi központban történik. 2020-ban, a vállalat 75. évfordulóján nyitott meg a ZOLLER egy új épületet, amivel a cégközpont alapterülete 37 000 m2-re bővült. Az épületet a fenntarthatóság jegyében geotermikus energiával, fotovoltaikus rendszerrel, vízenergiával és zöldtetővel tervezték meg, így a legjobb körülményeket kínálja a körülbelül 400 alkalmazottnak és a ZOLLER Akadémia képzésein résztvevőknek. Az épületegyüttes lelke a Smart Factory innovatív technológiai- és ügyfélközpont.

Magyarországon a ZOLLER-t a Rolatast Kft. képviseli.

www.zoller.info, www.rolatast.hu

Képek: Zoller

The post Szerszámgépek és szerszámok hatékonysága és biztonsága appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megoldások ma a holnap számára https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/chiron-csoport-megoldas-jovo/ Mon, 11 Oct 2021 07:27:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17146 Függetlenül a célcsoporttól, iparágtól, a CHIRON csoport innovatív megoldásokat mutatott be az EMO MILANO 2021 szakkiállításon. Megoldások a kimagaslóan termelékeny, jövőbiztos gyártási folyamatokhoz, mindezt optimalizált energiafelhasználás és környezeti terhelés mellett. Az október 4-9. között megrendezett EMO MILANO 2021 szakkiállításon a CHIRON csoportot képviselő négy erős márka – a CHIRON, a STAMA, a FACTORY5 és a […]

The post Megoldások ma a holnap számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Függetlenül a célcsoporttól, iparágtól, a CHIRON csoport innovatív megoldásokat mutatott be az EMO MILANO 2021 szakkiállításon. Megoldások a kimagaslóan termelékeny, jövőbiztos gyártási folyamatokhoz, mindezt optimalizált energiafelhasználás és környezeti terhelés mellett.

Az október 4-9. között megrendezett EMO MILANO 2021 szakkiállításon a CHIRON csoportot képviselő négy erős márka – a CHIRON, a STAMA, a FACTORY5 és a retrofit szakértő CMS – a holnap követelményeinek is megfelelő megoldások átfogó választékát mutatta be. Segítségükkel termelékenyebb, jövedelmezőbb és fenntarthatóbb gyártás valósítható meg.

A stand látogatói két működő megmunkálóközponton keresztül nyerhettek betekintést abba, hogyan alakul a gyártástechnológia jövője. Az öttengelyes DZ 25 P gépet nagy, összetett geometriájú alkatrészek dupla orsós megmunkálására, a Micro5 megmunkálóközpontot pedig a legkisebb helyeken, nagyon alacsony energiafogyasztással végzett intelligens mikromegmunkálásra fejlesztették ki.

DZ 25 és DZ 28: nagy termelékenységű megmunkálás az autó- és a repülőgépipar számára

Akár a virágzó e-mobilitást, akár a repülőgépipar szerkezeti változásainak kezelését nézzük, a nagy és összetett geometriájú alkatrészek megmunkálásakor napjainkban is elvárás a maximális hatékonyság. Minél termelékenyebb egy megmunkálóközpont az alkatrészek gyártásában, és minél rövidebb a ciklusidő, annál gazdaságosabban használható fel a hely, az energia és a nyersanyag. Az olyan többorsós rendszerek, mint a 800 vagy 1 200 mm-es orsótávolsággal rendelkező új CHIRON 25-ös és 28-as sorozatok még hatékonyabbak és ezért fenntarthatóbbak is.

„Célunk, hogy a DZ 25, vagy a DZ 28 két munkadarabot állítson elő ugyanannyi idő alatt, mint amennyire egy egyorsós gépnek van szüksége egyetlen alkatrészhez – természetesen ugyanolyan kiemelkedő minőségben – magyarázta dr. Claus Eppler, a CHIRON csoport műszaki igazgatója. – Ez nemcsak a fenntarthatóság, hanem a beruházási költségek tekintetében is kifizetődő.”

A Milánóba látogatók megtapasztalhatták, hogy az új sorozat tökéletesen ötvözi a teljesítményt, a pontosságot és a dinamikát az úttörő dizájnnal. Az öttengelyes DZ 25 P élő működés közben volt megtekinthető, a nagy termelékenység és a rövid ciklusidők elérése érdekében a géphez palettacserélőt is csatlakoztattak. A 28-as és a 600 mm-es orsótávolságú 22-es sorozatokat a szakértők az interaktív bemutatóteremben részletesen, az alkalmazások szintjén is bemutatták.

Rendkívül kompakt és kimagaslóan dinamikus: a Micro5 megmunkálóközpont maximális hatékonyságot biztosít a mikromegmunkálásban, a hagyományos gépekhez képest 50-szer alacsonyabb energiafogyasztás mellett

A mikromunkálás intelligens jövője: Micro5

A rendkívül precíz mikromegmunkáló ágazatból érkező látogatókat a FACTORY5 rendkívül kompakt és dinamikus Micro5 megmunkálóközpontja várta. A gép nevében szereplő „5” egyszerre jelent öt tengelyt, az 5:1 gép/munkadarab méretarányt, valamint az ötször kisebb súlyt. És ha már a fenntarthatóságról beszélünk, akkor ez a maximális hatékonyságot is jelenti, hiszen az energiafogyasztás a hagyományos rendszerekhez képest 50-szer alacsonyabb.


A CHIRON csoport az EMO MILANO 2021 szakvásáron élőben mutatta be a Micro5 gépet, most először az új, automatikus Feed5 munkadarab-kezelő rendszerrel.


Hatoldali megmunkálás az új 715-ös szériával

A termékkínálat és az interaktív CHIRON bemutatóterem legújabb látványossága – amit a szakmai látogatók nagy képernyőkön keresztül „látogathatnak meg” – az új 715-ös sorozat, amelyet a munkadarabok multifunkcionális megmunkálásához, rúd vagy tokmányalkatrészből végzett maráshoz és esztergáláshoz, vagy profilmegmunkálásához fejlesztették ki. A hatoldali autonóm megmunkálásra tervezett 715-ös sorozat a CHIRON csoport rúdanyag megmunkáló sorozatát egészíti ki és kitűnően hidalja át a CHIRON FZ 08 S mill turn precision+ és a STAMA MT 733 gépek között található piaci rést. Az alapgépből és a munkadarab-kezelő automata rendszerből álló egységnél a forgácsolás közbeni szerszámtár ki- és betöltés lerövidíti a gépi mellékidőket és az életciklus-elemzést is pozitívan befolyásolja.

A kiállításon bemutatott, a jobb erőforrás-felhasználásra optimalizált gyártási folyamatokhoz kifejlesztett további témakörök közé tartoznak a CMS retrofit megoldásai, amelyekkel hosszabb élettartam, megnövelt termelékenység és alacsonyabb energiaigény érhető el. Az innovatív AM Cube 3D fémnyomtatót nagyméretű, összetett alkatrészek készítésére, valamint bevonatolására és javítására tervezték. Egy izgalmas felhasználói eset az additív gyártás és a megmunkálás tökéletes kölcsönhatását mutatta be.


Digitális portfólió

A SmartLine portfólió digitális rendszerei, valamint a SmartServices garantálják az optimális támogatást a megmunkáló központok folyamatos működésében, valamint megnövelt hatékonyságot, rendelkezésre állást és termelékenységet biztosítanak a környezeti erőforrások védelme érdekében. Alkalmazásukkal egy helyen több karbantartási munka is kombinálható és ütemezhető, a fennakadások pedig távolról is orvosolhatók, ami az utazások szükségtelenné tételével ugyancsak csökkenti a CO2-kibocsátást.


www.chiron-group.com

www.rolatast.hu

The post Megoldások ma a holnap számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Innovatív, informatív, élő: online OPEN HOUSE-t rendezett a CHIRON Group https://www.muszaki-magazin.hu/2021/07/14/chiron-group-online-open-house/ Wed, 14 Jul 2021 06:07:23 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15942 Lehet akár analóg, akár virtuális: a CHIRON Group OPEN HOUSE rendezvénye is meghatározó hajtóerő és kommunikációs platform az egész ágazat számára. A cégcsoport idén is ráérzett arra, hogy milyen inspirációra van szüksége a világ minden tájáról érkező szakmai látogatóknak. A 2021. június 15-18. között tartott második OPEN HOUSE ONLINE rendezvényen számtalan látni- és felfedeznivaló akadt, […]

The post Innovatív, informatív, élő: online OPEN HOUSE-t rendezett a CHIRON Group appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Lehet akár analóg, akár virtuális: a CHIRON Group OPEN HOUSE rendezvénye is meghatározó hajtóerő és kommunikációs platform az egész ágazat számára.

A cégcsoport idén is ráérzett arra, hogy milyen inspirációra van szüksége a világ minden tájáról érkező szakmai látogatóknak. A 2021. június 15-18. között tartott második OPEN HOUSE ONLINE rendezvényen számtalan látni- és felfedeznivaló akadt, amit a napi gyakorlatba is átültethettek az érdeklődők. Az élőben közvetített Innovation Talks beszélgetések is hasznos impulzusokat tartalmaztak.

Tovább a siker útján

„Megerősödtünk a válság ideje alatt és pozitívan tekintünk a jövőbe!”

– Ezekkel a szavakkal köszöntötte Carsten Liske, a CHIRON Group SE márciusban kinevezett új vezérigazgatója az OPEN HOUSE ONLINE nyitányán az Innovation Talks résztvevőit. A vezérigazgató elmondása szerint 2020 vége óta négy erős márka egyesítette erőit a CHIRON Group új, átfogó vállalati struktúrájában. A tavaly megkezdett átalakítás most fejeződött be és az új struktúra nagyobb teret enged a jövőbeni sikeres együttműködés számára.

A csoport következetesen halad tovább az innovációs program mentén, szélesíti a termékkínálatát és ruház be az egyre fontosabbá váló digitalizálásba annak érdekében, hogy még jobban és célzottabban tudja kiszolgálni a magas keresletet. Az első látható eredmények, például a CHIRON Group Precision Factory jelenlegi teljes kapacitás kihasználtsága azt bizonyítják, hogy a lean struktúrák, a hatékony folyamatok és az optimalizált termékkínálat kikövezik a siker útját a CHIRON Group számára.

Az OPEN HOUSE ONLINE 2021 egyik újdonsága: CHIRON DZ 28 megmunkálóközpont 1 200 mm-es orsótávolsággal a nagyméretű alkatrészek rendkívül termelékeny megmunkálásához

Megmunkálóközpontok minden alkalmazáshoz

A 360°-os túrákon az OPEN HOUSE ONLINE látogatói exkluzív módon ismerhették meg a különféle szakterületeket, és sokféle módon nézhették végig a kiemelt termékeket. A CHIRON Group ezenkívül a „géppark” összes megmunkálóközpontjához részletes információkat is mellékelt. Megtekinthető volt például a CHIRON DZ 28 megmunkálóközpont 1.200 mm-es orsótávolsággal a nagyméretű alkatrészek rendkívül termelékeny megmunkálásához. Az ikerorsós megmunkálóközpont magában hordozza a CHIRON gépekre jellemző pontosságot, dinamikát és magas műszaki rendelkezésre állást. Erősségei különösen az autó- és légiiparban domborodnak ki.

A 715-ös sorozat világpremierjére is most került sor. A következetesen az autonóm hatoldali megmunkálásra tervezett új gépplatform tökéletesen egészíti ki a CHIRON Group termékportfólióját a rúdmegmunkáló alkalmazásokban. A nagy pontosságú mikromegmunkálás – orvostechnika, órák, ékszerek, precíziós gyártás – iránt érdeklődők számára a rendkívül kompakt és dinamikus Micro5 központ számított a rendezvény ékkövének. Sok érdeklődőt vonzott a VariocellUno automatizálási egységgel, robottal és munkadarab-tárolóval felszerelt CHIRON DZ 16 W is. A kombináció lehetővé teszi az előgyártmányok és a késztermékek a sorozatgyártással párhuzamosan történő, különösen termelékeny cseréjét és így sok alkatrész nagyon rövid ciklusidő alatt történő legyártását.

Az online OPEN HOUSE napjaira időzített MT 715 világpremier tökéletesen egészíti ki a CHIRON Group termékportfólióját a rúdmegmunkáló alkalmazásokban

Additív gyártás: a kompetencia elmélyítése

Az innovatív Additive Manufacturing részleg már a tavalyi OPEN HOUSE ONLINE során bemutatta az AM Cube 3D fémnyomtatót. Az azóta eltelt időben a poranyag, vagy hegesztődrót formájában adagolt adalékanyaggal végzett lézeres felhordóhegesztés technológiája sikeresen bizonyított az iparban. A fémnyomtató új digitális VisioLine AM rendszere segítségével – a felhordófej automatikus cseréjével – a hegesztési folyamat immár valós időben rögzíthető, ami kulcsfontosságú a sokféle folyamatigény megvalósításához. A folyamat adatokat ezzel egyidőben a DataLine AM dokumentálja.

Rendkívül kompakt és kimagaslóan dinamikus: a Micro5 központ maximális hatékonyságot biztosít a mikromegmunkálás során

 Digitális termékek és szolgáltatások – a valódi hozzáadott értékekért

Megnövelt hatékonyság, rendelkezésre állás és termelékenység: a SmartLine portfólió digitális rendszerei megteremtik a feltételeket a megmunkálóközpontokból származó információk kiértékeléséhez. Ily módon láthatóvá és ezáltal fejleszthetővé válnak a gyártásban rejlő konkrét lehetőségek. A SmartLine modulok képezik az alapját a SmartServices-nek, a CHIRON Group új digitális szolgáltatásainak is, amelyek célzott intézkedéseket tesznek lehetővé a rendszer átfogó hatékonyságának növelése érdekében. A hatás maximalizálása érdekében SmartServices szolgáltatások a gépek és rendszerek életciklusának különböző szakaszain alapulnak: beindítás, gyártás, korszerűsítés.

Az ügyfelek, az együttműködő partnerek és beszállítók visszajelzései rendkívül pozitívak voltak OPEN HOUSE ONLINE 2021 sokszínű újdonságait és élményanyagát illetően. Az esemény jól demonstrálta, hogy a CHIRON Group termékportfóliója megfelelő válaszokat képes adni a jelenlegi és a jövőbeli követelményekre.

www.chiron-group.com

The post Innovatív, informatív, élő: online OPEN HOUSE-t rendezett a CHIRON Group appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A CHIRON első 3D fémnyomtatója https://www.muszaki-magazin.hu/2020/06/14/chiron-elso-3d-femnyomtatoja/ Sun, 14 Jun 2020 15:52:41 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10419 Az AM Cube a CHIRON Open House online virtuális kiállítás keretein belül mutatkozott be. A vertikális CNC esztergák és megmunkálóközpontok fejlesztésére szakosodott CHIRON Csoport bemutatta első 3D fémnyomtatóját, a nagyobb, összetettebb alkatrészek gyártására alkalmas AM Cube-ot. A berendezéssel a közel kész alkatrészek nyomtatása mellett bevonatolásra és javításra is lehetőség nyílik. Az új nyomtatóval a tuttlingeni […]

The post A CHIRON első 3D fémnyomtatója appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az AM Cube a CHIRON Open House online virtuális kiállítás keretein belül mutatkozott be.

Két nyomtatófej, az egyik inaktív állapotban

A vertikális CNC esztergák és megmunkálóközpontok fejlesztésére szakosodott CHIRON Csoport bemutatta első 3D fémnyomtatóját, a nagyobb, összetettebb alkatrészek gyártására alkalmas AM Cube-ot. A berendezéssel a közel kész alkatrészek nyomtatása mellett bevonatolásra és javításra is lehetőség nyílik. Az új nyomtatóval a tuttlingeni központú vállalat bővíti központi kompetenciáit és a fémmegmunkálás és automatizáció mellett belép a 3D-nyomtatás területére. E lépés célja, hogy a jövőben teljeskörű megoldásokat kínálhassanak ügyfeleiknek, egyetlen forrásból. Az AM Cube a május 14-19. között tartott CHIRON Open House online egyik fő attrakciója volt.

“Az additív gyártás részleg tulajdonképpen egy start-up a csoportunkon belül. A CHIRON 3D-fémnyomtatójával lehetőséget teremtünk a hosszabb beszerzési időt igénylő és magas alapanyagköltséggel járó, nagyobb alkatrészek gyártására.”

– Axel Boi, a CHIRON Csoport additív gyártás részlegének vezetője. A 3D technológia hatékonyan használható: a gépiparban, szerszámgyártásban, energiatermelésben és a repülőiparban, melyek mind fontos célterületek a vállalat számára.

Intuitív vezérlés és programozás

Az új AM Cube – a CNC megmunkálóközpontokhoz hasonlóan – egy hagyományos derékszögű koordináta-rendszerre épül. A rendszer a standard DIN ISO kódokkal, összetett gyártmányok esetén pedig CAD/CAM szoftverrel programozható. A vezérlés a jól bevált Siemens komponensekkel történik, hardvertől kezdve, a HMI-n át az AM Cube programozásáig.

Más 3D-fémnyomtatóktól eltérően, az AM Cube nyomtatófeje nyomtatás/bevonatolás közben is cserélhető. Ez az opció lehetővé teszi a különböző folyamatok kombinálását: az egyik fejjel például magas felületi minőség, míg egy másikkal gyorsabb felhordás érhető el. Az automata fejcserélő funkció mindezt egy alkatrész gyártásán belül biztosítja. Ez egy másik olyan terület, ahol a CHIRON szakemberei alkalmazni tudták sokéves szerszámgépépítői tudásukat és tapasztalatukat. A folyamattal előállított kis mennyiségek miatt a rugalmasság kiemelten fontos faktor, iparágtól függetlenül. Az AM Cube összesen három nyomtatófejjel van felszerelve. Huzalos, illetve por alapanyagú felrakóhegesztés egyaránt végezhető vele, egyetlen gyártófolyamat alatt.

Lézeres felrakóhegesztés huzallal

Felrakóhegesztés különböző nyersanyagokkal

Tekintve, hogy a nyomtatót a felrakóhegesztésben leggyakrabban használt kép alapanyag (huzal és por) használatára tervezték, a CHIRON egy teljesen új technológiát hozott létre. Mindkét eljárásnak megvannak a maga alkalmazási területei: míg bevonatoláshoz a poralapú folyamatok az ideálisak, a fémhuzalos, lézeres felhordás jobb biztonsági tulajdonságokkal bír és a hulladékanyag csökkentése szempontjából is előnyösebb. A huzalos folyamat előnye emellett, hogy bármilyen típusú hegesztőhuzallal használható.

Védőgázas légtér

A rendszer platformként lett tervezve és a 4-tengelyes megmunkálásról viszonylag könnyedén 5-tengelyesre állítható. Az AM Cube a lehető legfejlettebb szenzorokkal lett felszerelve és az üzemeltetés minden vonatkozó biztonsági követelményének eleget tesz, anélkül, hogy szükség lenne a gépkezelő általi ellenőrzésre. Amennyiben a nyomtatót különösen reaktív anyagok, így például titán megmunkálására használják, az oxidáció megelőzése érdekében a teljes rendszer elárasztható védőgázzal. Így akár több órás megmunkálás is végezhető védőgázas légtérben.

Digitális és környezetbarát szerszámgépgyár

Októberben adták át Európa jelenleg legmodernebbnek számító szerszámgépgyárát a németországi Tuttlingenben. Az új üzem építése során a termelékenység maximalizálása érdekében minden szűk keresztmetszetet kiszűrtek. 2019. október 24-én nyílt meg a CHIRON Precision Factory, a Chiron új precíziós gyára számos gazdasági és politikai szereplő részvételével. Az épületet kifejezetten a termelékenységet és a pontosságot kiválóan ötvöző új gépsorozat összeszerelésére tervezték. Az optimalizált összeszerelési és logisztikai folyamatokkal rövidebb szállítási idők érhetők el. Az évente maximum 400 gépes kapacitással rendelkező precíziós gyár jelenleg Európa legmodernebb szerszámgépgyárának számít. A több mint 34,5 millió eurós beruházás a legnagyobb külön befektetésnek számít a CHIRON közel 100 éves történelmében.

Forrás: rolatast.hu

The post A CHIRON első 3D fémnyomtatója appeared first on Műszaki Magazin.

]]>