beállítás – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Az egyszerű, pontos digitális kiesztergálófej-beállításnak köszönhetően kevesebb selejt keletkezik https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/23/kiesztergalofej-beallitas-seco-digitalis/ Fri, 23 Feb 2024 05:30:23 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28645 A Seco Axiabore™ és az Axiabore Plus™ digitális axiális kiesztergálófejek kiküszöbölik a fáradságos, pontatlan kiesztergálófej-beállítást, amely során selejt munkadarabok keletkezhetnek. A széles digitális kijelzőnek köszönhetően a beállítás gyorsan és hatékonyan elvégezhető. „A kiesztergálófejek pontos beállításához általában szakképzett gépkezelőre van szükség” – mondta Kavita Dandge, a Seco termékmenedzsere. „A szakképzett munkaerő hiányával küzdő műhelyeket figyelembe véve […]

The post Az egyszerű, pontos digitális kiesztergálófej-beállításnak köszönhetően kevesebb selejt keletkezik appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Seco Axiabore™ és az Axiabore Plus™ digitális axiális kiesztergálófejek kiküszöbölik a fáradságos, pontatlan kiesztergálófej-beállítást, amely során selejt munkadarabok keletkezhetnek. A széles digitális kijelzőnek köszönhetően a beállítás gyorsan és hatékonyan elvégezhető.

„A kiesztergálófejek pontos beállításához általában szakképzett gépkezelőre van szükség”

– mondta Kavita Dandge, a Seco termékmenedzsere.

„A szakképzett munkaerő hiányával küzdő műhelyeket figyelembe véve a digitális axiális kiesztergálófejek elfordítható digitális kijelzőt használnak, így bármilyen képzettségű gépkezelő képes hiba nélkül elvégezni a beállításokat.”

Gyors és egyszerű beállítás a Seco digitális kiesztergálófejjel

A vágóél elmozdulása kritikus fontosságú a kiesztergálási pontosság szempontjából. A Seco Axiabore és Axiabore Plus digitális axiális kiesztergálófejek egy digitális eszköz segítségével jelenítik meg a pontos elmozdulási értékeket a szerszámbeállítás során. Ez a széles kijelző az összes Seco digitális axiális kiesztergálófejjel működik, és elfordítható, hogy a gép belsejében is jól látható maradjon.

Digitális eszköz nélkül a kiesztergálófejek megfelelő előkészítéséhez apró, nehezen leolvasható eszközöket kell beállítani, ami rendkívül időigényes. A Seco Axiabore és Axiabore Plus digitális axiális fúrófejek egyszerű és gyors beállítást tesznek lehetővé, ezzel gyakorlatilag kiküszöbölve az emberi hibákat. A széles, könnyen leolvasható kijelző és a kényelmes vezérlőgombok révén a Seco digitális kiesztergálófeje lerövidíti a beállításhoz szükséges időt, nagyobb hatékonyságot és termelékenységet eredményezve.

Szennyeződésmentes működtetés és egyszerű újratöltés

A kiemelkedő sokoldalúság jegyében a Seco digitális beállítóeszköze nem használ akkumulátorokat, USB-n keresztül tölthető, és mágnesekkel csatlakozik a kiesztergálófejekhez a kiváló illeszkedés érdekében. A cserélhető akkumulátorok kiváltásának köszönhetően kiküszöbölhető a kiesztergálófejek szennyeződése az akkumulátorcsere során. A Seco Axiabore és Axiabore Plus digitális axiális kiesztergálófejek az akkumulátormentes, zárt kialakításuk révén kívül tartják a port és a hűtőfolyadékot, a digitális kijelző pedig egyetlen töltéssel akár 200 mérés elvégzésére is képes.

Különböző szerszámméretek és -csatlakozások sokoldalú támogatása

A Seco öt méretben kínálja a kiemelkedően sokoldalú Axiabore és Axiabore Plus digitális axiális kiesztergálófejeket. Az átmérők megfelelnek a Seco analóg axiális szerszámkínálatában található termékeknek 2 mm-es átmérőtől kezdődően. A fejek 2 és 57 mm (0.078 és 2.24 hüvelyk) közötti külsőfelületesztergálási átmérők, valamint 19 és 96 mm (0.75 és 3.78 hüvelyk) közötti beszúrási átmérőkhöz alkalmazhatók.

A Graflex®, Seco-Capto™ és HSK-A63 csatlakozásokkal rendelkező kiesztergálófejek IT5 átmérőpontossággal és Ra 0,6 felületi minőséggel készítenek furatokat. Az Axiabore kiesztergálófejek 2 és 20 mm (0.078 és 0.78 hüvelyk) közötti simító kiesztergálási átmérőkhöz alkalmazhatók. A 6 és 108 mm (0.236 és 4.25 hüvelyk) közötti átmérőkhöz válassza az Axiabore Plus többfunkciós fejeket.

A Seco axiális digitális kiesztergálófejek jellemzőivel és specifikációival kapcsolatos további információkért forduljon a Seco helyi képviselőjéhez, vagy látogasson el a secotools.com weboldalra.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az egyszerű, pontos digitális kiesztergálófej-beállításnak köszönhetően kevesebb selejt keletkezik appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A szerszámgép-beállítás maximális kihasználása https://www.muszaki-magazin.hu/2023/11/20/szerszamgep-beallitas-maximalis-kihasznalas/ Mon, 20 Nov 2023 06:00:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27591 „A változás üteme még soha nem volt ilyen gyors, és soha többé nem lesz ilyen lassú.” Ez egy népszerű mondás, amely gyakran felidéződik, amikor a jelen rohamos technológiai fejlődéséről beszélünk. Az Ipar 4.0 úttörő innovációkkal készíti elő az utat az átalakuló gyártás számára, amely pedig lehetőségeket kínál a műhelyek fejlesztésére és a magasabb bevétel elérésére. […]

The post A szerszámgép-beállítás maximális kihasználása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
„A változás üteme még soha nem volt ilyen gyors, és soha többé nem lesz ilyen lassú.”

Ez egy népszerű mondás, amely gyakran felidéződik, amikor a jelen rohamos technológiai fejlődéséről beszélünk. Az Ipar 4.0 úttörő innovációkkal készíti elő az utat az átalakuló gyártás számára, amely pedig lehetőségeket kínál a műhelyek fejlesztésére és a magasabb bevétel elérésére. Az új technológiába való beruházás azonban nem az egyetlen módja annak, hogy optimalizálni lehessen egy szerszámgép beállítását. A Sandvik Coromant új cikksorozatának első részében Blasius Reschreiter, a fémforgácsolási szervezet szerszámozási megoldásokért felelős globális vezetője elmagyarázza, hogyan hozhatják ki a szerszámműhelyek tulajdonosai a legtöbbet gépeikből a berendezések jobb kihasználása, a gyors szerszámcsere és a moduláris megoldások révén.

A közelmúltbeli technológiai előrelépések fényében a csúcstechnológiákba történő befektetés első ránézésre úgy tűnik, mint egy biztos stratégia a sikeres üzletvitelhez. A piacok azonban ingadoznak. A folyamatos törekvés a legújabb, legfejlettebb megoldások alkalmazására nem feltétlenül az előrelépés természetes módja bizonytalan időkben. A mai gazdaságban való túléléshez elengedhetetlen, hogy a termelés rugalmasan igazodjon a jelenlegi és jövőbeli igényekhez. Vizsgáljuk meg közelebbről a műhely gépparkjának rugalmas megközelítését.

Hozza ki a legtöbbet a szerszámgép-összeállításából

A szerszámgépek és a forgácsolószerszámok fejlesztése gyorsan halad. Ez azonban jelentős beruházásokat vonhat maga után, időt és tőkét igényel, valamint viszonylag pontos előrejelzéseket a jövőre nézve. Ha a piaci helyzet és az üzleti előrejelzések bizonytalanok, akkor a nagyobb beruházások nem jelentenek valódi opciót.

Ha elsődleges célja, hogy költségcsökkentő üzemmódban maradjon, és kezelni tudjon egy átmeneti piaci visszaesést, akkor az egyik legfontosabb szempontnak a jelenlegi műhely vizsgálatának kell lennie a meglévő gépek és kapacitás maximális kihasználása érdekében, lehetőleg az üzemi rezsiköltségek drasztikus növelése nélkül.

Egy másik szempont a termelékenység. Gyakran arra összpontosítunk, hogy a maximális fémforgácsolási hatékonyságot érjük el. A fémeltávolítási sebesség az egyik mutató a hatékonyság méréséhez alkatrészek gyártásakor. Még ennél is fontosabb szempont lehet azonban a gépkihasználtság. Egy átlagos műhelyben egy gép az üzemidejének csak 50 százalékában végez megmunkálást. A karbantartás, a meghibásodások és az átállások teszik ki a fennmaradó 50%-ot.

Központban a gépkihasználtság

A gépkihasználtság növelése költséghatékony módszer a termelékenység fokozására és az elérhető kapacitás kihasználására. Ezt annak az időnek a százalékában kell mérni, amíg a gép ténylegesen alkatrészeket gyárt. Az aktív megmunkálási idő néhány százalékponttal történő növelése nagy különbséget jelent.

Fokozott gépkihasználtság érhető el azon időrabló műveletek aktív kezelésével, amelyek gyakran jelennek meg az alábbi területekkel kapcsolatban a szokványos műhelyekben: tételbeállítás, az alkatrész mérése a gépen, szerszámbeállítás, hűtőfolyadékcső beállítása, kopott szerszámok cseréje, forgácseltávolítás a szerszámok és a munkadarabok körül, vagy elakadt szállítószalagok és alkatrészcsere.

Két fő megközelítés alkalmazható az ilyen típusú kihívás leküzdésére: a gyorscserés szerszámok és a moduláris rendszerek. A gyorscserés és a moduláris megoldások alkalmazásával a gépkihasználtság jelentősen megnő.

Gyorscserés szerszámmegoldások

A gyorscserés megoldás csökkentheti a méréshez, az üzembe helyezéshez és a szerszámcseréhez szükséges időt, így drasztikusan javítva a gépkihasználtságot. A belső hűtőközeg-hozzávezetés hozzájárul a termelékenység további maximalizálásához. A gyorscserés megoldásnak számos előnye van, amelyek segítik a megszakítások nélküli gyártást, beleértve a tételcsere idejének csökkentését. A szerszámtípusok közötti váltás drasztikusan csökken a gyorscserés megoldásokkal. Akár tíz perc is megtakarítható egyetlen tipikus esztergálási műveletben.

További segítséget jelenthet a nagyobb számú szerszámpozíció dupla szerszámbefogókkal. A hajtott szerszámtartókkal ellátott esztergaközpontok gyakran korlátozott hellyel rendelkeznek. A dupla befogóegységekkel segédszerszámok vagy nagyobb szerszámválaszték fogható be, csökkentve a szerszámcserélési igényeket többféle alkatrész esetén. A dupla befogóegységek akkor használhatók, ha a gép rendelkezik Y tengellyel, félrevolverrel vagy mellékorsóval.

Lehetőség van csökkenteni az állásidőt az elhasználódott szerszámok cseréjekor. A tömör keményfém szerszám minden cseréjekor a hajtott szerszámtartók esetében a szerszámofszetet újra kell kalibrálni. A váltólapkás marók/fúrók esetében több lapkát kell cserélni. A segédszerszám használata és a marószerszám cseréje a gépen kívül sokkal gyorsabb. A statikus szerszámtartók esetében a szerszám kiszerelhetősége jobb karbantarthatóságot, helyes befogást biztosít a szerszámhoz, és nem kell váratlan leállásoktól tartani a pótalkatrész-vásárlások miatt.

A hűtőfolyadékcső beállításának kiküszöbölése szintén időmegtakarítást eredményezhet. Amikor az operátor beállítja a hűtőfolyadékcső irányát, normál esetben 2-3 próbálkozás is elképzelhető. A gyenge forgácselvezetés is elmozdíthatja a csövet, így gyakran kell beállítani.

Végül pedig gyorsul a termelés beindítása. A „mérőforgácsolás” vagy „mintadarabgyártás” elkerülésével a gyártási sebesség nő, a selejtszám pedig csökken. Egy év alatt a gyorscserés megoldás jelentősen fokozza az alkatrészek gyártását és csökkenti a selejtek mennyiségét.

A gépkihasználtság jelentős növekedése mellett a gyorscserés megoldás a gépkezelő számára is több előnyt jelent, például felhasználóbarát szempontok és az ergonomikusabb munkakörnyezet. Például a gépen kívüli szerszámcsere csökkenti a balesetek, hibák kockázatát, és kevesebbet kell keresgélni az elejtett részeket.

Rugalmas esztergálás moduláris megoldással

A gépek üzemben tartásának másik stratégiája a moduláris megoldások. A moduláris rendszer a különböző jellemzőkkel rendelkező szerszám-összeállítások széles választékát kínálja, csökkentve ezzel a hosszú szállítási idejű, költséges egyedi szerszámok iránti igényt. A moduláris szerszámozással elkerülhető, hogy gépenként, alkatrészenként és funkciónként külön szerszámra legyen szükség.

A moduláris szerszámrendszerek előnyei között szerepel a rugalmasság, a szerszámkészlet csökkenése és a több szerszám-kombináció, amelyek mind hozzájárulnak a fokozott gépkihasználtsághoz. A folyamatos termelés fenntartásának képessége biztosítja a szükséges rugalmasságot ahhoz, hogy műhelye jobban fel legyen szerelve a változó piaci körülmények kezelésére.

Négy olyan alkalmazás, ahol a modularitás különösen értékesnek bizonyult: a nehezen hozzáférhető funkciók elérése, stabilitás a rezgésre hajlamos műveleteknél, kisméretű vagy változó méretű gyártás, valamint extra mozgástér nagyméretű alkatrészek megmunkálásakor.

Bár kétségtelen, hogy „a változás üteme még soha nem volt ilyen gyors”, különböző stratégiai megközelítések jelennek meg az alkalmazkodóképesség és a pénzügyi nyereség biztosítása érdekében a folyamatosan változó piaci környezetben. A gépkihasználtság növelése, az átállási idő csökkentése és a moduláris rendszerek vizsgálata mind jelentősen hozzájárulnak a műhelyek rugalmasabbá tételéhez. Következő cikkünkben alaposan megvizsgáljuk az új technológiákba való befektetés hatásait. Rávilágítunk arra, hogy a beruházások hogyan javíthatják a műhelyek hatékonyságát és nyithatnak új utakat a számukra. Figyelje híreinket!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A szerszámgép-beállítás maximális kihasználása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DP-Fast a még jobb varratminőség érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2022/05/03/dp-fast-varratminoseg-sks/ Tue, 03 May 2022 05:30:00 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20010 Az SKS hegesztőrendszerek flexibilis alkalmazhatóságukról, valamint fenntarthatóságukról ismertek az autóiparban. Ügyfeleink projektjeinek eredményeként egy speciális beállítást fejlesztettünk ki. Felhasználóink további lehetőséget kapnak a folyamatoptimalizálásra a paraméterek gyors, ciklikus megváltoztatásával a hegesztési folyamat során. Ügyfeleink tapasztalatainak kiértékelése, az elvégzett hegesztési kísérletek, valamint az ezekből származó eredmények feldolgozása képezik az SKS alapkompetenciáját. Ezen adatokat világszerte összegyűjtjük az […]

The post DP-Fast a még jobb varratminőség érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az SKS hegesztőrendszerek flexibilis alkalmazhatóságukról, valamint fenntarthatóságukról ismertek az autóiparban. Ügyfeleink projektjeinek eredményeként egy speciális beállítást fejlesztettünk ki. Felhasználóink további lehetőséget kapnak a folyamatoptimalizálásra a paraméterek gyors, ciklikus megváltoztatásával a hegesztési folyamat során.

Ügyfeleink tapasztalatainak kiértékelése, az elvégzett hegesztési kísérletek, valamint az ezekből származó eredmények feldolgozása képezik az SKS alapkompetenciáját. Ezen adatokat világszerte összegyűjtjük az ügyfélszolgálati központokból és hegesztőlaboratóriumokból, majd kiértékeljük a kaiserslauterni központban. Az eredményeket azután átvezetjük a gyakorlatba. Ebből egy speciális beállítás adódott két variációval, amelyekkel a hegesztési eljárások paraméterezése és alkalmazási lehetőségei kibővülnek: DP-Basic és DP-Fast.

A DP kettős fázist jelent. Két különböző huzalelőtolási sebesség és / vagy teljesítményparaméterek periodikus váltogatása a hegfürdőt irányított pulzálásra kényszeríti. Az ömledék ebből származó torlódása – apadása jobb résáthidalást és terülési tulajdonságokat eredményez. A teljesítményszintek definiáltan vezérelt átkapcsolása célzott hőbevitel-vezérlést tesz lehetővé. Alumínium vagy bevonatos acélok kötéseinél így csökkenthető a pórusképződés. Az így nyert, tetszetősen pikkelyezett varratkülalak kielégíti a látható varratok magas vizuális követelményeit.

A DP-Basic bármely SKS hegesztési eljárásváltozattal alkalmazható. A DP-Fast a MIG/MAG, I-, illetve KF-Puls eljárásváltozatokkal kombinálható, és ezáltal széles felhasználási területet tesz lehetővé. A DP-Fast esetében a frekvencia 25 Hz-ig történő növelhetősége akár nagy hegesztési sebességek esetén is finoman pikkelyezett és jól terülő varratperemet eredményez. A folyamatvezérlőben a szakértő mód ezen felül még finomabb beállításokat kínál az optimális folyamat eléréséhez.

Ez az új beállítás minden sztenderd SKS rendszert használó számára ingyenesen rendelkezésre áll hegesztési eredményei javítása érdekében.

The post DP-Fast a még jobb varratminőség érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
TULIP – gyártástámogató applikációk https://www.muszaki-magazin.hu/2021/11/22/tulip-dmgmori-heitec/ Mon, 22 Nov 2021 08:42:34 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17794 A TULIP lehetővé teszi mindenki számára, hogy gyorsan interaktív APP-okat készíthessen bármiféle programozási ismeret nélkül, amelyek felváltják a papír alapú folyamat dokumentációt. Gyorsan és egyszerűen hozhat létre interaktív alkalmazásokat a gyártáshoz a TULIP webalapú alkalmazásszerkesztőjével. A papír továbbra is uralja a termelést. A gyártók papíralapú dokumentációt használnak a gyártás teljes területén, az összeszerelési utasításoktól a […]

The post TULIP – gyártástámogató applikációk appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A TULIP lehetővé teszi mindenki számára, hogy gyorsan interaktív APP-okat készíthessen bármiféle programozási ismeret nélkül, amelyek felváltják a papír alapú folyamat dokumentációt. Gyorsan és egyszerűen hozhat létre interaktív alkalmazásokat a gyártáshoz a TULIP webalapú alkalmazásszerkesztőjével.

A papír továbbra is uralja a termelést. A gyártók papíralapú dokumentációt használnak a gyártás teljes területén, az összeszerelési utasításoktól a minőség ellenőrzőlistákon át a jelentésekig. A papír azonban sajátos kihívásokkal jár. A kézi adatgyűjtés időigényes és nagyobb a hibalehetőség is. A folyamatos fejlesztési kezdeményezésekhez vagy a kiváltó okok elemzéséhez szükséges hasznos információk megismeréséhez át kell alakítani az adatokat, ami költségekkel jár az adatgyűjtés, az elemzés és a jelentések készítése során.

Ha képes azonban egy PowerPoint prezen­tációt elkészíteni, akkor ugyan­ilyen könnyedén hozhat létre intelligens TULIP alkalmazásokat is folyamatai segítésére. Futtassa a Tulip APP-ot különböző típusú eszközökön: számítógépeken, táblagépeken, mobiltelefonokon, és most a legújabb CELOS verziótól kezdve, akár a DMG MORI gép vezérlőpultján is. Hozzon létre APP-okat a munkautasítások digitalizálásához és az operátorok irányításához, a gyártási adatok valós időben történő összegyűjtéséhez és megjelenítéséhez, vagy a gépbeállítási utasítások megjelenítéséhez és még sok minden máshoz. A használati lehetőségeknek csak a képzelet szab határt, a TULIP biztosítja a megvalósítás platformját.

Hozzon létre egyszerűen testreszabott alkalmazásokat berendezéséhez, programozási ismeretek nélkül.

Az analóg, papír alapú folyamatokból a papír nélküli, digitális gyártássá való átalakulás a gyártás jövője. A DMG MORI 2019 óta dolgozik a TULIP-pal a digitális átalakulás lehetővé tétele érdekében. A CELOS világába integrálva a TULIP lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy saját digitális szkriptjeiket hatékonyan alkalmazzák a gyakorlatban, bármilyen speciális programozási ismeret nélkül.

„A TULIP egy digitális eszköz, amely lehetővé teszi a gyártók számára, hogy gyorsan és egyszerűen készítsenek saját APP-okat a gyártáshoz. Ide tartoznak például a digitális tesztjelentések, az interaktív szerelési utasítások, valamint az utómunkán átesett és hiányzó alkatrészek szisztematikus rögzítése és elemzése”

– jegyezte meg Bagdi Attila a DMG MORI HEITEC Digital Kft Digital Sales Managere.

Saját TULIP alkalmazások a DMG MORI gépein:

1.Beállítási utasítások

  • Folyamatmegbízhatóság: Nagyobb folyamatbiztonság az interaktív, lépésről-lépésre haladó utasításoknak köszönhetően, fotókkal, videókkal és rajzokkal
  • Hibajelentés: Egyszerű visszajelzés a gyakran előforduló problémákról, csupán néhány kattintással
  • Időmérés: A beállítási idők automatikus rögzítése és elemzése

2. Minőségi adatgyűjtés

  • Elemzések: A digitális minőségi adatok automatikus elemzése valós idejű betekintéssel a folyamatokba
  • IoT kapcsolat: Digitális mérőberendezések integrálása a TULIP APP-okkal
  • IT interfész: Adatátvitel a meglévő szoftverrendszerekbe, például a CAQ-rendszerekbe

3. Oktatás

  • Praktikus: Életszerű képzési lehetőség közvetlenül a gépen
  • Gépadatok: A gépi szenzorok adatainak integrálása az oktatáshoz az OPC UA interfészen keresztül
  • Gépi visszajelzés: Interaktív visszajelzés az APP-ban, ha a folyamat lépéseit nem megfelelően hajtották végre a tanulási folyamat előrehaladásához és ezek rögzítése

4 .Szerszámkezelés

  • Átláthatóság: A szerszám státuszának és állapotának egyszerű elemzése a gépen
  • Információszolgáltatás: Gyors hozzáférés az információkhoz a szerszámok kalibrálásakor
  • Biztonság: A selejt és a szerszámok életciklusainak dokumentálása és nyomon követése.

További információkért, bemutatóért és ingyenes próbaidőszakért lépjen kapcsolatba szakértőinkkel a sales@dmgmori-heitec.hu címen!

The post TULIP – gyártástámogató applikációk appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Automatizálási megoldások a Mazaktól https://www.muszaki-magazin.hu/2021/05/19/automatizalasi-rendszerek-mazak/ Wed, 19 May 2021 06:59:23 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15118 A gyártók a világ minden táján komplex és egyre fokozódó kihívásokkal szembesülnek: a munkaerő véges, a munkaképes lakosság csökkenésével a munkabérek meredeken emelkednek, a termékek életciklusa pedig az egyre szerteágazóbb vásárlói igények miatt lerövidül. E kihívásokra válaszul az iparban egyre fokozódnak a gyártási folyamatokat automatizáló, illetve a hatékony és rugalmas gyártórendszereket eredményező törekvések. A Mazak […]

The post Automatizálási megoldások a Mazaktól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gyártók a világ minden táján komplex és egyre fokozódó kihívásokkal szembesülnek: a munkaerő véges, a munkaképes lakosság csökkenésével a munkabérek meredeken emelkednek, a termékek életciklusa pedig az egyre szerteágazóbb vásárlói igények miatt lerövidül.

E kihívásokra válaszul az iparban egyre fokozódnak a gyártási folyamatokat automatizáló, illetve a hatékony és rugalmas gyártórendszereket eredményező törekvések.

A Mazak többféle típusú automatizálási rendszert fejlesztett ki, hogy meg tudjon felelni a növekvő automatizálási igényeknek. Automatizálási rendszerek széles köre áll rendelkezésre a termék alakja és a gyártás volumene szerint. Vállalatunk olyan automatizálási rendszereket is kínál, amelyek működést támogató szoftverrel, valamint automatizált munkadarab-mozgatási és beállítási műveletekkel is el van látva.

Automatizálási rendszerek különleges szakértelem nélkül használható csuklós karos robottal

TA (TURN ASSIST) és MA (MILL ASSIST) terméksorozat

A munkadarabok csuklós karos robottal történő be- és kirakása az egyik leggyakoribb példa a gyártási folyamatok automatizálására.

A robotmegfogók betanítása (a robot mozgásainak programozása) viszont szakértelmet igényel. Emiatt külsős szakembert kell hívni a rendszer beüzemelésekor, illetve más munkadarabra történő átváltáskor. Ez egyrészt növeli a költségeket, másrészt kevésbé rugalmassá teszi a rendszer üzemeltetését.

A Mazak automatizálási rendszerek csuklós karos robotot használó TA (TURN ASSIST) és MA (MILL ASSIST) sorozatánál ilyen bonyolult betanításra nincs szükség. A robot beállításához a lehető legkevesebb adatot (pl. az anyagok alakját és mennyiségét) kell megadni az interaktív szoftverben. A rendszert egy, a robotok terén nem jártas gépkezelő is tudja irányítani.

Az egy robotból és egy munkadarabtárolóból álló rendszer annyira kompakt méretű, hogy kézi raklapmozgatóval is szállítható, beállítása pedig rövid idő alatt elvégezhető. Miközben egy rendszer telepítése és beállítása általában több napig is eltart, ez a feladat a TA és MA sorozat esetén akár egy nap alatt elvégezhető.

Automatizálási rendszerek, amelyek dedikált szoftverrel támogatják a működés beállítását

MPP (többpalettás tár) és AWC (automata munkadarabcserélő)

Ahhoz, hogy egy automatizálási rendszer hosszú órákon át automatikusan tudjon működni, elengedhetetlen az anyagok és szerszámok előzetes kezelése és előkészítése.

Az MPP (többpalettás tár) és az AWC (automata munkadarabcserélő) dedikált szoftverrel segíti az automatizálási rendszerek működését. A CNC-vezérlőbe telepített szoftver a gépek működését koordinálva képes irányítani az automatizálási rendszereket. A rendszerek el vannak látva eszközellenőrző funkciókkal a programok és szerszámok megjelenítéséhez, emellett kijelzik a hátralévő szerszámélettartamot a hosszabb idejű üzem szimulációja alapján. Automatikus üzemben így nincs szükség a megmunkálás felfüggesztésére, ami zökkenőmentes gyártást garantál. Mindkét rendszert úgy tervezték, hogy a kis költségű kezdeti telepítés után könnyen követni tudja a gyártási volumen későbbi megnövekedését.

 

Többpalettás tár (MPP)

Az MPP 5 tengelyes függőleges megmunkáló központokhoz és vízszintes elrendezésű megmunkáló központokhoz csatlakoztatható.

A munkarabok be- és kirakását palettacserélők végzik, lehetővé téve bonyolult munkadarabmegfogó készülékek és nehéz munkadarabok berakását.

Automata munkadarabcserélő (AWC)

A VARIAXIS i-300 AWC 5 tengelyes megmunkáló központ automatizálja a kisméretű és bonyolult darabok gyártását. Része egy munkadarabtároló egység, valamint egy dedikált szerszámtár, amellyel hosszabb időn át is lehetséges a folyamatos automatikus megmunkálás.

Egyedi igényekre szabott tömeggyártás FMS bevezetésével

Mivel a piaci igények egyszer szerteágazóbbak, a gyártóknak az egyedi igényeket is ki kell tudniuk szolgálni alacsony költséggel és határidővel, ami eddig csak tömeggyártással volt lehetséges. Válaszul a változó gyártási igényekre, amelyet egyedi igényekre szabott tömeggyártásnak nevezünk, egyre nagyobb igény mutatkozik a rugalmas gyártórendszerek (FMS) használatára, ahol a szerszámgépek munkáját szállító rendszerek és csuklós karos robotok segítik változatos termékpaletta kisszériás gyártásához. A berendezés olyan rugalmas gyártórendszert alkot, amely különböző adatokat szolgáltat, és lehetővé teszi a gyártási ütemterv és a specifikációk változásainak rugalmas követését.

Egy termék tömeggyártásával szemben a változatos termékskála kisszériás gyártáshoz sokféle munkadarabmegfogó készülék és szerszám szükséges, amelyek gyakori beállítást igényelnek. A rugalmas gyártórendszernek köszönhetően a munkadarabmegfogó készülékek és a szerszámok megoszthatóak, a gyártási folyamatok pedig rugalmasan kijelölhetők az egyes gépek üzemállapota alapján, változatos tömeg,- és kisszériás gyártás megvalósításához.

A Mazak által kínált FMS rendszer automatizálni tudja a különféle beállítási műveleteket, beleértve az automatikus anyagellátást és a szerszámcserét is. A rendszer megfelelő rugalmasságot biztosít több szerszámgép csatlakoztatásához, működése pedig mérésre, munkadarabtisztításra, sorjátlanításra stb. való célgépekkel kiegészíthető. Az általunk kínált FMS rendszer pontosan illeszkedik ügyfeleink gyártási folyamataihoz, megmunkáló eszközeihez és gyártási-tétel mennyiségéhez, hatékonyan segítve őket az egyedi igényekre szabott tömeggyártás megvalósításában.

Palletech gyártócella

A PALLETCH gyártócella (PMC) egy FMS rendszer, amely vízszintes elrendezésű megmunkáló központokból, többfunkciós gépekből és 5 tengelyes megmunkáló központokból épülhet fel. Tervezésének hála a rendszer rugalmas, így egyszerűen kiegészíthető palettatárakkal, valamint betöltő állomásokkal és gépekkel. Használatával drasztikusan lerövidíthetők a beállítási műveletek még olyan gyártósoroknál is, ahol különböző típusú és dedikált gépek együtt dolgoznak, mivel a munkadarabokat át lehet szállítani a műveletek között. Nagyfokú rugalmasságának hála a már meglévő szerszámgépek és a modulok utólag is átalakíthatók PMC gyártócellává.

Mazak Auto Flex cella

Az AUTO FLEX cella (AFC) egy kifejezetten az INTEGREX i –H sorozathoz való FMS rendszer, amelyhez szabadon lehet választani olyan komponenseket, mint a csuklós karos robotok, különböző tárak, továbbító rendszerek stb. A CNC-rendszer a gyártási ütemterv alapján kijelzi a hiányzó tokmánypofákat és szerszámokat. A robotok különböző beállítási műveleteket végeznek, pl. be- és kirakják a munkadarabot, cserélik a tokmánypofákat és kicserélik a speciális szerszámokat. Az AFC cella vezető nélküli járművel (AGV) vagy vezető nélküli targoncával (AGFL) is kombinálható, így kiválóan együtt tud működni logisztikai rendszerekkel, pl. külső raktárakkal.

Egyedi igényekre szabott automatizálási megoldások

A Mazak kulcsrakész megoldásai az automatizálási rendszer kialakításától a beállításon át egészen az üzemeltetéséig segítséget nyújtanak. Vállalatunk egy komplett automatizálási csomagra tesz javaslatot, benne a géptípusokkal, a folyamatok terveivel, a munkadarab megfogó készülékekkel és a szerszámokkal. Majd a kapcsolódó összes műveletet felügyeli egészen a gyártósor elindításáig, hogy ügyfeleink minél gördülékenyebben indíthassák el a gyártást.

A világ minden táján működő gyártóüzemeinkben, kulcsrakész megoldásokra specializálódott munkatársaink támogatásával már számos ipari területen sikerrel vezettük be automatizálási megoldásainkat. Egészen a járműipari tömeggyártó soroktól, a repülőgépek és építőipari gépek alkatrészeinek változatos alkatrészeinek gyártására és kisszériás gyártására szolgáló FMS rendszerekig.

Ezt az automatizálási tudást felhasználva olyan optimális gyártórendszereket kínálhatunk, amelyek mindenben megfelelnek ügyfeleink egyedi igényeinek.

www.mazakeu.hu/hu/machines-technology/by-product/automation/

The post Automatizálási megoldások a Mazaktól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A teljes gyártási folyamat tervezése és vezérlése https://www.muszaki-magazin.hu/2021/05/17/gyartastervezes-dmg-mori/ Mon, 17 May 2021 07:21:16 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15071 Az ügyfél a GYÁRTÁSTERVEZÉS & VEZÉRLÉS használatával döntő lépést tesz a digitalizáció felé. Excel-tábla helyett: a TERVEZŐTÁBLA egy logikus eszköz a kézi gyártástervezéshez, kiegészítő funkciókkal Beszállítótól független ’Szoftver, mint szolgáltatás’ (SaaS) ajánlat a legrövidebb megtérülési idővel A gyártók tervezési erőfeszítései akár 80 százalékkal csökkentek A kapacitáskihasználás és szállítási pontosság optimalizálása néhány héten belül A TERVEZŐTÁBLA a […]

The post A teljes gyártási folyamat tervezése és vezérlése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ügyfél a GYÁRTÁSTERVEZÉS & VEZÉRLÉS használatával döntő lépést tesz a digitalizáció felé.
  • Excel-tábla helyett: a TERVEZŐTÁBLA egy logikus eszköz a kézi gyártástervezéshez, kiegészítő funkciókkal
  • Beszállítótól független ’Szoftver, mint szolgáltatás’ (SaaS) ajánlat a legrövidebb megtérülési idővel
  • A gyártók tervezési erőfeszítései akár 80 százalékkal csökkentek
  • A kapacitáskihasználás és szállítási pontosság optimalizálása néhány héten belül

A TERVEZŐTÁBLA a DMG MORI egyik legújabb digitális innovációja. A program már elérhető a piacon, miután 80 teszt felhasználó visszajelzései alapján átesett a tűzkeresztségen, platformalapú szoftveres szolgáltatásként. A piacra két különleges ajánlattal vezetik be: először a TERVEZŐTÁBLA 30 napos “próbaverzióját” telepítik; másodszor, egy DMG MORI szerszámgép beszerzésekor az ügyfél a GYÁRTÁSTERVEZÉS & VEZÉRLÉS felhőalapú termékeit kapja meg csomagban, négyhónapos, ingyenes próbaidőre.

A tervezés újra definiálva

Minden gyártás a tervezésen, vezérlésen és a visszacsatoláson alapul. A DMG MORI leányvállalata, a düsseldorfi ISTOS GmbH kifejlesztette a felhőalapú TERVEZŐTÁBLÁT, ami a GYÁRTÁS VISSZACSATOLÁS és GYÁRTÁS VEZÉRLŐPULT irányítómoduljaival együtt egy rendkívül egyszerű belépőt nyújt a digitalizáció felé. Ez gyártótól és alkalmazástól függetlenül, valamint a folyamat határain túl is érvényes.

A TERVEZŐTÁBLA, GYÁRTÁS VISSZACSATOLÁS és GYÁRTÁS VEZÉRLŐPULT felhőalapú modulok, ezért azonnal használhatók és nem igényelnek beavatkozást. A használatukhoz továbbá nem szükséges betanítás. Ez különösen a kis- és közepes méretű gyártóüzemek számára teszi vonzóvá az ajánlatot. Az elérhető hozzáadott érték a tervezési idő optimalizálásából, az átfutási idők csökkenéséből, a gyártás szűk keresztmetszeteinek hatékony csökkentéséből, a pontos szállítási határidők meghatározásából és a lehetőségek felismeréséből adódik.

Christian Methe, az ISTOS GmbH ügyvezető igazgatója optimista az általuk kifejlesztett digitális tervező és vezérlő eszközök piaci sikerét illetően a jellemzőik és előnyeik alapján, az önbizalmát a mindennapi problémákra a műszaki megoldások által nyújtott megoldásokra alapozza:

 “A magánéletünkben alaposan kihasználjuk a digitalizáció által nyújtotta szolgáltatásokat, hogy az életünket megkönnyítsük. Például rábízzuk magunkat a Google Maps-re, hogy A-ból B-be vezessen el minket, hatékonyan.”

A gyártásban azonban a vállalatok hajlamosak megfeledkezni a digitális lehetőségekről és a gyártástervezés például papíralapon vagy EXCEL-táblákkal történik.

“Annak ellenére, hogy az üzemek 90 százalékánál az ütemterv megváltozik már az első műszakban.”

Felteszi a költői kérdést:

 “Miért ne használhatnának valamilyen segédletet, hogy a megrendelést hatékonyan navigálják a gyártáson keresztül?”

A felhőalapú TERVEZŐTÁBLA, a GYÁRTÁS VISSZACSATOLÁS és GYÁRTÁS VEZÉRLŐPULT irányítómoduljaival együtt egy rendkívül egyszerű belépőt nyújt a digitalizáció felé az üzemének.

A DMG MORI digitális portfóliójában szereplő felhőalapú termékek precízen át tudják venni az irányítást, Nadine Martin, az ISTOS GmbH üzleti és kommunikációs igazgatója említi a kézzelfogható előnyöket.

“A GYÁRTÁSTERVEZÉS & VEZÉRLÉS beszerzése már hat hónapon belül megtérül, hiszen a tervezési-, visszacsatolási- és megjelenítési funkciók azonos forrásból származnak, és akár 80 százalékkal csökkentik a vállalatok tervezési erőfeszítéseit.”

Néhány héten belül észrevehetően nő továbbá a kapacitáskihasználás optimalizálása és a szállítási pontosság, valamint a szűk keresztmetszetet jelentő szerszámgépek kihasználtsága is 20 százalékkal javul. A megoldás a következő modulokat tartalmazza:

  • Digitális tervezőtábla Excel helyett: A TERVEZŐTÁBLA egy logikus eszköz a manuális gyártástervezéshez kiegészítő funkciókkal. A szoftver könnyen helyettesíti az EXCEL-t vagy a papíralapú tervezést, figyelembe veszi a korlátozottan rendelkezésre álló erőforrásokat, mint például a munkaállomásokat, szerszámgépeket, munkatársakat.
  • Itt a gyártás beszél: a GYÁRTÁS VISSZACSATOLÁS valós idejű visszacsatolást ad az üzemből, ezért hívják üzemi adatgyűjtésnek más néven. Eközben a GYÁRTÁS VISSZACSATOLÁS áttekintést nyújt a gépkezelőnek minden, aktuális gyártási műveletről és közvetlen kapcsolatban van a TERVEZŐTÁBLÁVAL.
  • Minden egy szempillantás alatt: Az egyszerű felépítése ellenére a GYÁRTÁS VEZÉRLŐPULT egy egyedileg konfigurálható műszerfal, ahonnan pillanatok alatt leolvashat minden, gyártással kapcsolatos információt, a szállítási pontosságot, rendelési adatokat, vagy a rendelések állapotát és azok pozícióját, illetve, hogy a késés vagy előrehaladás érdekes-e.

Az optimális tervezés négy lépése

“A felhőalapú GYÁRTÁSTERVEZÉS & VEZÉRLÉS beállítása és használata rendkívül egyszerű, annak ellenére, hogy a csomag átfogó lehetőségekkel, teljeskörű megoldásokkal rendelkezik,”

– ígéri Nadine Martin. És valóban: regisztrációt és bejelentkezést követően a szükséges törzsadatokat kell megadni vagy importálni. Ugyanez vonatkozik a megfelelő munkaállomásokra, munkatársakra és cikkszámokra, majd konfigurálni kell az adott cikkszám útvonalát, és az első gyártási rendelés már el is készült.

Ügyfelek mondták

Mindezt lelkesítő és ösztönző elolvasni, amit az alábbi, ügyfelektől származó ajánlások is alátámasztanak. Carmelo Bonanno (frabona GmbH) számára például a GYÁRTÁSTERVEZÉS & VEZÉRLÉS az “igazság forrása” minden, a gyártással kapcsolatos információ esetén. A vállalat a tervezési hiányosságokat fel tudta vele számolni, hatékonyan tudja kezelni és szétosztani a rendelési csúcsokat. Scott Pardoe (RICOH) szintén a gyártás átfutási idők meghatározásából adódó átláthatóságot és pontosságot dicsérte. Hans Schacherbauer (HS-ferinnotec GmbH) azon felhasználók közé tartozik, akik a TERVEZŐTÁBLA és a GYÁRTÁS VISSZACSATOLÁS használatának köszönhetően 20 százalékkal tudták növelni a kapacitáskihasználásukat. Chris Santelmann (Santelmann-Zerspanungstechnik GmbH & Co. KG) szintén kifejezetten dicséri a tervezés és gyártás közötti valós idejű kommunikációt. A tömör véleménye szerint:

“Szerződéses gyártóként tökéletesen teljesíti a követelményeinket.”

hu.dmgmori.com

The post A teljes gyártási folyamat tervezése és vezérlése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Digitális ikrek https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/09/mazatrol-twins-digitalis-ikrek/ Wed, 09 Dec 2020 08:14:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12942 A legjobb eszköz a termelés hatékonyságának növelésére. Termelékenység – A digitális ikrek a fizikai eszközök, folyamatok vagy rendszerek digitális másai. Nagyban különböznek azonban a hagyományos szimulációktól a reprodukálhatóság és a szinkronizálhatóság szempontjából. A dolgok internetének hálózata (IoT) mindent összekapcsol az internettel. Az egyik, az IoT-vel összefüggő technológia, amely egyre inkább magára irányítja az ipari szereplők […]

The post Digitális ikrek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A legjobb eszköz a termelés hatékonyságának növelésére.

Termelékenység – A digitális ikrek a fizikai eszközök, folyamatok vagy rendszerek digitális másai. Nagyban különböznek azonban a hagyományos szimulációktól a reprodukálhatóság és a szinkronizálhatóság szempontjából.

A dolgok internetének hálózata (IoT) mindent összekapcsol az internettel. Az egyik, az IoT-vel összefüggő technológia, amely egyre inkább magára irányítja az ipari szereplők figyelmét, a „digitális ikrek” (digital twin) technológia.

Az IoT előrehaladásának köszönhetően ugyanis ma már nemcsak az egyszerű (statikus) digitális másolatok állnak rendelkezésünkre, hanem képesek vagyunk valós időben pontos információkat kinyerni a berendezéseinkből, eszközeinkből, ami kifinomultabb szimulációk elvégzését teszi lehetővé.

A repülőgépiparban például a digitális ikreket használják a sugárhajtóművek biztonságának és a karbantartás hatékonyságának javítására. Ehhez különböző adatokat, például a repülési adatokat és a motorok üzemállapotát gyűjtik, a repülőgép különböző helyein elhelyezett érzékelők segítségével, valós időben. A motorok státusza repülés közben megismétlődik egy virtuális térben, és így a használattal párhuzamosan nagy pontosságú szimulációk végrehajtására van lehetőség, mely segíti a működés nyomon követését, és az előrejelzi a szükséges karbantartást is a súlyos károk megelőzése érdekében.

Digitális ikreket nemcsak használat közben, hanem a repülőgépek kifejlesztéséhez is használnak. Előfordul, hogy az összes alkatrészt és egységet adatokká alakítják a teljes reprodukció érdekében, létrehozva így egy digitális repülőprototípust a virtuális térben.

A virtuális prototípusú repülőgépek számos szimulált környezetben végeznek tesztrepülést, így a fejlesztendő területek egy részét még a valós próbaüzem előtt áttekinthetik a mérnökök, és javíthatják a hibákat is. Ez hozzájárul a próbagyártás és a fizikai fejlesztés átfutási idejének csökkentéséhez.

MAZATROL TWINS

Ma a digitális ikrek technológiáját már nemcsak az aviatikában használják, hanem számos hétköznapi gyakorlati területen is találkozhatunk vele, és a bevezetését több iparágban és ágazatban széles körben fontolgatják, beleértve a fejlesztést, a gyártást és a szolgáltatásokat. Különösen a feldolgozóiparnak vannak nagy elvárásai a hatékony felhasználással kapcsolatban, mivel a digitális ikrek hozzájárulnak olyan problémák megoldásához, mint például a munkaerő létszámának csökkenése, a szakképzett munkaerő hiánya és a termelékenység javítása.

Digitális ikreken alapuló gyártási hatékonyságjavítás a MAZATROL TWINS segítségével

A Mazak szerszámgépeket és szoftvereket fejleszt és szállít olyan élvonalbeli technológiák felhasználásával, mint a digitális ikrek és a mesterséges intelligencia (AI). A MAZATROL Smooth Ai egy olyan CNC-rendszer, amely kivételesen magas termelékenységgel rendelkezik annak köszönhetően, hogy AI technológiával, valamint kifinomult gépi vezérléssel hoz létre programokat egyszerűen.

A Mazak nagy hatékonyságú digitális gyártást kínál, amely egyesíti a legújabb CNC rendszert a digitális iker alapú szoftversorozattal, a MAZATROL TWINS-szel. A MAZATROL TWINS szoftversorozat különféle funkciókkal rendelkezik, virtuális gyárakat és szerszámgépeket reprodukál az irodai számítógépeken.

Smooth Tool Management

A Smooth Tool Management szoftver arra való, hogy eszközadatbázist készíthessünk, amely támogatja az irodai PC-kről való elérést, a hatékony programozást és a megmunkálás szimulációját.

A Smooth PMC olyan szoftver, amely valós idejű szimulációt végez az irodai számítógépeken az automatizált rendszerek működése során, hogy megbecsülje az egyes gépek üzemi terhelését és teljesítményét, az FMS működési hatékonyságának javítása érdekében.

A Smooth CAM Ai segítségével a megmunkálási programozás és egyéb telepítési feladatok, amelyeket általában a gyártás helyszínén hajtanak végre, egyszerűen az irodából intézhetőek. A megmunkálás nagy pontosságú szimulációi virtuális modellek segítségével végezhetők el. Különböző típusú, hagyományosan külön kezelt adatokat lehet pontosan és valós időben integrálni az irodai számítógépek virtuális tereibe a MAZATROL TWINS szoftver segítségével. Ennek eredményeként az egész üzem üzemelemzése és szimulációi elvégezhetők az irodában, az optimális üzemi működés elérése érdekében.

Digitális beállítás virtuális eszközökkel

A Smooth CAM Ai, a MAZATROL TWINS szoftversorozat egyik tagja egy CAM szoftver, amely képes virtuális szerszámgépeket futtatni akár egy irodai PC-n is. A szoftver virtuális szerszámgépei szinkronizálva vannak a tényleges gépekkel, és a belőlük nyert adatok alapján a hálózaton keresztül folyamatos összeköttetésben állnak. Az operátorok megmunkálási programokat hozhatnak létre, vagy az irodában ülve állíthatják át a berendezéseket úgy, mintha csak előttük állnának. A Mazak ezt “digitális beállításnak” nevezi.

A Smooth CAM Ai fogadja a szerszámadatokat, paramétereket és egyéb adatokat a MAZATROL Smooth Ai-val felszerelt igazi gépektől. Ezen adatok hatékony felhasználása lehetővé teszi, hogy akár a teljes munkafolyamatot PC-ken készítsék el. Ezeknek a tulajdonságoknak köszönhetően jelentősen lerövidül a programozási idő.

Ezenkívül a szoftverrel létrehozott megmunkálási programokat kifinomult szimulációk optimalizálják, melyek digitális ikreket alkalmaznak. A megmunkálási idő hatékonyan lerövidíthető például úgy, hogy a programmal megvizsgáljuk, melyik eszköznek a legnagyobb az anyageltávolítási rátája, és a szermszámmegmunkálás jelentős részét az ennek megfelelően preferált eszközökkel végezzük. Sőt, a programnak köszönhetően a mechanikus interferencia is előzetesen észrevehető, és megelőzése érdekében a mozgást az irodai PC-n reprodukálva elemezhető, majd a valódi gépeken korrigálható.

Az irodai számítógépeken pontosan elvégezhető a digitális beállítás, így a problémák előre felismerhetők, és ezzel kiküszöbölhetőek a hosszas telepítési munkák, valamint az első megmunkálás előtti próbagyártások nagy része. A tömeggyártás megkezdése után a tényleges gépek valós idejű adatait a Smooth CAM Ai-hoz küldjük irodai számítógépeken, a megmunkálás további javítása érdekében. Például a megmunkálási terheléssel és a szerszám hosszával kapcsolatos tényleges megmunkálási adatokat elküldjük a Smooth CAM Ai-nak. A Smooth CAM Ai ezután automatikusan optimalizálja a megmunkálási paramétereket, hogy kiszámítsa a legmegfelelőbb vágási mélységet és előtolást, hogy lerövidítse a megmunkálási időt.

Ezeknek az információknak az irodai és a gyártási helyszínek közötti megosztásával a Smooth CAM Ai folyamatosan elemzi az adatokat, hogy optimalizálja a megmunkálási folyamatot a további termelésjavítás érdekében. A MAZATROL TWINS felülmúlhatatlan termelékenységet nyújt még gyorsabb beállításokkal, megmunkálási időkkel és kiváló felülettel. A Mazak hozzájárul a termelés megújításához a Mazak digitális gyártási megoldás hatékony felhasználásával.

www.mazakeu.hu

The post Digitális ikrek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>