3D szkennelés – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 12:31:42 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A jövő technológiáiról érthetően https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/jovo-technologiairol-erthetoen/ Mon, 06 May 2024 10:56:17 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29993 3D szkennerek Egy mai gyártási környezetben az automatizálás, a termékről szerzett információk minősége és mennyisége mind elengedhetetlen sikerfaktorok. Ezen adatok eléréséhez számos iparág 3D szkennerre támaszkodik, hogy pontos és részletes információkat gyűjtsön termékeiről a gyártás minden szakaszában. De mik is a 3D szkennerek, hogyan működnek és hogyan tökéletesíthetik az Ön gyártási folyamatait? Ebben a cikkben […]

The post A jövő technológiáiról érthetően appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D szkennerek

Egy mai gyártási környezetben az automatizálás, a termékről szerzett információk minősége és mennyisége mind elengedhetetlen sikerfaktorok. Ezen adatok eléréséhez számos iparág 3D szkennerre támaszkodik, hogy pontos és részletes információkat gyűjtsön termékeiről a gyártás minden szakaszában.
De mik is a 3D szkennerek, hogyan működnek és hogyan tökéletesíthetik az Ön gyártási folyamatait? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre keressük a választ a SCANTECH példáján keresztül, mely az 3D szkenner eszközök vezető gyártói közé tartozik.

Mi az a 3D szkenner?

A 3D szkenner – más néven optikai mérőgép -, egy olyan eszköz, amely képes valós tárgyak formájának és geometriájának rögzítésére. A felmért adatokat pontfelhővé alakítva 3D modelleket kapunk, melyeket különféle célokra tudunk felhasználni, mint például a minőségellenőrzés vagy a termékfejlesztés.

A kézi 3D szkenner eszközök számos előnnyel rendelkeznek más típusú mérőgépekkel szemben. Gyorsabbak, sokoldalúbbak és mobilisabbak a hagyományos módszereknél. Képesek tárgyakat érintés nélkül mérni, ezzel kizárva a károsodást vagy a deformációt, valamint olyan környezetben is használhatjuk őket, amiben hagyományos mérés kivitelezhetetlen lenne (pl.: áram alatt lévő testek). Rövid idő alatt nagy mennyiségű adatot tudnak gyűjteni, amely lehetővé teszi a tárgy formájának és jellemzőinek részletes elemzését. Hordozhatóságuknak köszönhetően könnyen szállíthatók és különböző helyszíneken, környezetekben használhatók, még nehezen elérhető vagy rezgéseknek kitett helyeken is.

Az ipari 3D szkennerek egyik kompakt és hordozható példája a SIMSCAN, amely kis mérete és erős teljesítménye miatt emelkedik ki a többi közül. Súlya csupán 0,5 kg-ot nyom és nem hosszabb 20 centinél. Kemény szállító tokja sem nagyobb, mint egy aktatáska, és mivel működtetéséhez elég egy erősebb laptop is mondhatjuk, hogy egy könnyen szállítható és bárhol használható mobil eszközről van szó. Akár 0,02 mm pontossággal is képes precíz 3D méréseket végezni.

3D szkenner típusok

A 3D szkennerek között két fő típust különítünk el, amelyek abban különböznek, hogy hogyan vetítenek fényt a tárgyra és hogyan rögzítik az így keletkező képeket.

Strukturált-fényű 3D szkenner

A strukturált-fényű szkennerek egy LED projektorral vetítenek egy vonalmintát a tárgyra, miközben ezt két kamera rögzíti, ahogyan torzulnak a vonalak a tárgy formája miatt. Ezeket az eszközöket állványra vagy akár robotkarra is lehet szerelni, a mérés pedig statikus módon történik, ami azt jelenti, hogy sem a szkenner, sem a tárgy nem mozdulhat meg az adott munkafolyamat alatt. Ez korlátozhatja a 3D termékszkenner mobilitását és rugalmasságát, és a legtöbb esetben kizárja a különösen nagy vagy bonyolult tárgyak mérését a lehetőségeink közül.

Ezek a 3D szkennerek széles körű alkalmazásokkal rendelkeznek viszont nem az ipari területeken ahol közepes méretű tárgyak digitalizálására alkalmasak.  Részletgazdag kialakításokkal, élénk színekkel rendelkező kulturális relikviák, szobrok és akár emberi testek szkennelésére is használhatóak.

3D mérés lézerrel

A lézeres 3D-szkennelés jelentős előrelépést képvisel a 3D-s digitalizáció terén, sokoldalúságot és pontosságot kínálva különféle alkalmazásokhoz, ipari tervezéstől a kulturális örökségeink megőrzéséig. Az objektumok bonyolult geometriáinak magas részletességgel történő rögzítésének képessége elengedhetetlen eszközzé teszi az ipar legtöbb szektorában. Vizsgáljuk meg részletesebben e technológiát és lehetséges felhasználásait.

Gyártásban:

A gyártásban a lézeres 3D-szkennerek pontossága drámaian javíthatja a minőségellenőrzési folyamatokat. Példának okáért az autógyártásban egy teljes autókarosszéria vagy egyedi alkatrészek részletes szkennelése lehetővé teszi a hagyományos módszereknél sokkal alaposabb ellenőrzést. Ez nem csak a gyártási hibák észlelésében segít, hanem abban is, hogy minden alkatrész megfeleljen a szoros tűréseknek és gyártási specifikációknak. Továbbá, a kézi lézeres szkennelés dinamikus jellege lehetővé teszi a nagy komponensek, mint például a szélturbinák elemzését.

Kiknek ajánlott a használatuk?

A hordozható 3D-szkennerek leggyakoribb felhasználási területei közé tartozik a termékminőség-ellenőrzés, például a méretezés vagy a gyártott termék összehasonlítása az eredeti CAD-modelléhez, valamint a termékfejlesztés, azaz a fizikai alkatrész digitális formában történő frissítése.

Rugalmasságuknak, sokoldalúságuknak, és pontosságuknak köszönhetően a kézi 3D lézerszkennerek lehetővé teszik a mérések végrehajtását bármely üzleti és ipari területen. Széleskörű alkalmazásokkal rendelkeznek olyan iparágakban, mint az autóipar, a nehézipar, szállítás és logisztika, az energiaipar, a repülőgépipar vagy az orvostechnika.

Az alábbiakban bemutatunk néhány példát a SCANTECH szkennerek felhasználási területeiből:

  • Öntvények, formák, szerszámok, homok- és viaszmagok mérése.
  • Fröccsöntött alkatrészek szerszámai, műanyag, szénszál és kompozit alkatrészek,
  • Lemezalkatrészek, bélyegző szerszámok, hajlított- és hegesztett alkatrészek,
  • Autóalkatrészek, karosszériaelemek, autó belsők,
  • Hajótestek, jacht kabinok, motorcsónakok és jetski-k,
  • Motorok, biciklik, motor- és biciklivázak,
  • Implantátumok, protézisek, ortézisek, végtagok és az egész emberi test felmérése,
  • Pótkocsik, mezőgazdasági gépek és szerszámok,
  • Acélszerkezetek, hegesztett szerkezetek és nagyméretű öntvények,
  • Turbinák, agyak, tengelyek, rotorok és lapátok,
  • Stencilek és szerelvények,
  • 3D nyomtatás, esztergálás, marás és CNC megmunkálás eredményei,
  • Műemlékek, antik tárgyak, szobrok, műalkotások és régészeti feltárások,
  • mérnöki visszamodellezéshez és minőségellenőrzéshez.

Gyakorlati példák az iparból

A kézi lézerszkennerek a piacon elérhető leguniverzálisabb mérési megoldások közé tartoznak. Ennek egyik legjobb példája a SCANTECH KSCAN-Magic, amely három különböző méretű mérési területtel is rendelkezik, amelyeket egy egyszerű gombnyomással lehet váltani anélkül, hogy meg kellene változtatni az optikát. Ezenkívül ez a szkenner egy különleges, szabadalmaztatott fotogrammetriai rendszerrel rendelkezik, amely nagy méretű méréseket tesz lehetővé, miközben megtartja a pontossággal és stabilitással kiérdemelt minőségét. Így képesek vagyunk néhány millimétertől több méterig terjedő alkatrészek 3D mérésére is ugyanazzal az eszközzel.

Precíz mérési folyamatok, rövidebb idő alatt

A megmunkált és hegesztett alkatrészek, mint például a traktorok kuplungjainak minőségellenőrzése elengedhetetlen. Ezeket az alkatrészeket pontosan és hatékonyan kell megmérni, hogy biztosítsuk, megfelelnek az eredeti specifikációknak. A mérést végző szakember az alkatrészről egy komplett összképet kap, majd összehasonlíthatja a CAD modellel az eltérések azonosítása érdekében. Az egész művelet alig tart tovább, mint pár perc, a végén pedig az automatikus jegyzőkönyvgenerálással már tovább is adhatja a validált mérési eredményeit kollégáinak.

Összefoglalás

A 3D szkennerek elengedhetetlen eszközök számos iparág számára világszerte, mivel magas pontosságot, mobilitást és sokoldalúságot kínálnak. Nagy mennyiségű adatot generálnak, amely felfedi a termék egész felületét, és segít megtalálni a gyártás alatt keletkezett eltéréseket.

Lehetővé teszik azok az alkatrészek újra gyártását, ahol a dokumentáció, vagy CAD modell nem áll rendelkezésre, ezáltal optimalizálhatjuk a folyamatot, ami jelentősen csökkentheti az új alkatrészek tervezési idejét, így az Ön költségeit is.

Ha úgy gondolja, hogy Ön is új szintre emelné gyártását, vagy kíváncsi, hogy milyen további előnyöket kínálnak a 3D szkennerek az Ön területén, a Gordiusz Additív szakemberei készséggel segítenek Önnek a céljai eléréseiben.

www.ga3d.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A jövő technológiáiról érthetően appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Döntés előkészítés? Szakmai ismeretek frissítése? Workshop! https://www.muszaki-magazin.hu/2019/08/30/werth-workshop-dontes-elokeszites-szakmai-ismeretek-frissitese/ Fri, 30 Aug 2019 09:48:55 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7996 Werth 3D méréstechnikai Workshop – október 1-2. Legyen naprakész a 3D méréstechnika világában! Szeretné megismerni a legfrissebb 3D méréstechnikai újdonságokat? Megnézné saját szemével, hogyan zajlik egy röntgenes mérés? Szeretne meggyőződni az új Creaform lézerszkennerek gyorsaságáról? Regisztráljon most az október 1-2-i workshopra, és nem marad le mindezekről! A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött: REGISZTRÁCIÓ A […]

The post Döntés előkészítés? Szakmai ismeretek frissítése? Workshop! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Werth 3D méréstechnikai Workshop – október 1-2.

Legyen naprakész a 3D méréstechnika világában!

  • Szeretné megismerni a legfrissebb 3D méréstechnikai újdonságokat?
  • Megnézné saját szemével, hogyan zajlik egy röntgenes mérés?
  • Szeretne meggyőződni az új Creaform lézerszkennerek gyorsaságáról?

Regisztráljon most az október 1-2-i workshopra, és nem marad le mindezekről!

A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött: REGISZTRÁCIÓ

A 3D koordináta méréstechnikával foglalkozó vagy azzal kapcsolatba kerülő szakemberek számára sokszor nem kérdés, hogy miért érdemes részt venni egy színvonalas workshopon. Különféle motiváció hajtja őket, akárcsak naprakészek szeretnének lenni a méréstechnikában, vagy konkrét igény megoldását keresik aktívan. Érkezhetnek olyan cégtől, ami a hiteles mérésekkel új partnereket akar bevonzani, más a selejtet szeretné csökkenteni, megint más a bejövő árut ellenőrizné a lehető leggyorsabban. Olyanok is vannak, akik már tudják, hogy fejlesztik a gépparkjukat, de tájékozódnának a döntés előtt. Nekik szól a Werth Magyarország hagyományos őszi workshopja, ami idén október 1-én és 2-án kerül megrendezésre a Nádas pihenőparkban, négy gyártó csúcskészülékeivel és szoftvereivel, gyakorlati bemutatókkal és előadásokkal fűszerezve.

 A korszerű méréstechnikai eszközök az anyagvizsgálattól a sorozatgyártásban megkívánt minőségellenőrzésig elengedhetetlen részei a gyártó- és feldolgozóipar értékláncának. A Werth Magyarország Kft. hagyományos szakmai napjain a méréstechnika hazai szakértőin kívül idén is nemzetközi szaktekintélyek előadásain keresztül ismerhetjük meg a versenyképességünket meghatározó méréstechnikai innovációkat és trendeket.

Magyarországon a feldolgozóipar töretlen növekedést mutatott az utóbbi években. A magyar ipar teljesítménye azonban 2018 vége óta hektikussá vált – minden hónap statisztikája azon múlik, hogy épp mi történik az autóiparban. Rövid távon a forint gyengülése segítheti az exportot, de érdemes szembenézni azzal a ténnyel, hogy mérsékelt marad az ipari növekedés dinamikája.

Az aranykor végére tudatosan készülő beszállítók tisztában vannak azzal, hogy versenyképességük fenntartásának kulcsa az automatizáció és digitalizáció. A beszállítói szerződésekben egyre hangsúlyosabb a költségnyomás és mind szigorúbbak a minőségi elvárások. Mindkét trend a hatékonyság növelése és a korszerű gyártástechnológia meghonosítása irányába hajtja a cégvezetőket. Kevés azonban, ha ismerjük az előttünk álló utat. Egy friss felmérés adatai szerint a magyar kis- és közepes vállalatok mindössze 13 százaléka számít digitálisan fejlettnek és a kkv-k alig több mint egy százaléka tartozik a nagyon fejlett cégek csoportjába.

 

Mérni, de hogyan?

Egy korszerű méréstechnikai rendszer bevezetése megoldást jelenthet mind a költség-, mind a minőségoldalról érkező elvárások teljesítésére. Nemcsak technológiai ugrást jelent, hanem a beszállítói láncban is átpozícionálhatja a vállalkozást. A méréstechnika azonban folyamatosan fejlődik, hogy lépést tartson és hatékonyan támogassa a világ gyártóipari technológiáit. A legújabb fejlesztések az általános közmegegyezés szerint a szakmai rendezvényen ismerhetők meg a legrövidebb és leghatékonyabb módon. A Werth Magyarország Kft. immár nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő, méréstechnikai projektekkel és gyakorlati bemutatókkal kísért – ráadásul ingyenes – két napos szakmai workshopja kihagyhatatlan esély mindazon gyártócégek számára, amelyek meg akarják tudni, miként hasznosíthatók a korszerű méréstechnikai eljárások saját, valós termelési környezetükben.

A workshop fókuszpontjában idén is a két éllovas gyártó, a Werth és a Creaform újdonságai állnak majd, de természetesen az Aberlink egy gyártásközi mérőkészüléke és a Metrologic mérőszoftvere is szerepet kap. A szakmai napokon bemutatásra kerülő termékek:

  

TomoScope XS CT koordináta-mérőgép

A kompakt kialakításnak köszönhetően rendkívül alacsony helyigényű TomoScope XS koordinátamérő géppel számítógépes tomográfiával készíthetők 3D mérések. A nagy felbontású transzmissziós mikrofókuszos röntgenforrás és az OnTheFly technológia gyors mérések végrehajtását teszi lehetővé, a mérési bizonytalanság minimalizálását pedig a rendkívül pontos légcsapágy-forgótengely is elősegíti. Az alacsony önsúly révén a műanyag, fém vagy többelemes alkatrészek méréséhez egyaránt használható gép szinte bárhová telepíthető. A koordináta mérőgép többek között műanyag, fém és többelemes alkatrészek bevizsgálására használható, így jellemzően a gépjármű-, az orvosi-, a repülőgép- és a műanyagiparban, az öntészetben, valamint az elektronikában kerül alkalmazásra.

ScopeCheck S multiszenzoros koordináta-mérőgép

A rugalmas multiszenzoros koordináta-méréstechnika egyre szélesebb körben használatos, mert az egymáshoz kalibrált optikai és tapintós szenzorok kombinációja kiválóan alkalmazható a komplex munkadarabok átvételi vizsgálatához és gyártásfelügyeletéhez. A ScopeCheck S 3D CNC multiszenzoros koordinátamérő gép új teljesítményszintre emeli a gyártási környezetekben végzett méréseket. A 3D CNC multiszenzoros koordináta-mérőgép (KMG) gyártási környezetekbe és mérőszobában egyaránt elhelyezhető. A mérőgép műanyag csatlakozók és csatlakozóházak, stancolt/hajlított alkatrészek és elektronikus kapcsolások méréséhez éppúgy alkalmazható, mint óraalkatrészek vizsgálatához. Jellemzően az autóiparban, az egészségügyben, a repülőgép- és műanyagiparban, az öntödeiparban, valamint az elektronikában kerül felhasználásra.

 

Creaform HandySCAN BLACK™ hordozható 3D szkenner – valódi hordozhatóság és pontosság a 3D szkennelésben

 A HandySCAN 3D sorozat évek óta a bevált és megbízható 3D szkennerek etalonjának számít. A széria idén debütált harmadik generációját a HandySCAN BLACK™ Elite képviseli, amely 15 évnyi fejlesztői munkát testesíti meg. Amiben még jobbá vált: nagyteljesítményű optikával kiemelkedő szkennelési minőséget biztosít, a nehezen elérhető területeket kiegészítő vonallézerrel éri el, ISO 17025, valamint VDI/VDE 2634 szabvány 3. része szerinti pontosságú, a leggyorsabb mérésekhez 11 lézerszálkereszttet használ, mérési sebessége 1,3 millió pont/mp.

A tervezőmérnökök, illetve a gyártással és mérésekkel foglalkozó szakemberek elvárásai alapján optimalizált szkenner biztosítja fizikai objektumok hatékony és pontos 3D mérését, bárhol. Pontosságát, nagy felbontású és megismételhető mérési eredményeit nem befolyásolja sem a környezet, sem a mozgó alkatrészek, sem a felhasználói szaktudást, egyszóval bármilyen környezeti körülmények között megbízhatóan használható. A felhasználóbarát kezelőfelület és az ergonomikus kialakítás révén a HandySCAN BLACK™ tanulási görbéje rendkívül meredek. Ideális eszköz a minőségbiztosítási és termékfejlesztési alkalmazások számára.

Creaform Go!SCAN SPARK 3D™ – a Creaform leggyorsabb hordozható 3D szkennere

A Creaform világelső a hordozható és automatizált 3D koordinátamérési megoldásokban új mérőgépe a harmadik generációs, szabadalmi oltalom alatt álló, professzionális szintű Go!SCAN SPARK™.

A fehérfényű Go!SCAN SPARK 3D™ segítségével már a termékfejlesztési fázistól hatékonyan mérhetők a komplex geometriák, így már első próbálkozásra tökéletes alkatrészek gyárthatók le. A Go!SCAN SPARK 3D™ előkészítés nélkül képes bármilyen tárgy pontos szkennelésére, és valós idejű mesh megjelenítéssel azonnali eredményeket biztosít a szkennelés során. A Go!SCAN SPARK a gyorsabb működés érdekében négy beépített kamerával, ergonomikus dizájnnal, lehetővé teszi különféle felületek és textúrák  mérését és digitalizálását.

Elsődlegesen termékfejlesztők számára tervezett eszköz, amely a leghatékonyabb fizikai tárgyak 3D szkennelésében – bárhol.

A Metrolog X4 a mérőszoftverek Googleje

A koordináta méréstechnikában a mérőgép mellett a szoftver is fontos szerepet játszik.
A Metrolog X4 az a metrológiai iparban mint a Google az internetes böngészésben.
A fejlesztők megértették, hogy a felhasználók olyan szoftvert akarnak, amely minden alkalmazásban használható, minden mérőkészülékkel működik, egyszerűen értelmezhető formátumban ad eredményeket és fennakadás nélkül működik. A legfrissebb Metrolog X4 szoftver, amely 30 év fejlesztését és tapasztalatát jeleníti meg ilyen.

A Metrolog X4 az egyetlen szoftver, amely közvetlenül képes csatlakozni CNC koordináta mérőgéphez, hordozható mérőkészülékhez, lézeres trackerhez, szkennelő rendszerhez vagy ipari robotcellához, függetlenül a mérő berendezések típusától és gyártási évétől. A többi szoftvernél szükség van bizonyos csatlakozási követelményre, hardver-konfigurációra vagy frissítésre, de a legtöbb esetben ez egyszerűen nem lehetséges. Ma, egy új gép árának töredékéért újraéleszthet szinte bármilyen gyártmányú és típusú koordináta mérőgépet, a legfrissebb szoftverrel, GD&T és CAD funkciókkal; mivel a Metrolog X4, hardveres átalakítás nélkül csatlakoztatható egy koordináta mérőgép CNC-vezérléséhez (pl. egy I++kontrollerhez).

 


Jöjjön el, hogy biztos alapokon nyugvó beszerzési döntéséhez hozzájárulhassunk tudásunkkal és tapasztalatainkkal!

A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

WERTH 3D KOORDINÁTA MÉRÉSTECHNIKAI WORKSHOP

Nádas Pihenőpark, 2211 Vasad, Monori út 100. (térképen itt)

2019.október 1-2, mindkét napon 9.00-16.30 óra között

REGISZTRÁCIÓ: www.werth.hu/workshop


 

A 2018-as Werth szakmai napok résztvevőinek véleményei

Balog Zsolt, D&E Laboratory Manager, Grundfos Magyarország Gyártó Kft.

A legtöbbünket a gépek és berendezések gyakorlati felhasználhatósága érdekel, így a rendezvény egyértelmű pozitívuma az, hogy élőben bemutatták a szkennelés folyamatát. Nagyon meggyőző volt az a gyorsasság, ahogy a szkennelt felületek élőben megjelentek.

Menyhárt László, fejlesztőmérnök, Knorr-Bremse Hungária Kft.

Számomra abban rejlik a rendezvény hasznossága, hogy első kézből kaphatok nagyon magas szintű műszaki információkat az élvonalat képviselő fejlesztésekről. A részvétel mindenképpen sokat segít abban, hogy naprakész maradjak a méréstechnikai trendek terén, ami sokat segít a cégen belüli fejlesztések átgondolása kapcsán.

Péter Róbert, méréstechnikai csoportvezető, Rosenberger Magyarország Kft.

Minket a CT érdekelt a legjobban a rendezvényen felsorakoztatott gépek közül. Nagyon hasznosnak bizonyult, hogy élőben megtapasztalhattuk a rendkívül gyors mérések elvégzésének lehetőségét.

The post Döntés előkészítés? Szakmai ismeretek frissítése? Workshop! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Díjnyertes mérőeszköz a még hatékonyabb gyártásért https://www.muszaki-magazin.hu/2019/05/09/handyscan-dijnyertes-lezerszkenner/ Thu, 09 May 2019 08:30:55 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=6914 Két új 3D lézerszkennert mutatott be a Creaform. Négy éves fejlesztést követően mutatta be a kanadai gyártó az új HadySCAN 3D™ hordozható lézerszkennerek új generációját, az eddig is sebességrekorder készülékeket még precízebbé és gyorsabbá téve, miközben a sorozat védjegyének számító valódi hordozhatóság sem szenvedett csorbát. A nagyobb mérési sebesség kézzelfoghatóan növeli a hatékonyságot, ezért is […]

The post Díjnyertes mérőeszköz a még hatékonyabb gyártásért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Két új 3D lézerszkennert mutatott be a Creaform.

Négy éves fejlesztést követően mutatta be a kanadai gyártó az új HadySCAN 3D™ hordozható lézerszkennerek új generációját, az eddig is sebességrekorder készülékeket még precízebbé és gyorsabbá téve, miközben a sorozat védjegyének számító valódi hordozhatóság sem szenvedett csorbát.

A nagyobb mérési sebesség kézzelfoghatóan növeli a hatékonyságot, ezért is került fókuszba a fejlesztés során. Az eredmény: a HandySCAN 3D™ csúcskészüléke, a Black Elite kétszeres mérési felbontás mellett háromszor gyorsabban dolgozik az eddigi rekordernél, már 1,3 millió mérést végez másodpercenként, így minden eddiginél hatékonyabban tudja támogatni a magas minőségű gyártást.

Új felhasználási területek

A Creaform kiemelte, hogy a HandySCAN 3D™ ezzel a teljesítménnyel és felbontással már hatékony közbenső méréseket végezhet olyan gyártáselőkészítés során is, ahol öntő- vagy présformákkal végzik a sorozatgyártást. Elég egy gyors ellenőrzés a lézerszkennerrel a forma előkészítése közben, hogy a készülék kiemelje, mely formák azok, amelyeket nem érdemes CMM-es végellenőrzésre továbbküldeni, így sokkal hatékonyabbá teszi az amúgy időrabló módosítási köröket.

A HandySCAN3D™ főbb jellemzői:

  • Pontosság 0,025mm-ig
  • Beolvasástól a térhálós modellig másodpercek alatt
  • ISO 17025 hitelesített
  • Egész világot lefedő terméktámogatás
  • Nagy beolvasási felület
  • Szabadalmaztatott technológia

Töltse le a termék angol nyelvű részletes leírását!

Megújult a Go!SCAN3D is

Az ipari metrológiában használatos HandySCAN 3D™ mellett megújult a Go!SCAN sorozat is, amely fehérfényű rendszert használva a céltárgy színes textúráját is beolvassa, így ideális kulturális örökségvédelemre, oktatásra, VR alkalmazások gyors építésére, építészeti alkalmazásokra, de emellett egyre többször használják kriminalisztikában is. Ez a készülék is jóval gyorsabb lett, mint az elődje, már 1,5 millió mérést képes másodpercenként végezni, miközben 24 bites színmélységben térképezi fel a felszín textúráját.

A Creaform mindkét újdonsága új formát kapott, ötvözve az eddig is kiemelkedő ergonómiát a high-tech dizájnnal. Az elsőrangú formatervezést és használhatóságot ismerte el a világhírű Red Dot Award is, amely 2019-ben díjnyertes készüléknek választotta a HandySCAN 3D™ és a Go!SCAN3D készülékeket.

A Go!SCAN3D főbb jellemzői:

  • Részletgazdag beolvasás és digitalizálás
  • Azonnal használatra kész
  • Pontosság 0,05mm-ig
  • Színbeolvasás
  • Egész világot lefedő terméktámogatás
  • Szabadalmaztatott technológia

Töltse le a termék angol nyelvű részletes leírását!

Nézze meg személyesen a HandySCAN3D-t Ipar Napjain!


A Creaform hazai forgalmazója, a Werth Magyarország elhozza bemutatni az április végén debütált új HandySCAN3D-t az Ipar Napjai kiállításra is. Ismerje meg testközelből a díjnyertes lézerszkennert a Werth Magyarország standján a G pavilon 103P standján!


Amennyiben bővebb információt szeretne a két készüléksorozat valamelyikéről, keresse bizalommal a Werth Magyarország szakembereit a +36 29 611 020 telefonszámon, vagy az info@werth.hu címen. Regisztráljon az ingyenes belépőért a MACH-TECH Ipar Napjai kiállításra!

The post Díjnyertes mérőeszköz a még hatékonyabb gyártásért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>