CES – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 10 Dec 2024 19:53:55 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 CES 2023: a Bosch szenzorai biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik az életet https://www.muszaki-magazin.hu/2023/01/09/mems-erzekelok-bosch/ Mon, 09 Jan 2023 10:31:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23517 Technológia a hálózatba kapcsolás és a klímavédelem szolgálatában. Tanja Rückert: „Az érzékelők javítják az emberek életminőségét és csökkentik a mindennapokban használt okos eszközök ökológiai lábnyomát” Mobilitás: a Bosch új érzékelőalapú fejlesztései hozzájárulnak a közúti közlekedés még biztonságosabbá tételéhez Fenntarthatóság: feleakkorák és feleannyi energiát használnak a Bosch fitnesz-aktivitáskövetőkhöz, valamint a részecskekoncentráció- és magasságmérésre fejlesztett új érzékelőgeneráció […]

The post CES 2023: a Bosch szenzorai biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik az életet appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Technológia a hálózatba kapcsolás és a klímavédelem szolgálatában.
  • Tanja Rückert: „Az érzékelők javítják az emberek életminőségét és csökkentik a mindennapokban használt okos eszközök ökológiai lábnyomát”
  • Mobilitás: a Bosch új érzékelőalapú fejlesztései hozzájárulnak a közúti közlekedés még biztonságosabbá tételéhez
  • Fenntarthatóság: feleakkorák és feleannyi energiát használnak a Bosch fitnesz-aktivitáskövetőkhöz, valamint a részecskekoncentráció- és magasságmérésre fejlesztett új érzékelőgeneráció tagjai, mint az azt megelőzőek
  • „CES® Innovációs Díj” („CES® Innovation Award”): a Bosch RideCare Companion hálózatba kapcsolt mobilitási megoldása elnyerte a „Legjobb Innováció Díját” („Best of Innovation Award”)
  • Érzékelők Budapestről és Hatvanból

Az érzékelők mára mindenütt jelen vannak, az életünk részei és segítségükkel az autóink, az elektromos kerékpárok, az okostelefonok, a fitneszkövetők és a fejhallgatók is érzékelik környezetünket. A Bosch olyan intelligens érzékelőket fejleszt és gyárt, amelyek biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik az életet, és hatékonyságuknak köszönhetően környezetünk védelméhez is hozzájárulnak. A Bosch élen jár és piacvezető a mikroelektromechanikai érzékelők (MEMS-érzékelők) gyártásában. „Az elmúlt öt évben annyi MEMS-érzékelőt állítottunk elő, mint azt megelőzően a gyártás 1995-ös kezdete óta összesen” – hangsúlyozta Tanja Rückert, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának tagja Las Vegasban a 2023-as Consumer Electronics Show (CES) kiállításon. A szenzorok gyártását a vállalatcsoport 27 évvel ezelőtti kezdte, azóta összesen több mint 18 milliárd MEMS-érzékelőt készítettek, napjainkban minden autó átlagosan huszonkettőt tartalmaz ezekből. A Yole Group* piackutató és stratégiai tanácsadó intézet jelentése szerint a Bosch a MEMS-érzékelők vezető gyártója.

 

Az ilyen érzékelők iránti globális kereslet a jelenlegi 33,5 milliárdról 2027-re várhatóan mintegy évi 49 milliárd darabra bővül. A vállalatcsoport a termelési volumen jelentős bővülésére számít. Tanja Rückert kiemelte: a Bosch célja, nemcsak hogy megőrizze, hanem tovább erősítse piacvezető pozícióját. A Bosch jelentős összegeket fordít arra, hogy fejlessze a drezdai és reutlingeni félvezető-gyáraiban a termelést. Összességében a vállalatcsoport 2026-ig hárommilliárd eurót tervez beruházni a félvezető üzletágába, az érzékelők fejlesztésébe és gyártásába. A mikroelektronikával és kommunikációs technológiával kapcsolatos munkában az európai IPCEI ME (“Important Project of Common European Interest on Microelectronics”) finanszírozási programra támaszkodik majd.

Az érzékelők életet menthetnek és utat nyitnak a hálózatba kapcsolt világ felé

Az érzékelők jelentik a modern technológia szívét és a hálózatba kapcsolt világ gerincét. Biztonságosabbá teszik a járműveket, nap mint nap életeket menthetnek, egyúttal a klíma és az emberi egészség védelméhez is hozzájárulnak. A szenzorok a Bosch minden üzleti területe számára kulcsfontosságú technológiai alapot jelentenek, egyben a „Sensor tech #LikeABosch” digitális kampányban is a középpontban állnak.

„Az érzékelők révén új szintre emelhetjük az ’Életre tervezve’ technológiákat, amelyek nem csupán az emberek életminőségét javítják, hanem a mindennapokban használt okos eszközök ökológiai lábnyomát is csökkentik. Új #LikeABosch kampányunkban kiváló példákat mutatunk erre” – fejtette ki Tanja Rückert.

A MEMS-érzékelőket először az autóiparban alkalmazták széles körben, a Bosch pedig a mai napig az iparág egyik vezető szenzorgyártója. A Bosch szenzorai segítik a járműnavigációt, légzsákokat és elektronikus menetstabilizáló rendszereket (ESP) szabályoznak, illetve a vezetés biztonságát, kényelmét és gazdaságosságát növelő különböző funkciókat tesznek lehetővé. Az automatizált vezetéshez pedig egyenesen nélkülözhetetlenek a szenzorok, hiszen azok a járművek szemeként funkcionálnak, érzékelve a környezetünket. A Bosch érzékelői nélkülözhetetlenek az önvezető autózással kapcsolatos fejlesztésekben, a vállalatcsoport már ma is kínál radar-, lidar-, video- és ultrahang-szenzorokat az automatizált vezetéshez. A MEMS-érzékelők azonban a fogyasztói elektronikai termékek termékek gyártásában is központi szerepet játszanak. Az okostelefonok nyomásérzékelői például akár néhány centiméteres pontossággal is meg tudják határozni a készülék pillanatnyi magassági pozícióját, így vészhelyzetben az elsősegélynyújtók gyorsan megtudhatják, melyik emeleten tartózkodik a bajba jutott. Az Amerikai Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottságának (Federal Communications Commission; FCC) becslései szerint az ilyen nyomásérzékelők csak az Egyesült Államokban mintegy tízezer életet mentenek meg évente.

A Bosch új fejlesztésekkel növeli a közúti közlekedés biztonságát

A 2023-as CES kiállításon a Bosch számos új, érzékelőalapú mobilitási fejlesztést mutat be – többek között a CTA iparági szövetség „Legjobb Innováció Díjával” („Best of Innovation Award”) kitüntetett RideCare Companion megoldást, mely a hálózatba kapcsolt és automatizált mobilitás során a járműben ülők fokozottabb biztonságához járul hozzá. Az intelligens kamerából, vezeték nélküli SOS-gombból és felhőalapú adatszolgáltatásokból felépülő, hálózatba kapcsolt hardver- és szoftvermegoldás a jármű belső és külső felügyeletét is lehetővé teszi, így balesetkor vagy veszélyhelyzetben a járműben utazók éjjel-nappal kapcsolatba léphetnek a Bosch munkatársaival. A szakemberek videókapcsolat segítségével betekinthetnek a járműbe, felmérhetik a helyzetet, és szükség esetén gyorsan segítséget hívhatnak. Különösen fontos biztonsági feladatot láthat el a RideCare Companion például a taxitársaságoknál és a sofőrszolgálatoknál dolgozókat segítve.

Az Off-Zone Crash Detection szintén fokozott biztonságot ígér az utakon: a rendszer a sávváltáskor vagy útkereszteződésekben gyakran előforduló oldalirányú ütközések esetén védi a járműben ülőket. Az új szoftveralgoritmushoz csatlakozó, intelligens szenzorok gyorsan és megbízhatóan határozzák meg oldalirányú ütközéskor a becsapódás irányának pontos szögét, és időben aktiválják az életmentő légzsákokat.

„Off-Zone Crash Detection rendszerünk kiváló példa arra, hogyan alkalmazunk szoftvereket azért, hogy még többet hozhassunk ki a meglévő hardverből. Ezzel jól érzékelhető hozzáadott értéket teremtünk a közúti közlekedés számára” – mutatott rá Mike Mansuetti, a Bosch észak-amerikai elnöke.

Szenzortámogatású külső mikrofon az önvezető autók „füle”

A CES-en mutatja be a Bosch az érzékelőalapú külső mikrofontechnikáját is, amellyel az automatizált járművek felismerhetik a hangjelzéseket és a szóbeli utasításokat. Az önvezető autóknak nemcsak „látni”, hanem „hallani” is tudniuk kell. Külső mikrofonjuk segítségével például meghatározhatják az irányt, ahonnan a közeledő mentőautó szirénájának hangja érkezik, és ennek megfelelő vezetési manővert kezdeményezhetnek. A Bosch a mikrofont kifejezetten járműveken való kültéri használatra fejlesztette ki, így az esőben, hóban és kőfelverődéskor is biztonságosan működik.

Nagy lehetőségeket rejtenek a kvantumérzékelők

A Bosch az új szenzorterületek fejlesztésében is élen jár. Az elkövetkező évek feltörekvő innovációs területei közé tartozik a kvantumérzékelők alkalmazása, amelyek hamarosan a mai MEMS-érzékelőknél akár ezerszer pontosabban mérnek. Segítségükkel például a neurológiai betegségek diagnosztizálása is egyszerűbbé és pontosabbá válhat. Hogy a kvantumérzékelők mihamarabb kereskedelmi forgalomba kerülhessenek, a Bosch tavaly saját start-up vállalkozást indított. Széles körű tevékenységet folytató technológiai vállalatként a Bosch célja, hogy előmozdítsa az ígéretes technológiák fejlesztését.

„A következő három évben tízmilliárd eurót fordítunk a Bosch digitális átalakulására. A jelenlegi 40 000 szoftvermérnökből álló létszám is növekedni fog” – emelte ki Tanja Rückert.

A fenntarthatóság a technológiai fejlődés motorja

A Bosch számára a klímavédelem és a fenntarthatóság az egyik legfontosabb prioritás.

„A bolygónk jövője szempontjából létfontosságú az energiahatékonyabb élet, így az éghajlatváltozás előmozdítja a technológiai fejlődést – beleértve az érzékelők területét is” – magyarázta Tanja Rückert.

A Bosch a CES kiállításon bemutatja a MEMS-érzékelők új generációját, amelyek az eddigi modellekhez képest pontosabbak, robusztusabbak és energiatakarékosabbak. A programozható és mesterséges intelligencia-kompatibilis BHI360/BHI380 tehetetlenségérzékelő például – amely fitneszkövetőkbe építve a sportoló egyéni mozgásaihoz alkalmazkodik – csupán feleakkora és feleannyi energiát használ, mint az előző modell. Akárcsak az új BMV080 részecskeérzékelő, amely a levegő finompor-koncentrációját, illetve szennyezettségét méri, és helytakarékos kialakításával akár 450-szer kisebb, mint a piacon kapható termékek. A BMP585 légnyomás-szenzor akár néhány centiméteres magasságváltozás mérésére is képes, és az egyes húzódzkodásokat és fekvőtámaszokat is érzékelheti, emellett 85 százalékkal kevesebb energiát használ, és háromszor strapabíróbb mint az előző változat.

MEMS-érzékelők

Magyarországon fejlesztenek is és gyártanak is szenzorokat

A Bosch csoport Magyarországon Budapesten és Hatvanban fejlesztett és gyártott érzékelőkkel járul hozzá ahhoz, hogy a vezetés még biztonságosabb, környezetkímélőbb és gazdaságosabb legyen. A Budapesti Fejlesztési Központ a Bosch világszintű fejlesztéseinek meghatározó helyszíne, fontos szerepet játszik az önvezető autózás és az elektromobilitás jövőjének formálásában, emellett a Bosch csoport egyik legjelentősebb gépjárműelektronikai kutató-, fejlesztő- és tesztközpontja. Az idén a működésének 25. évfordulóját ünneplő hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. a Bosch csoport gépjármű-elektronika részlegének legnagyobb gyártó központja a világon, fő profilja a cégcsoport mobilitási megoldások üzletágának jövőbe mutató termékei közül a vezérlő elektronikák, szenzorok, radarok és kamerarendszerek sorozatgyártása.

*Forrás: „A MEMS iparág helyzete” („Status of the MEMS Industry“) jelentés, Yole Intelligence, 2022


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post CES 2023: a Bosch szenzorai biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik az életet appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Continental a CES 2022 kiállításon mutatta be a mobilitás jövőjét https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/19/mobilitas-ces-jovo-continental/ Wed, 19 Jan 2022 07:18:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18539 A Continental technológiai vállalat törekvéseinek középpontjában a jövő mobilitása áll, amely biztonságosabb, magasabb szinten hálózatba kapcsolt és kényelmesebb. Az elmúlt több mint 150 évben a Continental forradalmasította azt, ahogyan közlekedünk, és most a CES 2022 kiállításon (Las Vegas, 2022. január 5.-8.) a vállalat a manapság felmerülő mobilitási igényekre kifejlesztett megoldások bemutatásával nyújtott bepillantást a jövőbe. […]

The post A Continental a CES 2022 kiállításon mutatta be a mobilitás jövőjét appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Continental technológiai vállalat törekvéseinek középpontjában a jövő mobilitása áll, amely biztonságosabb, magasabb szinten hálózatba kapcsolt és kényelmesebb.

Az elmúlt több mint 150 évben a Continental forradalmasította azt, ahogyan közlekedünk, és most a CES 2022 kiállításon (Las Vegas, 2022. január 5.-8.) a vállalat a manapság felmerülő mobilitási igényekre kifejlesztett megoldások bemutatásával nyújtott bepillantást a jövőbe.

„A jövő mobilitása egy biztonságosabb, magasabb szinten hálózatba kapcsolt és inkluzívabb közlekedési rendszert jelent. A CES kiállításon bemutattuk a Vision Zero célkitűzésünk megvalósításában és a kényelemközpontú optimalizálásban rejlő lehetőségeket, melyek mindenki számára lehetővé teszik a mobilitáshoz való könnyed hozzáférést”

– mondta Gilles Mabire, a Continental Automotiove technológiai igazgatója.

„A Continental által bemutatott innovatív megoldások nemcsak a vezetési élményt alakítják át, hanem egyben újragondolják a mobilitás definícióját is.”

Hogyan válnak az autókból négykerekű számítógépek

A járműtechnológia egy mélyreható átalakuláson megy keresztül a teljes mértékben hálózatba kapcsolt, automatizált és szoftvereken alapuló járművek felé haladva. A Continental ennek a fejlődésnek már most az élén áll azáltal, hogy átfogó megoldásokat kínál a szerver alapú architektúrákhoz, valamint elmondhatja, hogy a beszállítók közül elsőként dobott piacra nagyteljesítményű számítógépet (HPC), a Volkswagen elektromos ID sorozatához.

A járművek vezetőhelyei, az adatkezelés és járművek egymással való hálózatba kapcsolása, a vezetésbiztonság és -dinamika, valamint az automata vezetés számára létrehozott egységközpontú HPC platformok mellett a Continental mostantól moduláris platformmegoldásokat is kínál a jármű különböző egységeiből származó feladatokat elvégző HPC-k számára. A Continental első egységeken átívelő HPC-je, amely a karosszéria és a jármű vezérléséért felelős egységek funkcióit és jellemzőit is tartalmazza, egy nagy kínai járműgyártó jövőbeli elektromos járműveinek részét fogja képezni.

A Continental architektúra- és hálózati portfóliója továbbá skálázható zónavezérlő megoldások kínálatával bővült, melyek egyre több és különböző területeken átívelő képességekkel rendelkeznek. A zónavezérlő egységek (ZCU) az érzékelők és aktuátorok közelében lévő fizikai zónákban helyezkednek el, és kommunikációs átjáróként működnek, valamint intelligens energiaelosztást biztosítanak, és a jármű funkcióinak megbízható végrehajtásáért felelnek. A Continental moduláris platformmegoldásaival a járműgyártók kiválaszthatják a jövőbeli járműarchitektúrájukhoz leginkább megfelelő lehetőséget.

A Continental azt is bemutatta, hogy a Continental Automotive Edge platformra épülő szoftverek, és a hatékony IT-infrastruktúra hogyan tesz lehetővé új funkciókat, valamint hogyan alakítja át a mobilitást. Ez a moduláris hardver- és szoftverplatform összekapcsolja a járművet a felhővel, és számos lehetőséget kínál szoftverintenzív rendszerfunkciók kifejlesztésére, beszállítására és karbantartására. Ez lehetővé teszi a járművezetők számára, hogy a kívánt funkciókat a járművük teljes élettartama alatt gyors és kényelmes szoftverfrissítések letöltésén keresztül integrálják.

A felhasználói élmény fejlesztése a tervezés segítségével

A Continental folyamatosan a zökkenőmentes és innovatív mobilitási élményre törekszik. Ennek az élménynek a részeként a Continental csúcstechnológiás megoldásokat demonstrál a dizájn, innováció és funkcionalitás tekintetében, mint amilyen például a díjnyertes ShyTech kijelző, amely anélkül testesíti meg az egyszerűséget és növeli a biztonságot, hogy engednie kelljen a fejlett funkcióiból.

A rejtett gombokból, fényekből és kapcsolókból álló vezérlőfelületek egy vadonatúj módszerrel kerültek integrálásra a kijelzőben. Mivel a vezérlőlehetőségek folyamatosan jelen vannak, csak az éppen releváns tartalom látható. Ahelyett, hogy egy „üres” fekete kijelző felületet, vagy gombok sokaságát jelenítené meg, a Continental ShyTech kijelzője egy attraktívabb vezető helyet hoz létre, egy elegáns felületet, amely rendelkezhet akár faerezetre, szénszálra, vagy éppen bőrre emlékeztető külsővel. A kijelző oszloptól oszlopig is kiterjedhet, kihasználva az irányítópult teljes szélességét, de teljesen új interaktív területek létrehozására is alkalmas a sofőr, vagy az utasok számára, ahol korábban nem volt gyakorlat kijelzőket használni.

A kijelzők méretének növekedése az egyik legfontosabb trend a járművek beltere kapcsán, azonban mindez dezorientált élményhez is vezethet a sofőrök szempontjából. A Continental a CES kiállításon mutatta be először a díjnyertes kapcsolható Switchable Privacy Display-t, amelynek célja az, hogy úgy szórakoztassa az elöl ülő utast, hogy közben ne terelje el a sofőr figyelmét. Ezzel a technológiával az utasok által igénybe vett multimédiás tartalmak – videók, vagy az infotainment rendszer – nem kerülnek be az autóvezető látómezőjébe.

Privát módban az erősen irányított háttérvilágítás csak az utas látószögéből teszi teljes mértékben láthatóvá a tartalmat. Szükség esetén, és ha a forgalmi helyzet megengedi, a kijelző nyilvános módba kapcsolható, így a vezető és az utas egyaránt élvezheti a kiválasztott tartalmat. Ahogy a szórakoztatási lehetőségek egyre elterjedtebbé válnak a járművekben, az olyan technológiák, mint a Switchable Privacy Display, elengedhetetlenek a vezető figyelmét megzavaró tényezők csökkentésére.

A Vision Zero támogatása

A rossz irányba haladó autósok okozta balesetek a legkatasztrofálisabbak közé tartoznak, az Egyesült Államokban csaknem 400 ember hal meg így évente. A Continental a „rossz irányba haladó sofőr” (Wrong Way Driver) rendszerét is bemutatja, amely azzal segíti elő a biztonságot, hogy figyelmezteti a veszélyeztetett járművezetőket amennyiben rossz irányba haladó járművet észlel.

A rossz irányba haladó autó pozíciójával, sebességével és haladási irányával kapcsolatos korai figyelmeztetések lehetővé teszik a többi járművezető számára, hogy proaktív biztonsági intézkedésekhez folyamodjanak. A technológia a Continental érzékelőinek és hálózatba kapcsolt járműrendszereinek, valamint egy hőtérképezési algoritmus ötvözésével jön létre. Ez egy öntanuló rendszer, amely az út menti infrastruktúra segítségével határozza meg a sávot és a haladási irányt. A teljes átélést nyújtó demonstráció a felhasználót egy jármű volánja mögé ülteti egy olyan helyzetben, amikor a sofőr egy rossz irányba haladó autóssal találja szembe magát. A résztvevők a helyzetet egy vezetési szimuláció során a Continental technológiájával, valamint anélkül is megtapasztalhatják.

Partnerével, az AEye-al együtt a Continental első alkalommal mutatta be a HRL131 elnevezésű nagy hatótávolságú LiDAR-ját. Ez a precíziós érzékelő technológia komoly jelentőséggel bír az autonóm mobilitás jövőjének megvalósítása kapcsán. A HRL131 egy mikroelektromechanikai rendszer alapú (MEMS) adaptív LiDAR a 3. és 4. szintű támogatott és automatizált vezetési megoldásokhoz. Ez a nagyteljesítményű LiDAR technológia a magas szinten dinamikus térbeli felbontás és a nagy hatótávolságú érzékelés kombinálásával kulcsfontosságú funkciókat tesz lehetővé személy- és haszongépjárművek számára.

A szoftver által definiált szkennelési minták teljes mértékben testre szabhatók, hogy alkalmazkodhassanak az ügyfelek igényeihez. Ennek köszönhetően az érzékelőt úgy lehet beállítani, hogy az az autonóm vezetés során előforduló legnehezebb, dinamikus környezetet is kezelni tudja – a nagysebességű autópályáktól a zsúfolt városi utakig.  A tervek szerint a HRL131 gyártása 2024-ben kezdődik meg, és ez lesz a világon az első nagyfelbontású, szilárdtest alapú, nagy hatótávolságú LiDAR érzékelő, amely autóipari sorozatgyártásra kerül, hasonlóan a Continental autóipari minőségű, rövid hatótávolságú LiDAR-jához, a HFL 110-hez, amely jelenleg is sorozatgyártás alatt áll.

A Continental WWD és LiDAR technológiái a vállalat Vision Zero elképzelését támogatják, amely egy balesetek, halálozások és sérülések nélküli jövőképet vázol fel.

A fókusz továbbra is a fenntarthatóságon van  

A CES kiállításon a Continental fenntartható gumiabroncs-koncepcióját, a Conti GreenConcept-et is bemutatta. A prémium gumiabroncsgyártó ezen koncepcionális tanulmánya jelenlegi és még kialakulóban lévő technológiai megközelítéseket egyaránt felhasznál a személygépkocsik fenntartható gumiabroncsainak tervezése során, ami újabb példával szolgál a Continental fenntarthatóságra törekvő széleskörű tevékenységeire. A Continental integratív és fenntartható koncepciójának célja az erőforrás-felhasználás minimalizálása az abroncs értékláncának minden szakasza során. Ennek eredményeként a tanulmány valamennyi témára kitér, a gyártás különböző szakaszaiban alkalmazott nyersanyagok kiválasztásától és beszerzésétől az abroncs élettartamának meghosszabbítását megcélzó módszerekig. A fejlesztőmérnökök és anyagszakértők nagy lelkesedéssel vágtak bele a projektbe, és új megoldásokat azonosítottak ezen kihívások mindegyikére. A végeredmény egy olyan gumiabroncs lett, amely különösen nagy százalékban nyomon követhető, megújuló és újrahasznosított anyagokat tartalmaz, innovatív, könnyűsúlyú kialakítása értékes erőforrásokat takarít meg, és a megújuló futófelületnek köszönhetően megnövelt élettartammal rendelkezik.

A Continental azt a nagyratörő célt tűzte ki maga elé, hogy 2030-ra a legprogresszívabb gumiabroncsgyártó vállalat legyen az ökológiai és társadalmi felelősségvállalás tekintetében. A Continental legkésőbb 2050-re száz százalékban fenntartható módon előállított anyagok felhasználásával kívánja gyártani gumiabroncstermékeit, miközben teljes klímasemlegességet ér el valamennyi ellátási láncán keresztül.

The post A Continental a CES 2022 kiállításon mutatta be a mobilitás jövőjét appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2022 legfontosabb technológiai trendjei https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/16/technologiai-trend-2022/ Sun, 16 Jan 2022 16:42:05 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18521 Egyéni biometrikus adatokra alapozott gyógyítás, munkahelyi metaverzumok, olcsóbb elektromos autók – idén is sok újdonság vár ránk, ha keresztbe nem tesz a Covid, a felhasználói bizalmatlanság vagy a chiphiány. A Las Vegas-i CES kiállítás kapcsán a Washington Post hosszú cikkben vette sorra, mire számítunk idén technológiai fronton. Az egyik legnagyobb érdeklődés valószínűleg a metaverzumot övezi, miután a […]

The post 2022 legfontosabb technológiai trendjei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Egyéni biometrikus adatokra alapozott gyógyítás, munkahelyi metaverzumok, olcsóbb elektromos autók – idén is sok újdonság vár ránk, ha keresztbe nem tesz a Covid, a felhasználói bizalmatlanság vagy a chiphiány.

A Las Vegas-i CES kiállítás kapcsán a Washington Post hosszú cikkben vette sorra, mire számítunk idén technológiai fronton.

Az egyik legnagyobb érdeklődés valószínűleg a metaverzumot övezi, miután a Facebook a napokban nevezte át magát végleg Metára, de Rolf Illenberger, a VRdirect virtuális valóság-szoftvereket gyártó cég vezérigazgatója szerint nemcsak Zuckerberg cége áll ugrásra készen.

2022 a metaverzum-versengésről fog szólni

A Google, a Microsoft és az Apple várhatóan bevezetik saját VR-szemüvegeiket és virtuális valóságot futtató operációs rendszereiket, valamint megjelennek az kimondottan erre fejlesztett személyi számítógépek és okostelefonok is.

A metaverzummal először minden bizonnyal a munkahelyeken találkozunk majd. A pandémia miatt már eddig is sok cég helyezte át a virtuális valóságba a napi munkát, az értekezleteket, a tréningeket. Ezeket egész más szinte emelheti majd a metaverzumok elterjedése.

Új szintre lépnek az okosotthonok eszközei is. Néhány nagyágyú, mint az Apple, az Amazon, a Google és a Samsung összefogtak, hogy kialakítsanak egy új okosotthon-standardet, amelyet Matternek neveztek el. Ennek célja, hogy ha jövőben bárhonnan is vásároljuk meg háztartási eszközeinket, azok egymással a már meglévő virtuális asszisztensünkkel is kompatibilisek legyenek – magyarázta Erik Kay, a Google mérnöki részlegének alelnöke.

2022-ben lesznek olyan technológiai trendek is, amelyek már nem tekinthetők újnak.

Ilyen az elektromos járművek térhódítása. Ezek lassan az iparág fősodorját jelentik, különösen ott, ahol már kiépült a töltő-infrastruktúra.

A Ford, a General Motors, a Mercedes-Benz és a Volkswagen olyan olcsóbb elektromos autók tömeggyártására készülnek, amelyeket az eddiginél többen megengedhetnek maguknak. Várhatóan tovább terjeszkedik a piacvezető Tesla, különösen nagyot dobhat az idén a Cybertruck teherkocsival, amelynek fő riválisa a Ford F-150-es teherautó lehet. A Volkswagen a családbarát ID.4 SUV-val száll be a versenybe, de vannak olyan startupok, mint a Lucid, vagy még inkább az Amazont elektromos szállító járművekkel ellátó Rivian, amelyeknek a nevét 2022-ben szintén sokan megismerhetik.

Az elektromos autók előretörését egyvalami késleltetheti: az elhúzódó chip-hiány. Ez azonban nemcsak az autógyártást érinti, emiatt szöktek egekbe a tévék árai, és tűntek el szinte teljesen a boltok polcairól az olyan népszerű termékek, mint a Sony PlayStation 5-je.

Minden jel arra mutat, hogy a chiphiány 2022-ben is velünk marad.

A Washington Post úgy számol, hogy jó esetben is csak 2023 elején zökkenhet vissza minden a régi kerékvágásba. A helyzet hirtelen változása, például egy új koronavírus-variáns feltűnése azonban még ezeket a terveket is felülírhatja.

Bár az Intel, a Samsung, valamint a tajvani Semiconductor Manufacturing is bejelentette, hogy vadonatúj chipgyárakat építenek az Egyesült Államokban, ezek üzembe helyezése azonban évekig tarthat.

2022 áttörést hozhat a javítási lehetőségekben is, elősegítve a fenntarthatósági törekvéseket.

Az Apple, amely éveken át szigorúan ellenőrizte termékei javításait, már az év elején közzétett egy önkiszolgáló javító-programot, amely lehetőséget biztosít a lelkes amatőröknek, hogy mepróbálják maguk megjavítani iPhone-jukat és számítógépeiket. A Microsoft pedig már tavaly októberben bejelentette, hogy 2022 végéig szélesíteni szeretné a fogyasztók által is elvégezhető javítások lehetőségét. Ebben az irányban halad a Dell is, amelynek Luna-projektje ugyancsak egyszerűbben javítható és frissíthető laptopot ígér.

Ettől ugyan nem válik mindenki egyszeriben szerelővé, de ha a könnyen javítható modellek válnak uralkodóvá, valamit enyhíthetnek az elektronikus hulladékok okozta egyre súlyosbodó környezetvédelmi problémán is.

Az új tendenciák a gyógyításban is jelentkeznek.

A kórházi orvosok már elkezdték használni az egyéni biometrikus adatokat az egészségügyi problémák megelőzésére, diagnosztizálására és kezelésére.

Mivel egyre több olyan hordozható eszköz áll a rendelkezésünkre, amely méri szívverésünkkel, tüdőkapacitásunkat, alvásunkat, lépteinket, kalóriafogyasztásunkat és verítékünket, az alapvető méréseket már mi magunk is elvégezhetjük. Egy ujjunkra húzott gyűrűvel mérhetjük például, hogy a rendszeres kardio-gyakorlatok hogyan hatnak az alvásunkra, egy karkötő pedig vérnyomásunkat figyelheti. Azzal, hogy jobban belelátunk mindennapi rutinunkba és szokásainkba, jobb döntéseket hozhatunk egészségünk érdekében, és észlelhetjük a problémákat, még mielőtt azok elhatalmasodnak bennünk.

De a hordozható egészségügyi eszközök rengeteg olyan személyes adatot halmoznak fel, amelyeket nem védenek az orvosi titoktartásra vonatkozó törvények, és nem lehetünk biztosak abban, hogy hová, kihez jutnak el.

Így 2022 nagy kérdése az lesz, mennyire bíznak/bízhatnak majd meg a felhasználók a nagy techcégekben.

A mesterséges intelligenciákkal működő rendszerek, az okos otthonok, az egészségügyi eszközök és a metaverzumok fejlesztéséhez is nélkülözhetetlenek a felhasználói adatok. Ha a tech cégeknek nem sikerül meggyőzni az embereket arról, hogy érdemes rájuk bízni ezeket az adatokat, akkor az drasztikusan lelassíthatja a fejlesztéseket.

The post 2022 legfontosabb technológiai trendjei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Elektromos autógyártásba kezd a Sony https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/09/elektromos-auto-sony/ Sun, 09 Jan 2022 15:32:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18434 A japán Sony elektromos járművek kifejlesztésére új divíziót hozott létre. A bejelentést nem sokkal azelőtt tették meg, hogy Las Vegasban megnyílt a Consumer Electronics Show (CES), a legnagyobb nemzetközi szórakoztatóelektronikai, robotikai és mobiltechnológiai kiállítás. A Sony Mobility névre keresztelt új részleg várhatóan idén tavasszal kezdi meg működését. A Sony az idei CES-en bemutatta második elektromos […]

The post Elektromos autógyártásba kezd a Sony appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A japán Sony elektromos járművek kifejlesztésére új divíziót hozott létre. A bejelentést nem sokkal azelőtt tették meg, hogy Las Vegasban megnyílt a Consumer Electronics Show (CES), a legnagyobb nemzetközi szórakoztatóelektronikai, robotikai és mobiltechnológiai kiállítás.

A Sony Mobility névre keresztelt új részleg várhatóan idén tavasszal kezdi meg működését. A Sony az idei CES-en bemutatta második elektromos járművének  prototípusát, a hétüléses VISION-S 02 SUV autót. Tavaly, szintén a CES-en mutatta be a cég első koncepcióautóját, a VISION-S 01 elektromos szedánt.

Egyelőre nem világos, hogy a Sony megkezdi-e járműveinek sorozatgyártását. A cég elnök-vezérigazgatója ugyanakkor úgy fogalmazott, hogy vizsgálják elektromos járműveik kereskedelmi forgalomba hozatalának  lehetőségét.

Forrás: Vezess.hu

The post Elektromos autógyártásba kezd a Sony appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Samsung a CES 2022 kiállításon mutatta be „Együtt a holnapért” jövőképét https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/09/samsung-ces-jovokep/ Sun, 09 Jan 2022 15:29:57 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18431 A vállalat felvázolta a fenntarthatóbb, még inkább személyre szabható és csatlakoztathatóságot előtérbe helyező, különféle termékekből és kezdeményezésekből álló elképzeléseit, amelyek csökkentik a környezetre gyakorolt hatást és a lehető leginkább illeszkednek a felhasználók életmódjához, miközben valódi okosotthonélményt nyújtanak. A Samsung a CES 2022 rendezvényen mutatta be „Együtt a holnapért” jövőképét. Beszédében Jong-Hee (JH) Han, a Samsung […]

The post A Samsung a CES 2022 kiállításon mutatta be „Együtt a holnapért” jövőképét appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A vállalat felvázolta a fenntarthatóbb, még inkább személyre szabható és csatlakoztathatóságot előtérbe helyező, különféle termékekből és kezdeményezésekből álló elképzeléseit, amelyek csökkentik a környezetre gyakorolt hatást és a lehető leginkább illeszkednek a felhasználók életmódjához, miközben valódi okosotthonélményt nyújtanak.

A Samsung a CES 2022 rendezvényen mutatta be „Együtt a holnapért” jövőképét. Beszédében Jong-Hee (JH) Han, a Samsung alelnöke, vezérigazgatója és az eszközélményért felelős részleg vezetője hangsúlyozta a vállalat a felhasználók változó életmódjához alkalmazkodó, személyre szabható élményekkel, valamint a társadalomra és a bolygóra pozitív hatással bíró innovációkkal vállalt szerepét az összetartozás egy új korszakában.

Az „Együtt a holnapért” jövőkép a bolygót érintő pozitív változások elősegítésére és az ezt támogató együttműködésekre ösztönöz. Az alelnök beszédében rámutatott, hogy a Samsung hogyan kívánja megvalósítani elképzelését egy sor fenntarthatósági kezdeményezés, céltudatos partnerség, valamint testreszabható és csatlakoztatott technológiák bevezetésével.

Külön öröm számomra, hogy a jelenlévők első kézből értesülhetnek a bolygót érintő pozitív változásokat elősegítő elképzeléseinkről és bepillantást nyerhetnek a jövőt formáló kezdeményezéseink és technológiáink működésébe – mondta el Han. – Fejlesztéseink hozzájárulnak egy fenntarthatóbb életmód kialakításához.”

Együtt a fenntartható jövőért

A Samsung jövőképe a „mindennapi fenntarthatóságra” épül, amely arra ösztönzi a vállalatot, hogy minden tevékenységének középpontjába a fenntarthatóságot helyezze. A gyakorlatban ez a környezetre alacsony hatással bíró gyártástechnológiát, kisebb ökológiai lábnyomot eredményező csomagolást és még inkább fenntartható felhasználói élményt jelent, az életciklus végén a termékek megsemmisítésénél pedig még felelősségteljesebben jár el a vállalat.

A Samsung a gyártási ciklus során keletkezett szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére tett erőfeszítései a Carbon Trust, a világ vezető karbonlábnyom-vizsgáló hatóságának elismerését is kivívták. Tavaly a vállalat Carbon Trust tanúsítvánnyal rendelkező memóriachipjei közel 700.000 tonnával csökkentették a szén-dioxid-kibocsátást.

A Samsung ezen a területen tett erőfeszítései jóval túlmutatnak a félvezetőkön, és magukba foglalják az újrahasznosított anyagok alkalmazásának kiterjesztését is. Annak érdekében, hogy a mindennapi fenntarthatóságot a lehető legtöbb termékébe elhozza, a Samsung Vizuális kijelző üzletága harmincszor több újrahasznosított műanyag felhasználását tervezi, mint 2021-ben, valamint a tervek szerint a következő három évben az újrahasznosított anyagok használatát kiterjeszti az összes mobiltermékre és háztartási készülékre.

2021-ben minden Samsung TV csomagolása tartalmazott újrahasznosított anyagokat. A vállalat idén ezek használatát a készülékek belső csomagolására is kiterjeszti, ilyen jellegű anyagok kerülnek a hungarocell és a dobozokat rögzítő elemekbe, valamint a műanyag zacskóba. A vállalat emellett bejelentette díjnyertes ökocsomagolás programjának nemzetközi kiterjesztését. A kartondobozokat macskaházakká, asztalkákká és egyéb hasznos bútorokká alakító program bővítése olyan háztartási gépek csomagolását is magában foglalja majd, mint a porszívók, a mikrohullámú sütők, vagy éppen a légtisztítók.

A fenntarthatóság nem pusztán a vállalat termékeiben, hanem azok használati módjában is megjelenik. Az ilyen lehetőségek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a felhasználók képesek legyenek csökkenteni ökológiai lábnyomukat, és együtt pozitív változásokat érhessenek el egy jobb holnapért. A vállalat figyelemreméltó fejlesztéseket vezetett be a Samsung első napelemes távirányítójában, amely a beépített napelemnek köszönhetően akár egész nap tölthető, így csökkentheti az elektronikai hulladék mennyiségét.

A továbbfejlesztett napelemes távirányító olyan eszközök rádiófrekvenciáiból is képes energiát nyerni, mint a Wi-Fi routerek.

„Több Samsung termékhez is jár majd, mint például az új, 2022-es tévékhez és háztartási készülékekhez, amelynek köszönhetően több mint 200 millióval kevesebb elem kerülhet a hulladéklerakókba. Ha sorba rendeznénk ezeket, a sor Las Vegastól Dél-Koreáig érne.”

– mondta Han.

A Samsung célja, hogy 2025-re minden tévéje és telefontöltője közel nulla készenléti fogyasztás mellett üzemelhessen, így a termékek használaton kívül szinte egyáltalán nem fogyasztanak majd energiát.

Az e-hulladék szintén nagy kihívást jelent az elektronikai ipar számára, ezért a Samsung is hozzájárul ennek csökkentéséhez és 2009 óta több mint ötmillió tonna e-hulladékot gyűjtött össze. A mobiltermékek esetében a Samsung tavaly elindította a Galaxy a bolygóért fenntarthatósági platformot, amely hozzájárul a kézzelfogható éghajlatvédelmi intézkedések megvalósításához és az eszközök környezeti lábnyomának minimalizálásához az életciklusuk során.

„Ezek nagyon fontos lépések – mondta Han. – Egyedül azonban nem tudjuk elérni a céljainkat. Hiszünk abban, hogy az innováció és az együttműködés kulcsfontosságú az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.”

Ezt szem előtt tartva a Samsung nyílt forráskódúvá alakítja környezettudatos technológiáit, mint például a napelemes távirányítót, hogy azokat mások is felhasználhassák új készülékeikhez.

Azáltal, hogy a Samsung ezeket a technológiákat nyíltan elérhetővé teszi, igazolja az iparágakon átívelő elköteleződését az innováció és a mindennapi fenntarthatóság mellett. A Samsung a Patagoniával való együttműködése bizonyítja, hogy a különböző iparágakban működő vállalatok összefogása milyen különleges megoldásokhoz vezethet a környezetvédelmi problémák megoldásában. A két vállalat közös innovációja lehetővé teszi, hogy a Samsung mosógépek minimálisra csökkentsék a mikroműanyagok vízbe kerülését a mosási ciklusok során, ezzel is segíti a műanyagszennyezés csökkentését.

„Ez egy komoly kihívás, amelyet egyedül nem tudunk megoldani” – mondta Vincent Stanley, a Patagonia vállalati vízióért felelős igazgatója. A Samsung mérnökeinek kemény munkáját és elhivatottságát dicsérve Stanley úgy jellemezte az együttműködést, mint „tökéletes példa egy olyan kooperációra, amelyhez hasonlókra mindannyiunknak szüksége van ahhoz, hogy megfordíthassuk az éghajlatváltozást és helyreállíthassuk a természet egészségét”.

„Nagyon örülünk ennek az együttműködésnek, de a munkánk itt nem áll meg” – tette hozzá Han. “Továbbra is folytatjuk az új kooperációk kialakítását, hogy megbirkózzunk a bolygónk előtt álló kihívásokkal.”

Személyre szabott élmények

A mindennapi fenntarthatóság érdekében tett lépések mellett a Samsung bemutatta különböző technológia fejlesztéseit, amelyek a felhasználók változatos igényeihez kapcsolódnak. Minden ember életstílusa egyedi, az eszközeiket pedig ennek megfelelően szeretnék személyre szabni. A Samsung célja, hogy segítsen újragondolni a felhasználók technológiához való hozzáállását. Az innováció emberközpontú megközelítése a vállalat „Együtt a holnapért!” jövőképének kiemelt eleme.

A Samsung által az eseményen bemutatott platformok és kijelzők a „Képernyők mindenkinek!” jövőképet tükrözik, amellyel Han a CES 2020 kiállításra is visszautalt. A The Freestyle egy könnyű, hordozható projektor, amely különleges moziélményt nyújt. Az MI-kompatibilis hangzással, beépített streaming alkalmazásokkal[3] és más hasznos Smart TV funkciókkal a The Freestyle szinte bárhol felállítható és akár 100 colos kép kivetítésére is alkalmas.

A Samsung Játékközpont egyedülálló, többfunkciós platformot kínál a felhőalapú- és konzolos játékok felfedezésére, amely a vállalat egyes 2022-es Smart TV modelljein és monitorain egyaránt elérhető lesz. Ezek közé tartozik az új, 55 colos, ívelt Odyssey Ark gaming kijelző is, amely új szintre emeli a játékélményt. Az Osztott képernyő funkcióval a felhasználók játék közben videóhívást indíthatnak vagy segítő videókat nézhetnek a kijelző egyik felén.

A Samsung Bespoke háztartási eszközei az új megoldásoknak köszönhetően még könnyebben személyre szabhatók, így megkönnyítik a felhasználók számára, hogy otthonaikat egyéni igényeiknek megfelelően alakíthassák ki. A Samsung új készülékeket is bemutatott, köztük a Bespoke JetTM porszívót és a Bespoke mosó- és szárítógépet, ezzel a Bespoke sorozat stílusos és hatékony megoldásai már a háztartás szinte minden helyiségében elérhetők.

A csatlakoztathatóság új korszaka

A közös jövő építésében a személyre szabhatóság és a fenntartható megoldások integrálása mellett a csatlakoztathatóság is fontos szerepet játszik. A Samsung a csatlakoztatható megoldások és a felhasználói élmény új korszakát jelentő együttműködéseket és újgenerációs termékeket mutatott be.

A különböző okoseszközök hatékonyabb összehangolásához a Samsung beépíti a 2022-es tévéibe és Smart Monitoraiba a SmartThings Hub funkciókat. Ezzel a csatlakoztatott élmény szélesebb körben elérhetővé válik.

A Samsung célja, hogy az elérhető legteljesebb okosotthon élményt biztosítsa márkától függetlenül, ezért okosotthon-berendezéseket gyártó partnereivel együtt megalapította az Csatlakoztatott Otthon Szövetséget (Home Connectivity Alliance – HCA). A szervezet célja a különböző gyártók készülékei közötti kompatibilitás elősegítése, hogy a felhasználók minél több, biztonságos lehetőség közül választhassanak okosotthonuk tervezésekor.

„Az okosotthon berendezések gyártóinak világszintű szövetségeként a HCA tagjai hisznek benne, hogy a csatlakoztatott ökoszisztémák és a digitális technológia segítségével elegánsabb, személyre szabottabb és még innovatívabb okoseszközöket alkothatnak – mondta el Katherine Shin, a Trane Technologies felhasználói élményért felelős alelnöke. – A Szövetségben örömmel látunk minden olyan gyártót és márkát, akik hasonlóan gondolkoznak az innovációról, a hatékonyságról és az okos technológiák kompatibilitásáról.”

A Samsung hangsúlyozta a társadalmi felelősségvállalás iránti elkötelezettséget, amely továbbra is hozzájárul a fejlesztések számos területéhez. Ez nemcsak a vállalat technológiáiban látható, hanem az olyan programokban is, amelyek hozzásegítik a következő generációt ahhoz, hogy saját projektjeiken keresztül megváltoztassák a világot. Az olyan kezdeményezések, mint a Megoldások a holnapért, segítik a fiatalok személyes fejlődését és készségeinek fejlesztését, ezáltal pedig az álmaik megvalósítását is.

„Megtiszteltetés számomra, hogy elmondhatom, a Samsung következő generációt támogató programjai már több mint 21 millió emberhez jutottak el 2012 óta – mondta Han. – Ez lehet az út a jobb holnaphoz, ahol az innovációnak és a változásnak köszönhetően az emberek nem csak az álmaikat válthatják valóra, hanem a közösen megőrizhetjük a bolygónkat, hogy annak csodáit még számos generáció megtapasztalhassa.”

További információ, így a Samsung által a 2022-es CES kiállításon bemutatott termékekről készült képek és videók a news.samsung.com/global/ces-2022 weboldalon érhetők el.

The post A Samsung a CES 2022 kiállításon mutatta be „Együtt a holnapért” jövőképét appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Egy jobb holnapot ígérnek az LG CES világpremierjén debütált újdonságok https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/09/ces-lg-kiallitas-vilagpremier/ Sun, 09 Jan 2022 15:25:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18427 Az új megoldások a fenntarthatóbb, befogadóbb, összekapcsolhatóbb jövőt szolgálják. Az LG Electronics (LG) a 2022-es CES kiállításon mutatta be vízióját egy fejlett, jobb jövőről. Az est házigazdájaként William Cho, az LG vezérigazgatója LG World Premiere címmel prezentálta a vállalat változatos, innovatív megoldásait az új évben, és felvázolta, hogyan képzeli el a vállalat a befogadóbb felhasználói […]

The post Egy jobb holnapot ígérnek az LG CES világpremierjén debütált újdonságok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új megoldások a fenntarthatóbb, befogadóbb, összekapcsolhatóbb jövőt szolgálják.

Az LG Electronics (LG) a 2022-es CES kiállításon mutatta be vízióját egy fejlett, jobb jövőről. Az est házigazdájaként William Cho, az LG vezérigazgatója LG World Premiere címmel prezentálta a vállalat változatos, innovatív megoldásait az új évben, és felvázolta, hogyan képzeli el a vállalat a befogadóbb felhasználói élményt és a fenntarthatóbb jövőt. Az LG 2022-es CES-en bemutatott tematikája, A jobb élet, amit megérdemelsz (The Better Life You Deserve) a gyártó legfőbb céljára helyezi a hangsúlyt, azaz arra, hogy technológiai és dizájninnovációi a mindennapi élet minden aspektusát magasabb szintre emeljék. A víziót három, az Egy jobb élet neked (A Better Life for You), Egy jobb élet mindenki számára (A Better Life for All) és a Egy jobb élet a jövőben (A Better Life Tomorrow) címet viselő rövidfilm elevenítette meg.

Egy jobb élet neked: értéket teremteni minden életstílushoz

Az első film, az Egy jobb élet neked (A Better Life for You) középpontjában az LG továbbfejleszthető készülékekre vonatkozó koncepciója áll. Az LG továbbfejlesztett ThinQ platformja 2022-ben még több funkcióval vértezi fel a kompatibilis termékeket: a mesterséges intelligencia által kínált gépi tanulási és fejlődési képességekkel az eszközök még pontosabb választ adnak a felhasználók igényire, ezzel pedig magasabb szintű kényelmet garantálnak. Az Egy jobb élet neked megmutatja, hogy az LG szórakoztató elektronikai megoldásainak fejlődése miként kínál személyre szabott, interaktív élményt azok számára, akik otthonukban, nagy képernyőn nézik a tartalmakat.

A nézők megismerhetik az LG StandbyME-t, vagyis egy vezeték nélküli, mobilis, személyre szabható kijelzőt, amely bárhová áthelyezhető a lakásban, egy hagyományos televízió teljes nézői élményét kínálva. A világon először mutatkozott be az LG PuriCare™ AeroTower nevű teljeskörű otthoni légtechnikai megoldás is, amelyet arra terveztek, hogy egy készülékben kínálja egy légtisztító, egy ventilátor és egy hősugárzó előnyeit. E készülékek mellett debütált az LG tiuun beltéri növénytermesztő berendezés, amely egyszerű, tiszta és megbízható megoldást kínál az egészséges zöldségek termesztéséhez egész évben.

Egy jobb élet mindenki számára: még fenntarthatóbb, még befogadóbb

Az Egy jobb élet mindenki számára (A Better Life for All) című videó fókuszában a gyártás környezeti hatásainak csökkentése és fenntarthatóbbá tétele iránti elkötelezettség áll. Az InstaView® hűtőszekrénybe épített energiatakarékossági innovációk, a készülék különleges ajtaja — amelyre kettőt koppintva a hűtő belseje láthatóvá válik, így nem szükséges kinyitni ahhoz, hogy megnézzük, mi van benne —, az LG hangprojektorainak csomagolása során alkalmazott nagyobb mennyiségű újrahasznosított alapanyag, és az LG OLED televíziókban használt műanyagkomponensek mennyiségének csökkentése mind hozzátartozik az LG elkötelezettségéhez az iránt, hogy olyan megoldásokat találjon, amelyek az emberek és a bolygó számára is előnyösebbek. Az LG a tervek szerint 2022 után több mint 600 000 tonna újrahasznosított műanyagot vezet be gyártási folyamataiba, és 2030-ra nyolcmillió tonnára növeli az elektronikai hulladékok felhasználását.

Az inkluzivitás szintén kulcsfontosságú az LG, mint márka növekedése szempontjából, ezért az LG elkötelezett amellett, hogy a különféle piacokon támogassa az akadálymentesítési tanácsadó testületeket. E testületek akadálymentesítési szakértőkből és fogyatékossággal élőkből állnak, és kulcsfontosságú szerepet töltenek be az LG számára nyújtott tanácsadásában, mivel a társaság olyan termékeket fejleszt, amelyek még befogadóbb felhasználói élményt szolgálnak, például hangutasításokkal és Braille-írásos címkézéssel.

A fenntarthatóság és inkluzivitás terén megvalósuló innovációk támogatásáért 2022-ben az LG megalapítja a LIFE’S GOOD elismerést, amely a Földért és az emberekért létrejövő innovatív megoldásokat díjazza majd. A vállalat így gyűjt ötleteket az emberi tevékenység környezetre gyakorolt ​​hatásának minimalizálására, valamint az LG termékek akadálymentesebbé és felhasználóbarátabbá tételére. Akár egymillió dollárt is odaítélhetnek a nyertes résztvevőknek – az ezzel kapcsolatos részleteket az előttünk álló esztendőben közli a vállalat.

Egy jobb élet a holnapért: terv a jövőhöz

A harmadik és egyben utolsó rövidfilm a jövőre fókuszál, és az LG szerepére abban, hogy a most még csak elképzelt technológiai megoldásokat megvalósítsa. Ennek jó példája a gyártó mesterséges intelligenciával felvértezett CLOi házhozszállító robotja, amely már most készen áll arra, hogy munkába álljon. A közönség az LG virtuális művésze, Reah készülő videoklipjének kulisszái mögé is betekintést nyerhet.

A kisfilm bemutatja az LG OMNIPOD nevű mobilitási koncepciómegoldást, amely elmossa a különbséget az otthoni és az autós környezet között. Az LG OMNIPOD az ember személyes életterének útközbeni kiterjesztését jelenti, kibővítve az LG által a 2020-as CES-en bemutatott összekapcsolt autójában debütált autóipari megoldásokat. Az otthoni irodaként, szórakoztató központként vagy akár társalgóként is helyt álló LG OMNIPOD betekintést nyújt abba, hogy a jövőben, amikor a távmunka nem feltétlenül az otthon végzett munkát fogja jelenteni, hogyan tud több feladatot elvégezni egy elfoglalt ember.

Az LG kiállítása a Las Vegas-i Kongresszusi Központ központi csarnokának főbejáratán keresztül közelíthető meg, és mind a helyszíni, mind pedig az online látogatók számára lebilincselő és interaktív élményt ígér a kiterjesztett valóság (AR) és virtuális valóság (VR) technológiáit alkalmazva.

Az LG háztartási elektronikai eszközei három különálló térben tekinthetők meg az LG virtuális kiállításán: az LG OLED Metaverzum, a Virtuális Kiállítóterem és az LG OLED Művészet zónákban. Mindhárom tér lehetővé teszi a látogatók számára, hogy lenyűgöző, interaktív módon fedezzék fel és próbálják ki a cég legújabb termékeit. Az LG új háztartási gépeit a találó nevű LG Home, az LG Home by Objet Collection és az LG ThinQ virtuális kiállítótermekben tekinthetik meg az érdeklődők. Az LG Home egy virtuális élettér, ahol a látogatók felfedezhetik a cég legújabb készülékeit, köztük az új mosó-szárítógépeket, a PuriCare AeroTowert és az LG tiiun-t. Az LG Home by Objet Collection nevű teremben a látogatók saját maguk választhatják ki a tapétát, a padlót és egyéb belsőépítészeti elemeket, amelyek passzolnak az LG prémium életmód kollekciójában található testreszabható készülékekhez — így saját maguk alakíthatják ki a nekik tetsző életteret. Az LG ThinQ terem pedig az LG intelligens otthoni ökoszisztémájának funkcióit mutatja be, amelyek mind elérhetőek lesznek a frissített LG ThinQ alkalmazásban.

Az LG 2022-es CES-en bemutatott újdonságai iránt érdeklődők a gyártó weboldalán vagy hivatalos YouTube csatornáján ismerhetik meg a termékeket (angol nyelven). A termékek és funkciók elérhetősége régiónként és országonként eltérő lehet.

The post Egy jobb holnapot ígérnek az LG CES világpremierjén debütált újdonságok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új életre keltették az óceáni műanyag hulladékokat, díjat kaptak érte https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/05/oceani-muanyag-hulladek-ces/ Wed, 05 Jan 2022 06:46:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18391 Óceáni műanyagból, elektromos hulladékgyűjtő központokból és szupermarketekből begyűjtött újrahasznosítható anyagokból készített okosotthon termékeket és villanykapcsolókat a világ legfenntarthatóbb vállalatának választott Schneider Electric. A fejlesztések a CES szakmai zsűrijének elismerését is elnyerték, összesen négy díjat nyertek Fenntarthatóság, illetve Okosotthon kategóriában. A CES a szórakoztató elektronikai ipar egyik legnagyobb vására Las Vegasban minden januárban, ahová a vezető […]

The post Új életre keltették az óceáni műanyag hulladékokat, díjat kaptak érte appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Óceáni műanyagból, elektromos hulladékgyűjtő központokból és szupermarketekből begyűjtött újrahasznosítható anyagokból készített okosotthon termékeket és villanykapcsolókat a világ legfenntarthatóbb vállalatának választott Schneider Electric. A fejlesztések a CES szakmai zsűrijének elismerését is elnyerték, összesen négy díjat nyertek Fenntarthatóság, illetve Okosotthon kategóriában. A CES a szórakoztató elektronikai ipar egyik legnagyobb vására Las Vegasban minden januárban, ahová a vezető gyártók hozzák el új termékeiket, mutatják be a legújabb technológiákat. Az Innovációs Díjat évente ítélik oda azoknak a termékeknek, melyek a formatervezési és mérnöki teljesítményt figyelembe véve kategóriánként a legmagasabb szintet képviselik.

Az ENSZ szerint évente több mint 8 millió tonna műanyag kerül az óceánba, károsítja a tengeri élővilágot, a halászatot és pótolhatatlan veszteségeket okoz az ökoszisztémákban. Az elhagyott halászhálók jelentős részét képezik ennek a problémának, a tengerben található összes műanyaghulladék 10 százalékát teszik ki. A Merten Ocean Plastic névre hallgató fejlesztés az összegyűjtött hálókat hasznosítja újra, és otthoni villanykapcsolók, illetve elektromos aljzatok formájában ad nekik új életet. Ez a termékcsalád a CES Innovációs Díj Fenntarthatósági kategóriájának győztese lett, hiszen a piacon elsőként kínál újrahasznosított óceáni műanyagból készült otthoni villamossági megoldásokat.

A Schneider Electric nem csak az óceáni műanyagok újrahasznosítására gondolt, hanem a szupermarketekből, elektronikai hulladékgyűjtőkből származó műanyagokra is. Az Odace Sustainable elnevezésű kollekció a stílusos okoskapcsoló- és dugaljmegoldások gyűjteménye a háztartások számára, és szintén a Fenntarthatósági kategóriában érdemelt díjat. A Schneider Electric csaknem 100 százalékban újrahasznosított anyagokból készült új terméke jelentős előrelépést jelent a széndioxid-kibocsátás és a hulladéklerakókban keletkező hulladék csökkentése felé.

Az energiahatékonyság otthonainkban kezdődik

A lakástulajdonosok kevesebb mint 10 százaléka gondolja úgy, hogy otthona jelentős mértékben hozzájárul az éghajlatváltozáshoz, miközben az ENSZ Környezetvédelmi Programjának kutatása szerint a háztartások a globális energiafelhasználás 29 százalékáért felelősek, és az ebből eredő széndioxid-kibocsátás 21 százaléka köthető hozzájuk.

Ezen segít a Wiser Energy Center újgenerációs okosotthon vezérlőpanele, mellyel a lakástulajdonosok egy helyről képesek menedzselni a csatlakoztatott berendezések energiaigényét. Ráadásul ezek a mesterséges intelligenciával támogatott eszközök nem csak okosak, de fenntarthatóak is. A Wiser Energy Center és a Wiser szoftver kombinálásával a fogyasztók teljes körű ellenőrzést kapnak az otthonukban termelt, tárolt és elosztott energia felett. A rendszer optimalizálja az energia elosztását, és mivel képes felismerni a megújuló energiaforrásokat is, a legoptimálisabb időpontban tud átkapcsolni azok használatára. A Wiser Energy Center mind a Fenntarthatósági, mind az Okosotthon kategóriában CES innovációs díjat nyert.

A CES egy olyan hely, ahol az innovációt elismerik, és ahol lehetőségünk nyílik arra, hogy nemcsak az iparágunkat, hanem a társadalmat is előremozdítsuk. Nagy örömünkre szolgál, hogy négy CES 2022 Innovációs Díjat kaptunk abban a két kategóriában, amelyek azt képviselik, hogy kik vagyunk ma és mi a jövőnk. Attól kezdve, hogy a Wiser Energy Centerrel világszerte a háztulajdonosok kezébe adjuk az irányítást, egészen a Merten Ocean Plastic és az Odace Sustainable hihetetlen találékonyságáig, a fenntarthatóságot a világ minden részén elérhetővé tesszük az emberek számára, és megvalósítjuk az otthonok intelligenssé és fenntarthatóvá alakítására vonatkozó víziónkat

– mondta el YiFu Qi, a Schneider Electric „Home and Distribution Division” üzletágért felelős ügyvezető alelnöke.

The post Új életre keltették az óceáni műanyag hulladékokat, díjat kaptak érte appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Beltéri növénytermesztő készüléket mutatott be az LG https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/02/tiiun-lg-okoskert-novenytermesztes/ Sun, 02 Jan 2022 14:23:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18364 A 2022-es CES-en az LG tiiun elnevezésű megoldással, vagyis egy modern, szabadon álló beltéri növénytermesztő készülékkel mutatkozik be az LG Electronics (LG) megújult zöld életmód koncepciója. A tiiun, ami koreaiul annyit tesz, „kihajt”, találó elnevezés az LG legújabb készüléke számára, amelynek segítségével még a kezdő kertészek is egész évben otthonuk kényelmében termeszthetnek zöldségeket, fűszernövényeket, vagy […]

The post Beltéri növénytermesztő készüléket mutatott be az LG appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 2022-es CES-en az LG tiiun elnevezésű megoldással, vagyis egy modern, szabadon álló beltéri növénytermesztő készülékkel mutatkozik be az LG Electronics (LG) megújult zöld életmód koncepciója.

A tiiun, ami koreaiul annyit tesz, „kihajt”, találó elnevezés az LG legújabb készüléke számára, amelynek segítségével még a kezdő kertészek is egész évben otthonuk kényelmében termeszthetnek zöldségeket, fűszernövényeket, vagy akár virágokat is. A stílusos és rendkívül egyszerűen használható életmód-innováció egy teljes értékű kert minden előnyét kínálja anélkül, hogy használóinak a kártevők vagy a kedvezőtlen időjárás miatt kellene aggódniuk.

A teljesen önálló egységként megtervezett LG tiiunban két polc kapott helyet, amelyek külön-külön akár hat kombinált vetőmagcsomag és három különböző vetőmagkészlet tárolására is alkalmasak. Minden kombinált vetőmagcsomagon 10 lyuk van a magok csíráztatására, így a felhasználók a fejlett technológiának és az LG tudásának köszönhetően problémamentesen és gyorsabban, mindössze négy-nyolc hét alatt nevelhetnek egyidejűleg több különféle saját termesztésű növényt.

Az LG előremutató technológiája és dizájnja, valamint a termék által kínált egyedi fogyasztói előny a CES 2022 Innovációs Díját is kiérdemelte. A modern és intelligens növénytermesztő rendszer az LG azon, több évtizedes technológiai tapasztalataira is épül, amelyet a vállalat a háztartási gépek — például hűtőszekrények, víztisztítók és szellőzőrendszerek — területén szerzett. Mindennek köszönhetően az új készülék megbízható eredményeket és fáradság nélkül elérhető, nagyrészt automatizált növénytermesztési folyamatot garantál.

Az LG elismert inverteres kompresszorára épülő időjárás-szabályozó rendszer (Flexible Weather Control System) a tiiun belső hőmérsékletének pontos beállításával biztosít optimális feltételeket az organikus növekedéshez. Amellett, hogy automatikusan, a nap természetes ciklusát imitálva szabályozza a hőmérsékletet és a fényt, az LG intelligens rendszere 24 óránként nyolcszor öntözi meg a növényeket, és folyamatosan ideális páratartalmú levegőt keringet, hogy a magvakból egészséges növények és gyönyörű virágok fejlődhessenek.

Az LG tiiun belső struktúráját úgy tervezték meg, hogy növelje a fotoszintézis hatékonyságát, azaz a készülékbe szerelt LED-fényforrás hatását, és így gyorsítsa a növekedési folyamatot. A légmentesen záródó, állandó belső hőmérsékletet biztosító, és egyben a káros rovarokat is távol tartó, átlátszó ajtón keresztül a felhasználók mindig szemmel kísérhetik növényeik fejlődését. Az LG ThinQ™ mobilalkalmazással pedig akár távolról is nyomon követhetik a teljes csírázási folyamatot, ellenőrizhetik vagy módosíthatják a beállításokat, és értesítést kaphatnak, ha a víztartályt újra kell tölteni.

Az LG tiiun kényelmes megoldást jelent a zöldebb, egészségesebb otthoni élethez, ráadásul egyszerű, mégis elegáns dizájnjával értéket is felmutat. A bármely enteriőrhöz jól illeszkedő tiiun két kifinomult és természetes színváltozatban, bézsben és zöldben lesz elérhető egyes piacokon.

„Az LG tiiun praktikus és kényelmes megoldás azon elfoglalt vásárlóink számára, akik otthonukban is zöldebb, egészségesebb életmódot szeretnének követni”

— mondta Lyu Jae-cheol, az LG Electronics háztartásigép és légkondicionáló üzletágának elnöke.

„Otthonunk stílusos kiegészítőjeként is helyt álló, okos növénytermesztő rendszerünk szórakoztatóvá és egyszerűvé teszi a fűszernövények, leveles zöldségek és virágok termesztését még azok számára is, akiknek nincs semmilyen kertészeti tapasztalata.”

Az LG tiiun és az LG tiiun mini az LG digitális kiállítási standján, a 2022-es CES kiállítás keretében, január 5-től tekinthető meg.

The post Beltéri növénytermesztő készüléket mutatott be az LG appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Két hajlítható képernyőt mutatott be a TCL CSOT a CES 2021-en https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/13/tcl-hajlitott-kijelzo-kepernyo/ Wed, 13 Jan 2021 09:21:28 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13337 A TCL Technology optoelektronikai leányvállalata, a TCL CSOT, két forradalmi terméket mutatott be a CES 2021-en: a 17″-os Printed OLED Scrolling képernyőt és a 6,7″-os AMOLED Rollable képernyőt. A 17″-os Printed OLED Scrolling képernyő mindössze 0,18 mm vastagságú, és egyedi példa a nagyméretű, hajlítható képernyőtechnológiák között. Könnyen hordozható, és szinte bármely eszközbe jól beilleszthető. A […]

The post Két hajlítható képernyőt mutatott be a TCL CSOT a CES 2021-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A TCL Technology optoelektronikai leányvállalata, a TCL CSOT, két forradalmi terméket mutatott be a CES 2021-en: a 17″-os Printed OLED Scrolling képernyőt és a 6,7″-os AMOLED Rollable képernyőt.

A 17″-os Printed OLED Scrolling képernyő mindössze 0,18 mm vastagságú, és egyedi példa a nagyméretű, hajlítható képernyőtechnológiák között. Könnyen hordozható, és szinte bármely eszközbe jól beilleszthető.

A TCL CSOT ink-jet technológiájával készül, ami 100 százalékban képes lefedni a színskálát, így a kép minősége kimagaslóan élénk. A technológia széles körben használható, így hajlított képernyős TV készülékekben, ívelt vagy összecsukható képernyőképben, és áttetsző, kereskedelmi célú megjelenítőkben is alkalmazható.

A vállalat OLED RGB önmegvilágításos termékeit precíziós ink-jet nyomtatási technológiával állítják elő, így nem igényelnek finomfém maszkolást. Ennek köszönhetően a hagyományos képernyő technológiáknál 20 százalékkal alacsonyabb a költségük, és könnyebben alkalmazhatók nagyméretű képernyőként, illetve tömeggyártásban.

(Printed OLED Scrolling képernyő)

A hordozható, 6,7″-os AMOLED Rollable képernyő újraértelmezi az okostelefonok formavilágát. Mindössze egy érintéssel 6,7″-osról 7,8″-osra bővíthető, tabletté változtatva az okostelefont. A működtetését egyszerű felhasználói felület segíti. Az okostelefon így kevesebb, mint 10 mm vastag lehet, vagyis jelentősen keskenyebb, mint más összehajtható kijelzős telefonkészülékek.

Ezzel a kialakítással maga a hajlítás, illetve a csúsztatás szöge akár R3mm is lehet, amit egy speciális csúsztatási mechanikával egészítenek ki. Mindössze egy gomb elhúzásával a feltekert, és így elrejtett képernyő kinyílik, lehetővé téve, hogy maga a készülék teste is kinyíljon, akár 100 ezer alkalommal. A szoftveres felület adaptálható egykezes használatra és multitaskingra is.

(AMOLED Rollable képernyő)

A Display Supply Chain Consultants (DSCC) jelentése szerint a képernyők piacában óriási a potenciál. A DSCC várakozásai szerint az OLED technológiájú képernyők piaca a 2019-es 951 millió dollárról 2024-re eléri a 2,69 milliárd dollárt, 23 százalékos (CAGR) átlagos növekedés mellett. Egy másik, összecsukható és feltekerhető képernyő technológiák piacáról szóló riportjában pedig a DSCC 2020 és 2025 között 80 százalékos (CAGR) átlagos növekedést vár az okostelefonokból származó bevételek terén, amellyel a piac már elérheti a 105 milliárd dollárt.

A TCL CSOT 11 évnyi fejlesztői múlttal a félvezető képernyők piacának egyik kulcsfontosságú szereplőjévé vált. A vállalat a mini-LED, a micro-LED és az OLED/QLED képernyőtechnológiákra fókuszál. Termékeinek köre kis-, közepes- és nagyméretű panelekből, érintőmodulokból, interaktív fehér táblákból, videófalakból, autók műszerfali képernyőiből és gaming monitorokból áll.

A TCL CSOT elkötelezetten kutatja a képernyőtechnológiák új felhasználási lehetőségeit, és a félvezető képernyők iparági ökoszisztémájának kialakítására törekszik. A vállalat a panel mikrorendszerekre fókuszálva, új anyagokkal és komponensekkel kísérletezve, tovább kívánja erősíteni a kapcsolatait a partnereivel.

The post Két hajlítható képernyőt mutatott be a TCL CSOT a CES 2021-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Samsung legújabb C-Lab Inside és C-Lab Outside startupjai is részt vesznek a CES 2021 kiállításon https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/13/samsung-c-lab-inside-outside/ Wed, 13 Jan 2021 09:04:20 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13323 A Samsung a C-Lab Inside kezdeményezéseivel és a C-Lab Outside startupok képviselőivel vesz részt a CES 2021 kiállításon január 11. és 14. között. A belső inkubációs program négy izgalmas projektje és a C-Lab Outside programban résztvevő tizenhét startup mutatkozik be az online eseményen. A járvány miatt a startupok jóval kevesebb iparági rendezvényen mutathatták meg magukat […]

The post A Samsung legújabb C-Lab Inside és C-Lab Outside startupjai is részt vesznek a CES 2021 kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Samsung a C-Lab Inside kezdeményezéseivel és a C-Lab Outside startupok képviselőivel vesz részt a CES 2021 kiállításon január 11. és 14. között. A belső inkubációs program négy izgalmas projektje és a C-Lab Outside programban résztvevő tizenhét startup mutatkozik be az online eseményen.

A járvány miatt a startupok jóval kevesebb iparági rendezvényen mutathatták meg magukat 2020-ban, a Samsung éppen ezért több kezdeményezés részvételét támogatta az idei CES kiállításon, ahol a potenciális vásárlók és a befektetők megismerkedhetnek a remek ötletekkel. Idén először több dél-koreai startup is meghívást kapott, amelyek a Samsung, valamint a Daegu és Gyeong-buk Kreatív Innovációs és Gazdasági Központok közös inkubációs programjában vettek részt.

C-Lab Inside: A felhasználók életstílusához hasonlóan egyedi megoldások

A 2012-ben indult C-Lab Inside egy belső inkubációs program, amely a Samsung alkalmazottainak innovatív ötleteit támogatja és segíti azok megvalósítását. A program résztvevői hatodik éve szerepelnek a CES programjain. Az idei év kezdeményezései személyre szabott termékekkel és a felhasználók megváltozott életviteléhez illeszkedő szolgáltatásokkal foglalkoznak. A kiállításon a termékek lehetséges piacra jutását és fogadtatását is felmérik, ezzel további fejlesztési irányok nyílhatnak meg.

Az idei év négy C-Lab Inside projektje:

  • EZCal, egy automatizált kijelzőbeállításra képes alkalmazás, amellyel teljes házimozi élmény érhető el;
  • Air Pocket, egy hordozható oxigéntároló eszköz;
  • Scan&Dive, egy IoT megoldás, amely segíti a ruhaanyagok osztályozását, válogatását és javaslatot tesz azok kezelésére;
  • Food&Sommelier, a szolgáltatás, amely minden étel mellé megtalálja a megfelelő bort.

C-Lab Outside: MI-, egészségügyi- és szórakoztatóipari startup is bemutatkozik

A 2018-ban létrehozott C-Lab Outside akcelerátor program célja a dél-koreai startup ökoszisztéma élénkítése. Két helyi inkubációs program, amelyeket a Daegu és Gyeong-buk Kreatív Innovációs és Gazdasági Központok indítottak, szintén a C-Lab Outside részeként működik.

A C-Lab Outside programokban szereplő startupok a pénzügyi támogatás mellett olyan előnyökben részesülnek, mint például a számukra biztosított irodai munkaterület, a Samsung munkatársai által végzett szakértői mentorálás, az iparági kiállításokon való részvételi lehetőség és a befektetői kapcsolatok támogatása.

A programot az elmúlt évben teljesítő tizenhét startup részt vesz a CES 2021-en, amelyen számos újítást mutatnak be:

  • A személyes adatok MI-alapú titkosítása a Deeping Source-tól,
  • Valódi avatarok létrehozása 3D szkenneléssel és VR/AR tartalmak létrehozása a Flux Planet megoldásával,
  • Növekedéskezelő eszköz gyermekek számára a Magpie Tech-től,
  • A Designovel divattervezési megoldása képalkotó MI segítségével.

A C-Lab Outside startupok a globális piacra készülnek, melynek első állomása a 2021-es CES, ahol a potenciális új üzleti lehetőségeket kereső globális befektetők és vevők megismerhetik a projekteket.

A C-Lab Inside program három korábbi résztvevője is elnyerte a CES 2021 Innovációs Díját

A Samsung 2015 óta támogatja a nagy potenciállal rendelkező C-Lab Inside projekteket, hogy azok teljes értékű startupként is elindulhassanak. A C-Lab Inside három startupja, a Luple, a Bluefeel és a Pixelro is részt vesz a CES 2021 kiállításon.

A CTA (The Consumer Technology Association) elismerte a Samsung startupinkubációs programjának eredményeit, és a C-Lab Inside három résztvevőjét is díjazta a CES 2021 egészség és wellness kategóriájában.

A díjazottak:

  • a Luple, egy hordozható, mesterséges napfényt kibocsátó készülék kifejlesztéséért;
  • a Breathings, egy, a légzőszervek egészségét támogató IoT eszköz elkészítéséért;
  • a Linkface, amely két egymást követő évben nyerte el a díjat nyakpántjával, amely figyeli a légzéssel és a szívműködéssel kapcsolatos életjeleket.

„Nagy öröm számunkra, hogy a C-Lab Outside startupok a CES globális színpadán is bemutathatják technológiai szakértelmüket és versenyelőnyeiket, és új üzleti lehetőségeket találhatnak – mondta el Inkuk Hahn, a Samsung Electronics kreatív és innovációs központjának vezetője és alelnöke. – Izgatottan várjuk, hogy a C-Lab Inside projekteket szélesebb közönségnek is megmutathassuk. Az jövőbe mutató innovációk ösztönzése a vállalaton belül és kívül egyaránt fontos számunkra, hiszen hosszú távon ezek mindannyiunk javát szolgálják.”

A Samsung Electronics 2018-ban jelentette be célkitűzését, amely szerint a következő 5 évben 300 koreai startup elindítását segíti a C-Lab Outside programban és 200 projektet támogat a C-Lab Inside révén.

The post A Samsung legújabb C-Lab Inside és C-Lab Outside startupjai is részt vesznek a CES 2021 kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Bridgestone bemutatja a jövő virtuális városát https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/13/bridgestone-world-jovo-varosat/ Wed, 13 Jan 2021 08:53:28 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13313 A Bridgestone visszatér a CES kiállításra, amelyet idén virtuálisan tartanak 2021. január 11-től 14-ig. A Bridgestone World interaktív virtuális város segítségével a felhasználók felfedezhetik a vállalat fejlett megoldásait és adatvezérelt mobilitási szolgáltatásait. Élő bemutatók adnak majd képet arról, hogy a vállalat hogyan használja az okosabroncs-technológiát, a fejlett adatelemzéseket és az új üzleti modelleket, amelyekkel az […]

The post A Bridgestone bemutatja a jövő virtuális városát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Bridgestone visszatér a CES kiállításra, amelyet idén virtuálisan tartanak 2021. január 11-től 14-ig. A Bridgestone World interaktív virtuális város segítségével a felhasználók felfedezhetik a vállalat fejlett megoldásait és adatvezérelt mobilitási szolgáltatásait.

Élő bemutatók adnak majd képet arról, hogy a vállalat hogyan használja az okosabroncs-technológiát, a fejlett adatelemzéseket és az új üzleti modelleket, amelyekkel az abroncsokat egy fenntarthatóbb mobilitási rendszer középpontjába állíthatja.

A Bridgestone Corporation (Bridgestone) globális vállalat, amely arra törekszik, hogy fenntartható mobilitást és fejlett megoldásokat nyújtson az ügyfeleinek világszerte. A digitális kiállítás részeként a vállalat leleplezi a Bridgestone World elnevezésű interaktív várost, amelyből kiderül, hogy a vállalat innovációi hogyan járulnak hozzá a mobilitás fenntarthatóbb jövőjéhez. Az élő online bemutatók és az igény szerinti videók szintén elősegítik a partnerekkel való együttműködést a technológia teljes spektrumában.

„Az aktív, intelligens és digitálisan integrált technológiák létfontosságúak annak a célunknak az eléréséhez, hogy új értéket állítsunk elő a társadalom és az ügyfelek számára fenntartható mobilitással és fejlett megoldásokkal”

– magyarázta Paolo Ferrari, a Bridgestone Americas elnök-vezérigazgatója, valamint a Bridgestone Corporation ügyvezető alelnöke és ügyvezetője.

„Miközben haladunk előre ezen az úton, szívesen együttműködünk más innovátorokkal és vezetőkkel, hogy jobb jövőt álmodhassunk meg a mobilitás számára.”

A Bridgestone World, amelyet kifejezetten az idei virtuális CES formátumához terveztek, lehetővé teszi, hogy a felhasználók betekintsenek egy jövőbeni nagyváros belvárosi, külvárosi, ipari és közlekedési viszonyaiba, és felfedezzék, hogy a vállalat hálózatba kapcsolt termékei és adatvezérelt szolgáltatásai hogyan kezelik a problémás területeket, hogyan javítják a fogyasztók mobilitási élményét és hogyan hoznak létre nagyobb ügyfél- és társadalmi értéket. Az eszközben ábrázolt belvárosi környezet által a felhasználók megismerik a Bridgestone olyan high-tech vállalattá fejlődését, amely okosabroncsokkal és fejlett mobilitási technológiákkal javítja az abroncs- és gumikínálatát. A Bridgestone World célja, hogy bemutassa a vállalat hogyan gondolja újra magát annak érdekében, hogy segítsen az embereknek és a vállalkozásoknak járműveik biztonságosabb, okosabb, hatékonyabb és fenntarthatóbb kezelésében.

A Bridgestone közvetlenül is kapcsolatba lép majd a CES látogatóival élő és igény szerinti prezentációkkal, amelyek feltárják, hogy a vállalat hogyan használja az okosabroncs-technológiát, a fejlett adatelemzéseket és az új üzleti modelleket, amelyekkel az abroncsokat egy fenntartható mobilitási rendszer középpontjába állítja, most és a jövőben is. Ezek az alábbiakat tartalmazzák:

  • Igény szerinti videó, „A Bridgestone elképzelése a mobilitásról”, Paolo Ferrarival, a Bridgestone Americas elnök-vezérigazgatójával és a Bridgestone Corporation ügyvezető alelnökével és ügyvezetőjével.
  • Igény szerinti videó, városnézés a Bridgestone Worldben Maria Dunn társaságában, aki a Bridgestone Americas stratégiai tervezési és vállalati stratégiai igazgatója.
  • Élő beszélgetés: „Lehetőségek a válságban – Hogyan fejlődik a telematika, hogy optimalizálja a mobilitást”, Raj Bajaj úrral, a Webfleet Solutions International és a Bridgestone Mobility Solutions alelnökével, 2021. január 13-án, 14:15 órakor (keleti parti standard idő) szerint.

Innováció, versenyzés és adatok

A Bridgestone részt vesz majd egy élő panelbeszélgetésen is, amelynek fő témája az Indy Autonomous Challenge (IAC) lesz 2021. január 12-én 19:45 órakor (keleti parti standard idő), amelyen részt vesz Mark Miles, a Penske Entertainment Corp. elnök-vezérigazgatója is. A Bridgestone az Indy Autonomous Challenge hivatalos abroncsbeszállítója, és az Innováció, versenyzés és adatok témáját középpontba állító panelbeszélgetés a versenyzés jövőjét, valamint az IAC és az önvezető technológiák, illetve a motorsportok konvergenciáját vizsgálja majd.

Tudjon meg többet a Bridgestone vállalatról és tekintse meg a CES virtuális bemutatót: FutureofMobility.Bridgestone

The post A Bridgestone bemutatja a jövő virtuális városát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldás nyert Innovációs Díjat a CES®-en https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/13/bosch-halozat-kerekpar-nyon/ Wed, 13 Jan 2021 08:51:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13310 A Bosch eBike Systems Nyon fedélzeti számítógépét találta a legjobbnak a zsűri. Legújabb hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldásáért – a Nyon all-in-one fedélzeti számítógépért – a Bosch eBike Systems nyerte el a 2021-es CES® Innovációs Díjat a „Járműintelligencia és közlekedés” kategóriában. A Fogyasztói Technológiai Szövetség évről évre a fogyasztói termékek úttörő technológiai és formatervezési fejlesztéseiért osztja ki […]

The post Hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldás nyert Innovációs Díjat a CES®-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Bosch eBike Systems Nyon fedélzeti számítógépét találta a legjobbnak a zsűri.

Legújabb hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldásáért – a Nyon all-in-one fedélzeti számítógépért – a Bosch eBike Systems nyerte el a 2021-es CES® Innovációs Díjat a „Járműintelligencia és közlekedés” kategóriában. A Fogyasztói Technológiai Szövetség évről évre a fogyasztói termékek úttörő technológiai és formatervezési fejlesztéseiért osztja ki a CES Innovációs Díjakat. A zsűri, amelyben iparági szakértők mellett fejlesztők és a média képviselői is helyet kapnak, többek között a felhasználói vélemények, az esztétika, a minőség, a dizájn és a funkció alapján értékeli a fejlesztéseket.

Előrelátó megoldás – az intelligens mobilitás élménye elektromos kerékpáron

„A digitális megoldások, mint például a Nyon fedélzeti számítógép, még élvezetesebbé teszik az eBike használatát, miközben biztonságosan juttatják el a kerékpárosokat az úticéljukhoz”

– hangsúlyozta Claus Fleischer, a Bosch eBike Systems vezérigazgatója.

„A 2021-es CES® Innovációs Díj elismerése annak, hogy a hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldásainkkal fejlesszük a mobilitás jövőjét.”

A Nyon all-in-one fedélzeti navigációt, edzéskövetést, digitális zárfunkciót és a terepviszonyokat is figyelembe vevő hatótávval kapcsolatos információkat is kínál, továbbá Bluetooth-, illetve WiFi-csatlakozáson keresztül kapcsolja hálózatba a kerékpárost a digitális világgal. A Nyon felhasználója okostelefonján keresztül csatlakozhat az eBike Connect alkalmazáshoz, adatokat oszthat meg az útvonalakról és tevékenységekről. A kerékpáros az érintőképernyőről vagy menet közben a kezelőegységről egyszerűen tudja működtetni a fedélzeti számítógépet. A Nyon 2020 októberétől már megvásárolható.

A Nyon fedélzeti számítógép megtekinthető az All-Digital CES® 2021 kiállításon, amelyet 2021. január 11. és 14. között a virtuális térben rendeznek meg.

The post Hálózatba kapcsolt kerékpáros megoldás nyert Innovációs Díjat a CES®-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Csak online tartják meg a januári CES-t https://www.muszaki-magazin.hu/2020/08/02/ces-las-vegas-2021/ Sun, 02 Aug 2020 18:38:20 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11069 A bizonytalan helyzetben nem merik bevállalni az illetékesek, hogy a Las Vegas-i kiállítóközpontban hagyományos módon rendezzék meg a világ legérdekesebb fogyasztói elektronikai kiállítását. Bár a CES-t szervező Consumer Technology Association (CTA) sokáig bízott abban, hogy meg lehet rendezni Las Vegasban az elektronikai show-t, végül nem merték vállalni az ezzel járó rizikót, és most bejelentették, hogy […]

The post Csak online tartják meg a januári CES-t appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A bizonytalan helyzetben nem merik bevállalni az illetékesek, hogy a Las Vegas-i kiállítóközpontban hagyományos módon rendezzék meg a világ legérdekesebb fogyasztói elektronikai kiállítását.

Bár a CES-t szervező Consumer Technology Association (CTA) sokáig bízott abban, hogy meg lehet rendezni Las Vegasban az elektronikai show-t, végül nem merték vállalni az ezzel járó rizikót, és most bejelentették, hogy – az idei technológiai rendezvények példáját követve – csak online tartják meg az eseményt az eredeti időpontban.

Június elején még arról volt szó, hogy lesz kiállítás Vegasban 2021 januárjában, és a látogatók egészségének megőrzése érdekében folyamatosan fertőtlenítik a rendezvénynek otthont adó csarnokokat, szélesítik a folyosókat, hogy lehetővé tegyék a megfelelő távolságtartást, valamint további óvintézkedéseket vezetnek be.

Ez két napon belül a második olyan hír – tegnap a Google jelentette be -, hogy jövő júliusig engedélyezi alkalmazottainak az otthonról történő munkavégzést -, amely arra utal, hogy fogalmunk sincs arról, mikor és hogyan térhetünk vissza a megszokott kerékvágásba a koronavírus-járvány által okozott felfordulásból.

Forrás: itbusiness.hu

The post Csak online tartják meg a januári CES-t appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
FIBARO bemutatta a Home Center 3 legújabb okosotthon központot https://www.muszaki-magazin.hu/2020/01/26/home-center-fibaro/ Sun, 26 Jan 2020 11:08:43 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=9010 A FIBARO Home Center 3 olyan okosotthon központ, ami egyrészt FIBARO eszközöket kezel, továbbá többezer Z-Wave protokollon működő hardverekkel és még 100 különböző Nice eszközzel is kompatibilis. Ha ez még nem elég, a Home Center 3 a ZigBee protokollra is elő van készítve. A nagy teljesítményű alkatrészeket és chipeket arra tervezték, hogy az új funkciókat […]

The post FIBARO bemutatta a Home Center 3 legújabb okosotthon központot appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A FIBARO Home Center 3 olyan okosotthon központ, ami egyrészt FIBARO eszközöket kezel, továbbá többezer Z-Wave protokollon működő hardverekkel és még 100 különböző Nice eszközzel is kompatibilis. Ha ez még nem elég, a Home Center 3 a ZigBee protokollra is elő van készítve. A nagy teljesítményű alkatrészeket és chipeket arra tervezték, hogy az új funkciókat lehetővé tevő későbbi szoftverfrissítések se okozzanak gondot. Az ethernet port és Wi-Fi a központi egység számára a hálózati kapcsolatok szélesebb skáláját biztosítja. A Home Center 3 fordulópont lesz az egész okosotthon piac számára.

A FIBARO Home Center 3 központi egység elegáns megjelenése a megfelelő színek kiválasztásának, a fekete és rézvörös szín harmóniájának eredménye, bármilyen belső térben esztétikusan elhelyezhető. A burkolat speciális borításának köszönhetően a felületén nem maradnak meg az ujjlenyomatok sem.

Íme a FIBARO Home Center 3:

10 éves okosotthon tapasztalat

A legújabb központi egységet a FIBARO 10 éves piaci tapasztalata alapján fejlesztette ki, figyelembe véve a felhasználók, okosotthon telepítők és üzletfejlesztők javaslatait világszerte. A végeredmény egyértelmű: az eszköz beépített antennákkal rendelkezik, amelyek segítségével optimálisan növelhető a hatótávolság, nem igényel vezetékes kapcsolatot a routerrel – a Wi-Fi ezt lehetővé teszi. Az intuitív rendszerbeállítási varázsló segíti a felhasználót az első lépésekben, a telepítők számára pedig a fejlesztési folyamatokat teszi könnyebbé.

Biztonság és stabilitás

Az okosotthon biztonsága és stabilitása mindig a legfontosabb kérdés volt a FIBARO számára. Ezért a vállalat együttműködik a világ vezető biztonsági szakértőivel, mint például a Kaspersky-val, hogy első osztályú védelmet nyújtson az okosotthonokra irányuló hackelési szándékok ellen. A titkosított adatátvitel a helyi és a külső, kifelé irányuló kapcsolatok védelmének első pontja. A készülék képes internet- és cloud hozzáférés nélkül is működni, és a az beprogramozott funkciókat és automatizmusokat ellátni a házban. Ezért nincs kockázata annak, hogy a riasztó rendszer kikapcsolásra kerüljön, ha nincs internetkapcsolat, vagy csak a szolgáltató néhány karbantartási munkát végez. Ha összehasonlítjuk a piacon lévő más eszközökkel, ez az okosotthon központi egység lényegesen gyorsabb, köszönhetően a négymagos processzornak és a 2GB memóriának. A fejlesztés során a tökéletes hardver és szoftver szinergia volt a fő cél.

FIBARO Home Center 3 technikai adatok

Processzor Quad-core Arm Cortex A53 (1.2 GHz)
RAM 2 GB
HDD 8 GB
Tápegység 12V DC
Mérete 220x140x35 mm
Protokoll A rádiófrekvenciák tartománya
Z-Wave (500) 868.0-868.6 MHz 869.7-870.0 MHz
433MHz (OOK, FSK, GFSK) 433.54-433.92 MHz
868 MHz (OOK, FSK, GFSK) 868.3-868.94 MHz
ZigBee 2405-2480MHz
Wi-Fi (802.11 b/g/n/a/ac) 2400-2483MHz 5150-5350MHz
Bluetooth Low Energy 2402-2480MHz

The post FIBARO bemutatta a Home Center 3 legújabb okosotthon központot appeared first on Műszaki Magazin.

]]>