audi – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A győri Audi Hungaria eddig 45 millió motort adott a világnak https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/07/audi-hungaria-eladott-motor-siker/ Thu, 07 Nov 2024 05:30:47 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31867 Legördült az Audi Hungaria gyártósorairól a 45 milliomodik motor, egy 220 kW-os elektromos hajtás, amelyet a vállalattól  CO2-semlegesen, „zöld vonatokkal” szállítanak Ingolstadtba, ahol egy Audi Q6 e-tron modellbe építenek be. Az Audi Hungariánál több mint 30 éve indult a motorgyártás, az azt követő évtizedekben pedig óriási léptékű fejlődést vitt véghez a vállalat. Az Audi Hungaria […]

The post A győri Audi Hungaria eddig 45 millió motort adott a világnak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Legördült az Audi Hungaria gyártósorairól a 45 milliomodik motor, egy 220 kW-os elektromos hajtás, amelyet a vállalattól  CO2-semlegesen, „zöld vonatokkal” szállítanak Ingolstadtba, ahol egy Audi Q6 e-tron modellbe építenek be.

Az Audi Hungariánál több mint 30 éve indult a motorgyártás, az azt követő évtizedekben pedig óriási léptékű fejlődést vitt véghez a vállalat. Az Audi Hungaria ma a világ legnagyobb motorgyára, és ezt a pozícióját az újonnan érkező projektekkel magabiztosan tartja.

Az utóbbi években az Audi Hungariában is egyre nagyobb teret kap az elektromos motorok gyártása, melyet a vállalat 2018-ban kezdett meg. Az Audi Hungaria mintegy

15 000 négyzetméteren gyártja a PPE-hajtásokat, amely a státor és váltókomponensek gyártásából, valamint a hajtások összeszereléséből tevődik össze. A Porscheval közösen fejlesztett Premium Platform Electric (PPE) platformon alapuló modellek új elektromos hajtásaiból máig közel 48.000 darabot gyártottak a vállalat magasan képzett munkatársai. Az elkészült hajtásokat többek között az Audi Q6 e-tron modellekbe építik be. A mai napon a PPE hajtás típusból készült el a vállalat 31 éves története során gyártott 45 milliomodik motor is.

„Az Audi Hungaria több mint három évtizedet felölelő tapasztalatát, illetve munkatársaink kiemelkedő szaktudását már 45 millió motor bizonyítja – belső égésűek és elektromos hajtások egyaránt. Továbbra is célunk, hogy jövőbemutató projektekkel tudjuk gyáregységeink kapacitásait hatékonyan kihasználni. Büszkeséggel tölt el, hogy az Audi Hungaria rugalmasan reagál az autóipar kihívásaira és továbbra is felkészülten várjuk a dinamikus változásokat”

– mondta Michael Breme, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

A 45 millió motorból több mint 22 millió db a négyhengeres Otto-motorok száma, ezt követi a több mint 11 millió négyhengeres dízelmotor. Az elektromos hajtások száma az elmúlt években folyamatosan emelkedett, 2018 óta az idei évig több, mint 580.000 darabot gyártottak az Audi Hungaria motorgyárában.

„Az Audi Hungaria, mint győri gyártótelephely az Audi és Volkswagen konszern nemzetközi termelési hálózatának évtizedek óta meghatározó oszlopa. Az elektromobilitásra történő átállás korszakában csúcstechnológiára, megalapozott szaktudásra és egy elkötelezett csapatra van szükségünk. Szeptember óta, az igazgatóság új tagjaként napról napra látom, hogy a termelési csapat, hatékony folyamataival, és kiemelkedő kompetenciáival készen áll a jelen és a jövő kihívásaira. Nem állunk meg, következő célunk az 50 milliomodik motor”

– mondta Peter Will, az Audi Hungaria motorgyártásért felelős igazgatósági tagja.

A képen balról a negyedik Peter Will, az Audi Hungaria motorgyártásért felelős igazgatósági tagja motorgyári vezetőkkel és kollégákkal

Az Audi Hungariánál 1994-ben egy négyhengeres, ötszelepes erőforrással indult a motorgyártás története. Az évek során a motorgyártás portfóliója folyamatosan bővült az új belső égésű 3-tól 10 hengeres motortípusok bevezetésével, valamint a legújabb generációs, nagy hatékonyságú elektromos meghajtásokkal. A vállalat munkatársai évente közel kétmillió motort gyártanak a Volkswagen Konszern számára világszerte.

Forrás: Audi


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A győri Audi Hungaria eddig 45 millió motort adott a világnak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Elektromos hajtásláncot terveztek a hallgatók https://www.muszaki-magazin.hu/2024/08/27/development-audi-camp-szechenyi-elektromos/ Tue, 27 Aug 2024 05:00:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30895 Véget ért a negyedik alkalommal megrendezett Audi Development Camp, a győri Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria rövid képzési programja. A mikrotanúsítványt nyújtó egyhetes kurzus során a húsz országból érkezett hallgatók egy elektromos jármű hajtásláncának szimulációjával foglalkoztak. Közel 130 jelentkező közül választották ki azt a 35 tehetséges fiatalt, akik augusztusban részt vehettek a Széchenyi […]

The post Elektromos hajtásláncot terveztek a hallgatók appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Véget ért a negyedik alkalommal megrendezett Audi Development Camp, a győri Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria rövid képzési programja.

A mikrotanúsítványt nyújtó egyhetes kurzus során a húsz országból érkezett hallgatók egy elektromos jármű hajtásláncának szimulációjával foglalkoztak.

Közel 130 jelentkező közül választották ki azt a 35 tehetséges fiatalt, akik augusztusban részt vehettek a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria közös szervezésében megvalósult Audi Development Camp rövid képzési programon. A húsz országból és húsz egyetemről érkezett hallgatók mérnöki és közgazdasági területeken tanulnak, a táborba elsősorban a valós tapasztalatszerzés, az értékes szakmai előadások és a járműipar iránti érdeklődésük vonzotta őket. A negyedik alkalommal megrendezett esemény résztvevői ezúttal öttagú csapatokban dolgoztak a projektfeladaton, ami egy elektromos jármű hajtásláncának leghatékonyabb elkészítése volt szimuláció segítségével.

Az Audi Development Camp a Széchenyi-egyetem és az Audi Hungaria 1993 óta tartó sokrétű együttműködésének egyik fontos eleme, ennek köszönhetően a táborozók akadémiai és vállalati környezetből érkező szakemberektől sajátíthatták el a járműfejlesztéshez szorosan kapcsolódó ismereteket. Az esemény egyik főszervezője, dr. Jan Rohde-Brandenburger mindennapi munkájában tökéletesen megtestesül ez a partnerség, hiszen az Audi Hungaria hajtásrendszer-fejlesztési részlegén dolgozó szakértő egyben az egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Kar Járműhajtás Technológia Tanszékének vezetője is.

A szakember a képzés záróeseményén köszönetet mondott a szervezők elkötelezett munkájáért, és büszkén emelte ki az elkészült projektmunkák minőségét.

„A szakmai zsűrit is lenyűgözte a csapatok teljesítménye, olyan megoldásokat láttunk, amilyenekre ilyen rövid idő alatt nem is számítottunk. A prezentációk minősége is kiemelkedően magas volt”

– dicsérte a kurzust sikeresen teljesítő hallgatókat. Hozzátette: mind a világcég, mind pedig az egyetem szempontjából nézve sikeres hetet zárt az Audi Development Camp.

Idén először ESG szempontok alapján is pontozták az elkészült munkákat, így a környezeti, a társadalmi és irányítási tényezőket is elemezték a hallgatók a fenntarthatóság szemszögéből. A csapatok kimagaslóan teljesítettek ezen a téren, amelyről a zárórendezvényen dr. Besenyei Mónika, a Széchenyi-egyetem Alkalmazott Fenntarthatóság Tanszékének egyetemi adjunktusa, a program egyik mentora adott számukra szakmai visszajelzést. A mérnöki területek mentora, dr. Tóth-Nagy Csaba, a Járműhajtás Technológia Tanszék egyetemi docense is értékelte a hallgatók teljesítményét, kiemelve, hogy rengeteg kitűnő prezentációt láthatott a zsűri, amelynek nehéz dolga volt a győztes kiválasztásakor.

Forrás: SZE


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Elektromos hajtásláncot terveztek a hallgatók appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Önjáró robotok az Audi Hungariánál https://www.muszaki-magazin.hu/2024/08/19/onjaro-robotok-audi-fejlesztes/ Mon, 19 Aug 2024 05:30:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30855 Az Audi Hungaria tavaly novemberben indította el Premium Platform Electric (PPE) elektromos hajtásának sorozatgyártását. A gyártósor termeléséhez szükséges alkatrészeket egy 30 robotból álló flotta szállítja ki három gyártósor számára a váltókomponens megmunkálásánál, a stator összeszerelésénél és a hajtásszerelde területén – mindezt minden eddiginél nagyobb megfigyelés alatt. A PPE-gyártósorhoz az önjáró robotok (Fahrerlose Transport Fahrzeug, azaz […]

The post Önjáró robotok az Audi Hungariánál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria tavaly novemberben indította el Premium Platform Electric (PPE) elektromos hajtásának sorozatgyártását.

A gyártósor termeléséhez szükséges alkatrészeket egy 30 robotból álló flotta szállítja ki három gyártósor számára a váltókomponens megmunkálásánál, a stator összeszerelésénél és a hajtásszerelde területén – mindezt minden eddiginél nagyobb megfigyelés alatt.

A PPE-gyártósorhoz az önjáró robotok (Fahrerlose Transport Fahrzeug, azaz FTF) üzembe helyezése már 2021-ben megkezdődött a gépek funkcionalitásának tesztelésével, mely során azt vizsgálták, hogy működnek-e a szenzorok illetve megfelelő távolságban állnak-e meg érzékelt akadály esetében. Ezt további tesztek követték szoftveres teszteléstől a kapcsolódási tesztig. Nagy mérföldkőként a próbaüzem következett: itt a vállalat kollégái a gyártósorok igényét modellezték a teljesítményteszt és a rendelkezésre állási teszt előtt, melyek a szériagyártás elindításához szükségesek. Összességében az Audi Hungaria munkatársai mintegy három éven keresztül tesztelték a robotok teljesítményét és kihasználtságát a projekt élesítése előtt.

A PPE motor gyártósorának kiszolgálásában az alkatrészeket szállító robotok jelenleg egy nap alatt összesen 131 kilométert tesznek meg. A robotflottát megfigyelő szoftver a vállalat munkatársai által hozott új ötletek, megoldások segítségével valósulhatott meg. A szoftver képes visszakövetni és analizálni a történéseket: így vizsgálhatóvá válik például a robotflotta kihasználtsága, rendelkezésre állása és a robotok lítiumion akkumulátorainak töltöttsége. Ezen kívül a termelési napok vagy műszakok kiértékelését is lehetővé teszi.

A PPE hajtások sorozatgyártása a tavalyi évben kezdődött meg az Audi Hungariánál. A gyártás a státor- és váltókomponens-gyártásból, valamint a meghajtások összeszerelési tevékenységéből tevődik össze.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Önjáró robotok az Audi Hungariánál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Audi Hungaria: alumínium körbe-körbe https://www.muszaki-magazin.hu/2024/07/30/aluminium-ujrahasznositas-audi-hungaria/ Tue, 30 Jul 2024 05:30:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30638 Az Audi Hungaria Aluminium Closed Loop projektje 2021-ben indult el: a győri vállalat ekkor kapcsolta zárt körforgásba a gyártás során felhasznált alumíniumot. A zárt körforgás részeként a gyártás során keletkező alumíniumhulladék visszakerül a beszállítóhoz, aki abból eredeti minőségben új alumíniumtekercseket állít elő, majd alapanyagként visszajuttatja azokat az Audi Hungariához – a körforgás így folytatódik és […]

The post Audi Hungaria: alumínium körbe-körbe appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria Aluminium Closed Loop projektje 2021-ben indult el: a győri vállalat ekkor kapcsolta zárt körforgásba a gyártás során felhasznált alumíniumot.

A zárt körforgás részeként a gyártás során keletkező alumíniumhulladék visszakerül a beszállítóhoz, aki abból eredeti minőségben új alumíniumtekercseket állít elő, majd alapanyagként visszajuttatja azokat az Audi Hungariához – a körforgás így folytatódik és biztosítja a fenntartható termelést. Mivel az alumínium gyártása elsődleges nyersanyagból rendkívül energiaigényes folyamat, az alapanyag beszállítója a visszajuttatott magas minőségű alumínium hulladék felhasználásának köszönhetően hozzávetőleg 95% energiamegtakarítást érhet el.

Az Audi Hungaria az Aluminium Closed Loop program keretében folyamatosan növelte az újrahasznosított alumínium mennyiségét. A vállalat már a teljes érintett alumínium lemez hulladékot zárt körforgásban hasznosítja, amelynek mennyisége az elmúlt évben meghaladta a 6 000 tonnát, évente közel 45 000 tonna szén-dioxid megtakarítást eredményezve. Ez a szén-dioxid mennyiség több mint 300 millió kilométer autózással egyenértékű kibocsátásnak felel meg, amely körülbelül akkora távolság, mintha 400 alkalommal oda- és visszautaznánk a Hold és a Föld között.

Az Audi Hungariánál az alumíniumhulladék újrahasznosítása mellett a többi maradékanyag hasznosítása is magas színvonalon történik, így összességében a vállalatnál keletkezett hulladék több mint 99 százaléka hasznosításra kerül.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Audi Hungaria: alumínium körbe-körbe appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Óriásprésgépek az új elektromotor gyártásához az Audinál https://www.muszaki-magazin.hu/2024/07/08/elektromotor-oriasgep-gyartas-audi/ Mon, 08 Jul 2024 06:00:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30440 Már javában zajlanak az előkészületek a győri Audi Hungariánál a legújabb elektromos hajtás generáció, az MEBeco (Modularer E-Antriebs-Baukasten, azaz modulrendszerű elektromos hajtáskoncepció) gyártásához. A vállalatnál az MEBeco számára készülő lemezcsomagot, valamint az elektromos hajtás rotorját fogják gyártani a győri munkatársak. A jövőben a teljesítményelektronika gyártása is a vállalatnál történik majd. A váltókomponensek gyártásához szükséges gyártóberendezések […]

The post Óriásprésgépek az új elektromotor gyártásához az Audinál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Már javában zajlanak az előkészületek a győri Audi Hungariánál a legújabb elektromos hajtás generáció, az MEBeco (Modularer E-Antriebs-Baukasten, azaz modulrendszerű elektromos hajtáskoncepció) gyártásához.

A vállalatnál az MEBeco számára készülő lemezcsomagot, valamint az elektromos hajtás rotorját fogják gyártani a győri munkatársak. A jövőben a teljesítményelektronika gyártása is a vállalatnál történik majd. A váltókomponensek gyártásához szükséges gyártóberendezések után nemrég újabb berendezések érkeztek az Audi Hungariához.

Az újonnan érkezett présgép és szalagtovábbító egység az MEBeco hajtások lemezcsomagjának előállításához szükségesek. A 110 tonnát nyomó présgép elemei 11 kamionnal érkeztek a vállalat gyártótelephelyére. A szalagtovábbító egységgel a termelés során közel nyolc tonnás lemeztekercseket fognak mozgatni, mely naponta 100 tonna nyersanyag feldolgozását jelenti.

„A transzformáció intenzíven zajlik vállalatunknál: motorgyárunk jövőjét hamarosan egy újabb elektromos hajtásgenerációval, az MEBeco-val fogjuk biztosítani, melyhez a berendezések sorra érkeznek Győrbe. Munkatársainkat folyamatos képzésekkel készítjük fel: az új elektromos hajtásgeneráció gyártásának előfeltétele az új kompetenciák elsajátítása. Az MEBeco motorcsalád szériagyártásának megkezdése közeledik”

– mondta Robert Buttenhauser, az Audi Hungaria motorgyártásáért felelős igazgatósági tagja.

A győri Audi Hungariánál 2018 óta több mint 500 000 elektromos motort gyártottak. A vállalatnál 2023 novemberében indult el a legújabb elektromotor család, a Premium Platform Electric (PPE) szériagyártása, mely az új Audi Q6 e-tron modellt is hajtja.

Az új MEBeco elektromos hajtásgeneráció gyártásával tovább folytatódik az elektromobilitásra történő átállás a vállalatnál és az autóiparban egyaránt. Az MEBeco hajtásokat a jövőben a Volkswagen Konszern kisméretű elektromos autóiba építik.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Óriásprésgépek az új elektromotor gyártásához az Audinál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Bemutatta autóját az ART a Széchenyi István Egyetem csapata https://www.muszaki-magazin.hu/2024/07/02/art-szechenyi-egyetem-auto-bemutato/ Tue, 02 Jul 2024 05:30:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30393 Kisebb tömeg, nagyobb megbízhatóság – így jellemezhető a fennállásának tizedik évét ünneplő Arrabona Racing Team (ART) idei autója. A győri Széchenyi István Egyetem Formula Student-csapata rollout rendezvényén mutatta be új járművét, amellyel a tavalyi szezon tapasztalatait hasznosítva ismét az élmezőnybe kerülhet. Története során először a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkjának épületében mutatta be aktuális […]

The post Bemutatta autóját az ART a Széchenyi István Egyetem csapata appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kisebb tömeg, nagyobb megbízhatóság – így jellemezhető a fennállásának tizedik évét ünneplő Arrabona Racing Team (ART) idei autója.

A győri Széchenyi István Egyetem Formula Student-csapata rollout rendezvényén mutatta be új járművét, amellyel a tavalyi szezon tapasztalatait hasznosítva ismét az élmezőnybe kerülhet.

Története során először a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkjának épületében mutatta be aktuális fejlesztéseit az Arrabona Racing Team, amely 2014-es alapítása óta már tizenegyedik járművét leplezte le a nagyközönség előtt. A tízéves jubileum kapcsán egy különleges kisfilmet is levetítettek a résztvevőknek. Ebben a csapat vezetői az alapítókig visszanyúlva emlékeztek az egyes időszakok sikereire és kihívásaira, hangsúlyozva, hogy az egész a kezdetek óta ugyanarról szól: versenyzés közben tanulni, egy összetartó közösség tagjaként.

Dr. Dogossy Gábor, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja köszöntőjében aláhúzta: a hallgatói versenycsapatok tagjai kiemelkedő gyakorlati tudással rendelkeznek.

„Egy járművet megtervezni és megépíteni nem magától értetődő, így aki el tud indulni egy Formula Student-versenyen, már nyert. Ez a későbbiekben olyan tapasztalattá válik, amit a munkaadók pozitívan értékelnek”

– fogalmazott.

Az Audi Hungaria képviseletében dr. Feszty Dániel megerősítette: az iparnak pontosan olyan szakemberekre van szüksége, mint amilyenek a hallgatói versenycsapatokban tevékenykednek, hiszen ők az elméleti ismeretek mellett az autó építése közben olyan képességeket is elsajátítanak, amelyeket az iskolapadban nem lehet megszerezni.

„A Formula Student a mérnökutánpótlás-képzés legkiválóbb műhelye. Az elmúlt öt évben több tucatnyi munkatársat vettünk fel az Arrabona Racing Team és a SZEngine Team csapatából a kutatás-fejlesztési részlegünkre, ami jól mutatja, milyen pedigréje van cégünknél az itt pallérozódó hallgatóknak”

– jelentette ki.

Az idei szezon kapcsán Bariska Szilárd csapatvezető elmondta, regisztráltak a legrangosabb versenyekre, így a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is a spielbergi osztrák, a ZalaZone-on megrendezésre kerülő magyar és a Bugatti tesztpályáján otthont kapó horvát megmérettetésen vesz részt a csapat.

„Tavaly a korábbiakhoz képest merőben eltérő, több új megoldással kísérletező autót építettünk, amely akkor még számos gyermekbetegséggel küszködött. Ezeket mostanra kijavítottuk. A konstrukciót és a formát megtartottuk, a változtatásoknál pedig a megbízhatóság növelését és a súlycsökkentést helyeztük előtérbe”

– árulta el Tóth Imre konstrukciós vezető. Hozzátette, hogy az elmúlt évben az önhordó karbon-kompozit karosszéria, az úgynevezett monocoque építésekor gyártástechnológiai problémába ütköztek – idén viszont ezt is orvosolták.

„Sok alkatrészt újraterveztünk, illetve optimalizáltunk. Ahol csak lehetett, 3D nyomtatott komponenseket használtunk, hogy a legnagyobb szilárdságot érjük el a legkisebb tömeg mellett. A legfontosabb újdonság, hogy módosítottuk a hűtőrendszerünket: a korábbi két oldaldobozos konstrukciót egy oldaldobozos váltotta, amely karcsúsítja az autót és továbbra is megfelelő védelmet biztosít. Az elektronikai rendszerünkben bevezettük az eFuse technológiát, ami a túláramok okozta problémákat hivatott elhárítani, így egy ventilátorleállás nem okozhatja többé a kocsi üzemképtelenségét”

– ecsetelte.

Az ART_11 névre keresztelt idei autóban is SZEngine szív dobog majd. A motorral kapcsolatban Marschall Márton, a SZEngine Team hallgatói csapat konstrukciós vezetője elmondta, a tavalyi jól sikerült erőforrást fejlesztették tovább, amely kis tömeg mellett relatív nagy teljesítményre képes.

„Idén egy 4,1 literes airboxszal szereltük fel a motorunkat, amely magas fordulatszám-tartományokban több levegővel tudja ellátni a rendszert, ezáltal extra lóerőket nyerhetünk”

– részletezte Marschall Márton.

Mint elhangzott, a csapat július végén az osztrák versenyen szerepel először, addig viszont sok-sok órányi tesztutat fut az autó, hogy tökéletesítsék, illetve hogy megtalálják az optimális beállításokat. Minden adott tehát ahhoz, hogy 2022 után a gárda újra a Formula Student élmezőnyében végezzen Európa legnagyobb presztízsű futamain.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Bemutatta autóját az ART a Széchenyi István Egyetem csapata appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Audi Hungaria: 100 végzett tanuló a vállalat duális szakképzésében https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/13/audi-hungaria-dualis-szakkepzes/ Thu, 13 Jun 2024 06:00:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30087 Az Audi Hungaria idén is kitüntette a duális szakképzésében végzett legjobb tanulóit, akiknek Szigeti Éva, az Audi Akademie Hungaria vezetője és Benke Csaba, az elektromos járműhajtások termékszegmens vezetője adta át az elismerő okleveleket. A rendezvényen köszöntötték a duális képzésben idén végzett 100 fiatalt, akik közül elismerésben részesültek a 12 oktatott szakma legjobbjai, valamint az országos […]

The post Audi Hungaria: 100 végzett tanuló a vállalat duális szakképzésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria idén is kitüntette a duális szakképzésében végzett legjobb tanulóit, akiknek Szigeti Éva, az Audi Akademie Hungaria vezetője és Benke Csaba, az elektromos járműhajtások termékszegmens vezetője adta át az elismerő okleveleket.

A rendezvényen köszöntötték a duális képzésben idén végzett 100 fiatalt, akik közül elismerésben részesültek a 12 oktatott szakma legjobbjai, valamint az országos Szakma Sztár Fesztivál verseny dobogósai is. Idén két új kategóriában is adtak át díjakat: Legjobb oktató és Példaértékű gyakorlati hely.

„Vállalatunk HR stratégiájának egyik alappilére a szakképzett munkaerőutánpótlás biztosítása. A járműiparban zajló transzformáció kulcsa munkatársaink és tanulóink kompetenciáinak folyamatos fejlesztése. Fiataljainkat a gyártási folyamatokba is bevonjuk, így a termelés és a képzés közötti szoros együttműködés tovább növeli a szakképzésünk hatékonyságát. 2001 óta németországi minta szerint működő, Magyarországon egyedülálló duális szakképzésünkben eddig több mint 2.500 tanuló végzett. Közülük közel 1.000 jelenleg az Audi Hungaria munkatársa. Köszönöm a duális képzésben dolgozó valamennyi szakoktatónk és partnerintézményeink oktatóinak céltudatos, professzionális és eredményorientált munkáját. Szívből gratulálok végzős tanulóinknak, és további sok sikert kívánok nekik szakmai pályafutásukhoz”

– mondta Németh Kinga, az Audi Hungaria személyügyért és szervezetért felelős igazgatósági tagja.

A vállalat partnerintézményeivel közösen jelenleg 12 járműipari, elektronikai, fémipari és gazdasági szakmában képezi a fiatalokat, akik széleskörű elméleti és gyakorlati tudással gazdagodnak a duális képzési formának köszönhetően. Az idén végzett 100 tanuló közül a többségük az Audi Hungariánál szeretné megkezdeni szakmai karrierjét.

Az AUDI HUNGARIA Zrt. Magyarországon az országban elsőként, immár több mint 23 éve indította el a duális szakképzési modellt, melyet jelenleg a Győri Szakképzési Centrummal, valamint az Audi Hungaria Iskolaközpont Győrrel együtt működtet.

A győri székhelyű AUDI HUNGARIA Zrt. az Audi Konszern tagja, az Audi és Volkswagen Konszern központi motorszállítója. Évente közel 1,7 millió erőforrás, köztük elektromos motorok is készülnek a vállalatnál. Győrben gyártják az Audi Q3 és Q3 Sportback modelleket, amelyek elektromos hajtáslánccal is készülnek. Az Audi Hungaria számos alumínium karosszériaelemet szállít különböző Volkswagen konszernmárkák számára, valamint egyre jelentősebb fejlesztési tevékenységet – járműhajtás- és járműfejlesztés – folytat. A vállalat széleskörű szolgálatásokat nyújt a teljes Volkswagen Konszern számára, első sorban a műszaki fejlesztés, pénzügy, IT és a beszerzés területén. Az Audi Hungaria Magyarország egyik legnagyobb árbevételű vállalata, az ország legnagyobb exportőreinek egyike és a hazai járműipar legnagyobb beruházója. Az Audi Hungaria 2020 óta CO2-semlegesen végzi tevékenységét és mintegy 12 000 munkatársával a régió legnagyobb munkáltatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Audi Hungaria: 100 végzett tanuló a vállalat duális szakképzésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria új mércét állít fel a PPE elektromotorok gyártásával https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/05/ppe-audi-elektromos-auto-gyartas/ Fri, 05 Apr 2024 04:49:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29120 Az Audi Győrben, a világ legnagyobb motorgyárában gyártja a Premium Platform Electric (PPE) számára készülő elektromos hajtásokat, melyeket Ingolstadtban, az Audi Q6 e-tron modellsorozatba építenek be. Az Audi Hungaria mintegy 15 000 négyzetméteren gyártja a PPE-hajtásokat, amely a státor és váltókomponensek gyártásából, valamint a hajtások összeszereléséből tevődik össze. Benke Csaba Imre, a győri e-motor termékszegmens […]

The post Az Audi Hungaria új mércét állít fel a PPE elektromotorok gyártásával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Győrben, a világ legnagyobb motorgyárában gyártja a Premium Platform Electric (PPE) számára készülő elektromos hajtásokat, melyeket Ingolstadtban, az Audi Q6 e-tron modellsorozatba építenek be. Az Audi Hungaria mintegy

15 000 négyzetméteren gyártja a PPE-hajtásokat, amely a státor és váltókomponensek gyártásából, valamint a hajtások összeszereléséből tevődik össze. Benke Csaba Imre, a győri e-motor termékszegmens vezetője, aki a PPE-hajtások gyártásáért is felel, egy interjú során világított rá, hogyan állít fel új mércét az Audi Hungaria a PPE elektromotorok gyártásával.

Milyen dimenziókról beszélhetünk a PPE elektromos hajtások gyártása esetén?

Benke Csaba Imre:  A PPE hajtások gyártásához három új gyártósort telepítettünk; a státor gyártósora 28, a váltókomponensek gyártása 15, míg a hajtásösszeszerelés több mint 190  lépésből áll.

Hány munkatárs vesz részt a gyártásban és hány elektromos hajtást gyártának?

Benke Csaba Imre: Összesen mintegy 700 munkatárs vesz részt a PPE-hajtások gyártásában. Gyártásunk három műszakos munkarendben napi 2 000 hajtás gyártására képes a PPE platform számára. A győri elektromos hajtásokat az Audi és Porsche PPE-platformra épülő modelljei számára készítjük.

Milyen tapasztalatokkal rendelkezik az Audi Hungaria az elektromos hajtások gyártását illetően?

Benke Csaba Imre: A PPE-hajtások gyártásához természetesen számos munkafolyamatot kellett megtanulnunk az új gyártóállomásokon, melyhez a munkatársaknak mintegy 20 napnyi képzésre volt szüksége. Fontos azonban kiemelnem, hogy nem a nulláról indultunk, hiszen 2018 óta már több mint 500 000 elektromos hajtást gyártottunk Győrben. Természetesen ez a tapasztalat most nagy hasznunkra válik. Többek között azért, mert fokozatosan növeljük az elektromos hajtások esetén a gyártási mélységet. Jelenleg a státort és a váltókomponenseket is mi magunk gyártjuk, de természetesen a hajtások összeszerelése is Győrben történik.

Melyek a fő különbségek a PPE és az eddigi elektromotorok gyártása között?

Benke Csaba Imre: Ami a gyártást illeti, mondhatom, hogy a PPE-hajtások esetén egy más ligában játszunk. A technológiai különbségek miatt a gyártósorok teljesen másképp néznek ki.  Csak a PPE státor gyártósorán 15 automata hajlítóberendezés végzi a rézdrót háromdimenziós  hajlítását, így keletkeznek az egyes „hajtűk”, amik az alakjukról kapták nevüket. Ezt követően két további berendezésen történik a hajtűk végeinek lézerhegesztése. Státoronként 140 méter rézdrótot használunk fel és 235 lézerhegesztési lépésre van szükség. Ugyan alapvetően az elektromos hajtások gyártása kevesebb csavarozási lépést igényel, mint a belső égésű motorok esetén, de a nagyobb préselési volumen miatt több robot bevetése szükséges. A jövőbeli e-motorprojekteknél az automatizálás növelése mellett célunk, a gyártási mélység további növelése. Például az Audi Q8 e-tron számára készülő elektromos hajtás esetén a váltó vásárolt alkatrész volt, míg A PPE esetén ezt az alkatrészt már mi magunk gyártjuk.

A gyártótelephelyeken zajló e-transzformáció mögött emberek állnak. Mennyi időbe telt a munkavállalók felkészítése a PPE gyártására, valamint milyen képzettségi szintek szükségesek a munkatársak számára?

Benke Csaba Imre: Az első szinten viszonylag egyszerű, körülbelül két órás alapképzésen vesznek részt a sor mellett dolgozó kollégák. Az itteni tevékenység nem különbözik jelentősen a belső égésű motorok gyártásánál alkalmazott munkafolyamatoktól. A különbséget a “nagyfeszültségű érzékenyítő képzés jelenti”, amelyet minden munkatársnak el kell végeznie. Az összetettebb tevékenységekre vonatkozó tréningek egy munkanapot vesznek igénybe. A meghatározott tevékenységeket végző, úgynevezett elektronikai szakemberek több napos tréningeken vesznek részt. A legmagasabb szintet a felelős elektronikai szakember képviseli, akinek továbbképzése az alapképzettségüktől függően akár három hónapig is eltarthat. Munkaerő tekintetében elsősorban a belső égésű motorok világában már tapasztalatot szerzett munkatársakra támaszkodunk. Győrben 2022 óta mintegy 2 000 munkatársat készítettünk fel az elektromobilitásra.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az Audi Hungaria új mércét állít fel a PPE elektromotorok gyártásával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Győri elektromos hajtásokkal mutatkozott be az Audi Q6 e-tron https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/22/audi-elektromos-hajtas-gyor/ Fri, 22 Mar 2024 05:30:44 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28949 Az Audi Q6 e-tron az első, Premium Platform Electric, prémium elektromos platformra (PPE) épülő szériamodell, amely a vállalat számára a következő meghatározó lépést jelenti a prémium elektromobilitás felé vezető úton. Az elektromos SUV terméksajátosságaival „A haladás technikáját” testesíti meg. A modellt a lenyűgöző menet- és töltési teljesítmény mellett megnövelt hatékonyság és nagy hatótáv is jellemzi. […]

The post Győri elektromos hajtásokkal mutatkozott be az Audi Q6 e-tron appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Q6 e-tron az első, Premium Platform Electric, prémium elektromos platformra (PPE) épülő szériamodell, amely a vállalat számára a következő meghatározó lépést jelenti a prémium elektromobilitás felé vezető úton.

Az elektromos SUV terméksajátosságaival „A haladás technikáját” testesíti meg. A modellt a lenyűgöző menet- és töltési teljesítmény mellett megnövelt hatékonyság és nagy hatótáv is jellemzi. Az Audi Q6 e-tron az Audira jellemző SUV formavilágot testesíti meg az e-tron-specifikus dizájn konzekvens továbbfejlesztésével. A modell belső terében debütáló új designfilozófia és jövőbe mutató technológiák a négykarikás márkánál az elektromobilitás új fejezetét képviselik, és minden nap átélhetővé teszik „A haladás technikáját”. Az Audi Q6 e-tron modellsorozattal az elektromobilitás megérkezett a vállalat központjába, Ingolstadt gyártósoraira, míg a modell elektromos hajtásai Győrben, az Audi Hungariánál készülnek.

A Porschéval közösen fejlesztett PPE platform, valamint az E3 1.2 elektronika-architektúra az elektromos hajtásláncú Audi modellek globális kínálatbővítésének meghatározó mérföldkövei, egyben első jelei a modellportfólió átfogó megerősítésének és fiatalításának. Az Audi Q6 e-tron alátámasztja a márka ígéretét, miszerint az Audi kínálatában 2027-ig valamennyi szegmensben szerepelni fog elektromos autó. „Az új PPE-platformra épülő Audi Q6 e-tron vevőink számára a prémium elektromobilitás következő technológiai szintjét jelenti”, mondta Gernot Döllner, az AUDI AG igazgatótanácsának elnöke az ingolstadti központban tartott világpremier kapcsán. „A PPE is bizonyítja, hogy a Volkswagen Konszernen belül milyen hatékonyan tudjuk összekapcsolni kompetenciáinkat, és így tovább tudunk haladni az elektromobilitás útján.

A PPE lehetővé teszi számunkra, hogy különböző szegmensekben magas technológiai színvonalú, nagy darabszámban gyártott modelleket vigyünk piacra, melynek köszönhetően tovább tudjuk elektrifikálni modellportfóliónkat”, folytatta Gernot Döllner. A PPE rugalmasságának köszönhetően az azonos technológiai alap ellenére is biztosítani tudjuk a jövőbeli modellek számára az egyedi karaktert és a tipikus Audi DNS-t.

Az Audi Q6 e-tron új mércét állít fel az elektromos teljesítmény, a hatótáv és a töltés tekintetében. A modell sportos, dinamikus SUV-formavilágot testesít meg az elektromos hajtásláncú, mindennapos használatra kínált modellekre jellemző dizájn konzekvens továbbfejlesztésével. Az új E3 1.2 elektronika-architektúrának köszönhetően a Q6 e-tron modellsorozat az Audi termékportfólió csúcsát jelenti.

„Az Audi Q6 e-tron az Audi elektromos modelloffenzívájának legújabb zászlóshajója, amely a Porschéval közösen fejlesztett Premium Platform Electric (PPE) elektromos platformra épül. Büszkék vagyunk rá, hogy a PPE platform számára Győrben készülnek az elektromos hajtások, amelyek az Audi legújabb topmodelljét is életre keltik”

– mondta Michael Breme, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

A PPE hajtások sorozatgyártása a tavalyi évben kezdődött egy területeket átívelő együttműködés eredményeként, melynek keretében a győri Műszaki Fejlesztés, a Kísérleti Motorgyártó Központ, a Gyártástervezés, a Minőségbiztosítás és a gyártás dolgozott szorosan együtt. A PPE hajtások gyártása a státor és váltókomponensek gyártásából, valamint a hajtások összeszereléséből tevődik össze. A PPE számára készülő elektromos hajtások gyártásához a munkatársak új kompetenciákat sajátítottak el, és célzott továbbképzéseken vettek részt.

„Motorgyártásunkban éljünk a transzformációt, melyre a PPE-projekt egy tökéletes példa: az új hajtások gyártósorait egy korábbi, belső égésű motorok gyártásának otthont adó csarnokban alakítottuk ki,  számos kolléga a belső égésű motorok világából váltott az új hajtások gyártóterületére. Számukra a vállalat egy átfogó képzési programot biztosított”

– mondta Robert Buttenhauser, az Audi Hungaria motorgyártásért felelős igazgatósági tagja.

Magyarországon az Audi Q6 e-tron forgalmazója a Porsche Hungaria.

„A új Q6 elektromos meghajtású SUV modellünket sok ügyfelünk várta, ideális méretű, igazi prémium életérzést nyújtó jármű. Nagyon örülünk, hogy hamarosan a nagyközönséggel is megoszthatjuk az élményt, amit ez az autó nyújtani tud”

– mondta Zakariás Fruzsina, a Porsche Hungaria Audi márkáért felelős igazgatója.

A prémium autómárka legújabb modellje várhatóan március végétől már rendelhető lesz a hazai kereskedésekben és az online konfigurátorban.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Győri elektromos hajtásokkal mutatkozott be az Audi Q6 e-tron appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Audi Hungaria: megérkeztek az első berendezések az elektromos MEBeco hajtások gyártásához https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/11/mebeco-audi-hungaria-elektromos/ Sun, 11 Feb 2024 18:10:10 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28464 Megkezdődtek az előkészületek Győrben a következő elektromos motorgeneráció, az MEBeco (Modularer E-Antriebs-Baukasten, modulrendszerű elektromos hajtáskoncepció) gyártására: a gyártósorok virtuális tervezése folyamatban van, emellett a váltókomponensek jövőbeli gyártásához megérkeztek az első gyártóberendezések az Audi Hungariához. A magyar állam által is támogatott MEBeco projekt 260 munkahely megőrzéséhez járul hozzá, valamint tovább erősíti a magyar járműipar versenyképességét az […]

The post Audi Hungaria: megérkeztek az első berendezések az elektromos MEBeco hajtások gyártásához appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megkezdődtek az előkészületek Győrben a következő elektromos motorgeneráció, az MEBeco (Modularer E-Antriebs-Baukasten, modulrendszerű elektromos hajtáskoncepció) gyártására: a gyártósorok virtuális tervezése folyamatban van, emellett a váltókomponensek jövőbeli gyártásához megérkeztek az első gyártóberendezések az Audi Hungariához.

A magyar állam által is támogatott MEBeco projekt 260 munkahely megőrzéséhez járul hozzá, valamint tovább erősíti a magyar járműipar versenyképességét az elektromobilitásra történő átállás időszakában.

„Mindössze néhány hónappal ezelőtt indítottuk el sikeresen a PPE (Premium Platform Electric) elektromos platform számára készülő hajtásaink sorozatgyártását, és már meg is kezdtük a felkészülést az elektromos hajtások új generációja, az MEBeco gyártására. Ebből is látszik, hogy milyen intenzíven zajlik a transzformáció vállalatunknál. Folyamatosan készítjük fel munkatársainkat az új motorcsalád gyártására, amelyhez új tevékenységekre és kompetenciákra is szükségünk lesz”

– mondta Robert Buttenhauser, az Audi Hungaria motorgyártásért felelős igazgatósági tagja.

Az MEBeco hajtásokat a jövőben a Volkswagen Konszern kisméretű elektromos autóiba építik. Gyártásukhoz a vállalatnál egy új gyártóterületet alakítanak ki. Az új elektromos motorcsalád nagyobb gyártási mélységben fog készülni az Audi Hungariánál, amely új kompetenciákat is szükségessé tesz: az MEBeco hajtás számára készülő lemezcsomagot először fogják sorozatban gyártani a vállalatnál, valamint az elektromos hajtás forgórésze, azaz rotorja és a teljesítményelektronika is Győrben készül majd.

Az Audi Hungaria a világ legnagyobb motorgyáraként 2023-ban összesen 1 660 425 motort, köztük 114 058 darab elektromos hajtást gyártott.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Audi Hungaria: megérkeztek az első berendezések az elektromos MEBeco hajtások gyártásához appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új ügyvezető igazgató az Audi Hungaria élén: Michael Breme váltja Alfons Dintnert https://www.muszaki-magazin.hu/2024/01/26/breme-audi-vezerigazgato/ Fri, 26 Jan 2024 05:00:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28271 Váltás Győrben: 2024. február 1-től Michael Breme veszi át az Audi Hungaria igazgatóságának elnöki pozícióját Alfons Dintnertől, aki a Volkswagen Konszernben eltöltött 40 sikeres év után a jövőben teljes mértékben a privát életére fog koncentrálni. Michael Breme jelenleg a Platform és Modulmanagement területét vezeti Ingolstadtban. Ebben a pozícióban a platform- és modulmanagement jövőorientált megtervezésért és […]

The post Új ügyvezető igazgató az Audi Hungaria élén: Michael Breme váltja Alfons Dintnert appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Váltás Győrben: 2024. február 1-től Michael Breme veszi át az Audi Hungaria igazgatóságának elnöki pozícióját Alfons Dintnertől, aki a Volkswagen Konszernben eltöltött 40 sikeres év után a jövőben teljes mértékben a privát életére fog koncentrálni.

Michael Breme jelenleg a Platform és Modulmanagement területét vezeti Ingolstadtban. Ebben a pozícióban a platform- és modulmanagement jövőorientált megtervezésért és megvalósításáért felel. „Michael Breme több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik az Audi termelési világában. Már eddigi munkaköreiben is segítette és nagyban hozzájárult a győri gyártótelephely fejlődéséhez. Az Audi Hungaria igazgatóságának elnökeként tovább fogja erősíteni a vállalat stratégiai irányítását és ezzel Győr szerepét az Audi Konszern világszintű termelési hálózatában”, mondta Gerd Walker, az AUDI AG termelésért és logisztikáért felelős igazgatótanácsi tagja.

A mérnök végzettségű Michael Breme a németországi Aachenben a Rajna-Vesztfáliai Műszaki Egyetemen (RWTH Aachen) végzett anyagtudományi tanulmányait követően gyártástervezőként kezdte meg szakmai karrierjét az AUDI AG Karosszéria Alváz/Struktúratervezés és Külföldi gyártótelephelyek területén. Breme 2009-től az Audi-Szerszámgyárának vezetője volt, és ő felelt az Ingolstadtban, Neckarsulmban és Győrben működő Szerszámgyárakért, valamint Martorellben az Audi Tooling Barcelona és Pekingben az Audi Tooling Peking gyártótelephelyekért. Ezt követően Michael Breme 2016-ban az AUDI AG gyártás- és gyártervezésének vezetője lett. Ebben a pozíciójában az Audi márka valamennyi járműprojektjének gyártásoldali tervezéséért és a világszinten működő Audi gyártótelephelyek gyárstruktúrájának megtervezéséért és megvalósításáért felelt.

Michael Breme 2024. február 1-től veszi át a feladatokat a vállalat igazgatóságának jelenlegi elnökétől, Alfons Dintnertől, aki 2019. október 1-től vezeti a győri vállalatot. „Alfons Dintner több nemzetközi gyártótelephelyen végzett 40 éves munkájával meghatározta az Audi- és Volkswagen Konszern sikereit. Vezetése alatt az Audi Hungaria a teljes Volkswagen Konszernnek nyújtott kompetenciaorientált szolgáltatásokkal szélesítette portfólióját. Irányításával tovább bővült az elektromos motorok gyártása Győrben és a CUPRA márka járműgyártásba történő integrációjával erősödött a vállalat versenyképessége“, méltatta Gerd Walker Alfons Dintnert.

Alfons Dintner 40 évre tekinthet vissza a Volkswagen Konszernben. Karrierjét 1987-ben az AUDI AG központjában, Ingolstadtban kezdte meg. 1998-ban Alfons Dintner átvette az Audi TT lakkozójának és az egyedi lakkozó vezetését, majd 2001-ben az ingolstadti gyár teljes lakkozójának felelőse lett. 2007-ben váltott Brüsszelbe, ahol egyszerre vette át az Audi Brüsszel gyárvezetői és szóvivői feladatait. 2011-ben a Volkswagen de Mexico gyártásért és logisztikáért felelős igazgatósági tagja lett. 2014-ben nevezték ki az AUDI MÉXICO S.A. de C.V. ügyvezető igazgatójának. Ebben a pozíciójában az első mexikói Audi-gyár felépítéséért volt felelős. 2019 májusában visszatért Ingolstadtba, ahol az AUDI AG előszéria-központját vezette. Alfons Dintner 2019 október 1. óta töltötte be az Audi Hungaria igazgatóságának elnöki pozícióját.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új ügyvezető igazgató az Audi Hungaria élén: Michael Breme váltja Alfons Dintnert appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Csapatmunka az Audi Q6 e-tron modellért https://www.muszaki-magazin.hu/2024/01/12/audi-q6-e-tron-csapatmunka-modell/ Fri, 12 Jan 2024 05:00:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28093 Az Audi Q6 e-tron sorozatgyártása gyártótelephelyeken átívelő csapatmunkán alapul. Az elektromos meghajtású SUV az első teljesen elektromos Audi-modell, amelyet a négykarikás vállalat az ingolstadti központban, míg az autó elektromos hajtásait, a Premium Platform Electric (PPE) elektromos motorokat Győrben gyártja. A két gyártótelephely közötti együttműködésről, a munkatársak körében a transzformációval kapcsolatos hangulatról, valamint Ingolstadt és Győr […]

The post Csapatmunka az Audi Q6 e-tron modellért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Q6 e-tron sorozatgyártása gyártótelephelyeken átívelő csapatmunkán alapul. Az elektromos meghajtású SUV az első teljesen elektromos Audi-modell, amelyet a négykarikás vállalat az ingolstadti központban, míg az autó elektromos hajtásait, a Premium Platform Electric (PPE) elektromos motorokat Győrben gyártja.

A két gyártótelephely közötti együttműködésről, a munkatársak körében a transzformációval kapcsolatos hangulatról, valamint Ingolstadt és Győr jövőbeli kilátásairól Siegfried Schmidtnert, az ingolstadti gyár vezetőjét és Alfons Dintnert, az Audi Hungaria igazgatóságának elnökét kérdeztük.

Schmidtner úr, hogyan viszonyulnak az ingolstadti munkatársak az e-mobilitásra történő, közelgő átálláshoz?

Siegfried Schmidtner: Az átállás sikerének kulcsa a munkatársainkban rejlik, és én nap mint nap azt érzékelem, hogy munkatársaink nagyon pozitívan és motiváltan állnak a kérdéshez. Érzékelhetően optimista a hangulatuk. Kellőképpen felkészültünk az e-mobilitásra való átállásra, készen állunk rá. Az e-mobilitásban hatalmas lehetőségek rejlenek Ingolstadt számára. Mi leszünk a prémium elektromos platform és az új E3 elektronikai architektúra előfutárai. Büszkék vagyunk arra, hogy mi is aktívan hozzájárulunk a transzformációhoz.

Milyen kihívásokkal kell szembenéznie Győrnek és Ingolstadtnak a közelgő átállás tekintetében?

Alfons Dintner: Az Audi Hungaria 30 éve kezdte meg gyártótevékenységét. Vállalatunk ez idő alatt számos sikeres modellbevezetést hajtott végre, így tehát felkészülten tekintünk a transzformáció, az átállás és a járműipar új korszakára. Munkatársaink közül sokan már régóta dolgoznak a vállalatnál, ebből következően nagy tapasztalattal rendelkeznek. Továbbá az Audi Hungaria nemcsak motorokat, hanem járműveket is gyárt, saját műszaki fejlesztéssel, szerszámgyárral rendelkezik és kompetenciaalapú szolgáltatásokat nyújt az egész Volkswagen Konszern számára. Ennek eredményeként a konszernen belül egyedülálló felelősséggel dolgozunk, ugyanis nincs még egy olyan telephely, amely a szolgáltatások ilyen széles palettáját fel tudná mutatni. Számunkra az átállás tehát nem jelent újdonságot. 2018 óta fejlesztünk, építünk, tesztelünk e-motorokat és támogatjuk a sorozatgyártásukat. A PPE-hez való hozzájárulásunk, azaz az elektromos hajtások tökéletes minőségben történő gyártása Ingolstadt és a konszern más ügyfelei részére nagy felelősséget és egyben nagy kihívást jelent számunkra.

A képen Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

Siegfried Schmidtner: A közös kihívásunk egyértelműen az egyes gyártórészlegek és az érintett telephelyek tökéletes összjátékát jelenti. Már hosszú ideje bizonyítjuk, hogy képesek vagyunk erre. Egy új modell bevezetése ugyanakkor mindig izgalmas, és meglátásom szerint arra ösztönöz minket, hogy közösen a következő szintre lépjünk és motiváljuk egymást, hogy még jobbak legyünk. A transzformáció témaköre még jobban összekovácsol bennünket. Mindkét telephely intenzív átalakulási folyamatba kezdett. Győr a belső égésű motoroktól az elektromos motorok irányába, mi Ingolstadtban pedig a belső égésű motorral szerelt autóktól az e-mobilitás felé – beleértve mindent, ami ehhez tartozik, például az akkumulátorok összeszerelését is.

A képen Siegfried Schmidtner, az ingolstadti Audi gyár vezetője.

Hogyan és milyen gyakran beszélgetnek minderről a munkatársakkal? Milyen kívánságokat, aggodalmakat, reményeket fogalmaznak meg a munkatársak?

Siegfried Schmidtner: Ingolstadtban születtem, tehát az Audi mindig része volt az életemnek. Minden szabad percet kihasználok, hogy a gyártósorok mellett beszélgethessek a munkatárssakkal, akiknek nagy részét ráadásul személyesen is ismerem. Az emberekkel folytatott párbeszéd nagyon fontos számomra. Gyárvezetőként fontos tudnom, milyen hangulat uralkodik a munkatársak körében, vagy hogy mi aggasztja a munkatársakat. Természetesen a kollégákat foglalkoztatja, hogyan alakul majd konkrétan a telephely jövője, milyen lesz a telephely kihasználtsága. Ami a közelgő modellbevezetést illeti, együtt fogjuk leküzdeni a kihívásokat, és megmutatjuk, hogy egy igazán erős csapat vagyunk. Szívünket-lelkünket beletesszük abba, amit csinálunk.

Alfons Dintner: Amikor a jövőt illetően gondolkodunk, bevonjuk munkatársainkat is, nem az elefántcsonttoronyból irányítjuk a vállalatot. Ez igaz a gyártásban dolgozó kollégákra is. Természetesen érezhető egyfajta bizonytalanság a munkatársak körében. Tény, hogy egy elektromotornak lényegesen kevesebb alkatrésze van, mint egy belső égésű motornak, valamint egyes vélemények szerint az e-mobilitáshoz kevesebb munkatársra van szükség. Az ilyen hangok nem feltétlenül vannak segítségünkre. De időközben már túlléptünk ezeken, hiszen a tapasztalat azt mutatja, hogy a gyártási kapacitások sok esetben nem csökkennek, hanem ellenkezőleg, gyakran emelkednek. Például a Performance modelljeinkhez nem egy, hanem átlagban több mint két motorra van szükség a hátsó és az első tengelyen. Az Audi Hungariánál már 2018 óta sikeresen gyártunk elektromos hajtásokat. Természetesen jelen van egy kis bizonytalanság a változással szemben, hiszen adott esetben a munkatársak az Audi Hungarián belül új munkahelyre kerülhetnek. De mindig is voltak olyan munkatársaink, akik a motorgyártás területéről váltottak a járműgyártás területére, vagy éppen fordítva. Ebben a vonatkozásban az egész csapatunk nagyon rugalmas. Ezért nálunk a transzformációhoz nem feltétlenül kapcsolódnak félelmek, hanem egy olyan folyamatként tekintünk rá, amelyet jól tudunk kezelni.

Hogyan történik konkrétan a telephelyek közötti együttműködés?

Siegfried Schmidtner: Számomra az együttműködésnek két szintje van. A vállalat vezetői között stratégiai egyeztetések folynak, például arról, hogy mit tanulhatunk egymástól, vagy hol kezdeményezhetünk közös projekteket. A másik a szakmai munka szintje, ahol munkacsoportokban közösen dolgozunk a szakmai és technikai témákon. Győr és Ingolstadt immár 30 éves közös múltra tekinthet vissza, amelyet egy nagyon intenzív együttműködés jellemez. Én magam két évet töltöttem Győrben, elmondhatom, hogy ismerjük egymást, bízunk egymásban. Nagyon jó alapokon nyugszik az együttműködésünk, melyet folyamatosan fejlesztünk. Ez rendkívül fontos ahhoz, hogy az új platformra épülő Q6 e-tron modellsorozatunkat célba juttassuk. A Győrben készülő elektromos hajtás és a teljesítményelektronika alapvető fontosságú elemei ennek a járműprojektnek.

Alfons Dintner: Az Ingolstadttal való együttműködés – például a motorok témájában – intenzíven zajlik a műszaki fejlesztés, a minőségbiztosítás és felfutásmenedzsment csapatával. Az analízis és előszériás központunkba rendszeresen érkeznek részben összeszerelt karosszériák Ingolstadtból, amelyeket itt szerelünk tovább. Az együttműködés tehát nagyszerűen működik. Már most 44 olyan munkatársunk van, akik egy évig szívesen támogatnák a termékfelfutást Ingolstadtban. Nálunk bevett gyakorlat, hogy kölcsönösen támogatjuk egymást, mindenki nyitott erre a termelési hálózatunkban.

Schmidtner úr, Ön szerint milyen jelzésértékkel bír a közelgő munkahelyteremtés Ingolstadtban?

Siegfried Schmidtner: Régen nem volt rá példa, hogy ilyen sok, azaz 500 új munkatársat vegyünk fel, ráadásul a gyártás területére. Ez rendkívül pozitív a város és az egész régió számára. Számomra ez több, mint a telephely iránti elköteleződés jele. Ez a munkahelyek megvédése az átalakulás időszakában. Nagyobb elköteleződés nincs egy telephely iránt, – illetve azok iránt, akik már az Audinál dolgoznak. Ezzel egyidejűleg az új E3-architektúra új tevékenységi területeket is kínál, például nagyobb elektronikai kompetenciára van szükségünk. A járműgyártás következő szintjére lépünk, jelentősen eltérő technológiákat alkalmazva. Sokkal nagyobb hangsúlyt fektetünk a hálózatépítés, a digitalizáció és az automatizálás témaköreire.

A kulcsszó a 360factory, az Audi termelésének víziója: hol állnak a telephelyek a gazdaságosság, a fenntarthatóság, a rugalmasság és a vonzerő tekintetében?

Alfons Dintner: Győr egy kiválóan teljesítő telephely. De a 360factory azt is jelenti, hogy a termelésnek sokkal produktívabbnak kell lennie. E tekintetben minden telephelynek ugyanazokkal a kihívásokkal kell megküzdenie. Az Audi Hungariánál mi jól felkészültek vagyunk. A transzformáció során megvan a lehetőségünk arra, hogy képességeiknek megfelelően vessük be munkatársainkat. Jó úton haladunk a termelékenység, a CO2-semlegesség és a minőség tekintetében is. Tavaly kilencedik alkalommal lettünk Magyarország Legvonzóbb Munkáltatója. Ez is alátámasztja, hogy rendkívül vonzó munkáltatók vagyunk. Az Audi Hungariánál megtaláltuk a megfelelő egyensúlyt, amellyel képesek vagyunk megtartani munkatársainkat és új tehetségeket megnyerni a vállalat számára.

Siegfried Schmidtner: A konszern központjaként Ingolstadt mindig is úttörő szerepet fog betölteni. Magasak az elvárásaink, célunk, hogy a világ legvonzóbb autóipari vállalata legyünk. Ennek érdekében létrehoztunk tíz stratégiai cselekvési területet, és megkezdtük ezek alapos kidolgozását. Ebbe a munkába bevonjuk a munkatársakat is, nem egyszerűen felülről adjuk meg az irányt. Sokkal fontosabbnak tartom a részvételt – hiszen egy stratégia csak akkor ér valamit, ha közösen éljük, aktívan hozzájárulunk. A gyár felkészült, és kiváló termékeink vannak. Mindannyian alig várjuk, hogy a Q6 e-tron modellsorozat az utakra kerüljön.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Csapatmunka az Audi Q6 e-tron modellért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Elkészült a 2 milliomodik győri Audi https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/24/audi-hungaria-2-millio-auto/ Mon, 24 Jul 2023 06:24:39 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26112 A 30 éves Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkövet ért el: legördült a kétmilliomodik autó a vállalat gyártósoráról. A jubileumi autó egy Karat bézs színű Audi RS Q3 Sportback, amely hamarosan útnak indul Németországba első tulajdonosához. A 400 lóerős autó 2,5-literes TFSI motorja, mely sorozatban kilencszer nyerte el a neves „Az Év Nemzetközi Motorja” díjat, szintén […]

The post Elkészült a 2 milliomodik győri Audi appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 30 éves Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkövet ért el: legördült a kétmilliomodik autó a vállalat gyártósoráról. A jubileumi autó egy Karat bézs színű Audi RS Q3 Sportback, amely hamarosan útnak indul Németországba első tulajdonosához. A 400 lóerős autó 2,5-literes TFSI motorja, mely sorozatban kilencszer nyerte el a neves „Az Év Nemzetközi Motorja” díjat, szintén az Audi Hungariánál készült.

„Vállalatunk idén a 30 éves jubileuma mellett a járműgyártás 25 éves évfordulóját is ünnepli, így külön öröm számunkra, hogy ebben az évben sikerült elérnünk ezt a fontos mérföldkövet. Az elmúlt évtizedekben szerzett tapasztalatunkra építve készülünk a járműgyártásunk új fejezetére, amelyben az Audi mellett új márkánk, a CUPRA, valamint az elektromobilitás játssza a főszerepet”, mondta Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

Az Audi Hungariánál 1998-ban indult a járműgyártás, az Audi TT Coupé modellek sorozatgyártásával, majd egy évvel később megkezdődött az Audi TT Roadster modellek gyártása is. Kezdetben a lakkozott karosszériák Ingolstadtból érkeztek Győrbe, majd a győri munkatársak szerelték össze a kész autókat. 2013-ban az új járműgyár megnyitásával egy új korszak kezdődött a járműgyártásban, hiszen az Audi Hungaria ekkor a teljes gyártási folyamatot lefedő járműgyárrá vált – présüzemmel, karosszériagyárral, lakkozóval és szereldével, valamint a hozzá kapcsolódó minőségbiztosítási tevékenységekkel.

„Az Audi Q3 modellek sorozatgyártása 2018-ban indult vállalatunknál, amely nagy ugrást jelentett számunkra, hiszen ez volt az első győri SUV modell, amely darabszámban is jóval felülmúlta az addigi TT-gyártást. Az elmúlt évben több mint 171 ezer autót gyártottunk, soha ennyi autó nem készült korábban vállalatunknál egy év alatt. Rugalmasságunk és felkészültségünk újabb bizonyítéka, hogy új modellünk, a CUPRA Terramar gyártására már befejeződtek az előkészületek. A jövőben ez a modell biztosítja számunkra a magas termelési színvonalat és új szintre emeli járműgyártásunkat”, mondta Les Zoltán, az Audi Hungaria járműgyártásért felelős igazgatósági tagja.

Az Audi Q3 modellsorozat 2019-ben egészült ki az Audi Q3 Sportback, később az Audi RS Q3 és az Audi RS Q3 Sportback modellekkel. Az e-transzformáció fontos mérföldköveként 2019-ben Magyországon elsőként készült elektromos hajtásláncú autó, az MHEV-technológiájú Q3 és Q3 Sportback az Audi Hungariánál, amelyet 2020-ban a Q3 és Q3 Sportback plug-in hibrid hajtásláncú változatának sorozatgyártása követett. A vállalatnál 2024-ben indul a CUPRA Terramar sorozatgyártása, amellyel az Audi Hungaria lesz az Audi Konszern első gyártótelephelye, ahol az Audi mellett más márka modellje is készül.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Elkészült a 2 milliomodik győri Audi appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Audi Hungaria: folytatódik a 30 éves sikertörténet https://www.muszaki-magazin.hu/2023/06/26/audi-hungaria-30-ev-siker/ Mon, 26 Jun 2023 05:30:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=25828 Az Audi Hungaria különleges és inspiratív helyszínen, termékei és szolgáltatásai széles palettáját, valamint új stratégiáját bemutatva ünnepelte 30 éves jubileumát. A Budapesten, a Millenárison rendezett eseményen Gerd Walker, az AUDI AG termelésért és logisztikáért felelős igazgatótanácsi tagja, az Audi Hungaria felügyelőbizottságának elnöke kiemelte az Audi Hungaria központi szerepét az AUDI AG nemzetközi termelési hálózatában, Xavier […]

The post Audi Hungaria: folytatódik a 30 éves sikertörténet appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria különleges és inspiratív helyszínen, termékei és szolgáltatásai széles palettáját, valamint új stratégiáját bemutatva ünnepelte 30 éves jubileumát.

A Budapesten, a Millenárison rendezett eseményen Gerd Walker, az AUDI AG termelésért és logisztikáért felelős igazgatótanácsi tagja, az Audi Hungaria felügyelőbizottságának elnöke kiemelte az Audi Hungaria központi szerepét az AUDI AG nemzetközi termelési hálózatában, Xavier Ros, az AUDI AG személyügyért felelős igazgatótanácsi tagja elismerően beszélt az Audi Hungaria munkatársainak elmúlt 30 évben nyújtott teljesítményéről, míg Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere a vállalat magyar gazdaságban betöltött szerepét méltatta.

„30 éve az AUDI AG megalapította Németországon kívüli, első külföldi gyártótelephelyét Magyarországon. Az akkori tervekben egy 600 fős, évente 600 000 motor gyártására képes termelőüzem létrehozása szerepelt. Ma az Audi Hungaria a világ legnagyobb motorgyára, ahol közel 12 000 munkatársunk évente közel 1,7 millió motort és 170 000 autót gyárt. Emellett világszínvonalú műszaki fejlesztés, egyedi exkluzív karosszériaelem-gyártás és kompetenciaalapú szolgálatatások teszik teljessé vállalatunk tevékenységi portfólióját. Az elmúlt 30 évben megszerzett szaktudásra és tapasztalatra építve vállalatunk a járműipar új korszakának is meghatározó szereplője, motorja lesz”

– mondta Alfons Dintner, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke.

Az Audi Hungaria Magyarország egyik legnagyobb árbevételű vállalata és legnagyobb exportőre, amely 8 százalékát adja a teljes magyar GDP-nek. A vállalt 2020 óta mérlegében CO2 semlegesen végzi tevékenységét, többek között a geotermikus hőenergia felhasználásának és a gyárterületen működő, Európa legnagyobb, tetőre telepített napelemparkjának köszönhetően. A vállalat a jövőben további lépéseket tesz ökológiai lábnyomának csökkentése érdekében, kiemelt hangsúlyt fektetve a körkörös gazdaságra és az energiafelhasználás csökkentésére. A tervek között szerepel például a direct air capture technológia alkalmazása, amely közvetlenül a levegőből szűri ki a szén-dioxidot.

Az Audi Hungaria közel 12 000 munkatársával az ország egyik legnagyobb, egyben Magyarország legvonzóbb munkáltatója. A vállalat az általa biztosított korszerű munkakörnyezetért, az atipikus és rugalmas foglalkoztatásért és az egyedálló juttatási csomagokért elnyerte a Családbarát Munkahely védjegy tanúsítványt.

A vállalat 30 éves tapasztalatára és szaktudására építve bizakodva tekint a jövőbe: a motor- és járműgyártás hamarosan új termékekkel bővül. Még az idén elindul a PPE (Premium Platform Electric) elektromos hajtások sorozatgyártása, majd 2025-ben a következő elektromos hajtás, a MEBeco (Modularer E-Antriebs-Baukasten – modulrendszerű elektromos hajtáskoncepció) hajtások gyártása kezdődik meg. A járműgyártásba egy új márka érkezik, melynek gyártására már befejeződtek az előkészületek. Jövőre legördül az első győri CUPRA Terramar a gyártósorról. A vállalat nagy hangsúlyt fektet az idén alapított 100 százalék tulajdonú AUDI HUNGARIA AHEAD Kft. szolgáltatási portfóliójának bővítésére, amely első sorban a beszerzés, IT és pénzügy területén nyújt magas színvonalú szolgáltatásokat a teljes Volkswagen Konszern számára.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Audi Hungaria: folytatódik a 30 éves sikertörténet appeared first on Műszaki Magazin.

]]>