3D technológia – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 17 Dec 2024 05:30:21 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19, az Artec 3D piacvezető 3D szkennelő szoftvere https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/22/artec-studio-19-3d-szkennelo-szoftver-ai-fotogrammetria/ Fri, 22 Nov 2024 09:40:05 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32071 A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak […]

The post AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19, az Artec 3D piacvezető 3D szkennelő szoftvere appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.

Artec Point lézerszkenner

Mint a cég minden szoftverfrissítésekor, az Artec 3D most is arra törekedett, hogy az Artec Studio legújabb verziója a felhasználói élmény szintjén „egy új szkenner” beszerzésével legyen összevethető.  Valójában az Artec Studio 19 kiterjesztette a szoftver lehetőségeit a 3D szkennerek felhasználóin túlra, hiszen az AI fotogrammetriának köszönhetően a legújabb AS már hasznos eszköz lehet bárkinek, aki képes digitális fényképek és videók készítésére.

„Az Artec Studio 19 jelenti a következő lépést iparágvezető szoftverünk fejlődésében.” – mondta Art Yukhin, az Artec 3D elnök-vezérigazgatója. „Az AI fotogrammetriával és a kiterjedt, új 3D modellezési, visszatervezési és minőségellenőrző eszközökkel az AS19 tovább bővíti a szakemberek lehetőségeit, egyben megnyitja az ajtót bárki előtt a 3D technológiák korlátlan lehetőségeinek felfedezéséhez.”

Artec Ray II térszkenner

Mitől egyedi az Artec Studio?

Az Artec Studio 19 szoftver sokoldalúságával tűnik ki a 3D szkennelő szoftverek közül. Egyetlen platformon egyesíti a 3D szkenneléshez, adat-feldolgozáshoz, szerkesztéshez, visszamodellezéshez és minőségellenőrzéshez szükséges alapvető funkciókat. Az AS19 ezáltal lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a digitalizálási célokhoz kapcsolódó feladatok akár 80%-át egyetlen szoftveren belül hajthassák végre, csökkentve ezzel az egyéb csúcskategóriás, nagyértékű szoftverek szükségességét. Ez idő- és költséghatékony megoldássá teszi az Artec 3D szkennereket és az AS19-et számos iparágban és felhasználási területen.

A szoftver gördülékenyen működik minden Artec 3D szkennerrel, beleértve a LiDAR-t, a lézert és a strukturált fény technológiát is. Az AS19 kompatibilitását most terjesztették ki az új metrológiai Artec Point lézerszkennerre, amely pontos méréseket biztosít a legnagyobb igényeket támasztó QI feladatokhoz. Ezenkívül bevezették a fotogrammetriát, amely bármilyen kamerával szerelt eszközről, beleértve az okostelefonokat is, képes integrálni az adatokat.

Az Artec Studio Smart Fusion algoritmusának segítségével a felhasználók akár egyesíthetik is a különböző típusú 3D szkennerekkel rögzített adatokat. Minden egyes felvételből a legnagyobb felbontású adatokra építve a Smart Fusion rendkívül részletes 3D modellek gyors létrehozására képes.

Artec Studio 19: Gyorsabb, intelligensebb és felhasználóbarátabb

Az Artec Studio fejlesztése mindig is központi stratégiai kérdés volt a gyártó életében. Az egyedülálló szoftver legújabb verziója jelentős fejlesztéseket hoz a gyorsabb adatfeldolgozás, a könnyebb szerkesztés és elemzés, valamint az új képadattípusok integrálása érdekében. Az okosabb algoritmusok tovább gyorsították az adatok feldolgozását, így a teljes utómunka folyamat ismét legalább kétszer olyan gyorsan képes lefutni, mint korábban.

új artec studio 19 szoftver

Az AS19 jelentősen könnyíti a 3D szkenek szerkesztését és elemzését is. A továbbfejlesztett automatikus felületgenerálás (Auto-surfacing) lehetővé teszi a szkennelt adatok szilárd CAD-felületekké alakítását a korábbinál sokkal jobb eredménnyel. Hasonlóképpen, a felhasználók gyorsabb Boolean műveletekre támaszkodhatnak a 3D modellek egyesítése, kivonása és metszete során.

Artec Micro II tárgyszkenner

A metrológiai felhasználók örömére az 5 mikron pontos Artec Micro II tárgyszkenner már támogatja a teljes mérési munkafolyamat automatizálását, így egyetlen kattintással rögzíthetik az adatokat és elindíthatják az előre beállított analitikai folyamatot.

AI fotogrammetria: Hozzáférhető, kiváló minőségű 3D modellezés

Az Artec Studio 19 legizgalmasabb új funkciója, az AI fotogrammetria lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy élethű 3D modelleket készítsenek bármilyen, kamerával szerelt eszközzel, például okostelefonnal rögzített fényképekből és videókból. A házon belül fejlesztett AI motorral meghajtott technológia nagy pontossággal képes leképezni hagyományosan kihívást jelentő fényes, átlátszó, összetett és jellegtelen felületeket is.

„Az AI fotogrammetria integrálása az Artec Studio 19-be mindent megváltoztat.” – tette hozzá Yukhin. „Mostantól már bárki, aki rendelkezik kamerával, akár csak egy okostelefonnal is, könnyedén készíthet professzionális, élethű 3D modelleket.”

Az AI fotogrammetria mögött fejlett algoritmusok állnak, amelyek hétköznapi 2D felvételekből rekonstruálják az objektumokat és a jeleneteket. A technológia segítségével a hobbi felhasználók gyorsan létrehozhatnak 3D nyomtatható modelleket, a múzeumok bárhol archiválhatnak, míg az e-kereskedelmi vállalkozások speciális hardver nélkül is digitalizálhatják a termékeket.

artec studio fotogrammetria 3d

A mesterséges intelligenciára épülő fotogrammetriával az AS19 a 3D szkennerek által elérhetetlen területeket is képes rögzíteni, levegőből, tenger alatt vagy mikroszinten digitalizálni. Ez új lehetőségeket teremt a 3D szkenneléssel foglalkozó szakemberek számára. Például az Artec Ray II LiDAR térszkennerrel rögzített adatok drónfelvételekkel történő kiegészítésére is megoldást kínál.

artec studio tűzcsap 3d szken fotogrammetria

Elérhetőség és további információk

Az Artec Studio 19 már elérhető. További részletekért keresse a FreeDee csapatát, mint az Artec 3D márka hazai képviseletét!

artec studio 19 fusion


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19, az Artec 3D piacvezető 3D szkennelő szoftvere appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Átfogó útmutató a 3D gyártás szimuláció bemeneti adataihoz (példákkal) https://www.muszaki-magazin.hu/2024/09/24/atfogo-utmutato-3d-gyartas-szimulacio-bemeneti-adataihoz-peldakkal/ Tue, 24 Sep 2024 12:59:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31293 Ez az átfogó útmutató bemutatja a 3D gyártás szimulációt és segít megérteni a hatékony szimulációs modellek létrehozásához szükséges alapvető bemeneti adatokat. Akár gyárának optimalizálásáról, új koncepciók kidolgozásáról vagy virtuális üzembe helyezésről legyen szó, a megfelelő bemeneti adatok kulcsfontosságúak a pontos és hasznos eredmények eléréséhez. A szimulációban a jobb bemeneti adatok jellemzően megbízhatóbb és érthetőbb eredményeket […]

The post Átfogó útmutató a 3D gyártás szimuláció bemeneti adataihoz (példákkal) appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ez az átfogó útmutató bemutatja a 3D gyártás szimulációt és segít megérteni a hatékony szimulációs modellek létrehozásához szükséges alapvető bemeneti adatokat.

Akár gyárának optimalizálásáról, új koncepciók kidolgozásáról vagy virtuális üzembe helyezésről legyen szó, a megfelelő bemeneti adatok kulcsfontosságúak a pontos és hasznos eredmények eléréséhez. A szimulációban a jobb bemeneti adatok jellemzően megbízhatóbb és érthetőbb eredményeket hoznak, azonban a rájuk vonatkozó követelmények jelentősen eltérhetnek a konkrét projekttől, az iparágtól és a termelési környezettől függően. Így a bemeneti adatokat mindig az egyedi igényekhez kell igazítani.

A teljes cikket elolvashatja itt: https://kontron.hu/blog/atfogo-utmutato-a-3d-gyartas-szimulacio-bemeneti-adataihoz-peldakkal/

Jöjjön el az ERP4Factory rendezvényünkre és tudjon meg többet az Infor LN ERP alapú CloudSuite megoldásokról! https://kontron.hu/rendezveny/erp4factory/


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Átfogó útmutató a 3D gyártás szimuláció bemeneti adataihoz (példákkal) appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Gyártósori befogó készülékek költségeinek csökkentése additív gyártással https://www.muszaki-magazin.hu/2024/09/19/stratasys-f170-befogo-keszulekek-koltsegeinek-csokkentese/ Thu, 19 Sep 2024 07:42:22 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31248 A fémlemezgyártás területén 30 éves tapasztalattal rendelkező német Mawe Presstec GmbH egyedi megoldásokat kínál olyan kulcsfontosságú ágazatok számára, mint a repülőgépipar, az autóipar, az orvostechnikai eszközök gyártása, a gépészet és az építőipar. A kiváló minőségű – gyakran személyre szabott – termékek gyártásához elengedhetetlenek a különböző gépekhez és gyártási folyamatokhoz való egyedi szerszámok és befogó készülékek. […]

The post Gyártósori befogó készülékek költségeinek csökkentése additív gyártással appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A fémlemezgyártás területén 30 éves tapasztalattal rendelkező német Mawe Presstec GmbH egyedi megoldásokat kínál olyan kulcsfontosságú ágazatok számára, mint a repülőgépipar, az autóipar, az orvostechnikai eszközök gyártása, a gépészet és az építőipar. A kiváló minőségű – gyakran személyre szabott – termékek gyártásához elengedhetetlenek a különböző gépekhez és gyártási folyamatokhoz való egyedi szerszámok és befogó készülékek.

A gyártóüzem átalakítása

A Mawe Presstec felismerte, hogy a jellemzően különböző fémekből, például alumíniumból készülő szerszámok és szerelvények előállítása, újrarendelése vagy cseréje időigényes és költséges. Ez arra késztette a vállalatot, hogy felkutassa a helyettesítésre szolgáló gyártási technológiákat. Az additív gyártás által kínált előnyök tudatában Marco Werling ügyvezető igazgató kezdeményezésére egy Stratasys F170™ ipari 3D nyomtatóba ruháztak be, hogy házon belül gyárthassák az egyedi befogó készülékeket és szerszámokat.

Az eredmények – magyarázta Werling – megdöbbentőek voltak. A Mawe Presstec jelentősen lerövidítette a fejlesztési ciklusokat és folyamatokat a gyártósori gépekhez való befogó készülékek és szerszámok 3D nyomtatással, hőre lágyuló műanyagokból történő gyártásával.

„A Stratasys F170 rendszerrel történő additív gyártás csökkentette az alkatrészek előállítási idejét, és racionalizálta a teljes fejlesztési folyamatot gyárunkban” – mondta az ügyvezető. „A korszerű hőre lágyuló műanyagból készülő befogó készülékek gyártása óriási időmegtakarítást eredményez számunkra – bizonyos alkatrészek esetében akár 50%-ot is -, mindeközben magasabb fokú testreszabhatóságot és rugalmasságot is biztosít. Az F170 a nap 24 órájában képes működni – ez nagyobb termelékenységet és nonstop nyomtatási kapacitást jelent.”

A Mawe Presstec fémlemez megmunkálási projektjei gyakran igényelnek egyedi befogó készülékeket bizonyos geometriák és formatervek eléréséhez. Ezeket az eszközöket rendszeresen frissíteni kell, hogy megfeleljenek az adott munka követelményeinek. Jó példa erre az egyik olyan gyártósori befogó készülék, amelyet módosítani kellett a csuklópántok befogásához. Ezt általában több lépésben gyártanák vagy külső forrásból szereznék be, de a Mawe Presstec az F170-es gépen képes volt a zsanérokkal ellátott rögzítést egyetlen nyomtatási műveletben elkészíteni.

Mawe Presstec Stratasys F170 3D nyomtató

A befogó készülékek gyártási költségeinek csökkentése

A Stratasys F170 a telepítése óta jelentős időmegtakarítást eredményezett, és segített elérni a Mawe Presstec célkitűzését is, hogy csökkentse a gyártási költségeket. A fémből készült gyártósori befogó készülékek és szerszámok helyettesítése additív gyártású alternatívákkal csökkentette az alkatrészenkénti költséget, és a lemezalkatrészek kezeléséhez is hasznos megoldásnak bizonyult.

„20-30%-os költségmegtakarítást érünk el alkatrészenként, pusztán azzal, hogy az anyagköltségek csökkentek a korábban a befogó készülékek gyártásához használt fémhez képest” – mondta Werling. „Az additív gyártással az anyagpazarlást is csökkentjük.”

A Mawe Presstec a nyomtatási feladataihoz a mérnöki ABS alapanyagot választotta, amely megfelel a befogó készülék-gyártás összes kritériumának. Ezek az eszközök nagyfokú tartósságot és ütésállóságot igényelnek, hogy ellenálljanak a gyártási folyamat során rájuk ható erőknek. Ugyanakkor hőállóságra és geometriai pontosságra is szükség van a gyártóeszközök hatékony működéséhez.

Az FDM ABS tulajdonságai további előnyöket biztosítanak a polírozott fémtermékekkel érintkező befogó készülékek esetében. A gyártás hajlítási és alakítási szakaszaiban a fémből készülő befogók megkarcolnák a termékek polírozott felületét. Az ABS merevség-lágyság aránya azonban kiküszöböli ezt a problémát. Ezenkívül a GrabCAD Print™ Advanced FDM segédprogramjának  használatával a gyártósori befogó készülékek úgy nyomtathatók ki, hogy a munkadarabbal érintkező felületeken ne legyenek varratok, így biztosítva a sima, karcmentes felületet.

Mawe Presstec Stratasys F170 3D nyomtató

A tervezési ciklus felgyorsítása 3D nyomtatással

Az FDM ABS hőre lágyuló műanyag sikeres alkalmazásán túl a Mawe Presstec az F170 3D nyomtató használatát kiterjesztette a prototípusgyártásra is. Mint Werling kifejtette, ez jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a termékprototípusok segítségével könnyebben láthatóvá tegyék a formaterveket a potenciális és a meglévő ügyfelek számára. A bonyolult tervezési igényeket sokkal gyorsabb egy fizikai prototípus segítségével elemezni és megoldani, és felgyorsul a teljes értékesítési folyamat.

„Az F170 pozitív hatással volt a szolgáltatásainkra, mivel a 3D nyomtatott prototípusokat hatékonyan tudjuk használni az értékesítési megbeszéléseken és a tervellenőrzésben” – tette hozzá Werling. „Egy másik nagyszerű eszköz a terméktervezési ciklus lerövidítésében a GrabCAD Print szoftver, amellyel gyorsan és egyszerűen küldhetjük a CAD-fájlokat a 3D nyomtatóra. A GrabCAD szoftver sokkal kényelmesebbé és egyszerűbbé tette a házon belüli gyártásunk tervezési szakaszát.”

A Mawe Presstec zökkenőmentesen integrálta a Stratasys F170 3D nyomtatót a szerszámok és gyártósori befogó készülékek gyártásába, valamint a vállalkozás prototípusgyártási követelményeibe. A berendezés értékes kiegészítője a gépparknak, bővíti a cég gyártási képességeit, és lehetővé teszi, hogy a Mawe Presstec szakemberei a lényegre összpontosítsanak: a lehető legjobb lemezipari termékek előállítására az ügyfelek számára.

Ismerje meg, hogyan hozhat az additív gyártás új lendületet a befogó készülékek gyártási folyamatába, miközben növeli az idő- és költségmegtakarítást!

Töltse le a 12 oldalas megoldási útmutatót a VARINEX holnapján!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Gyártósori befogó készülékek költségeinek csökkentése additív gyártással appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Additív gyártás és digitalizáció – VARINEXPO3D Tech Konferencia és Kiállítás https://www.muszaki-magazin.hu/2024/09/14/varinexpo3d-tech-konferencia-es-kiallitas/ Sat, 14 Sep 2024 05:48:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31158 Szeretettel meghívjuk a VARINEX szervezésében megrendezésre kerülő additív gyártásról, 3D technológiákról és digitalizációról szóló VARINEXPO3D Tech Konferenciára és Kiállításra. Az Additív Gyártás és a Digitalizáció az egyik legdinamikusabban változó terület. Ha versenyképesek szeretnénk maradni, fontos, hogy lépést tartsunk az újdonságokkal, rendszeresen frissítsük tudásunkat, és megismerjük a legújabb trendeket, fejlesztéseket. Erre a legjobb alkalom a VARINEXPO3D […]

The post Additív gyártás és digitalizáció – VARINEXPO3D Tech Konferencia és Kiállítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szeretettel meghívjuk a VARINEX szervezésében megrendezésre kerülő additív gyártásról, 3D technológiákról és digitalizációról szóló VARINEXPO3D Tech Konferenciára és Kiállításra.

Az Additív Gyártás és a Digitalizáció az egyik legdinamikusabban változó terület. Ha versenyképesek szeretnénk maradni, fontos, hogy lépést tartsunk az újdonságokkal, rendszeresen frissítsük tudásunkat, és megismerjük a legújabb trendeket, fejlesztéseket. Erre a legjobb alkalom a VARINEXPO3D Tech Konferencia és Kiállítás! Jöjjön el rendezvényünkre, ismerje meg a legújabb innovációkat és trendeket nagyvállalatok és KKV-k előadóitól és kiállítóitól!


Időpont és helyszín: 2024. szeptember 25. szerda 09:00-17:00 – SAVE THE DATE


08:45-14:00 VARINEXPO3D Tech Konferencia és kiállítás
Sugár Mozi, 1148 Budapest, Örs Vezér tér 24.
14:30-18:00 A VARITECH3D Digitális Gyár és Technológiai Központ ünnepélyes megnyitója, állófogadás
VARINEX Zrt. 1106 Budapest, Fehér út 10. /22. épület

VÁLTSA MEG JEGYÉT MÉG MA!

JEGYVÁSÁRLÁS>>

A VARINEX konferencia több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma. A résztvevők a legújabb és legizgalmasabb innovatív gyártási megoldásokból inspirálódhatnak. Saját projektjeik és gyártási folyamataik fejlesztéséhez 3D technológiákról szóló esettanulmányokból és előadásokból tanulhatnak.

A konferencia kiemelten foglalkozik az alábbi iparágakkal:

  • járműipar,
  • ipari termékek gyártása,
  • egészségipar,
  • élelmiszeripar,
  • csomagolóipar,
  • védelmi ipar.

A kiemelt témákon túl érintjük a design, a terméktervezés, és az Ipar 4.0 megoldásokat az innováció tükrében.

Amennyiben érdeklődik a fenti témák iránt, jöjjön el rendezvényünkre, találkozzon nagyvállalatok és KKV-k előadóival és kiállítóival! Ismerje meg mások napi szintű gyakorlatát és többéves tapasztalatát az additív gyártás és digitalizáció terén.

A VARINEX Zrt. 3D szolgáltatásokkal foglalkozó üzletága gyártókapacitásával új, saját tulajdonú gyárépületbe költözött. Új néven, márkafüggetlen szolgáltatóként a rendezvényen debütál. Várjuk a VARITECH3D Digitális Gyár és Technológiai Központ ünnepélyes megnyitójára, ahol a cég additív gyártási és 3D szkennelési portfólióját is megismerheti.

TERVEZETT PROGRAM

08:00-08:40 Regisztráció
08:45-09:00 Konferencia Megnyitó
Ipari digitalizáció és additív gyártás
09:00-09:20 Fehér Zoltán, VARINEX Zrt.
09:20-09:40 Nadj István, CAD-Terv Mérnöki Kft.
09:40-10:00 Krizsma Szabolcs, BME Polimertechnika Tanszék és Cavity Eye Hungary Kft.
10:00-10:20 Nyírő Ferenc, Kontron Hungary Kft.
10:20-10:40 Kerekasztal-beszélgetés a program-blokk előadóival
10:40-11:00 Kávészünet – a kiállítás megtekintése és networking
Védelmi ipar és járműipar a digitalizáció és az oktatás tükrében
11:00-11:20 Dr. Tircsi Hajnal és Dr. Ember István, Nemzeti Közszolgálati Egyetem
11:20-11:40 Szuda Csaba, QFD Group Kft.
11:40-12:00 Ladila Robin, Védelmi Innovációs Kutatóintézet Nonprofit Zrt.
12:00-12:20 Kerekasztal-beszélgetés a program-blokk előadóival
12:20-12:40 Kávészünet – a kiállítás megtekintése és networking
Célgépek az élelmiszeriparban, a csomagolástechnikában és az egészségiparban
12:40-13:00 Dr. Sas Zoltán, Bosch Rexroth Kft.
13:00-13:20 Meszes Tibor, Econ Engineering Kft.
13:20-13:40 Turkevi-Nagy Nándor, Innomed Medical Zrt.
13:40-14:00 Kerekasztal-beszélgetés a program-blokk előadóival
14:30-15:00 VARITECH3D Digitális Gyár ünnepélyes megnyitó
15:00-18:00 Gyárlátogatás több csoportban, kötetlen szakmai beszélgetések, állófogadás és inspiráló élő interjúk

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

JEGYVÁSÁRLÁS>> 

Tavalyi jubileumi konferenciánkon a 3D nyomtatás hazai bevezetésének 25. évfordulóját ünnepeltük. Nézze meg összefoglalónkat az eseményről honlapunkon!

A szakmai jegy tartalmazza a VARINEXPO3D Tech Konferencia és Kiállításon való részvételt, a szünetekben a frissítőket, valamint a délutáni VARITECH3D Digitális Gyár ünnepélyes megnyitóján és az azt követő állófogadáson való részvételt.

A szakmai konferencia jegy megvásárlásával Ön:

  • egy személyre szabott 1 órás VIP gyárlátogatást is kap ajándékba egy később egyeztetett időpontban,
  • kisorsolunk 3 db 100.000 forint értékű 3D nyomtatási szolgáltatási kupont,
  • kisorsolunk 3 db 50.000 forint értékű 3D szkennelési szolgáltatási kupont.

Ne maradjon le az ország első számú ipari digitalizációs és additív gyártási konferenciájáról, váltsa meg jegyét még ma!

JEGYVÁSÁRLÁS>> 

A VARINEXPO3D Tech Konferencia szponzorai:


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Additív gyártás és digitalizáció – VARINEXPO3D Tech Konferencia és Kiállítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Érkezik a második budapesti METAL3D Konferencia és Kiállítás https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/04/metal3d-konferencia-kiallitas-varinex/ Tue, 04 Jun 2024 10:28:50 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29965 Hamarosan itt a II. METAL3D Additív Gyártás Konferencia és Kiállítás, amely a tavaly júniusi első rendezvény nagy sikerére való tekintettel idén is megrendezésre kerül. Eddig több, mint 230 iparági szakember regisztrált a legnagyobb hazai 3D fémnyomtatással, 3D szkenneléssel és digitalizációval foglalkozó szakmai rendezvényre. Szeretettel meghívjuk a 2024. június 6-án, a SinterAM Kft. és a VARINEX […]

The post Érkezik a második budapesti METAL3D Konferencia és Kiállítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hamarosan itt a II. METAL3D Additív Gyártás Konferencia és Kiállítás, amely a tavaly júniusi első rendezvény nagy sikerére való tekintettel idén is megrendezésre kerül. Eddig több, mint 230 iparági szakember regisztrált a legnagyobb hazai 3D fémnyomtatással, 3D szkenneléssel és digitalizációval foglalkozó szakmai rendezvényre.

Szeretettel meghívjuk a 2024. június 6-án, a SinterAM Kft. és a VARINEX Zrt. szervezésében megrendezésre kerülő, 3D fémnyomtatásról, 3D szkennelésről és digitalizációról szóló konferenciára és kiállításra, amelyet nemzetközi és hazai felhasználókkal, ipari és oktatási partnerekkel szerveznek.


  • Időpont: 2024. június 6., csütörtök, 08:45-15:00 óra
  • Helyszín: Sugár Mozi (1148 Budapest, Örs vezér tere 24.)

A tavaly júniusi METAL3D konferenciához képest jelentősen bővült a szakmai tartalom. A konferencia résztvevői olyan hazai és nemzetközi innovatív ipari vállalkozásoktól inspirálódhatnak, akik fejlesztéseikben világszínvonalat képviselnek.

TOVÁBB A JEGYVÁSÁRLÁSRA >> 

Magyarországon már több ipari gyártó cég és egyetem is rendelkezik 3D fémnyomtatási technológiával, akik a szakmai konferencián bemutatják felhasználási tapasztalataikat. A hazai esettanulmányokon túl nemzetközi gyakorlatokkal és felhasználási esetekkel is megismerkedhetnek az érdeklődők.

Olyan neves cégek és egyetemek előadói fogják gazdagítani a programot, mint

  • a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft.
  • a Kontron Hungary Kft.
  • a DDD Control Kft.
  • az eCon Engineering Kft.
  • a győri Széchenyi István Egyetem
  • a Debreceni Egyetem
  • és a Szegedi Tudományegyetem

Az előadások szüneteiben a következő kiállítók várják a látogatókat:

  • EOS GmbH / Sinteram Kft.
  • Kontron Hungary Kft.
  • MAJOSZ
  • eCon Engineering Kft.
  • EuroSolid Zrt.
  • CAD-Terv Mérnöki Kft.
  • Messer Hungarogáz Kft.
  • QFD Group Kft. /SMANAG Solutions Kft.
  • Autopro
  • CNC Media
  • New Technology

A METAL3D – A fémnyomtatás innovatív trendjei című konferencián a hagyományos gyártás és az additív gyártás közötti különbségek bemutatásán túl azokat a legújabb technológiai és gazdasági vívmányokat ismertetjük, amelyek alapvetően forradalmasítják a 3D fémnyomtatás területét.

Inspirálódjon a szakma nagyjaitól, ismerje meg a fémnyomtatásban rejlő innovatív lehetőségeket szakmai rendezvényünkön!

Tervezett program:

  • Regisztráció: 8:00-8:45
  • Konferencia (plenáris elődások és a kávészünetekben a kiállító tér megtekintése):  9:00-14:00
  • Kerekasztal-beszélgetés, nyereménysorsolás, állófogadás és networking: 14:00-15:00

A konferencia szüneteiben a kiállítótérben az érdeklődők megismerkedhetnek a lenyűgöző és impozáns fémnyomtatott alkatrészekkel és szerszámokkal, amelyek szerszámacél, rozsdamentes acél, nikkel ötvözetek, kobalt-króm, réz, alumínium és titán alapanyagból készültek.

Jöjjön el a II. METAL3D Konferenciára és Kiállításra, nézze meg 3D szkenner bemutatónkat és nyerjen 3D fémnyomtatási szolgáltatást 3×100 000 forint értékben!

TOVÁBB A JEGYVÁSÁRLÁSRA >> 

Jöjjön el a II. METAL3D Konferenciára és Kiállításra, Magyarország elsőszámú 3D fémnyomtatási fórumára, ha érdeklik az alábbi témák:

  • Prototípusok gyártása fémnyomtatással
  • 3D fémnyomtatás alkalmazása a fröccsöntés optimalizálásában
  • Fémnyomtatás alkalmazása a szerszámgyártásban
  • Öntészeti alkalmazások kiváltása fémnyomtatással
  • Mikor éri meg az öntvényeket kiváltani fémnyomtatással?
  • A fémnyomtatás bővülő lehetőségei a sorozatgyártásban
  • Hazai és nemzetközi esettanulmányok a 3D fémnyomtatás területeiről
  • 3D szkennelési lehetőségek és alkalmazások az additív gyártásban
  • Szimulációs szoftverek alkalmazása az additív technológiákban
  • Kerekasztal-beszélgetés a szakma nagyjaival

Ismerje meg az óriási technológiai ugrást a 3D fémnyomtatással történő gyártásban konferencián!

TOVÁBB A JEGYVÁSÁRLÁSRA >> 

A METAL3D Konferencia egyedülálló találkozót kínál innovatív műszaki szakemberek és az additív gyártási témák iránt érdeklődők számára! 

A VARINEX Zrt. leányvállalatával, a SinterAM Kft.-vel együtt az additív gyártás élenjáró hazai specialistája, 25 éve megbízható partnere a vállalkozásoknak.
A SinterAM Kft. és a VARINEX Zrt. 15 évvel ezelőtt elsőként kezdett el 3D fémnyomtatással foglalkozni Magyarországon, és a legnevesebb hazai ipari cégekkel és nagyhírű egyetemekkel működik együtt.

A VARINEX Zrt. 100%-ban magyar tulajdonú családi vállalkozás, és az innovatív gyártástechnológia szakértőjeként számos piacvezető 3D szkenner, 3D nyomtató, 3D szoftver és felületkezelő márkával dolgozik együtt. A cég nemcsak piacvezető világmárkákat forgalmaz az additív gyártás területén, hanem 3D Digitális Gyárában 25 éve naponta többezer alkatrészt gyárt saját, közép-európai szinten is egyedülálló gépparkján. A vállalkozás magyar és nemzetközi kutatásfejlesztési projektekben is bizonyítja szakértelmét, és az oktatás területén a legtöbb neves hazai egyetemmel szorosan együttműködik.

Jövőre is megrendezésre kerül a METAL3D Konferencia, amelynek dátuma 2025. június 5.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Érkezik a második budapesti METAL3D Konferencia és Kiállítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A jövő technológiáiról érthetően https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/jovo-technologiairol-erthetoen/ Mon, 06 May 2024 10:56:17 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29993 3D szkennerek Egy mai gyártási környezetben az automatizálás, a termékről szerzett információk minősége és mennyisége mind elengedhetetlen sikerfaktorok. Ezen adatok eléréséhez számos iparág 3D szkennerre támaszkodik, hogy pontos és részletes információkat gyűjtsön termékeiről a gyártás minden szakaszában. De mik is a 3D szkennerek, hogyan működnek és hogyan tökéletesíthetik az Ön gyártási folyamatait? Ebben a cikkben […]

The post A jövő technológiáiról érthetően appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D szkennerek

Egy mai gyártási környezetben az automatizálás, a termékről szerzett információk minősége és mennyisége mind elengedhetetlen sikerfaktorok. Ezen adatok eléréséhez számos iparág 3D szkennerre támaszkodik, hogy pontos és részletes információkat gyűjtsön termékeiről a gyártás minden szakaszában.
De mik is a 3D szkennerek, hogyan működnek és hogyan tökéletesíthetik az Ön gyártási folyamatait? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre keressük a választ a SCANTECH példáján keresztül, mely az 3D szkenner eszközök vezető gyártói közé tartozik.

Mi az a 3D szkenner?

A 3D szkenner – más néven optikai mérőgép -, egy olyan eszköz, amely képes valós tárgyak formájának és geometriájának rögzítésére. A felmért adatokat pontfelhővé alakítva 3D modelleket kapunk, melyeket különféle célokra tudunk felhasználni, mint például a minőségellenőrzés vagy a termékfejlesztés.

A kézi 3D szkenner eszközök számos előnnyel rendelkeznek más típusú mérőgépekkel szemben. Gyorsabbak, sokoldalúbbak és mobilisabbak a hagyományos módszereknél. Képesek tárgyakat érintés nélkül mérni, ezzel kizárva a károsodást vagy a deformációt, valamint olyan környezetben is használhatjuk őket, amiben hagyományos mérés kivitelezhetetlen lenne (pl.: áram alatt lévő testek). Rövid idő alatt nagy mennyiségű adatot tudnak gyűjteni, amely lehetővé teszi a tárgy formájának és jellemzőinek részletes elemzését. Hordozhatóságuknak köszönhetően könnyen szállíthatók és különböző helyszíneken, környezetekben használhatók, még nehezen elérhető vagy rezgéseknek kitett helyeken is.

Az ipari 3D szkennerek egyik kompakt és hordozható példája a SIMSCAN, amely kis mérete és erős teljesítménye miatt emelkedik ki a többi közül. Súlya csupán 0,5 kg-ot nyom és nem hosszabb 20 centinél. Kemény szállító tokja sem nagyobb, mint egy aktatáska, és mivel működtetéséhez elég egy erősebb laptop is mondhatjuk, hogy egy könnyen szállítható és bárhol használható mobil eszközről van szó. Akár 0,02 mm pontossággal is képes precíz 3D méréseket végezni.

3D szkenner típusok

A 3D szkennerek között két fő típust különítünk el, amelyek abban különböznek, hogy hogyan vetítenek fényt a tárgyra és hogyan rögzítik az így keletkező képeket.

Strukturált-fényű 3D szkenner

A strukturált-fényű szkennerek egy LED projektorral vetítenek egy vonalmintát a tárgyra, miközben ezt két kamera rögzíti, ahogyan torzulnak a vonalak a tárgy formája miatt. Ezeket az eszközöket állványra vagy akár robotkarra is lehet szerelni, a mérés pedig statikus módon történik, ami azt jelenti, hogy sem a szkenner, sem a tárgy nem mozdulhat meg az adott munkafolyamat alatt. Ez korlátozhatja a 3D termékszkenner mobilitását és rugalmasságát, és a legtöbb esetben kizárja a különösen nagy vagy bonyolult tárgyak mérését a lehetőségeink közül.

Ezek a 3D szkennerek széles körű alkalmazásokkal rendelkeznek viszont nem az ipari területeken ahol közepes méretű tárgyak digitalizálására alkalmasak.  Részletgazdag kialakításokkal, élénk színekkel rendelkező kulturális relikviák, szobrok és akár emberi testek szkennelésére is használhatóak.

3D mérés lézerrel

A lézeres 3D-szkennelés jelentős előrelépést képvisel a 3D-s digitalizáció terén, sokoldalúságot és pontosságot kínálva különféle alkalmazásokhoz, ipari tervezéstől a kulturális örökségeink megőrzéséig. Az objektumok bonyolult geometriáinak magas részletességgel történő rögzítésének képessége elengedhetetlen eszközzé teszi az ipar legtöbb szektorában. Vizsgáljuk meg részletesebben e technológiát és lehetséges felhasználásait.

Gyártásban:

A gyártásban a lézeres 3D-szkennerek pontossága drámaian javíthatja a minőségellenőrzési folyamatokat. Példának okáért az autógyártásban egy teljes autókarosszéria vagy egyedi alkatrészek részletes szkennelése lehetővé teszi a hagyományos módszereknél sokkal alaposabb ellenőrzést. Ez nem csak a gyártási hibák észlelésében segít, hanem abban is, hogy minden alkatrész megfeleljen a szoros tűréseknek és gyártási specifikációknak. Továbbá, a kézi lézeres szkennelés dinamikus jellege lehetővé teszi a nagy komponensek, mint például a szélturbinák elemzését.

Kiknek ajánlott a használatuk?

A hordozható 3D-szkennerek leggyakoribb felhasználási területei közé tartozik a termékminőség-ellenőrzés, például a méretezés vagy a gyártott termék összehasonlítása az eredeti CAD-modelléhez, valamint a termékfejlesztés, azaz a fizikai alkatrész digitális formában történő frissítése.

Rugalmasságuknak, sokoldalúságuknak, és pontosságuknak köszönhetően a kézi 3D lézerszkennerek lehetővé teszik a mérések végrehajtását bármely üzleti és ipari területen. Széleskörű alkalmazásokkal rendelkeznek olyan iparágakban, mint az autóipar, a nehézipar, szállítás és logisztika, az energiaipar, a repülőgépipar vagy az orvostechnika.

Az alábbiakban bemutatunk néhány példát a SCANTECH szkennerek felhasználási területeiből:

  • Öntvények, formák, szerszámok, homok- és viaszmagok mérése.
  • Fröccsöntött alkatrészek szerszámai, műanyag, szénszál és kompozit alkatrészek,
  • Lemezalkatrészek, bélyegző szerszámok, hajlított- és hegesztett alkatrészek,
  • Autóalkatrészek, karosszériaelemek, autó belsők,
  • Hajótestek, jacht kabinok, motorcsónakok és jetski-k,
  • Motorok, biciklik, motor- és biciklivázak,
  • Implantátumok, protézisek, ortézisek, végtagok és az egész emberi test felmérése,
  • Pótkocsik, mezőgazdasági gépek és szerszámok,
  • Acélszerkezetek, hegesztett szerkezetek és nagyméretű öntvények,
  • Turbinák, agyak, tengelyek, rotorok és lapátok,
  • Stencilek és szerelvények,
  • 3D nyomtatás, esztergálás, marás és CNC megmunkálás eredményei,
  • Műemlékek, antik tárgyak, szobrok, műalkotások és régészeti feltárások,
  • mérnöki visszamodellezéshez és minőségellenőrzéshez.

Gyakorlati példák az iparból

A kézi lézerszkennerek a piacon elérhető leguniverzálisabb mérési megoldások közé tartoznak. Ennek egyik legjobb példája a SCANTECH KSCAN-Magic, amely három különböző méretű mérési területtel is rendelkezik, amelyeket egy egyszerű gombnyomással lehet váltani anélkül, hogy meg kellene változtatni az optikát. Ezenkívül ez a szkenner egy különleges, szabadalmaztatott fotogrammetriai rendszerrel rendelkezik, amely nagy méretű méréseket tesz lehetővé, miközben megtartja a pontossággal és stabilitással kiérdemelt minőségét. Így képesek vagyunk néhány millimétertől több méterig terjedő alkatrészek 3D mérésére is ugyanazzal az eszközzel.

Precíz mérési folyamatok, rövidebb idő alatt

A megmunkált és hegesztett alkatrészek, mint például a traktorok kuplungjainak minőségellenőrzése elengedhetetlen. Ezeket az alkatrészeket pontosan és hatékonyan kell megmérni, hogy biztosítsuk, megfelelnek az eredeti specifikációknak. A mérést végző szakember az alkatrészről egy komplett összképet kap, majd összehasonlíthatja a CAD modellel az eltérések azonosítása érdekében. Az egész művelet alig tart tovább, mint pár perc, a végén pedig az automatikus jegyzőkönyvgenerálással már tovább is adhatja a validált mérési eredményeit kollégáinak.

Összefoglalás

A 3D szkennerek elengedhetetlen eszközök számos iparág számára világszerte, mivel magas pontosságot, mobilitást és sokoldalúságot kínálnak. Nagy mennyiségű adatot generálnak, amely felfedi a termék egész felületét, és segít megtalálni a gyártás alatt keletkezett eltéréseket.

Lehetővé teszik azok az alkatrészek újra gyártását, ahol a dokumentáció, vagy CAD modell nem áll rendelkezésre, ezáltal optimalizálhatjuk a folyamatot, ami jelentősen csökkentheti az új alkatrészek tervezési idejét, így az Ön költségeit is.

Ha úgy gondolja, hogy Ön is új szintre emelné gyártását, vagy kíváncsi, hogy milyen további előnyöket kínálnak a 3D szkennerek az Ön területén, a Gordiusz Additív szakemberei készséggel segítenek Önnek a céljai eléréseiben.

www.ga3d.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A jövő technológiáiról érthetően appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatott befogó készülékek és ülékek gyorsabb gyártása https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/19/3d-nyomtatott-befogo-keszulekek-varinex/ Tue, 19 Mar 2024 15:52:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28918 A modern gyártás területén a pontosság és a hatékonyság a legfontosabb. A precíz és konzisztens eredmények elérése az összeszerelési, megmunkálási, hegesztési és ellenőrzési folyamatokban nagymértékben függ a rögzítés hatékonyságától. A befogó készülékek, a szerelési segédeszközöktől kezdve az ellenőrző szerszámokig, kulcsfontosságú szerepet játszanak a stabilitás, az igazítás és a minőség biztosításában a gyártás során. Az egyik […]

The post 3D nyomtatott befogó készülékek és ülékek gyorsabb gyártása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A modern gyártás területén a pontosság és a hatékonyság a legfontosabb. A precíz és konzisztens eredmények elérése az összeszerelési, megmunkálási, hegesztési és ellenőrzési folyamatokban nagymértékben függ a rögzítés hatékonyságától. A befogó készülékek, a szerelési segédeszközöktől kezdve az ellenőrző szerszámokig, kulcsfontosságú szerepet játszanak a stabilitás, az igazítás és a minőség biztosításában a gyártás során. Az egyik innovatív megközelítés, amely forradalmasítja a rögzítési módszereket, a 3D nyomtatási technológia integrálása a befogó készülékek és ülékek gyártásába.

A befogó készülékek funkciója

A befogó készülék a munkadarabok stabilizálására szolgáló mechanizmusokkal vagy támasztékokkal kialakított alapkeret. Jelentősége a különböző gyártási folyamatok során a helyes eredmények biztosításában rejlik, ezáltal fokozva a termelékenységet, a biztonságot és a termékminőséget.

A 3D nyomtatás szerepe a befogó készülékek fejlődésében

A 3D nyomtatási technológia integrálása a befogó készülékek és ülékek gyártásába paradigmaváltást jelent. Ez az innovatív megközelítés páratlan előnyöket kínál, lehetővé téve az igényekre szabott, egyedi befogó készülékek gyors és költséghatékony gyártását. A 3D nyomtatás rugalmassága révén elérhető a bonyolult geometriák tervezése és a munkadarabok különböző specifikációihoz való alkalmazkodás.

3D nyomtatott befogó készülékek

A 3D nyomtatott befogó készülékek előnyei

A 3D nyomtatás alkalmazása a befogó készülékek gyártásában jelentősen csökkenti az átfutási időt, a gyártási költségeket és az anyagpazarlást. Ezenkívül egyszerűsíti a könnyű, mégis robusztus, összetett geometriájú befogó készülékek készítését, amelyeket hagyományos gyártási módszerekkel nehezen, vagy egyáltalán nem lehet megvalósítani. A testreszabási lehetőségek gyakorlatilag korlátlanok, így a befogó készülék gyorsan hozzáigazíthatók a változó gyártási követelményekhez.

A befogó készülékek típusai

A gyártók különböző típusú befogó készülékeket készítenek, amelyek mindegyike speciális alkalmazásokhoz igazodik.

Szerelő ülékek:

A szerelési műveletek során az ülékek nélkülözhetetlen segédeszközök,  megkönnyítik az alkatrészek pontos igazítását és pozicionálását. A 3D nyomtatott befogókészülékek és ülékek alkalmazása az összeszerelési feladatokban nagyobb sebességet, pontosságot és kevesebb hibát eredményez, ami különösen az olyan iparágakban előnyös, mint az autóipar, az elektronikai szektor és a repülőgépipar.

Ellenőrző ülékek:

A minőségellenőrzés szempontjából kritikus fontosságú ellenőrző ülékeket olyan berendezésekkel együtt használják, mint a koordináta-mérőgépek (CMM), hogy a munkadarabokat pontos mérés és elemzés céljából rögzítsék. A 3D nyomtatás alkalmazása az ellenőrző ülékek gyártásába növeli a pontosságot, a megismételhetőséget és a hatékonyságot, ami előnyös többek közt a repülőgépipar, az elektronikai szektor és az autóipar számára.

Jelölő ülékek:

A gyártási folyamatok megkövetelik a munkadarabok pontos és következetes jelölését. A jelölő ülékek, beleértve a lézeres jelölésre optimalizáltakat is, biztosítják a kiváló minőséget, megismételhető jelöléseket, például márkajelzéseket, sorozatszámokat vagy vonalkódokat. A 3D nyomtatott jelölő ülékek alkalmazása növeli a hatékonyságot és a következetességet az olyan iparágakban, mint a repülőgépipar, elektronikai szektor és az autógyártás.

Hegesztési ülékek:

A hegesztési folyamatok során az ülékek döntő szerepet játszanak a munkadarabok stabilizálásában és igazításában, biztosítva a pontos hegesztési varratokat. A 3D nyomtatott hegesztési ülékek használata javítja a hegesztés minőségét, a megismételhetőséget és a termelékenységet, kiszolgálva az autóipar, a repülőgépipar, az építőipar és a fémfeldolgozó ipar igényeit.

Összegzés

A 3D nyomtatás és a befogó készülékek közötti szinergia átalakítja a gyártási folyamatokat, páratlan pontosságot, hatékonyságot és költséghatékonyságot kínálva. Ahogy az iparágak egyre inkább elfogadják ezt az innovatív megközelítést, az összeszerelési, ellenőrzési, jelölési és hegesztési folyamatok termelékenységének és minőségbiztosításának lehetőségei tagadhatatlanul javulnak.

A 3D nyomtatással készült befogó készülékek és ülékek integrálása a gyártási minőség új korszakát jelenti, forradalmasítva azt, ahogyan az iparágak biztosítják a pontosságot és a következetességet a gyártási eljárásaikban.

Ismerje meg, hogyan hozhat az additív gyártás új lendületet a befogó készülékek gyártási folyamatába, miközben növeli az idő- és költségmegtakarítást!

Töltse le a 12 oldalas, magyar nyelvű Megoldási útmutatót a VARINEX honlapján!

megoldási útmutató


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 3D nyomtatott befogó készülékek és ülékek gyorsabb gyártása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
22. Econ Konferencia – Mérnöki Szimulációs Szakmai Fórum https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/18/22-econ-konferencia-mernoki-szimulacios-szakmai-forum/ Mon, 18 Mar 2024 10:22:44 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28878 Ki ne szeretne költséghatékonyan a legrövidebb idő alatt minél jobb terméket fejleszteni? Előre tudni a legoptimálisabb tervet, vagy a termék gyenge pontjait és kiküszöbölni azokat? Ma már mindez megvalósítható a mérnöki szimulációk és a virtuális prototípusfejlesztés segítségével. Vegyen részt Ön is a 22. Econ Konferencián április 11-én, ahol a mérnöki szimuláció szemszögéből olyan aktuális és […]

The post 22. Econ Konferencia – Mérnöki Szimulációs Szakmai Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ki ne szeretne költséghatékonyan a legrövidebb idő alatt minél jobb terméket fejleszteni? Előre tudni a legoptimálisabb tervet, vagy a termék gyenge pontjait és kiküszöbölni azokat? Ma már mindez megvalósítható a mérnöki szimulációk és a virtuális prototípusfejlesztés segítségével.

Vegyen részt Ön is a 22. Econ Konferencián április 11-én, ahol a mérnöki szimuláció szemszögéből olyan aktuális és jövőbemutató témák kerülnek terítékre a plenáris blokkban, mint az űripari kutatások, a védelmi ipari fejlesztési stratégiák, a mesterséges intelligencia alkalmazása, valamint az ipari automatizálás és mérnöki szimuláció kapcsolata!

Az esemény két fővédnöke Dr. Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos, és Dr. Porkoláb Imre védelmi innovációért felelős miniszteri biztos.

A plenáris előadások témái:

  • Virtuális fejlesztési lehetőségek a magyar védelmi iparban
  • HUNOR program űrkutatási tevékenységének kapcsolódása az innovációs ökoszisztémához
  • Kutatások mesterséges intelligencia alkalmazásával
  • Mesterséges intelligencia a szimulációban: Ansys SimAI
  • Szimuláció alkalmazása az ipari automatizálásban
  • Délutáni kerekasztal-beszélgetés: Trendek és mesterséges intelligencia a termékfejlesztésben

Az ebédszünetet követően két párhuzamos szekcióban az alábbi témák kerülnek górcső alá:

  • Áramlási veszteség csökkentése a turbulencia kialakulásának késleltetésével
  • Részecskealapú áramlástani szimuláció Particleworks szoftverrel
  • Áramlástani szimulációk alkalmazása generátor fejlesztése során
  • Szerszámnyomás és szimuláció
  • Víztömör csatlakozó fejlesztése többfokozatú fékkopásjelző kábelhez
  • Hőcserélők modellezése Ansys Fluent környezetben
  • Irreverzibilis energiaelnyelés vasúti járművek ütközése során – első lépések a deformációs csövek termékfejlesztése terén
  • Teljesítmény végfokok analízise Q3D Extractor segítségével
  • Vasúti jármű vázszerkezetének megerősítése szilárdságtani számítások segítségével
  • Utastér figyelő radar HIL/SIL környezetének kialakítása
  • Elektromos szervokormányrendszer termikus analízise
  • Szimuláció jelentősége a szerszámgyártásban

További részletek, agenda és regisztráció az Econ Engineering weboldalán elérhető:

https://econengineering.com/hu/events/22-econ-konferencia/

A rendezvény dátuma: 2024. április 11. csütörtök

A rendezvény helyszíne: Holiday Inn Budaörs – 2040 Budaörs, Rubik Ernő u. 2.

Az esemény ebéd- és kávészüneteiben a látogatók a kiállítói térben tájékozódhatnak a 3D nyomtatási, valamint a fröccsöntési technológiákról, továbbá megismerkedhetnek több szimulációs szoftvermegoldással az Ansys, Moldex3D, Particleworks kínálatából.

22. econ konferencia 2024

Ízelítőül a korábbi konferenciák összefoglaló videói itt láthatók:

2023:

2022:


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 22. Econ Konferencia – Mérnöki Szimulációs Szakmai Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
VARINEXPO3D – Az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma https://www.muszaki-magazin.hu/2023/08/31/varinexpo3d-2023-3d-nyomtatas/ Thu, 31 Aug 2023 09:53:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26581 2023. szeptember 21-22-én az Aquaworld Resort Budapest**** Hotelben kerül megrendezésre az additív gyártásról, 3D technológiákról és digitális transzformációról szóló konferencia a VARINEX Zrt. szervezésében. 3D nyomtatás • 3D szkennelés • Reverse Engineering • Digitális Transzformáció • Innováció • Ipar 4.0 A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási […]

The post VARINEXPO3D – Az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2023. szeptember 21-22-én az Aquaworld Resort Budapest**** Hotelben kerül megrendezésre az additív gyártásról, 3D technológiákról és digitális transzformációról szóló konferencia a VARINEX Zrt. szervezésében.

3D nyomtatás • 3D szkennelés • Reverse Engineering • Digitális Transzformáció • Innováció • Ipar 4.0


A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma, idén a 3D nyomtatás magyarországi bevezetésének 25 éves jubileuma alkalmából tartalomban és értékben is szintet lép.

A résztvevők a legújabb és legizgalmasabb innovatív gyártási megoldásokból inspirálódhatnak. Saját projektjeik és gyártási folyamataik fejlesztéséhez 3D technológiákról szóló esettanulmányokból és előadásokból tanulhatnak.

A konferencia kiemelten foglalkozik az autóiparral, az űriparral, a védelmi innovációkkal, a design-nal és terméktervezéssel, az Ipar 4.0 megoldásokkal, az orvostudománnyal és a fogászati alkalmazásokkal az innováció tükrében.

A résztvevők találkozhatnak többek közt olyan nagyvállalatok illetve KKV-k előadóival és kiállítóival, mint a Stratasys, a Kontron, a Siemens, a GraphIT, a Valeo vagy a Puli Space Technologies. A hazai legnagyobb oktatási intézményekkel és a náluk zajló additív gyártással kapcsolatos kutatásokkal is megismerkedhetnek a rendezvényen, mint például a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Neumann János Egyetem vagy a Pécsi Tudományegyetem.

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ÉS JEGYVÁSÁRLÁS: www.varinexpo3d.hu

MI VÁRHATÓ A VARINEXPO3D TECH KONFERENCIÁN?

  • 20 gyakorlatias előadás a szakma nagyjaitól
  • Esettanulmányok és workshopok a 3D nyomtatás legújabb trendjeiről
  • Networking lehetőség a profittermelő 3D technológiákról, additív gyártásról és az ipari digitalizációról
  • Workshopok iparágspecifikus területekről
  • Kiállítás a világ legfejlettebb ipari 3D nyomtatóival és additív gyártóberendezéseivel
  • 3D nyomtatott alkatrészek és szerszámok, és az általuk kínált alkalmazások bemutatása
  • Több, mint 100 különféle, ipari környezetben elfogadott műszaki polimer és fém alapanyag

KINEK AJÁNLJUK?​

  • Iparban dolgozó mérnököknek, műszaki szakembereknek, döntéshozóknak, innovátoroknak, tervezőknek, gyártóknak, akik nyitottak a legújabb fejlesztésekre az ipar és a 3D technológiák kapcsán.
  • Tanároknak, oktatóknak, mert gyakorlati ismeretekkel bővíthetik szakmai ismeretanyagukat, tovább bővíthetik kapcsolatukat a szektor fontos piaci szereplőivel.
  • Diákoknak, pályakezdőknek, mert betekintést nyerhetnek a legújabb technológiai trendekbe és kapcsolatokat köthetnek, álláslehetőségekről is tájékozódhatnak.

BEMUTATKOZNAK A SZERVEZŐK

A VARINEX Zrt. 32 éve kezdte tevékenységét, és 25 éve elsőként honosította meg a 3D nyomtatást és az additív gyártást Magyarországon. Azóta is vezeti az ipari 3D nyomtatás hazai piacát csúcstechnológiájú digitális gyárával és 3 millió Euro értékű gépparkjával.

Gyártási szolgáltatások mellett 3D szoftverek, 3D szkennelési megoldások és ipari 3D nyomtatók forgalmazásával, gyártói színvonalú szervizelésével, alapanyag ellátásával és terméktámogatásával is foglalkozik. A cég a legtöbb magyar egyetemmel együttműködik a 3D nyomtatás népszerűsítésében és az oktatásában.

IDŐPONT: 2023. szeptember 21-22.
HELYSZÍN: Aquaworld Resort Budapest**** Hotel

Inspirálódjon a szakma nagyjaitól, ismerje meg a 3D nyomtatásban rejlő innovatív lehetőségeket eseményünkön. Ne maradjon le!

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ÉS JEGYVÁSÁRLÁS

www.varinexpo3d.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post VARINEXPO3D – Az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A NEXT 3D konferencia az additív gyártás innovatív ipari alkalmazásaira fókuszál https://www.muszaki-magazin.hu/2023/05/26/next-3d-konferencia-ipar/ Fri, 26 May 2023 05:00:53 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=25415 Ha érdeklik a 3D nyomtatás sikeres, hazai ipari alkalmazási példái, jelölje be naptárában a szeptember 12-i dátumot és vegyen részt a NEXT 3D konferencián! Az egyedülálló iparági találkozó az additív gyártás trendjeire, a területet megmozgató kérdésekre és a szakma legjobb gyakorlataira fókuszál. A NEXT 3D konferencia Csehországban már második éve kerül megrendezésre, a pozitív visszhang […]

The post A NEXT 3D konferencia az additív gyártás innovatív ipari alkalmazásaira fókuszál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ha érdeklik a 3D nyomtatás sikeres, hazai ipari alkalmazási példái, jelölje be naptárában a szeptember 12-i dátumot és vegyen részt a NEXT 3D konferencián!

Az egyedülálló iparági találkozó az additív gyártás trendjeire, a területet megmozgató kérdésekre és a szakma legjobb gyakorlataira fókuszál.

A NEXT 3D konferencia Csehországban már második éve kerül megrendezésre, a pozitív visszhang nyomán pedig 2023-ban budapesti helyszínnel is bővül az eseménysorozat. A NEXT 3D célja, hogy a régió vezető additív gyártási konferenciája, adott országon belül az e területtel foglalkozó szakemberek elsőszámú találkozópontja legyen.

Bár a fő szervezés az egyik vezető 3D technológiai forgalmazóhoz és szolgáltatóhoz (FreeDee és Admasys International) köthető, a program elsődleges célja, hogy elfogulatlan képet mutasson a jelenlegi additív gyártástechnológiákról és azok értékteremtő alkalmazási gyakorlatairól. A résztvevők nem számíthatnak promóciós előadásokra vagy kihagyhatatlan üzleti ajánlatokra, mert a színpadot maguk a felhasználók, hazai mérnökök, ipari szakemberek fogják uralni, akik beszámolnak mindennapi sikereikről, inspiráló megoldásaikról és elkerülhetetlen kihívásaikról a 3D nyomtatás területén.

A magyarországi NEXT 3D konferenciára Budapesten, a Danubius Hotel Helia**** rendezvényterében kerül sor 2023. szeptember 12-én. Érdemes feliratkozni az esemény weboldalán a tájékoztatásra, amely azonnali értesítést garantál a programot érintő hírekről és a jegyértékesítés megkezdéséről.

További információkért és a regisztrációs űrlapért látogassa meg a www.next3d.hu weboldalt!

Videó a 2022-es csehországi NEXT 3D konferenciáról:


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A NEXT 3D konferencia az additív gyártás innovatív ipari alkalmazásaira fókuszál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatás és 3D szkennelés konferencia Szegeden és Veszprémben https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/03/3d-konferencia-szeged-veszprem/ Fri, 03 Mar 2023 13:01:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24265 A résztvevők technológiai előadásokra, ipari alkalmazási példákra, számos nyomtatott bemutatótárgyra, élő 3D nyomtató, 3D szkenner és munkafolyamat bemutatókra számíthatnak. A budapesti FreeDee Kft. először 2022-ben hirdette meg a 3D technológiák ipari alkalmazásait középpontba helyező országjáró roadshow-ját, amely során több partnerük, a Dana Hungary, a Continental Automotive, a SólyomSoft és a RAKE 3D Kft. is beszámolt […]

The post 3D nyomtatás és 3D szkennelés konferencia Szegeden és Veszprémben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A résztvevők technológiai előadásokra, ipari alkalmazási példákra, számos nyomtatott bemutatótárgyra, élő 3D nyomtató, 3D szkenner és munkafolyamat bemutatókra számíthatnak.

A budapesti FreeDee Kft. először 2022-ben hirdette meg a 3D technológiák ipari alkalmazásait középpontba helyező országjáró roadshow-ját, amely során több partnerük, a Dana Hungary, a Continental Automotive, a SólyomSoft és a RAKE 3D Kft. is beszámolt a tapasztalataikról. A fennállásának jubileumát ünneplő cég akkor a főváros mellett Győrbe, Debrecenbe és Kecskemétre látogatott el.

Idén tavasszal újabb két városban, Szegeden és Veszprémben nyílik lehetősége az érdeklődő szakembereknek részt venni a 3D technológiai konferencia programon.


Helyszínek:

  • Szeged – március 10. – Szegedi Tudományegyetem, Mérnöki Kar – BETELT!
  • Veszprém – március 31. – Pannon Egyetem, Mérnöki Kar – VÁRJUK A JELENTKEZÉSEKET! >> REGISZTRÁCIÓ

Érdeklik a 3D nyomtatókra és 3D szkennerekre sikeresen támaszkodó vállalkozások gyakorlati tapasztalatai?

A FreeDee csapata 11 év tapasztalatára építve mutatja be azokat a területeket, ahol a legnagyobb megtakarítást és hozzáadott értéket lehet a 3D technológiák bevezetésével elérni.  A helyszínen több 3D szkennert és 3D nyomtatót is kiállítanak, köztük az egyik piacvezető gyártó legújabb gépét, az UltiMaker S7-et.  Emellett mindkét helyszínen bemutatkozik egy regionális partnerük, hogy első kézből számoljon be a tapasztalatairól. Szegeden a G-Sport Kft. 3D szkennelési gyakorlatába, míg Veszprémben az Unilever gyár 3D nyomtatás alkalmazásaiba kaphatnak betekintést a résztvevők. A cégek mellett a helyszínként is szolgáló egyetemi karok additív gyártástechnológiai projektjei, fejlesztési irányai is bemutatásra kerülnek. Március 10-én Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki karával, míg március 31-én Veszprémben a Pannon Egyetem Mérnöki karával együttműködésben valósulnak meg az események.

Foglalja le a helyét!

A programot azoknak a regionális gyakorló szakembereknek és cégvezetőknek ajánljuk, akik 3D nyomtató vagy szkenner beszerzését mérlegelik, esetleg kapacitást bővítenének. A döntés előtt szeretnének átfogó képet kapni az elérhető technológiák eltérő előnyeiről és további felhasználási lehetőségek feltárásával biztosítani a tervezett befektetés gyors megtérülését. A szakmai napokon való részvétel díjmentes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött a FreeDee 3D Tech Roadshow weboldalán.

További információ: www.freedee.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 3D nyomtatás és 3D szkennelés konferencia Szegeden és Veszprémben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót https://www.muszaki-magazin.hu/2023/01/31/ultimaker-s7-3d-nyomtato-freedee/ Tue, 31 Jan 2023 09:28:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23783 Az új UltiMaker S7 3D nyomtató a gyártó díjnyertes S-szériájára épít, azonban integrált Air Manager búrát és rugalmas nyomtatótálcát kapott. A holland UltiMaker az ipari felhasználást célzó FFF 3D nyomtató piac vezető szereplője. Világszerte több mint 25 000 vállalat dolgozik az UltiMaker eddigi legnépszerűbb 3D nyomtatójával, az S5-tel. A most bemutatott és már rendelhető UltiMaker S7 nyomtató […]

The post Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új UltiMaker S7 3D nyomtató a gyártó díjnyertes S-szériájára épít, azonban integrált Air Manager búrát és rugalmas nyomtatótálcát kapott.

A holland UltiMaker az ipari felhasználást célzó FFF 3D nyomtató piac vezető szereplője. Világszerte több mint 25 000 vállalat dolgozik az UltiMaker eddigi legnépszerűbb 3D nyomtatójával, az S5-tel. A most bemutatott és már rendelhető UltiMaker S7 nyomtató az S-széria legújabb tagja. Az S7 fejlesztései közé tartozik a nyomtatások eltávolítását jelentősen megkönnyítő rugalmas nyomtatótálca, valamint az egybeépített Air Manager búra, amely a jobb hődisztribúcióért és a levegőszűrésért is felel.

„Több mint 25 000 partnerünk innovál az UltiMaker S5-tel nap mint nap, ami a világ egyik legtöbbet használt ipari 3D nyomtatójává tette ezt a modellt. Az S7-ben mindent megtartottunk, amit a visszajelzések alapján szeretnek a felhasználók, és ezt a bevált konstrukciót tettük még jobbá.”

– mondta Nadav Goshen, az UltiMaker CEO-ja. Az S5 már 2018 óta volt a gyártó fő modellje és olyan nemzetközi cégek választott additív platformja, mint például a Ford, Siemens, L’Oréal, Volkswagen, Zeiss, Decathlon és a Continental.

UltiMaker S7 nyomtató

UltiMaker S7 3D nyomtató

Az új tálcaszintezési rendszer és a precízebb hőmérséklet-szabályozás támogatja a megbízható pontosságot az S7 teljes, 330 x 240 x 300 mm-es munkaterében. Az UltiMaker S7 3D nyomtató elődjéhez hasonlóan több, mint 280-féle alapanyaggal képes dolgozni, amit előre tesztelt nyomtatási profilokkal támogat.

„Az összes létező ökoszisztéma közül az UltiMakeré a legátfogóbb platform.”

– fűzte hozzá Luke Taylor, a Polymaker, nyomtatószál-gyártó marketing managere.

Az S7 Pro Bundle tartalmazza az UltiMaker Material Station alapanyagállomást is, amely lehetővé teszi egyszerre 6 filament tekercs betöltését, a nyomtatószálak automata kezelését, ki- és befűzését, valamint az alapanyagok minőségének megőrzését párakontrollal.

UltiMaker S7 nyomtató

UltiMaker S7 3D nyomtató

Az UltiMaker márka célja, hogy olyan teljes és rugalmas megoldást nyújtsanak, amely egyszerűvé teszi a technológia bevezetését bármely munkahelyen és a lehető legnagyobb felhasználói szabadságot biztosítja. Az UltiMaker Academy e-learning kurzusai, a nyomtatók, felhasználók és fájlok kezelését támogató Digital Factory, a nyílt alapanyagrendszer, a Metal Expansion Kit, a fejlett UltiMaker Cura szoftver és a hitelesített pluginok mind ezt a célt szolgálják.

A Makerbot és az Ultimaker gyártók 2022 novemberében jelentették be a két cég összeolvadását az UltiMaker brand alatt. Mindkét korábbi márka hazai behozatala a budapesti FreeDee Kft-hez köthető, így az összeolvadásból létrejövő UltiMaker megoldásait, köztük az új S7 3D nyomtatót szintén a FreeDee kínálatában lehet megtalálni.

UltiMaker S7 3D nyomtató bemutatkozó videó: 

UltiMaker S7 nyomtatófej:

UltiMaker S7 nyomtató

UltiMaker S7 nyomtató – tálca:

UltiMaker S7 nyomtató

További információ: FreeDee


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/19/freedee-ipari-3d-nyomtatas-3d-szkenneles-roadshow-negy-varosban/ Mon, 19 Sep 2022 06:35:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21982 Ipari 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban a FreeDee 10. születésnapján Szeretné látni, hogyan segítheti a 3D nyomtatás és 3D szkennelés az Ön fejlesztési és gyártási folyamatait? Érdeklik más hazai és külföldi vállalkozások sikeres alkalmazási példái? Kíváncsi melyik technológia biztosítaná a leggyorsabb megtérülést az Ön területén? A FreeDee szakértő csapata októberben négy városba […]

The post 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ipari 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban a FreeDee 10. születésnapján

Szeretné látni, hogyan segítheti a 3D nyomtatás és 3D szkennelés az Ön fejlesztési és gyártási folyamatait? Érdeklik más hazai és külföldi vállalkozások sikeres alkalmazási példái? Kíváncsi melyik technológia biztosítaná a leggyorsabb megtérülést az Ön területén? A FreeDee szakértő csapata októberben négy városba is ellátogat, hogy választ adjon a helyi mérnökök, tervezők és cégvezetők 3D technológiákkal kapcsolatos kérdéseire.

A 3D nyomtatás és 3D szkennelés ipari alkalmazásaira fókuszáló szakmai délelőttökön a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

A 3D nyomtatók és 3D szkennerek forgalmazásával 2012 óta foglalkozó FreeDee Kft. októberben ünnepli 10. születésnapját, amely ünneplésére egy gyakorlatias, 10 év tapasztalatára építő programsorozattal készülnek. Az országjáró szakmai délelőttök célja a 3D technológiák alkalmazási területeinek, sikeres hazai és nemzetközi felhasználási példák bemutatása azon szakemberek számára, akik még keresik a 3D nyomtatás és szkennelés helyét a saját munkafolyamataikban, beruházás előtt állnak vagy meglévő gépparkjuk kihasználtságát szeretnék bővíteni.

Egy-egy új technológia alapos megismerésére, a terület jól kommunikáló szakértőinek felkutatására, a megfelelő berendezés kiválasztásához és annak hatékony és szakszerű alkalmazásához szükséges tudás megszerzésére sokszor nehéz elegendő időt szánni. Ezért a roadshow során a FreeDee specialistái négy városba, Győrbe, Kecskemétre, Debrecenbe és Budapestre is ellátogatnak, hogy rendszerezve, a legnagyobb értéket képviselő alkalmazásokra fókuszálva mutassák be a 3D nyomtatók és 3D szkennerek működését és legjellemzőbb felhasználási területeit. A helyszínek több esetben egyetemi laborok lesznek, így a jövő mérnökeinek képzésébe, a helyi kutatási projektekbe is bepillantást nyerhetnek a résztvevők.

A szakmai délelőttök programja mind a négy helyszínen hasonló, mégis személyre szabott azáltal, hogy a FreeDee minden alkalomra meghívta egy regionális partnerét is, aki személyesen számol be a 3D technológiákkal elért eredményeiről. Az ipari tervezés és gyártás területére fókuszáló alkalmazási példák mellett a résztvevők átfogó képet kapnak a legnépszerűbb 3D nyomtatási technológiákról, az egyre elérhetőbb optikai 3D szkennerek működéséről és a kész nyomtatások, projektek mellett gyakorlati munkafolyamat bemutatóra is számíthatnak. A helyszínen kiállításra kerülnek a legmodernebb, asztali 3D nyomtatók és a minőség-ellenőrzés és reverse engineering területén kiemelkedő jelentőségű, professzionális 3D szkennerek.

A részvételt a gyártás, fejlesztés, tervezés vagy szerszámozás területről érkező ipari szakembereknek, mérnököknek, cég- és csapatvezetőknek ajánljuk. Olvassa el a részletes programot és regisztráljon az Önhöz legközelebb eső helyszínre a FreeDee weboldalán!

FreeDee Kft. www.freedee.hu

A FreeDee Kft. 2012-ben azért jött létre, hogy együtt nőjön a 21. század egyik legizgalmasabb gyártástechnológiájával, a 3D nyomtatással. Mára a hazai piacon vezető szereplője vagyunk az akár kisebb KKV-k számára is elérhető, professzionális asztali 3D nyomtatók és a 3D szkennerek forgalmazásának.

A FreeDee rengeteget tett és tesz a 3D technológiákkal kapcsolatos tudás hazai terjedéséért. Az alapítástól kezdve napi szintű blogot vezetünk a 3D technológiák nemzetközi híreiről, megalapítottuk előbb a Gyurmalabot, majd a 3D Akadémiát, Magyarország első, additív gyártástechnológiáknak dedikált oktatási stúdióját, és elindítói vagyunk a ’3DTech az Iskolákban’ programnak, amely 21 hazai iskolát szerelt fel 3D nyomtatókkal és elsőként hívta fel ezáltal a figyelmet a technológia jelentőségére az oktatás területén. A 10. jubileumra tervezett roadshow célja is az ismeretterjesztés, amellyel vissza szeretnénk adni a közösségnek, vállalkozásoknak, cégvezetőknek és úttörő szakembereknek, akiknek köszönhetően egy évtized után is itt lehetünk és tovább dolgozhatunk ezen a szívünkhöz közel álló, izgalmas szakterületen.

 

The post 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
31. VARINEX konferencia: Additív gyártás és 3D nyomtatás 5 ipari technológiával https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/05/31-varinex-konferencia-3d/ Mon, 05 Sep 2022 08:10:20 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21716 Érdeklődik a 3D nyomtatás iránt? Szeretne különleges alapanyagokat kézbe venni, ipari technológiákat közelről megismerni? Jól ismeri már a technológiákat, de elmélyítené tudását új alkalmazások és alapanyagok területén? Regisztráljon az ingyenes szakmai konferenciára még ma! Ismerje meg azokat a lehetőségeket, amelyekkel a Stratasys 5 ipari technológiája segítheti vállalkozását! Tekintse meg működés közben a csúcstechnológiájú 3D szkennereket […]

The post 31. VARINEX konferencia: Additív gyártás és 3D nyomtatás 5 ipari technológiával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Érdeklődik a 3D nyomtatás iránt?
Szeretne különleges alapanyagokat kézbe venni, ipari technológiákat közelről megismerni?
Jól ismeri már a technológiákat, de elmélyítené tudását új alkalmazások és alapanyagok területén?

Regisztráljon az ingyenes szakmai konferenciára még ma!

Ismerje meg azokat a lehetőségeket, amelyekkel a Stratasys 5 ipari technológiája segítheti vállalkozását! Tekintse meg működés közben a csúcstechnológiájú 3D szkennereket és 3D nyomtatókat! Regisztráljon még ma a VARINEX 2022. szeptember 22-i szakmai konferenciájára!

Az ipari 3D nyomtatók a termelőüzemek számára rugalmasságot, fenntartható ellátási láncokat és költséghatékony gyártást biztosítanak. A szerszámozástól a jig-eken és befogó ülékeken át a nagyméretű alkatrészekig – korlátok nélkül alkalmazhatók szinte minden gyártási területen, széles alapanyagválasztékkal.

Regisztráció a VARINEX szakmai konferenciájára!

Időpont: 2022. szeptember 22. csütörtök, 9-14 óra
Helyszín: Sugár Mozi, 1148 Budapest, Örs vezér tér 24.

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, a férőhelyek száma korlátozott!

TERVEZETT PROGRAM

08:30-09:30 Regisztráció, reggeli kávé, közben networking
3D technológiai kiállítás megtekintése
09:30-09:40 Bevezető – 25 év az additív gyártás szolgálatában
09:40-10:00 A siker kulcsa a megfelelő alapanyag –
Stratasys ipari FDM alapanyagok felhasználási területei, gyártói ajánlások, tapasztalatok és újdonságok
10:00-10:20 3D nyomtatók és alkalmazásaik profittermelésre tervezve –
Stratasys FDM gyártórendszerek
10:20-10:40 Szálerősített 3D nyomtatás, gyorsan, pontosan, geometriai korlátok nélkül –
Stratasys FDM Composite Ready technológiával
10:40-11:20 Kávészünet, networking,
3D technológiai kiállítás, 3D nyomtatók, 3D szkennerek, különleges alapanyagok megtekintése
11:20-11:40 Minden képzeletet felülmúló műgyanták az additív gyártás világában –
Stratasys PolyJet, P3 és SL technológiák szolgálatában
11:40-12:00 Sorozatgyártás poliamid és polipropilén alapanyagokból, a legjobb költség/darab áron –
Stratasys H350 additív gyártóberendezéssel
12:00-12:20 3D szkennerek ipari alkalmazásai – Scantech és eviXscan megoldások
12:20-12:40 Igények szerinti bérnyomtatás –
VARINEXdirect, a 3D nyomtatás szolgáltató
12:40- Zárszó, Ebéd
A program tájékoztató jellegű, a változtatás jogát fenntartjuk!

 

A program tájékoztató jellegű, a változtatás jogát a szervezők fenntartják!

Regisztráljon még ma a VARINEX oldalán!

varinex konferancia 2022

The post 31. VARINEX konferencia: Additív gyártás és 3D nyomtatás 5 ipari technológiával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>