autodesk – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Wed, 17 Jul 2024 14:31:31 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 CAM együttműködés https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/02/sandvik-coromant-cam-egyuttmukodes/ Tue, 01 Dec 2020 23:07:22 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12840 A mérnökök megoldást találnak a CAM szerszámozási kihívások megoldására A fémforgácsolás területén globális vezető Sandvik Coromant új partnerséget jelentett be az Autodesk céggel. Az együttműködést hivatalosan 2020. november 17-én jelentették be az Autodesk University 2020-on – a tervezés és gyártás vezető online konferenciáján. A bejelentés a márkák közötti hosszú távú partneri kapcsolat első lépését jelenti, […]

The post CAM együttműködés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A mérnökök megoldást találnak a CAM szerszámozási kihívások megoldására

A fémforgácsolás területén globális vezető Sandvik Coromant új partnerséget jelentett be az Autodesk céggel. Az együttműködést hivatalosan 2020. november 17-én jelentették be az Autodesk University 2020-on – a tervezés és gyártás vezető online konferenciáján. A bejelentés a márkák közötti hosszú távú partneri kapcsolat első lépését jelenti, amely jelentős előnyökkel jár a Computer-Aided Manufacturing (CAM) jövője szempontjából.

Az együttműködés első lépése a CAM egyik legelterjedtebb kihívásával fog megküzdeni; a forgácsolószerszámok specifikációjának összetett feladata a leghatékonyabb használatuk érdekében.

Az évente több mint 2500 új terméket bemutató Sandvik Coromant világszerte híres a szakértelméről a megmunkálási megoldások területén. A partnerség lehetővé teszi a Sandvik Coromant számára, hogy ezeket az ismereteket még több CAM-felhasználóval ossza meg az Autodesk Fusion 360-ban.

„A mai gyártási iparban egyre nagyobb a verseny”

– magyarázta Jonas Ström, a Sandvik Coromant termékmenedzsere.

Az anyagok könnyebbek, keményebbek és erősebbek, a gépek fejlettebbek, a tételméretek kisebbek, és az alkatrésztervezés egyre összetettebb – mindez fokozott keresletet eredményez a CAM-programozás és a képzett CAM-felhasználók iránt.

„Mérnökként a CAM-felhasználók szeretnek új technológiákat és tesztelési megoldásokat keresni, de gyakran korlátozzák őket a CNC-megmunkáláshoz kapcsolódó időbeli korlátok. Azzal, hogy egy gombnyomással hozzáférést biztosítunk számukra a szerszáminformációkhoz, az ajánlásokhoz és az egyedi megmunkálási módszerek ismeretéhez, reméljük, hogy leegyszerűsítjük a folyamatukat.”

– mondta Ström.

Általában a CAM-felhasználók kézzel veszik át az adatokat a szerszámkatalógusokból, és viszik be a paramétereket a CAM-szoftverbe. Ez a folyamat gyakran fáradságos, és növelheti a piacra kerülési időre vonatkozó várakozásokat.

„A gyártás és a fémmegmunkálás már összetett folyamat, és gyakran megnehezíti őket a szerszámadatok kézi kezelése, ami késlelteti a beállítási időt és megnöveli a megmunkálási hibák lehetőségét” – mondta Srinath Jonnalagadda, az Autodesk Design and Manufacturing üzleti stratégiai alelnöke. „CAM-szoftveres megoldásainknak a Sandvik Coromant elmélyült szerszámtudásával és szakértelmével történő párosításával segítjük az ügyfeleket a ráfordítási idő csökkentésében és a hatékonyság javításában az előkészítés szakaszában.”

Az Autodesk-partnerség a Sandvik Coromant hosszú távú jövőképének része. A két vállalatnak hasonló céljai vannak – elősegíteni az ügyfelek versenyképességét az új technológiákkal, és digitális tervezési és gyártási megoldásokat kínálni.

Az új partnerség első lépése megszünteti az adatkiválasztás időigényes jellegét azáltal, hogy hozzáférést biztosít az Autodesk ügyfeleinek a Sandvik Coromant szerszámadataihoz.

További információ a Sandvik Coromant digitális megmunkálási kínálatáról a Sandvik Coromant weboldalon található. Az Autodesk Fusion 360-ról további információkért keresse fel az Autodesk webhelyét.

The post CAM együttműködés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Betekintés az alkotás jövőjébe https://www.muszaki-magazin.hu/2018/04/26/betekintes-az-alkotas-jovojebe-varinex-autodesk/ Thu, 26 Apr 2018 06:44:55 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=4335 A tervezés, a gyártás és a kivitelezés évtizedenként nagy változásokon esik át. A tervezőknek folyamatosan új fejlesztésekkel kell előrukkolniuk, hogy lépést tudjanak tartani az igényekkel, és ki kell használniuk a technológia nyújtotta lehetőségeket arra, hogy a megbízók változó elvárásainak is meg tudjanak felelni. A felhőszolgáltatások hozzájárultak a számításalapú tervezés gyors fejlődéséhez, és ennek következtében a […]

The post Betekintés az alkotás jövőjébe appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A tervezés, a gyártás és a kivitelezés évtizedenként nagy változásokon esik át. A tervezőknek folyamatosan új fejlesztésekkel kell előrukkolniuk, hogy lépést tudjanak tartani az igényekkel, és ki kell használniuk a technológia nyújtotta lehetőségeket arra, hogy a megbízók változó elvárásainak is meg tudjanak felelni.

A felhőszolgáltatások hozzájárultak a számításalapú tervezés gyors fejlődéséhez, és ennek következtében a termékek tervezéséhez is teljesen új módszerek alakultak ki. A tervezési szimuláció, a generatív tervezés és a valóságrögzítés mind segítenek abban, hogy jobb, erősebb és sokkal kiszámíthatóbb tervek készülhessenek.

A gépiparban a szubtraktív technikát ma már az additív gyártási módszerek egészítik ki, a modern anyagok és kompozitok hétköznapivá váltak, és az öntudattal rendelkező, intelligens robotok új generációja új fejezetet nyit a termelés történetében.

Varinex Ipar Napjai 2018

Tekintve, hogy már szinte mindenbe ültethetők érzékelők, a dolgok internete (IoT – Internet of Things) erős adatáramlást indított el: olyan adatok áramlását, amelyekkel további innovációk valósíthatók meg, amelyek ökoszisztémákat alkotnak és kapcsolnak össze, és amelyekben kiemelkedő üzleti lehetőségek rejlenek.

Az építőipar a beton teljesen új generációját kezdte alkalmazni, amelyben a rendkívül tartós és nagy teljesítményű megoldásoktól az öntömörítő betonon keresztül a 3D nyomtatással készültig sokféle típus megtalálható. Biológiai ihletésű műanyagokat használunk irodaházak építésére, és virtuális technológiák, például a kiterjesztett valóság (AR – augmented reality) segíti az egyes műveleti fázisok megfigyelését és optimalizálását.

Mindhárom iparág alapjaiban alakul át. A köztük lévő határok elmosódnak, és egyre közelebb kerülnek egymáshoz. A kivitelezők egyre inkább gyártóként, a gyártók pedig egyre inkább szolgáltatóként működnek.

Ha nem elkülönítjük, hanem kombináljuk az iparágakat, abból megannyi innováció születhet. Ha csak az Apple művészetet és tudományt ötvöző iPhone-jának globális sikerét nézzük, láthatjuk, hogy ebből az összekapcsolódásból egyfajta varázslatos megoldás született, és ez jelenti az alkotás jövőjét.

Hogyan támogatja az innovációt az additív gyártási módszer?

A gyártóknak három fő céljuk van: az innováció, a minőség és a gyors piacra kerülés. Ez különösen a fogyasztói termékek és az ipari gépek gyártására igaz. Az együttműködő tervezés és a fejlett gyártási technikák párosítása nem csak ezen célok elérését segíti, hanem arra is egyedülálló lehetőséget jelent, hogy a cégek kiemelkedjenek a versenytársak közül.

A gyors piacra kerülést megelőző számos döntés meghozatala során például nagy segítség lehet a Stratasys J750 színes 3D nyomtatója, mely valósághű, a kész termékkel formailag megegyező prototípusok nyomtatására alkalmas.

Varinex Ipar Napjai 2018

A hibrid gyártási módszert először egy hajócsavar készítéséhez használták. Ez volt az első kísérleti alkatrész, amelyet huzalelektródás ívhegesztéses additív gyártással készült – a kép az Autodesk tulajdona.

A rotterdami kikötő Európa legnagyobbjaként jelenleg több mint 460 millió tonnányi rakományt mozgat évente. Ennek megfelelően a hatékonyság és a költséghatékony időgazdálkodás rendkívül fontos. Amikor azonban a hajóknak kikötői karbantartásra van szükségük, az állásidő súlyos összegekbe kerülhet, és a javítás hetekig is eltarthat.

Tovább növeli a problémát, hogy komoly költségekkel jár a pótalkatrészek raktárkészletének kezelése, akár központi, akár szétszórt raktárhálózatról van szó. A problémák megoldása érdekében a kikötő egy innovatív additív gyártási laboratóriumot nyitott RAMLAB néven.

A létesítményben két darab hattengelyes robotkar additív módszerrel gyárt le nagyméretű fémalkatrészeket, így a kikötő üzemeltetői a pontosság és a teljesítmény feláldozása nélkül takaríthatnak meg időt és pénzt. A RAMLAB az Autodesk-kel karöltve kifejlesztett egy hibrid gyártási megközelítést, amely kombinálja az additív és a szubtraktív gyártási megoldásokat.

Így gyorsabb gyártási folyamatok kialakítására nyílt lehetőség. A nagy fém hajóalkatrészeket 3D nyomtatással készítik el és hagyományos CNC-marással és köszörüléssel munkálják készre, akár egy-két napon belül.

A hibrid gyártási módszert először egy hajócsavar készítéséhez használták. Ez volt az első kísérleti alkatrész, amelyet huzalelektródás ívhegesztéses additív gyártással készült. A következő lépés egy, a valós méreteknek megfelelő verzió legyártása lesz, amelyet a gyártás után felszerelnek egy hajóra.

Ez azonban csak a kezdet! A RAMLAB más üzletágakat is szeretne arra ösztönözni, hogy az igény szerinti nyomtatási megközelítést használják, legyen szó az olajiparról, a közlekedésről vagy az űrkutatásról.

Számításalapú tervezés

Ez az új helyzet a növekedés új lehetőségeit rejti magában, ugyanakkor a verseny kiéleződésével is együtt jár. A digitális technológiák forradalmi hatása már kitermelte a média- és szórakoztatóipar nyerteseit és veszteseit, mostanra pedig a tervezést, a gyártást és a kivitelezést is elérte.

Varinex Ipar Napjai 2018

Az innovatív szállítószalag, a Hackrod, az Autodesk Dreamcatcher generatív tervezőszoftverével készült. A kép az Autodesk tulajdona.

Manapság a siker kulcsa a jövő vívmányainak megálmodása és az ezekhez szükséges technológiák kifejlesztése. Bár életünk majdnem minden területét a modern technológiák uralják, sokan némi félelemmel, bizonytalansággal és kétkedéssel fogadják ezek terjedését.

A gépek, legyenek azok hardverek, szoftverek, robotok vagy algoritmusok, nem azért születnek, hogy az emberi kreativitást helyettesítsék, hanem azért, hogy kiegészítsék az emberi intuíciót, és lehetővé tegyék számunkra a kivitelezés, az épületgépészet és a tervezés határainak kitágítását.

A számításalapú tervezés (amelynek a „generációs tervezés” a legfontosabb vívmánya) leginkább a szakemberek mindennapi munkáját könnyíti meg. Kifejezetten hasznosnak bizonyult a modellek létrehozásakor, a rajzok elkészítésekor és a termelékenység növelésében, de a lényege, hogy időt takarít meg, amelyet kreatív tevékenységekre lehet fordítani, ami minden tervezési osztály és cég alapvető célja.

Számításalapú tervezés nélkül egyszerűen nem lennénk képesek kezelni a megbízók által elvárt bonyolult terveket, és a projektek során vagy elcsúsznánk a gyakori revíziók kezelésével, vagy egyáltalán nem tudnánk azokat kézben tartani.

A jövő nem várat magára, és amikor egy megjósolt „jövő” elérkezik, rögtön egy új jövőképet alakítunk ki. Ha a jelen jövője a holnap valósága, akkor mi következik holnapután? Az innováció következő fázisát az adat, mint technológiai platform fogja meghatározni.

A rendelkezésre álló üzemanyag mindig is az ötletek megvalósításának katalizátorául szolgált. A múltban szénnel, gőzzel és olajjal dolgoztunk. Ma az adatokért folyik a harc, és az adatfelhő vált a legfontosabb forrássá. Nem a következő ipari forradalom kirobbanása van kilátásban, sokkal inkább az első „információs” vagy „digitális” forradalomé: a hangsúly a testi erőről a tudásra helyeződött át.

Az adatok valódi értéke csak akkor aknázható ki, ha információvá és tudássá lehet őket alakítani.

Gyakran halljuk, hogy az adatok önmagunkban – legyenek belső vagy külső adatok – kevéssé értékesek. Valós értékük csak akkor jelentkezik, ha már információvá és tudássá alakultak

A napjainkban elérhető nagy adatmennyiségek és több adatforrás először teremt lehetőséget a generatív tervezés és a mesterséges intelligencia képességeinek kibontakoztatására, amelyek évtizedeken át rejtve maradtak, pusztán azért, mert nem tudtuk elemezni és felhasználni ezeket az adatokat. A felhőalapú technológia szinte végtelen, skálázható teljesítményének köszönhetően megszűntek ezek a korlátok: a felhő nem csak azon változtatott, hogy mit tervezünk, hanem a módszereken is.

Korábban kifejezetten drágának számítottak a sok számítást igénylő feladatok, például a számításalapú tervezés, a tervoptimalizálás és az additív gyártás, ráadásul műszakilag is kihívást jelentettek, és valószínűleg csak kevesek számára voltak elérhetők. A felhő alapjaiban változtatta meg ezt a helyzetet, mivel a legmodernebb technológia elérhetővé tételével segített vadonatúj ökoszisztémákat bevezetni.

A VARINEX Zrt. komoly értéket tud hozzáadni a folyamathoz, az alkotás jövőjét támogató legkülönfélébb specializációk terén rendelkezik tapasztalattal – a gépészeti tervezéstől és a tervezésautomatizálástól a szimulációig és az adatkezelésig.

Látogasson el az IPAR NAPJAI kiállításon a VARINEX Zrt. két standjára és ismerje meg a Stratasys 3D nyomtatási és az Autodesk újgenerációs termékfejlesztési platformja által nyújtotta előnyöket; a digitális prototípusgyártástól a termékalkotásig.

 

Vegyen részt előadásainkon és ismerje meg a piacvezető 3D nyomtatást és az újgenerációs termékfejlesztést.

  • május 16. – Sorozatgyártás 3D nyomtatással és NextGen termékfejlesztés Autodesk szoftverekkel.
  • május 17. – Az additív gyártás jelentősége az iparban.  A terméktervezés jövője.

 

További információ és regisztráció: https://cad.varinex.hu/ipar-napjai/

IPAR NAPJAI – (A Pavilon: 206/B)

VARINEX TEAM

 

The post Betekintés az alkotás jövőjébe appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ipar legjobbjai – Best of Industry 2017 https://www.muszaki-magazin.hu/2017/03/19/az-ipar-legjobbjai-best-industry-2017/ Sun, 19 Mar 2017 12:41:28 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=1107 A Műszaki Magazin német kiadása, az MM MaschinenMarkt az ipar legjobb innovációit “Best of Industry 2017” díjjal jutalmazta. A németországi vezető ipari szaklap, az MM MaschinenMarkt második alkalommal adta át a legjobb ipari innovációkért járó “Best of Industry” elismerést. A 125 éves múlttal rendelkező Vogel Business Media Kiadó tavaly indította útjára a nemzetközi téren is […]

The post Az ipar legjobbjai – Best of Industry 2017 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Műszaki Magazin német kiadása, az MM MaschinenMarkt az ipar legjobb innovációit “Best of Industry 2017” díjjal jutalmazta.

A németországi vezető ipari szaklap, az MM MaschinenMarkt második alkalommal adta át a legjobb ipari innovációkért járó “Best of Industry” elismerést.

A 125 éves múlttal rendelkező Vogel Business Media Kiadó tavaly indította útjára a nemzetközi téren is meghatározó díjat. Az ünnepélyes átadóra a kiadó székhelyén, Würzburgban került sor, a tekintélyes múltú kiadóról elnevezett Vogel Kongresszusi Központban.

A „Best of Industry” díjra jelöltek az ipar különböző területein már elismerést kapott illetve díjra nevezett innovációk, valamint a magazin weboldalán az olvasók legnagyobb érdeklődésére számot tartó termékek közül kerültek ki.

“Az ipar legjobbjainak összegyűjtése egy hónapos kutatómunkát igényelt. Csapatunk felkutatta a világ legfontosabb ipari díjait és csak azok a termékek kerülhettek be jelöltjeink közé, akik korábban már nyertek, vagy jelöltek a számos nemzetközi díjjak egyikére” – közölte Hans Jürgen Kuntze, az MM MaschinenMarkt lapigazgatója, hangsúlyozva az ipari díjak fontosságát.

A “Best of Industry Award 2017” díjazottjai a magazin olvasóinak online szavazatai, illetve egy szakmai zsűri elbírálása alapján kerültek kiválasztásra. Az ipar különböző szakterületeiről felkért zsűritagok az MM MaschinenMarkt magazin csapatával karöltve a jelölteket technikai, innovációs szempontból, illetve az iparra, környezetre és társadalomra gyakorolt hatásuk alapján értékelte. A zsűri értékelése 40%-ban, az MM MaschinenMarkt magazin olvasóinak pár hét alatt beérkezett közel 11 000 szavazata pedig 60%-ban számított a nyertesek kiválasztásában.

A nyerteseket 8 kategóriában díjazták a 2017. február 16-án tartott ünnepélyes díjátadó keretében.

A „Best of Industry 2017” díjazottjai:

„Additív Kialakítás” kategória

Autodesk (München) – Dreamcatcher Projekt. A CAD-szoftverek a mai design-munkában egyre aktívabb és participatívabb szerepet játszanak. A Dreamcatcher Projekt döntő előnyhöz juttathatja a tervezőket.

winner-additive-manufacturing_autodesk

„Additive Fertigung” kategória nyertese: Autodesk – Projekt Dreamcatcher, a díjat átvette Karl Osti, üzletfejlesztési vezető az Autodesk képviseletében

„Meghajtástechnika” kategória

Kabel.Consult.Ing (Mönchengladbach) – Energy Light Meghajtási Rendszer. Az Energy Light Meghajtási Rendszer mindig csak annyi energiát használ fel, amire ténylegesen szükség van.

„Automatizálás“ kategória

Rittal GmbH & Co. KG (Herborn) – Blue e+, a hűtők új generációja.

Gazdaságos, flexibilis és biztonságos: A Blue e+ sorozat hűtőeszközei akár 75%-os megtakarítást is lehetővé tesznek.

winner-automation_rittal

„Automatizálás” kategória nyertese: Rittal GmbH & Co. KG –  Kühlgerategeneration Blue e+, a díjat átvette Martin Kandziora (balra) és Frank Himmelhuber

„Üzemi technika“ kategória

SERAPID Deutschland GmbH (Bad Mergentheim) – Hubkette LinkLift. A nagyteljesítmé-nyű és megbízható LinkLift merev tolórudas meghajtórendszere újdonság a lifttechnikában.

„Ipar 4.0“ kategória

Schaeffler Technologies AG & Co. KG (Herzogenaurach)  –Szerszámgépek 4.0.

A szenzortól a felhőig: a 4.0-ás szerszámgépek fejlesztése és a meglévő technikák hálózatba kötése új, digitális alkatrészek segítségével forradalmasítja a gyártást.

winner-industry-4-0_schaeffler-technologies

„Ipar 4.0” kategória nyertese: Schaeffler Technologies AG & Co. KG – Szerszámgép 4.0., a díjat átvette Ralf Moseberg (balra) és Sebastian Mergler

„Anyagmozgatás“ kategória

Jungheinrich AG (Hamburg) – EKX 516 Raktári Targonca. Az elektromos meghajtású ko-missiózó egyenetlen padlón is működik és kevés energiát fogyaszt.

winner-material-flow_jungheinrich-ag-hamburg

„Materialfluss” kategória nyertese: Jungheinrich AG – Schmalgangstapler EKX 516, a díjat átvette: Daniel Rösch (balra) és Armin Holzer

„Robotika“ kategória

Liebherr-Verzahntechnik GmbH (Kempten) – Illesztéstechnika és Automatizálási Rendszerek – Bin Picking Robotfelhasználás.  Ne csak „markoljunk a ládába“! A Bin Picking a 3D képfelismerőszoftverek, a robotok és a vezérlés összhangját követeli meg.

„Forgácsolás“ kategória

A WALDRICH COBURG GmbH (Coburg) Szerszámgépgyár Taurus portálmarógépe

Egyetlen gép minden forgácsolási feladatra. A Taurus az első „szériában lévő“ portálmaró-gép kis- és közepes üzemek számára.

www.maschinenmarkt.vogel.de

www.maschinenmarkt.vogel.de/best-of-industry/

The post Az ipar legjobbjai – Best of Industry 2017 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Újgenerációs termékfejlesztési platform és 3D nyomtatás https://www.muszaki-magazin.hu/2017/02/15/ujgeneracios-termekfejlesztesi-platform-es-3d-nyomtatas/ Wed, 15 Feb 2017 08:51:39 +0000 http://muszakimagazin.hu/?p=880 Az üzleti folyamatok az elmúlt egy-két évtizedben jelentős mértékben digitalizálódtak és ennek eredményeképpen a termékek jellege, viselkedése is megváltozott. A gyártó cégek folyamatosan átalakulnak gyártó és szolgáltató cégekké, elég, ha az okostelefon-világ jelenlegi helyzetére, vagy az otthonainkban hódító okoseszközökre gondolunk, mint pl. okos hűtő, okos-redőnyrendszer, okos-fogkefe, okos-fűtésszabályozás és otthoni okos-kertészet.   Autodesk Fusion 360 termékfejlesztési […]

The post Újgenerációs termékfejlesztési platform és 3D nyomtatás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az üzleti folyamatok az elmúlt egy-két évtizedben jelentős mértékben digitalizálódtak és ennek eredményeképpen a termékek jellege, viselkedése is megváltozott. A gyártó cégek folyamatosan átalakulnak gyártó és szolgáltató cégekké, elég, ha az okostelefon-világ jelenlegi helyzetére, vagy az otthonainkban hódító okoseszközökre gondolunk, mint pl. okos hűtő, okos-redőnyrendszer, okos-fogkefe, okos-fűtésszabályozás és otthoni okos-kertészet.

 

Autodesk Fusion 360 termékfejlesztési platform

Az új üzleti modell az internethez, vagy az otthoni hálózatokhoz valamilyen formában csatlakozó eszközökre épít, ellátva ezeket kiegészítő lehetőségekkel. A next-gen termékek fejlesztése új kihívások elé állítja a terméktervezőket is. Ezt felismerve, az Autodesk szoftvergyártó cég egy teljesen új ideológiára építő termékfejlesztői platformot alakított ki.

Az új platform neve Autodesk Fusion 360, amely egy előfizetéses rendszerben használható, felhő alapú komplett megoldás, és kiterjed a termékfejlesztői folyamat koncepcionális fázisától, a tervezésen, a szimuláción és gyártáson át a terméktámogatásig, és a termék-életciklus kezeléséig.

varinex-1_kep

Milyen lehetőségeket kínál ez az új, komplex rendszer? Íme:

Egy helyi kliensben futó, de adatait felhő alapon tároló CAD szoftvert, amely magában hordozza a tradicionális feature- és modellfa-alapú tervezést, a terméktervezésben gyakran használatos szabadforma modellezést és a modelltörténet nélküli szerkesztést, a direkt modellezést is.

A 3D modell fejlesztése során lehetőségünk van on-the-fly szimulációk futtatására, tehát anélkül tudjuk vizsgálni a termék valós körülmények közötti viselkedését, hogy ki kellene lépnünk a tervezőrendszerből.

A könnyen elsajátítható CAD rendszert ellátták gyártástámogató lehetőségekkel is, így az elkészült 3D modellünkhöz szerszámpályákat generálhatunk a CAM-es opciókkal vagy előkészíthetjük 3D nyomtatáshoz a Print Studio-ban.

A termék fejlesztése során futó, online tárolt projekthez hozzárendelhetjük munkatársainkat, akik jogosultságuk szerint felülvizsgálhatják, módosíthatják, revizionálhatják a terveket, modelleket. Az online tervadat-kezeléshez csupán egy böngésző és egy Autodesk fiók szükséges.

Az Autodesk Fusion 360 tehát egy olyan univerzális eszköz, amely lecsökkenti a távolságot a tervezést végző tervezőmérnökök, elemzők, szimulációs mérnökök, gyártástechnikusok és a menedzsment között, úgy, hogy minden szükséges funkciót egy közös platformon belül kínál, és egyszerűen elérhetővé tesz a csapat minden tagja számára helytől és operációs rendszertől függetlenül.

varinex-3_kep

Versenyelőny 3D nyomtatással

A termékfejlesztés következő lépéseként óriási versenyelőnyt tudunk biztosítani ügyfeleinknek azzal, hogy 3D nyomtatási szolgáltatásunkat igénybe véve koncepcióterveiket mielőbb bemutathassák, tesztelhessék.

varinex-4_kep

Ahhoz, hogy ezzel a versenyelőnnyel kisebb tervezőcsapatok és akár magántervezők is élhessenek, fontos lépést tettünk meg a múlt évben. A piac úgy ismeri a cégünket, mint a professzionális 3D nyomtatási megoldások szolgáltatóját, mind a gépek, mind pedig a nyomtatás területén. 18 éve professzionális, ipari gyártásra alkalmas 3D nyomtatókat forgalmazunk, és ezekkel szolgáltatunk, azonban tavaly év végén a Stratasys cég koncepcióját követve felvettük portfoliónkba a belépőszintű és megfizethető MakerBot termékcsaládot is.

varinex-5_kep

Nagyon fontos, hogy egy mérnök, designer vagy egy kisebb tervező csapat is validálni tudja 3D nyomtatással az általuk felvázolt koncepciót. Míg a nagy, professzionális ipari gépek egy egész tervező csapatot tudnak kiszolgálni, addig a belépő szintű MakerBot 3D nyomtatók magántervezők, kisebb irodák számára is biztosítani tudják a terméktervek, koncepciómodellek gyors, akár aznapi bemutatását. Óriási előny lesz ez számukra, hiszen egy új ötlet órákon belül kézzel fogható és azonnal tesztelhető tárggyá válik.

Fő profilunk azonban továbbra is a professzionális 3D nyomtatás,  melynek ipari rendszerként történő alkalmazásával gyors megtérüléssel számolhatnak ügyfeleink. Ha egy termékfejlesztésnél számolunk a  hagyományos lebontó technológiával készült prototípusok és prototípusszerszámok költségével és figyelembe vesszük a fejlesztés során szükséges szerszámok és termékmódosítások idejét és költségét is, akkor 1-2 éves megtérüléssel számolhatunk egy több millióba vagy akár több tízmillióba kerülő ipari gyártó berendezés esetében is. Emellett komoly versenyelőnyt jelent a termékfejlesztés folyamatának drasztikus lerövidítése, és a termék terveinek házon belül tartása, amely a fejlesztési folyamat biztonságát is garantálja.

A magyar piac mindig is ár-érzékeny volt, de a döntéshozók szerencsére gyorsan átlátják a beszerzés előnyeit és létjogosultságát egy-egy megtérülési számítással. Jelenleg 7 nyomtatóval és 5 különféle technológiával dolgozunk, így néhány modell bemutatása és tesztnyomtatás után, valamint javaslataink alapján az ügyfeleink könnyen ki tudják választani a számukra megfelelő megoldást. A nyomtatók értékesítése mellett, forgalmunk jelentős részét teszi ki 3D nyomtatási szolgáltatásunk. Évente több mint 6 000 különféle terméket gyártunk, esetenként több-százas szériában, amit akár 2 nap alatt is le tudunk gyártani.

A múlt évben sok időt és energiát fordítottunk az edukálásra. Ahogy a 3D nyomtatás egyre elterjedtebbé és ismertebbé válik, úgy egyre többen fordulnak hozzánk olyanok, akik szeretnék megismerni és megérteni a 3D nyomtatást. Az ipari ügyfelek mellett start-up-ok, egyetemi hallgatók, de még kisiskolások is érdeklődnek a 3D nyomtatás, mint a jövő technológiája iránt. Eleinte csak ipari ügyfelekre számítottunk a havonta több alkalommal is meghirdetett gyárlátogatásunkra – bemutatótermünkben egy mai, modern digitális gyárban vezetjük körbe az érdeklődőket – de a nagy érdeklődés miatt felvállaltuk iskolás csoportok bevezetését is a 3D nyomtatás tudományába. Számokkal érzékeltetve ez azt jelenti, hogy a múlt évben 35 gyárlátogatást tartottunk, amin több mint hatszázan vettek részt.

 

Gyárlátogatáson minden hónapban részt vehetnek nálunk az érdeklődők, amin, Magyarországon egyedülálló módon, a tervezőmegoldásoktól a legmodernebb termékfejlesztési platformokon át a 3D nyomtatási technológiákig betekintést nyújtunk számukra. Ezek a programok ingyenesek, de előzetes regisztrációhoz kötöttek, hogy a jelentkezők érdeklődése alapján leginkább személyre tudjuk szabni a technikai bemutatást.

 

Következő gyárlátogatásunk időpontja: 2017. március 3.

Jelentkezés: 3dnyomtatas.varinex.hu/gyarlatogatas

The post Újgenerációs termékfejlesztési platform és 3D nyomtatás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>