3D nyomtatás – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 05 Nov 2024 10:08:16 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Új 3D nyomtatók, új 3D szkennerek és új felületkezelő is debütál a VARINEX standján az Ipar Napjain! https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/varinex-ipar-napjai-3d-nyomtatok/ Mon, 06 May 2024 10:02:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29538 A VARINEX Zrt. leányvállalatával, a SinterAM Kft.-vel együtt az additív gyártás élenjáró hazai specialistája, 25 éve megbízható partnere a vállalkozásoknak. Az innovatív gyártástechnológia szakértőjeként számos piacvezető 3D szkenner, 3D nyomtató, 3D szoftver és felületkezelő márkával dolgoznak együtt, így a VARINEX A pavilon 306B standján több újdonság is debütál az idei Ipar Napjain. Először lehet élőben […]

The post Új 3D nyomtatók, új 3D szkennerek és új felületkezelő is debütál a VARINEX standján az Ipar Napjain! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A VARINEX Zrt. leányvállalatával, a SinterAM Kft.-vel együtt az additív gyártás élenjáró hazai specialistája, 25 éve megbízható partnere a vállalkozásoknak. Az innovatív gyártástechnológia szakértőjeként számos piacvezető 3D szkenner, 3D nyomtató, 3D szoftver és felületkezelő márkával dolgoznak együtt, így a VARINEX A pavilon 306B standján több újdonság is debütál az idei Ipar Napjain. Először lehet élőben megtekinteni a Stratasys F770 robusztus additív gyártóberendezését, az AMT SFX környezetbarát felületkezelő berendezését és több gyártó 3D szkenner termékeit. A SinterAM A pavilon 303I standon alkalmazás orientált lenyűgöző EOS DMLS fémnyomtatott alkatrészekkel, 3D szkennelés bemutatóval és nyereményjátékkal is várja az érdeklődőket.

ÚJ, ROBUSZTUS 3D NYOMTATÓ, AKÁR 1 MÉTERES ALKATRÉSZEKHEZ

Forrás: VARINEX Nagyméretű vagy sok kisebb alkatrész, ami határidőre elkészül? Van egy jó hírünk! Itt az új robusztus F770 3D nyomtató!

A Stratasys F770 óriás méretű 3D nyomtató akár 1 méter hosszú (1000x610x610mm) alkatrészek gyors, megbízható és megfizethető 3D nyomtatását teszi lehetővé. Nincs szükség mérnöki bravúrokra a használatához, a CAD modell betöltése után, csak az orientációt kell beállítani, majd gombnyomásra már indul is a gyártás. A fröccsöntéshez használt szabványos, ipari ABS és ASA anyagot nyomtatja, amely a megfelelő tanúsítványokkal is rendelkezik. Ebben a gépben nem vetemedik az ABS, sem az ASA. Az új 3D nyomtató mindkét anyaghoz oldható támasztékot használ, így nem kihívás az eltávolítása. A munkatér tágas és a modell átlós elhelyezése esetén a maximális nyomtatható hossz 1160 mm. Ez jelentős technológiai előrelépés a hatalmas alkatrészek, illetve a sok kisebb méretű alkatrész tömeges gyártásában is. Az F770 robusztus FDM 3D nyomtató garantáltan le fogja nyűgözni az additív gyártás iránt érdeklődő közönséget.

ÚJ 3D SZKENNEREK ÉS FELÜLETKEZELŐK PREMIERJE

varinex 3d nyomtatás

Forrás: VARINEX

A világ legnépszerűbb 3D szkenner márkáinak újdonságaival, 3D szkennelés bemutatóval és nyereményjátékkal is várjuk a VARINEX és a SinterAM standokon a látogatókat. Az innovatív 3D szkennerek könnyen beilleszthetők a termékfejlesztési folyamatokba, a prototípusok ellenőrzésére, az iterációk rögzítésére és sorozatok ellenőrzésére. Ezen kívül meglévő alkatrészek digitalizálására, visszamodellezésére és minőségellenőrzésre is alkalmasak. Hordozhatóságuknak és gyors mérési sebességüknek köszönhetően a 3D szkennerek segíthetnek felgyorsítani ezeket a munkafolyamatokat a piacra kerülési idő csökkentése érdekében. Jöjjön el, és nézze meg élő 3D szkenner bemutatóinkat a kiállítás minden napján, és vegyen részt a standon meghirdetett meglepetés nyereményjátékokban!

Az additív gyártás fontos szereplői a 3D felületkezelők. Nézze meg az idén debütáló PostPro SFX kémiai felületkezelő rendszerét, amely a világ első desktop felületkezelője a polimer 3D nyomtatott alkatrészekhez. A 11 literes munkaterű berendezés környezetbarát kémiai oldószerével a legkisebb ökológiai lábnyommal rendelkezik a felületkezelők között, és desktop méretével, valamint plug-and-play felhasználóbarát működtetésével egyedülálló az additív gyártás világpiacán. A kémiai polírozás a termék felületének megjelenésén túl javítja az alapanyagok mechanikai tulajdonságait is. Több, mint 150 alapanyaggal kompatibilis, köztük mérnöki műanyagokkal, elasztomerekkel és kompozitokkal.

EOS DMLS TECHNOLÓGIA  –  ÉLEN A FÉMNYOMTATÁSBAN

varinex

Forrás: SinterAM

Az EOS a világ legfejlettebb lézerszinterező, porágyas fémnyomtató berendezéseit gyártja már 30 éve, és a DMLS technológia elnevezése (Direct Metal Laser Sintering) is tőlük ered. A világon egyedülálló kutatás-fejlesztésével folyamatosan növeli technológiai előnyét, és olyan innovációra épülő gazdasági előnyöket kínál, amelyek fontosabbak, mint valaha. Magyarország legnevesebb ipari cégei és egyetemei is az EOS mellett tették le voksukat. Ismerkedjen meg a SinterAM standon a lenyűgöző fémnyomtatott alkatrészekkel és szerszámokkal, amelyek szerszámacél, rozsdamentes acél, nikkel ötvözetek, kobalt-króm, réz, alumínium és titán alapanyagból készültek. Jöjjön el a SinterAM standra, nézze meg 3D szkenner bemutatónkat és nyerjen 3D fémnyomtatási szolgáltatást 100 000 forint értékben!

25 ÉVE SEGÍTJÜK ADDITÍV GYÁRTÁSSAL MAGYARORSZÁG VEZETŐ IPARI CÉGEIT ÉS INNOVÁCIÓIKAT

A VARINEX Zrt. nemcsak világmárkákat forgalmaz az additív gyártás területén, hanem 3D Digitális Gyárában 25 éve naponta többezer alkatrészt gyárt saját, közép-európai szinten is egyedülálló gépparkján. A cég magyar és nemzetközi kutatás-fejlesztési projektekben is bizonyítja szakértelmét, és az oktatás területén a legtöbb neves hazai egyetemmel szorosan együttműködik.

A világ legnépszerűbb 3D szkennereinek és 3D nyomtatóinak újdonságaival készül a VARINEX az idei Ipar Napjaira, egyedülálló és izgalmas fém és polimer nyomtatott alkatrészeken keresztül bemutatva a legfontosabb ipari alkalmazásokat. Ismerje meg Ön is személyesen VARINEX szakértő csapatát az A pavilon 306B standján május 7-10. között! Ingyenes kiállítási belépőért ezen a linken tud regisztrálni.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új 3D nyomtatók, új 3D szkennerek és új felületkezelő is debütál a VARINEX standján az Ipar Napjain! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatott befogó készülékek és ülékek gyorsabb gyártása https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/19/3d-nyomtatott-befogo-keszulekek-varinex/ Tue, 19 Mar 2024 15:52:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28918 A modern gyártás területén a pontosság és a hatékonyság a legfontosabb. A precíz és konzisztens eredmények elérése az összeszerelési, megmunkálási, hegesztési és ellenőrzési folyamatokban nagymértékben függ a rögzítés hatékonyságától. A befogó készülékek, a szerelési segédeszközöktől kezdve az ellenőrző szerszámokig, kulcsfontosságú szerepet játszanak a stabilitás, az igazítás és a minőség biztosításában a gyártás során. Az egyik […]

The post 3D nyomtatott befogó készülékek és ülékek gyorsabb gyártása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A modern gyártás területén a pontosság és a hatékonyság a legfontosabb. A precíz és konzisztens eredmények elérése az összeszerelési, megmunkálási, hegesztési és ellenőrzési folyamatokban nagymértékben függ a rögzítés hatékonyságától. A befogó készülékek, a szerelési segédeszközöktől kezdve az ellenőrző szerszámokig, kulcsfontosságú szerepet játszanak a stabilitás, az igazítás és a minőség biztosításában a gyártás során. Az egyik innovatív megközelítés, amely forradalmasítja a rögzítési módszereket, a 3D nyomtatási technológia integrálása a befogó készülékek és ülékek gyártásába.

A befogó készülékek funkciója

A befogó készülék a munkadarabok stabilizálására szolgáló mechanizmusokkal vagy támasztékokkal kialakított alapkeret. Jelentősége a különböző gyártási folyamatok során a helyes eredmények biztosításában rejlik, ezáltal fokozva a termelékenységet, a biztonságot és a termékminőséget.

A 3D nyomtatás szerepe a befogó készülékek fejlődésében

A 3D nyomtatási technológia integrálása a befogó készülékek és ülékek gyártásába paradigmaváltást jelent. Ez az innovatív megközelítés páratlan előnyöket kínál, lehetővé téve az igényekre szabott, egyedi befogó készülékek gyors és költséghatékony gyártását. A 3D nyomtatás rugalmassága révén elérhető a bonyolult geometriák tervezése és a munkadarabok különböző specifikációihoz való alkalmazkodás.

3D nyomtatott befogó készülékek

A 3D nyomtatott befogó készülékek előnyei

A 3D nyomtatás alkalmazása a befogó készülékek gyártásában jelentősen csökkenti az átfutási időt, a gyártási költségeket és az anyagpazarlást. Ezenkívül egyszerűsíti a könnyű, mégis robusztus, összetett geometriájú befogó készülékek készítését, amelyeket hagyományos gyártási módszerekkel nehezen, vagy egyáltalán nem lehet megvalósítani. A testreszabási lehetőségek gyakorlatilag korlátlanok, így a befogó készülék gyorsan hozzáigazíthatók a változó gyártási követelményekhez.

A befogó készülékek típusai

A gyártók különböző típusú befogó készülékeket készítenek, amelyek mindegyike speciális alkalmazásokhoz igazodik.

Szerelő ülékek:

A szerelési műveletek során az ülékek nélkülözhetetlen segédeszközök,  megkönnyítik az alkatrészek pontos igazítását és pozicionálását. A 3D nyomtatott befogókészülékek és ülékek alkalmazása az összeszerelési feladatokban nagyobb sebességet, pontosságot és kevesebb hibát eredményez, ami különösen az olyan iparágakban előnyös, mint az autóipar, az elektronikai szektor és a repülőgépipar.

Ellenőrző ülékek:

A minőségellenőrzés szempontjából kritikus fontosságú ellenőrző ülékeket olyan berendezésekkel együtt használják, mint a koordináta-mérőgépek (CMM), hogy a munkadarabokat pontos mérés és elemzés céljából rögzítsék. A 3D nyomtatás alkalmazása az ellenőrző ülékek gyártásába növeli a pontosságot, a megismételhetőséget és a hatékonyságot, ami előnyös többek közt a repülőgépipar, az elektronikai szektor és az autóipar számára.

Jelölő ülékek:

A gyártási folyamatok megkövetelik a munkadarabok pontos és következetes jelölését. A jelölő ülékek, beleértve a lézeres jelölésre optimalizáltakat is, biztosítják a kiváló minőséget, megismételhető jelöléseket, például márkajelzéseket, sorozatszámokat vagy vonalkódokat. A 3D nyomtatott jelölő ülékek alkalmazása növeli a hatékonyságot és a következetességet az olyan iparágakban, mint a repülőgépipar, elektronikai szektor és az autógyártás.

Hegesztési ülékek:

A hegesztési folyamatok során az ülékek döntő szerepet játszanak a munkadarabok stabilizálásában és igazításában, biztosítva a pontos hegesztési varratokat. A 3D nyomtatott hegesztési ülékek használata javítja a hegesztés minőségét, a megismételhetőséget és a termelékenységet, kiszolgálva az autóipar, a repülőgépipar, az építőipar és a fémfeldolgozó ipar igényeit.

Összegzés

A 3D nyomtatás és a befogó készülékek közötti szinergia átalakítja a gyártási folyamatokat, páratlan pontosságot, hatékonyságot és költséghatékonyságot kínálva. Ahogy az iparágak egyre inkább elfogadják ezt az innovatív megközelítést, az összeszerelési, ellenőrzési, jelölési és hegesztési folyamatok termelékenységének és minőségbiztosításának lehetőségei tagadhatatlanul javulnak.

A 3D nyomtatással készült befogó készülékek és ülékek integrálása a gyártási minőség új korszakát jelenti, forradalmasítva azt, ahogyan az iparágak biztosítják a pontosságot és a következetességet a gyártási eljárásaikban.

Ismerje meg, hogyan hozhat az additív gyártás új lendületet a befogó készülékek gyártási folyamatába, miközben növeli az idő- és költségmegtakarítást!

Töltse le a 12 oldalas, magyar nyelvű Megoldási útmutatót a VARINEX honlapján!

megoldási útmutató


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 3D nyomtatott befogó készülékek és ülékek gyorsabb gyártása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
5 ok, amiért a szénszálas kompozit 3D nyomtatás forradalmasítja a gyártási folyamatokat https://www.muszaki-magazin.hu/2023/12/06/szenszalas-kompozit-3d-nyomtatas/ Wed, 06 Dec 2023 18:32:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27783 Itt az ideje, hogy felfedezze a szénszálas kompozit 3D nyomtatás világát, mivel számos olyan előnyt kínál, amely hatékonyabbá teheti a gyártási folyamatokat. A Stratasys kompozit 3D nyomtatás geometriától függően 2-4x gyorsabb, mint más szénszálas megoldások. Bemutatunk 5 meggyőző okot, amiért ez a csúcstechnológia megreformálja a gyártást! Fém alkatrészek cseréje vagy fejlesztése szénszálas 3D nyomtatással Az […]

The post 5 ok, amiért a szénszálas kompozit 3D nyomtatás forradalmasítja a gyártási folyamatokat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Itt az ideje, hogy felfedezze a szénszálas kompozit 3D nyomtatás világát, mivel számos olyan előnyt kínál, amely hatékonyabbá teheti a gyártási folyamatokat. A Stratasys kompozit 3D nyomtatás geometriától függően 2-4x gyorsabb, mint más szénszálas megoldások. Bemutatunk 5 meggyőző okot, amiért ez a csúcstechnológia megreformálja a gyártást!

  1. Fém alkatrészek cseréje vagy fejlesztése szénszálas 3D nyomtatással

Az egyik gyakori aggodalom a gyártás során, hogy a hőre lágyuló műanyagból készült szerszámok valóban elérik-e fémből készült társaik szilárdságát. A meglepő valóság az, hogy az  FDM Nylon12CF bevezetésével, amely Nylon 12 és aprított szénszál keveréke, az így kapott hőre lágyuló műanyag rendelkezik a legnagyobb merevség-tömeg aránnyal az összes FDM anyag közül. Ezáltal kiválóan alkalmas a fém alkatrészek helyettesítésére, mivel az alumíniummal vagy acéllal szemben 3-7-szer könnyebb alternatívát kínál, több mint 900 bar nyomószilárdsággal. A legnagyobb előnye? 50-70 százalékos költségmegtakarítás érhető el vele!

  1. A szénszálas 3D nyomtatás előnyeinek kihasználása

A szénszállal megerősített kompozit anyagok a merevség és a szilárdság egy magasabb dimenzióját nyújtják, miközben a teljes súly jelentősen alacsonyabb, mint a hagyományos fém opciók esetében. Az ABS-CF10, amely 10 százalékos darabolt szénszál és ABS műanyag keveréke, egy olyan 3D nyomtatási anyagot mutat be, amely 50 százalékkal erősebb, mint a hagyományos ABS. Ez a kombináció olyan robusztus szerszámokat eredményez, amelyek megfelelnek a gyári szerszámozási alkalmazások követelményeinek, és leküzdik a hagyományos gyártású szerszámoknál felmerülő ütemezési és költségproblémákat.

  1. A Stratasys F190CR és F370CR 3D nyomtatói és kompozit anyagai felülmúlják a versenytársakat

Ha megbízhatóságról és pontosságról van szó, a Stratasys F190CR és F370CR 3D nyomtatói és kompozit anyagai páratlanok. A lenyűgöző 99 százalékos rendelkezésre állási idővel és 99 százalékos méretismétlési teljesítménnyel megbízhat ezekben a gépekben, amelyek konzisztens, kiváló minőségű alkatrészeket készítenek az Ön gyártási igényeihez.

  1. Felgyorsítja a termelést, és javítja a munkavállalók biztonságát

A szénszálas alapanyaggal történő kompozit 3D nyomtatás alkalmazásával jelentősen csökkentheti a szerszámok gyártásához szükséges átfutási időt. A hagyományos fémszerszámok gyakran időigényes megmunkálási folyamatokra és külső beszállítókra támaszkodnak, ami meghosszabbodott gyártási ütemterveket eredményez. Emellett a 3D nyomtatott szerszámok előnye, hogy lényegesen könnyebbek, mint fém társaik, így könnyebben kezelhetők, és ezáltal csökken a munkavállalók terhelésének mértéke és sérüléseinek kockázata.

  1. Alkalmazza az innovációt és biztosítsa a jövőre nézve a működését

A gyártási technológia folyamatos fejlődésével a kompozit 3D nyomtatás és a szénszálak integrálása stratégiai lépés, hogy versenyelőnyt szerezzen. A Stratasys által kínál élvonalbeli megoldásokba való befektetéssel Ön olyan eszközökkel és anyagokkal ruházza fel vállalkozását, amelyek szükségesek ahhoz, hogy hatékonyan és eredményesen oldja meg a mindennapi kihívásokat a gyártásban.

A 3D nyomtatáshoz használható kompozit anyagokkal hatékonyan leküzdhetők a gyártás során mindennapos, az ütemtervez és költségkeretet illető kihívások.

Tudja meg, hogyan teheti hatékonyabbá a gyártási műveleteket kompozit 3D nyomtatással, töltse le a 4 oldalas, magyar nyelvű tájékoztatót a VARINEX honlapján!

ismertető kérése

szénszálas kompozit 3D nyomtatás varinex


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 5 ok, amiért a szénszálas kompozit 3D nyomtatás forradalmasítja a gyártási folyamatokat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gyártás fejlesztése szénszálas 3D nyomtatással https://www.muszaki-magazin.hu/2023/11/08/stratasys-f370-szenszalas-3d-nyomtatas/ Wed, 08 Nov 2023 17:37:56 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27453 A szénszálas kompozit 3D nyomtatók, például a Stratasys F370 ® CR képességeinek segítségével a vállalatok kihasználhatják a szénszállal töltött hőre lágyuló műanyagok előnyeit, additív gyártással forradalmasítva a gyártási folyamatokat. Különösen igaz ez az autó- és járműipari gyártókra és beszállítókra. Cikkünkben három figyelemre méltó esetet osztunk meg, ahol már felismerték és alkalmazzák a szénszálas 3D nyomtatásban […]

The post A gyártás fejlesztése szénszálas 3D nyomtatással appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A szénszálas kompozit 3D nyomtatók, például a Stratasys F370 ® CR képességeinek segítségével a vállalatok kihasználhatják a szénszállal töltött hőre lágyuló műanyagok előnyeit, additív gyártással forradalmasítva a gyártási folyamatokat. Különösen igaz ez az autó- és járműipari gyártókra és beszállítókra. Cikkünkben három figyelemre méltó esetet osztunk meg, ahol már felismerték és alkalmazzák a szénszálas 3D nyomtatásban rejlő hatékonyságot, erőt és sokoldalúságot.

Stratasys varinex

Graco: A hatékonyság növelése ergonomikus szerszámmarkolatokkal

A folyadék- és bevonatkezelő rendszerek egyik legnagyobb gyártója, a Graco kihívással nézett szembe festékszóróinak nyomásszabályozó szerszámával kapcsolatban. A meglévő ABS műanyag eszköz fogazatai többszöri használat során elkoptak, ami gyakori cserét tett szükségessé. A vállalat olyan költséghatékony, tartós és könnyen gyártható megoldást keresett, amely nem igényelt gyakori cserét.

A megoldás: Kompozit 3D nyomtatás szénszállal
A Stratasys F370®CR kompozit 3D nyomtató beszerzésével a Graco mérnökei az FDM® Nylon-CF10 10% aprított szénszállal kevert hőre lágyuló műanyagot választották, amely nagyobb szilárdságot és szívósságot biztosít, mint az ABS. A 3D nyomtatott kéziszerszám ergonomikus fogantyúval rendelkezik, amelyet gyorsabb és könnyebb előállítani, és felülmúlja a hagyományos megmunkálással készült alternatívát.

J.W. Speaker: Járműipari lámpatestek gyártásának racionalizálása

Az 1935-ben alapított amerikai J.W. Speaker Corporation nagy teljesítményű világítótesteket gyárt autóipari, motorsport, szállítmányozási és ipari járművek számára. Tervezőik számára kihívást jelentett az újonnan fejlesztett lámpatestek szivárgásvizsgálata. A feladathoz speciális egyedi ülékeket használnak, amelyeket hagyományosan alumíniumból készítenek, amihez nyersanyag-beszerzés és a gyártáshoz szükséges szerszám CNC megmunkálása szükséges, ami idő- és erőforrás-igényes.

A megoldás: 3D nyomtatás alkalmazása szénszálas anyagokkal
Az FDM® NylonCF10 szénszálas anyagból történő 3D nyomtatással a J.W. Speaker szerszámtervezői figyelemre méltó eredményeket értek el. A szénszállal kevert anyag megnövelt merevséget és szilárdságot kínál, ami alkalmassá teszi a nagyobb igénybevételt kívánó alkalmazásokhoz. A csapat 80%-kal csökkentette a szerszámgyártási időt a Stratasys F370 CR kompozit 3D nyomtató használatával, amely ráadásul nagyobb rugalmasságot biztosított számukra a szerszámtervezésben.

Stratasys F370

Mercury Marine: Gyorsabb és robusztusabb egyedi maszkoló készülékek

A Mercury Marine vállalat már több, mint 80 éve foglalkozik fogyasztói és kereskedelmi hajók motoros rendszereinek gyártásával. A matricák felragasztását a motorháztetőkre egyedi maszkoló-eszközökkel végzik, amelyeknek gyártása hagyományos módszerekkel költséges és időigényes, ráadásul gyakran szorultak cserére a károsodások és kopások miatt.

A megoldás: Szénszálas 3D nyomtatási technológia
A Mercury Marine tervezői a Stratasys F370 ® CR kompozit 3D nyomtatót és a nagy szilárdságú szénszálas kompozit hőre lágyuló műanyagokat használták fel egy innovatív matrica-felhordó befogóeszköz kifejlesztéséhez. A rugalmas FDM® TPU-92A és az FDM® Nylon-CF10 alapanyag kombinációjával a motorházfedél görbületéhez kiválóan illeszkedő befogót hoztak létre, amely ráadásul megóvja a motorháztető felületét is a karcolódástól.

Összegzés

A 3D nyomtatási technológia és a szénszálas anyagok kombinációja a hatékonyság, az erő és a sokoldalúság új korszakába repítette a gyártóipart. A Stratasys F370 ® CR kompozit 3D nyomtatóhoz hasonló szénszálas 3D nyomtatók alkalmazásával olyan vállalatok, mint a Graco, a J.W. Speaker és a Mercury Marine újradefiniálták szerszámkészítési folyamataikat, optimalizálva a termelékenységet, csökkentve a költségeket és lehetővé téve a rugalmas tervezési iterációkat. Ahogy a szénszálas 3D nyomtatásban rejlő lehetőségek tovább bővülnek, a technológia komoly ígéreteket hordoz az innováció előmozdítására a legkülönbözőbb iparágakban. Ennek az innovatív technológiának a használata már nem arról szól, tudunk-e szénszálat nyomtatni, hanem egy lehetőségként tekintsünk rá, amely segít a gyártási folyamatok forradalmasításában és a fejlődés élvonalában maradásban. A komplex, alámetszett geometriák gyártását a Stratasys által használt oldható támaszanyag tette lehetővé a fenti példákban.

Inspirálódjon olyan vállalatoktól, akik már felismerték a szénszálas 3D nyomtatásban rejlő lehetőségeket, annak hatékonyságát, erejét és sokoldalúságát.

Töltse le a magyar nyelvű esettanulmányok bővebb verzióját a VARINEX honlapján!

Stratasys F370 esettanulmány letöltése


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A gyártás fejlesztése szénszálas 3D nyomtatással appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A profittermelő FDM 3D nyomtatás https://www.muszaki-magazin.hu/2023/11/02/stratasys-fdm-3d-nyomtatas/ Thu, 02 Nov 2023 05:00:13 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27376 Cikkünkben két, a világot megváltoztató 3D nyomtatási technológiát mutatunk be: a Fused Deposition Modeling (FDM) és a Fused Filament Fabrication (FFF) technológiát. Ismerje meg, hogyan alakítja át az additív gyártás világát a Stratasys FDM technológiája és alapanyag-választéka kivételes nyomtatási minőségével és pontosságával. Stratasys FDM és az FFF 3D nyomtatás közötti legfontosabb különbségek megértése Fogalomtár és […]

The post A profittermelő FDM 3D nyomtatás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Cikkünkben két, a világot megváltoztató 3D nyomtatási technológiát mutatunk be: a Fused Deposition Modeling (FDM) és a Fused Filament Fabrication (FFF) technológiát.
Ismerje meg, hogyan alakítja át az additív gyártás világát a Stratasys FDM technológiája és alapanyag-választéka kivételes nyomtatási minőségével és pontosságával.

Stratasys FDM és az FFF 3D nyomtatás közötti legfontosabb különbségek megértése

Fogalomtár és eredet

Az FDM, azaz olvasztott huzallerakásos modellezés (Fused Deposition Modeling) a Stratasys által kifejlesztett, szabadalmaztatott technológia, amely az elmúlt több mint 30 évben 1820 szabadalmi bejegyzést kapott, amelyből 1380 szabadalom aktív, és a Stratasys védjeggyel rendelkezik erre a kifejezésre. A Fused Filament Fabrication (FFF) egy szintén a műanyag huzal megolvasztására épülő technológia, amelyben nem használják azokat az innovációkat, amelyeket a Stratasys szabadalommal védett.

3D nyomtató berendezések

Az elnevezések közötti különbségek ellenére az FDM és az FFF mögött álló alapkoncepció azonos. Mindkét módszer során megolvasztott hőre lágyuló anyagot juttatnak a felületre egy fúvókán keresztül, hogy a tárgyakat rétegről rétegre felépítsék. Az elsődleges különbség a nyomtatáshoz használt berendezésekben és azok technológiai fejlettségében rejlik. A Stratasys FDM technológia kifejezetten a Stratasys által tervezett és gyártott 3D nyomtatókat használ, amelyekben a műanyag feldolgozásához szükséges környezeti paraméterek biztosítása köré épül a berendezés, az FFF technológia nyílt forráskódú, ami lehetővé teszi, hogy különböző gyártók kompatibilis 3D nyomtatókat gyártsanak, első sorban olyan alapanyagok feldolgozására, amelyek nem igényelnek speciális környezeti paramétereket.

Stratasys FFF 3D nyomtatás

Alapanyagválaszték

A Stratasys FDM és FFF közötti másik jelentős különbség az alapanyagok feldolgozásának technológiai minőségében rejlik. A Stratasys FDM nyomtatók a nagy teljesítményű és műszaki minőségű hőre lágyuló műanyagok szélesebb választékát támogatják, beleértve az Antero (PEKK) és ULTEM™ (PEI) anyagokat. Ezek az alapanyagok kiváló mechanikai tulajdonságokkal, hőállósággal és vegyi ellenállással rendelkeznek, így megfelelnek a szigorú repülőgépipari, autóipari és egészségügyi előírásoknak. Ezzel szemben az FFF nyomtatók jellemzően a mérnöki és a magas hőállóságú alapanyagok közül szűkebb alapanyagválasztékot kínálnak, leginkább a PLA, PETG alapanyagok nyomtatására alkalmasak, de így sem garantálják a sikeres gyártásokat és az ismtlési pontosságot, vagyis, hogy többször ugyanabban a minőségben képesek legyártani egy adott alkatrészt.

Nyomtatási minőség és pontosság

A Stratasys FDM 3D nyomtatók az ellenőrzött gyártási folyamatnak és a fejlett technológiának köszönhetően nagy pontosságukról és nyomtatási minőségükről ismertek. Ezek a 3D nyomtatók legalább két nyomtatófejjel rendelkeznek, amely lehetővé teszi támaszanyag használatát az összetett geometriák nyomtatásához. Az eredmény minimális utófeldolgozást igénylő, használatra kész termékek, gyorsan, határidőre, az ipar igényeit kielégítő ismétlési pontossággal. Az FFF nyomtatók a nyomtatás minőségében és pontosságában nagy szórást mutatnak.

Költségek és megfizethetőség

A Stratasys olyan iparágakat céloz meg, amelyekben a gyártósorok működésének biztosítása kiemelten fontos, illetve olyan iparágakat, amelyek high-end megoldásokat is igényelhetnek. A Stratasys és a VARINEX elismert a minőség és a terméktámogatás iránti elkötelezettségéről. Ezzel szemben az FFF 3D nyomtatók az alacsonyabb ár miatt népszerűek a hobbisták, az oktatók és a kisvállalkozások számára, nekik ajánljuk a https://makerbotshop.hu weboldalunkat, ahol jó minőségű UltiMaker FFF 3D nyomtatók közül válogathatnak.

Összefoglalás

A Stratasys FDM technológiája általában havi szinten több tízezer eurós megtérülést hoz a gyártásban érdekelt vállalkozásoknak, mert olyan alkalmazások kielégítésére is alkalmas, amelyre az FFF technológia nem, vagy nagyon korlátozottan. Ugyanakkor az FFF elérhetőbb és megfizethetőbb belépési lehetőséget kínál a 3D nyomtatás világába, ami a felhasználók szélesebb körét szólítja meg. Ettől függetlenül az FFF technológiával szerzett tapasztalatok alapján nem lehet megítélni, hogy az adott vállalkozásnál milyen alkalmazási lehetőségei vannak egy Stratasys FDM 3D nyomtatónak, mert a két technológia alapelve ugyanaz, de a felhasználásának lehetőségei teljesen különböznek. Kétségtelenül mind az FDM, mind az FFF jelentős szerepet játszott az additív gyártás világának fejlődésében.

Tudjon meg többet az FDM 3D nyomtatott szerszámok integrálásáról!

3D nyomtatáshoz használható kompozit anyagok sok esetben megfelelő terhelhetőséget és merevséget biztosítanak számos szerszámkészítési alkalmazáshoz a gyártósoron. Hatékonyan leküzdhetők velük a gyártás során mindennapos, az ütemtervet és a költségeket illető kihívások. Csereszerszámok, szerelő ülékek és egyéb gyártási segédeszközök előállításakor ezen múlhat a termelési ütemterv teljesítése, az üzemeltetési költségvetésnek való megfelelés, illetve a kiesett idő okozta károk elkerülése.

Ismerje meg a piacvezető vállalatok hogyan integrálják az FDM 3D nyomtatást gyártási folyamataikba!

Töltse le a 13 oldalas, magyar nyelvű kompozit 3D nyomtatási megoldási útmutatót a VARINEX honlapján!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A profittermelő FDM 3D nyomtatás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
VARINEXPO3D – Az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma https://www.muszaki-magazin.hu/2023/08/31/varinexpo3d-2023-3d-nyomtatas/ Thu, 31 Aug 2023 09:53:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26581 2023. szeptember 21-22-én az Aquaworld Resort Budapest**** Hotelben kerül megrendezésre az additív gyártásról, 3D technológiákról és digitális transzformációról szóló konferencia a VARINEX Zrt. szervezésében. 3D nyomtatás • 3D szkennelés • Reverse Engineering • Digitális Transzformáció • Innováció • Ipar 4.0 A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási […]

The post VARINEXPO3D – Az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2023. szeptember 21-22-én az Aquaworld Resort Budapest**** Hotelben kerül megrendezésre az additív gyártásról, 3D technológiákról és digitális transzformációról szóló konferencia a VARINEX Zrt. szervezésében.

3D nyomtatás • 3D szkennelés • Reverse Engineering • Digitális Transzformáció • Innováció • Ipar 4.0


A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma, idén a 3D nyomtatás magyarországi bevezetésének 25 éves jubileuma alkalmából tartalomban és értékben is szintet lép.

A résztvevők a legújabb és legizgalmasabb innovatív gyártási megoldásokból inspirálódhatnak. Saját projektjeik és gyártási folyamataik fejlesztéséhez 3D technológiákról szóló esettanulmányokból és előadásokból tanulhatnak.

A konferencia kiemelten foglalkozik az autóiparral, az űriparral, a védelmi innovációkkal, a design-nal és terméktervezéssel, az Ipar 4.0 megoldásokkal, az orvostudománnyal és a fogászati alkalmazásokkal az innováció tükrében.

A résztvevők találkozhatnak többek közt olyan nagyvállalatok illetve KKV-k előadóival és kiállítóival, mint a Stratasys, a Kontron, a Siemens, a GraphIT, a Valeo vagy a Puli Space Technologies. A hazai legnagyobb oktatási intézményekkel és a náluk zajló additív gyártással kapcsolatos kutatásokkal is megismerkedhetnek a rendezvényen, mint például a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Neumann János Egyetem vagy a Pécsi Tudományegyetem.

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ÉS JEGYVÁSÁRLÁS: www.varinexpo3d.hu

MI VÁRHATÓ A VARINEXPO3D TECH KONFERENCIÁN?

  • 20 gyakorlatias előadás a szakma nagyjaitól
  • Esettanulmányok és workshopok a 3D nyomtatás legújabb trendjeiről
  • Networking lehetőség a profittermelő 3D technológiákról, additív gyártásról és az ipari digitalizációról
  • Workshopok iparágspecifikus területekről
  • Kiállítás a világ legfejlettebb ipari 3D nyomtatóival és additív gyártóberendezéseivel
  • 3D nyomtatott alkatrészek és szerszámok, és az általuk kínált alkalmazások bemutatása
  • Több, mint 100 különféle, ipari környezetben elfogadott műszaki polimer és fém alapanyag

KINEK AJÁNLJUK?​

  • Iparban dolgozó mérnököknek, műszaki szakembereknek, döntéshozóknak, innovátoroknak, tervezőknek, gyártóknak, akik nyitottak a legújabb fejlesztésekre az ipar és a 3D technológiák kapcsán.
  • Tanároknak, oktatóknak, mert gyakorlati ismeretekkel bővíthetik szakmai ismeretanyagukat, tovább bővíthetik kapcsolatukat a szektor fontos piaci szereplőivel.
  • Diákoknak, pályakezdőknek, mert betekintést nyerhetnek a legújabb technológiai trendekbe és kapcsolatokat köthetnek, álláslehetőségekről is tájékozódhatnak.

BEMUTATKOZNAK A SZERVEZŐK

A VARINEX Zrt. 32 éve kezdte tevékenységét, és 25 éve elsőként honosította meg a 3D nyomtatást és az additív gyártást Magyarországon. Azóta is vezeti az ipari 3D nyomtatás hazai piacát csúcstechnológiájú digitális gyárával és 3 millió Euro értékű gépparkjával.

Gyártási szolgáltatások mellett 3D szoftverek, 3D szkennelési megoldások és ipari 3D nyomtatók forgalmazásával, gyártói színvonalú szervizelésével, alapanyag ellátásával és terméktámogatásával is foglalkozik. A cég a legtöbb magyar egyetemmel együttműködik a 3D nyomtatás népszerűsítésében és az oktatásában.

IDŐPONT: 2023. szeptember 21-22.
HELYSZÍN: Aquaworld Resort Budapest**** Hotel

Inspirálódjon a szakma nagyjaitól, ismerje meg a 3D nyomtatásban rejlő innovatív lehetőségeket eseményünkön. Ne maradjon le!

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ÉS JEGYVÁSÁRLÁS

www.varinexpo3d.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post VARINEXPO3D – Az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hazai innovációk 3D nyomtatással a nemzetközi NEXT 3D konferencián https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/26/next-3d-konferencia/ Wed, 26 Jul 2023 10:04:33 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26175 Elindult a jegyértékesítés a szeptemberben Budapesten is megrendezésre kerülő NEXT 3D additív gyártástechnológiai konferenciára. A szakmai nap során tucatnyi hazai mérnök és cégvezető osztja majd meg tapasztalatait és értékteremtő alkalmazási példáit a közönséggel. Foglalja le helyét most még Very Early Bird áron a next3d.hu weboldalon! A NEXT 3D egyedülálló iparági találkozónak ígérkezik, amely az additív […]

The post Hazai innovációk 3D nyomtatással a nemzetközi NEXT 3D konferencián appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Elindult a jegyértékesítés a szeptemberben Budapesten is megrendezésre kerülő NEXT 3D additív gyártástechnológiai konferenciára. A szakmai nap során tucatnyi hazai mérnök és cégvezető osztja majd meg tapasztalatait és értékteremtő alkalmazási példáit a közönséggel.

Foglalja le helyét most még Very Early Bird áron a next3d.hu weboldalon!

A NEXT 3D egyedülálló iparági találkozónak ígérkezik, amely az additív gyártás trendjeire, a területet megmozgató kérdésekre és a szakma valós gyakorlati példáira fókuszál a hazai ipar szakembereinek megszólaltatásával. A konferencia célja, hogy az adott országon belül az e területtel foglalkozó szakemberek elsőszámú találkozópontja legyen. A programot a nyomtatás mellett 3D szkennelési gyakorlatokhoz kapcsolódó előadások és élő munkafolyamat bemutatók is színesítik.

A NEXT 3D Csehországban már második éve került megrendezésre, 2023-ban pedig a pozitív visszhang nyomán budapesti helyszínnel is bővül az eseménysorozat. A next3d.hu-ra folyamatosan kerül fel a program és az előadók névsora, amiből már most látszik, hogy érdemes lesz részt venni ezen a szakmai napon.

next 3d

Megszólalnak olyan autóipari gigavállalatok mérnökei, mint az Audi vagy a DANA Hungary, de számíthatunk előadókra a KKV szektorból, valamint egyetemi és technológiai szolgáltató szakemberek is beszámolnak a kutatásaikról, jó gyakorlataikról és tapasztalataikról. Az előadások mellett további rengeteg hasznos információval lehet majd gazdagodni a kapcsolódó 3D nyomtató és 3D szkenner kiállítás során, valamint a kávészünetek és a büféebéd networking lehetőségein keresztül. Ha a lebilincselő program nem lenne elég, az izgalmakat egy tombola is fokozza majd az esemény zárásaként, amely során 3D nyomtatót és 3D szkennert nyerhetnek azok, akik részt vesznek a rendezvényen. A tombola fődíja egy magyar fejlesztésű Craftbot Plus Pro 3D nyomtató lesz a CraftUnique Kft. felajánlásával.

A NEXT 3D konferencia olyan eseménynek ígérkezik, ami kihagyhatatlan azon hazai szakemberek számára, akik már foglalkoznak 3D nyomtatással vagy mostanában tervezik feltárni az additív technológiákban rejlő lehetőségeiket. Az eseménynek szeptember 12-én a Budapest Danubius Hotel Helia**** konferenciaszintje ad otthont. Foglalja le helyét július 31. előtt még Very Early Bird árakon a next3d.hu weboldalon!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Hazai innovációk 3D nyomtatással a nemzetközi NEXT 3D konferencián appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Gyártás 3D nyomtatással – akár az irodában is! https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/16/varinex-tech-branch-budapest-2023/ Thu, 16 Mar 2023 18:23:05 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24457 Vegyen részt a VARINEX tavaszi, 3D technológiákat felvonultató 3D TECH BRUNCH programán! Nézze meg élőben a kompozit anyagok nyomtatására képes F370CR berendezést! VARINEX 3D TECH BRUNCH  2023. március 30.  SUGÁR Mozi Budapest, 1148, Örs vezér tere 24. TOVÁBBI RÉSZLETEK ÉS REGISZTRÁCIÓ>> A Stratasys F-szériájú 3D nyomtatói új lehetőséget kínálnak a KKV szektornak házon belüli gyártásra (olvasztott […]

The post Gyártás 3D nyomtatással – akár az irodában is! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vegyen részt a VARINEX tavaszi, 3D technológiákat felvonultató 3D TECH BRUNCH programán! Nézze meg élőben a kompozit anyagok nyomtatására képes F370CR berendezést!

VARINEX 3D TECH BRUNCH 

2023. március 30. 
SUGÁR Mozi Budapest, 1148, Örs vezér tere 24.

TOVÁBBI RÉSZLETEK ÉS REGISZTRÁCIÓ>>


A Stratasys F-szériájú 3D nyomtatói új lehetőséget kínálnak a KKV szektornak házon belüli gyártásra (olvasztott huzallerakásos) FDM technológiával. A gazdaságos, gyors és irodai környezetben is üzemeltethető gépek versenyelőnyt jelentenek a piacon.

Munkatársunkká válik a 3D nyomtató

A gyártás során térben és időben is nagy utat tesz meg a termék a tervezőasztaltól a tényleges forgalomba hozatalig. Ezt a költséget mindenki szeretné alacsonyan tartani.

A 3D nyomtatás rohamos fejlődése az elmúlt években azt eredményezte, hogy a technológia mára élen jár ebben.  Számos egyéb kihívás megoldása után ma már ott tart a folyamat, hogy nem csak a nagy gyártóknak, hanem a kisebb és közepes vállalkozásoknak is megéri legalább egy professzionális 3D nyomtató beszerzése. Ugyanis, ha gyorsabb és nyereségesebb vele a gyártás, nő a versenyelőny is.

A hagyományos termékfejlesztési folyamatok egy tipikus nehézsége például, hogy kevés prototípus változat készíthető, így a térbeli és időbeli korlátok miatt az ideálisnál csak kevesebb tesztelés végezhető el. A mérnöki munka és a gyártás általában különböző telephelyeken vagy kiszervezetten zajlik egy munkahelyi környezetben megvalósítható inkubátor modell helyett.

A 3D nyomtatás integrálásával a gyártásba azonban orvosolható a probléma. A Stratasys F-szériájának új generációs nyomtatói nem csak költséghatékonyak, hanem kvázi „az új kollégaként” egy nagyobb cég, vagy akár egy kisvállalkozás irodájában, karnyújtásnyira is képesek üzemelni.

Tiszta, gyors munka

Az új generációs FDM nyomtatók különféle anyagokkal képesek dolgozni: feladattípustól függően előtérbe kerülhet a gazdaságosság,  de jól boldogulnak olyan tartós, hőre lágyuló műszaki műanyagokkal is, mint az ASA, az ABS és a PC-ABS, sőt, a legújabb változatok már kompozit anyagokkal is nyomtatnak. Ráadásul mindezt egy teljesen biztonságos, zárt térben teszik.

Az egyedi alkatrészgyártáson túl a Stratasys F-széria gépei nagy előrelépést jelentenek a fejlesztés sebességében is, amelyet képesek akár nagyságrenddel növelni. Például a Fast Draft mód kétszeres sebességet biztosít, miközben csak harmadannyi anyagot használ fel. Azonban nem csak a nyomtatási sebesség és a költséghatékony anyagkezelés adja az előnyüket. Ezek a nyomtatók a koncepcióellenőrzés, tervhitelesítés és funkcionális tesztelés feladatait is jelentősen felgyorsítják alkalmazóik számára.

További előny a KKV-k számára, hogy normál hálózati áramról üzemeltethetők, és a zajszennyezéstől sem kell tartani, mivel olyan halkan működnek, mint egy átlagos hűtőszekrény.

Hatékony minigyár

Az egymással versengő 3D technológiák között az FDM fejlesztése nem állt le. Sőt, a legújabb innovációkkal az évtized egyik vezető technológiája lehet.

A Stratasys F-széria 3D új generációs nyomtatói a korábbinál nagyságrendekkel több gyártó számára nyithatják meg az utat a belépésre. Ezenfelül számos újításnak – többek között a kompozit technológiának – köszönhetően a korábbiak sokszorosára növelték a gyártott alkatrészek teherbírását és élettartamát, illetve egy sor olyan funkciót kínálnak, amelyek növelik csapata termelékenységét.

A GrabCAD Print szoftver például lehetővé teszi a nyomtatási sor és több tálca együttes kezelését, így láthatóak az egyes tagok nyomtatási feladatai, kezelhető a nyomtatási sorrend és rangsorolhatják a feladatokat prioritás alapján. A szoftver natív CAD-fájlokat is importál, így könnyebben és gyorsabban juthat el a CAD-modelltől a nyomtatásig. Ezen felül a gépek megbízhatóságot, termelékenységet, konzisztens minőségű, reprodukálható darabokat, valamint nagy alkatrészhozamot garantálnak, akár kétszeresére is gyorsítva a termelési tempót.

A VARINEX 3D TECH BRUNCH-on többet is megtudhat!

Milyen előnyökkel járna az Ön számára, ha a termékfejlesztés idejét a felére tudná csökkenteni? Mennyivel lenne hatékonyabb a tervezői és mérnökei munkája, ha elérhető, megbízható 3D nyomtatókkal és egyszerű munkamenettel dolgozhatnának?

Egyebek közt ezekre a kérdésekre is választ kaphat a VARINEX Zrt. közelgő eseményén. Cégünk 25 éve elsőként vezette be Magyarországon a 3D nyomtatást, azóta naponta alkatrészek százait vagy, sőt, akár ezreit nyomtatjuk ki saját ipari 3D nyomtató berendezéseinken. Rengeteg 3D nyomtató kipróbálása után, szakmai meggyőződésünk alapján a legnagyobb múltú, piacvezető amerikai gyártó, a Stratasys mellett tettük le a voksunkat.


Regisztráljon és jöjjön el tavaszi, 3D technológiákat felvonultató 3D TECH BRUNCH programunkra! Nézze meg élőben a kompozit anyagok nyomtatására képes F370CR berendezésünket!

Várjuk 2023. március 30-án, csütörtökön a Sugár Moziban, regisztráljon még ma!

 


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Gyártás 3D nyomtatással – akár az irodában is! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót https://www.muszaki-magazin.hu/2023/01/31/ultimaker-s7-3d-nyomtato-freedee/ Tue, 31 Jan 2023 09:28:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23783 Az új UltiMaker S7 3D nyomtató a gyártó díjnyertes S-szériájára épít, azonban integrált Air Manager búrát és rugalmas nyomtatótálcát kapott. A holland UltiMaker az ipari felhasználást célzó FFF 3D nyomtató piac vezető szereplője. Világszerte több mint 25 000 vállalat dolgozik az UltiMaker eddigi legnépszerűbb 3D nyomtatójával, az S5-tel. A most bemutatott és már rendelhető UltiMaker S7 nyomtató […]

The post Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új UltiMaker S7 3D nyomtató a gyártó díjnyertes S-szériájára épít, azonban integrált Air Manager búrát és rugalmas nyomtatótálcát kapott.

A holland UltiMaker az ipari felhasználást célzó FFF 3D nyomtató piac vezető szereplője. Világszerte több mint 25 000 vállalat dolgozik az UltiMaker eddigi legnépszerűbb 3D nyomtatójával, az S5-tel. A most bemutatott és már rendelhető UltiMaker S7 nyomtató az S-széria legújabb tagja. Az S7 fejlesztései közé tartozik a nyomtatások eltávolítását jelentősen megkönnyítő rugalmas nyomtatótálca, valamint az egybeépített Air Manager búra, amely a jobb hődisztribúcióért és a levegőszűrésért is felel.

„Több mint 25 000 partnerünk innovál az UltiMaker S5-tel nap mint nap, ami a világ egyik legtöbbet használt ipari 3D nyomtatójává tette ezt a modellt. Az S7-ben mindent megtartottunk, amit a visszajelzések alapján szeretnek a felhasználók, és ezt a bevált konstrukciót tettük még jobbá.”

– mondta Nadav Goshen, az UltiMaker CEO-ja. Az S5 már 2018 óta volt a gyártó fő modellje és olyan nemzetközi cégek választott additív platformja, mint például a Ford, Siemens, L’Oréal, Volkswagen, Zeiss, Decathlon és a Continental.

UltiMaker S7 nyomtató

UltiMaker S7 3D nyomtató

Az új tálcaszintezési rendszer és a precízebb hőmérséklet-szabályozás támogatja a megbízható pontosságot az S7 teljes, 330 x 240 x 300 mm-es munkaterében. Az UltiMaker S7 3D nyomtató elődjéhez hasonlóan több, mint 280-féle alapanyaggal képes dolgozni, amit előre tesztelt nyomtatási profilokkal támogat.

„Az összes létező ökoszisztéma közül az UltiMakeré a legátfogóbb platform.”

– fűzte hozzá Luke Taylor, a Polymaker, nyomtatószál-gyártó marketing managere.

Az S7 Pro Bundle tartalmazza az UltiMaker Material Station alapanyagállomást is, amely lehetővé teszi egyszerre 6 filament tekercs betöltését, a nyomtatószálak automata kezelését, ki- és befűzését, valamint az alapanyagok minőségének megőrzését párakontrollal.

UltiMaker S7 nyomtató

UltiMaker S7 3D nyomtató

Az UltiMaker márka célja, hogy olyan teljes és rugalmas megoldást nyújtsanak, amely egyszerűvé teszi a technológia bevezetését bármely munkahelyen és a lehető legnagyobb felhasználói szabadságot biztosítja. Az UltiMaker Academy e-learning kurzusai, a nyomtatók, felhasználók és fájlok kezelését támogató Digital Factory, a nyílt alapanyagrendszer, a Metal Expansion Kit, a fejlett UltiMaker Cura szoftver és a hitelesített pluginok mind ezt a célt szolgálják.

A Makerbot és az Ultimaker gyártók 2022 novemberében jelentették be a két cég összeolvadását az UltiMaker brand alatt. Mindkét korábbi márka hazai behozatala a budapesti FreeDee Kft-hez köthető, így az összeolvadásból létrejövő UltiMaker megoldásait, köztük az új S7 3D nyomtatót szintén a FreeDee kínálatában lehet megtalálni.

UltiMaker S7 3D nyomtató bemutatkozó videó: 

UltiMaker S7 nyomtatófej:

UltiMaker S7 nyomtató

UltiMaker S7 nyomtató – tálca:

UltiMaker S7 nyomtató

További információ: FreeDee


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az UltiMaker bemutatta az új S7 3D nyomtatót appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/19/freedee-ipari-3d-nyomtatas-3d-szkenneles-roadshow-negy-varosban/ Mon, 19 Sep 2022 06:35:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21982 Ipari 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban a FreeDee 10. születésnapján Szeretné látni, hogyan segítheti a 3D nyomtatás és 3D szkennelés az Ön fejlesztési és gyártási folyamatait? Érdeklik más hazai és külföldi vállalkozások sikeres alkalmazási példái? Kíváncsi melyik technológia biztosítaná a leggyorsabb megtérülést az Ön területén? A FreeDee szakértő csapata októberben négy városba […]

The post 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ipari 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban a FreeDee 10. születésnapján

Szeretné látni, hogyan segítheti a 3D nyomtatás és 3D szkennelés az Ön fejlesztési és gyártási folyamatait? Érdeklik más hazai és külföldi vállalkozások sikeres alkalmazási példái? Kíváncsi melyik technológia biztosítaná a leggyorsabb megtérülést az Ön területén? A FreeDee szakértő csapata októberben négy városba is ellátogat, hogy választ adjon a helyi mérnökök, tervezők és cégvezetők 3D technológiákkal kapcsolatos kérdéseire.

A 3D nyomtatás és 3D szkennelés ipari alkalmazásaira fókuszáló szakmai délelőttökön a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

A 3D nyomtatók és 3D szkennerek forgalmazásával 2012 óta foglalkozó FreeDee Kft. októberben ünnepli 10. születésnapját, amely ünneplésére egy gyakorlatias, 10 év tapasztalatára építő programsorozattal készülnek. Az országjáró szakmai délelőttök célja a 3D technológiák alkalmazási területeinek, sikeres hazai és nemzetközi felhasználási példák bemutatása azon szakemberek számára, akik még keresik a 3D nyomtatás és szkennelés helyét a saját munkafolyamataikban, beruházás előtt állnak vagy meglévő gépparkjuk kihasználtságát szeretnék bővíteni.

Egy-egy új technológia alapos megismerésére, a terület jól kommunikáló szakértőinek felkutatására, a megfelelő berendezés kiválasztásához és annak hatékony és szakszerű alkalmazásához szükséges tudás megszerzésére sokszor nehéz elegendő időt szánni. Ezért a roadshow során a FreeDee specialistái négy városba, Győrbe, Kecskemétre, Debrecenbe és Budapestre is ellátogatnak, hogy rendszerezve, a legnagyobb értéket képviselő alkalmazásokra fókuszálva mutassák be a 3D nyomtatók és 3D szkennerek működését és legjellemzőbb felhasználási területeit. A helyszínek több esetben egyetemi laborok lesznek, így a jövő mérnökeinek képzésébe, a helyi kutatási projektekbe is bepillantást nyerhetnek a résztvevők.

A szakmai délelőttök programja mind a négy helyszínen hasonló, mégis személyre szabott azáltal, hogy a FreeDee minden alkalomra meghívta egy regionális partnerét is, aki személyesen számol be a 3D technológiákkal elért eredményeiről. Az ipari tervezés és gyártás területére fókuszáló alkalmazási példák mellett a résztvevők átfogó képet kapnak a legnépszerűbb 3D nyomtatási technológiákról, az egyre elérhetőbb optikai 3D szkennerek működéséről és a kész nyomtatások, projektek mellett gyakorlati munkafolyamat bemutatóra is számíthatnak. A helyszínen kiállításra kerülnek a legmodernebb, asztali 3D nyomtatók és a minőség-ellenőrzés és reverse engineering területén kiemelkedő jelentőségű, professzionális 3D szkennerek.

A részvételt a gyártás, fejlesztés, tervezés vagy szerszámozás területről érkező ipari szakembereknek, mérnököknek, cég- és csapatvezetőknek ajánljuk. Olvassa el a részletes programot és regisztráljon az Önhöz legközelebb eső helyszínre a FreeDee weboldalán!

FreeDee Kft. www.freedee.hu

A FreeDee Kft. 2012-ben azért jött létre, hogy együtt nőjön a 21. század egyik legizgalmasabb gyártástechnológiájával, a 3D nyomtatással. Mára a hazai piacon vezető szereplője vagyunk az akár kisebb KKV-k számára is elérhető, professzionális asztali 3D nyomtatók és a 3D szkennerek forgalmazásának.

A FreeDee rengeteget tett és tesz a 3D technológiákkal kapcsolatos tudás hazai terjedéséért. Az alapítástól kezdve napi szintű blogot vezetünk a 3D technológiák nemzetközi híreiről, megalapítottuk előbb a Gyurmalabot, majd a 3D Akadémiát, Magyarország első, additív gyártástechnológiáknak dedikált oktatási stúdióját, és elindítói vagyunk a ’3DTech az Iskolákban’ programnak, amely 21 hazai iskolát szerelt fel 3D nyomtatókkal és elsőként hívta fel ezáltal a figyelmet a technológia jelentőségére az oktatás területén. A 10. jubileumra tervezett roadshow célja is az ismeretterjesztés, amellyel vissza szeretnénk adni a közösségnek, vállalkozásoknak, cégvezetőknek és úttörő szakembereknek, akiknek köszönhetően egy évtized után is itt lehetünk és tovább dolgozhatunk ezen a szívünkhöz közel álló, izgalmas szakterületen.

 

The post 3D nyomtatás és 3D szkennelés roadshow négy városban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
31. VARINEX konferencia: Additív gyártás és 3D nyomtatás 5 ipari technológiával https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/05/31-varinex-konferencia-3d/ Mon, 05 Sep 2022 08:10:20 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21716 Érdeklődik a 3D nyomtatás iránt? Szeretne különleges alapanyagokat kézbe venni, ipari technológiákat közelről megismerni? Jól ismeri már a technológiákat, de elmélyítené tudását új alkalmazások és alapanyagok területén? Regisztráljon az ingyenes szakmai konferenciára még ma! Ismerje meg azokat a lehetőségeket, amelyekkel a Stratasys 5 ipari technológiája segítheti vállalkozását! Tekintse meg működés közben a csúcstechnológiájú 3D szkennereket […]

The post 31. VARINEX konferencia: Additív gyártás és 3D nyomtatás 5 ipari technológiával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Érdeklődik a 3D nyomtatás iránt?
Szeretne különleges alapanyagokat kézbe venni, ipari technológiákat közelről megismerni?
Jól ismeri már a technológiákat, de elmélyítené tudását új alkalmazások és alapanyagok területén?

Regisztráljon az ingyenes szakmai konferenciára még ma!

Ismerje meg azokat a lehetőségeket, amelyekkel a Stratasys 5 ipari technológiája segítheti vállalkozását! Tekintse meg működés közben a csúcstechnológiájú 3D szkennereket és 3D nyomtatókat! Regisztráljon még ma a VARINEX 2022. szeptember 22-i szakmai konferenciájára!

Az ipari 3D nyomtatók a termelőüzemek számára rugalmasságot, fenntartható ellátási láncokat és költséghatékony gyártást biztosítanak. A szerszámozástól a jig-eken és befogó ülékeken át a nagyméretű alkatrészekig – korlátok nélkül alkalmazhatók szinte minden gyártási területen, széles alapanyagválasztékkal.

Regisztráció a VARINEX szakmai konferenciájára!

Időpont: 2022. szeptember 22. csütörtök, 9-14 óra
Helyszín: Sugár Mozi, 1148 Budapest, Örs vezér tér 24.

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, a férőhelyek száma korlátozott!

TERVEZETT PROGRAM

08:30-09:30 Regisztráció, reggeli kávé, közben networking
3D technológiai kiállítás megtekintése
09:30-09:40 Bevezető – 25 év az additív gyártás szolgálatában
09:40-10:00 A siker kulcsa a megfelelő alapanyag –
Stratasys ipari FDM alapanyagok felhasználási területei, gyártói ajánlások, tapasztalatok és újdonságok
10:00-10:20 3D nyomtatók és alkalmazásaik profittermelésre tervezve –
Stratasys FDM gyártórendszerek
10:20-10:40 Szálerősített 3D nyomtatás, gyorsan, pontosan, geometriai korlátok nélkül –
Stratasys FDM Composite Ready technológiával
10:40-11:20 Kávészünet, networking,
3D technológiai kiállítás, 3D nyomtatók, 3D szkennerek, különleges alapanyagok megtekintése
11:20-11:40 Minden képzeletet felülmúló műgyanták az additív gyártás világában –
Stratasys PolyJet, P3 és SL technológiák szolgálatában
11:40-12:00 Sorozatgyártás poliamid és polipropilén alapanyagokból, a legjobb költség/darab áron –
Stratasys H350 additív gyártóberendezéssel
12:00-12:20 3D szkennerek ipari alkalmazásai – Scantech és eviXscan megoldások
12:20-12:40 Igények szerinti bérnyomtatás –
VARINEXdirect, a 3D nyomtatás szolgáltató
12:40- Zárszó, Ebéd
A program tájékoztató jellegű, a változtatás jogát fenntartjuk!

 

A program tájékoztató jellegű, a változtatás jogát a szervezők fenntartják!

Regisztráljon még ma a VARINEX oldalán!

varinex konferancia 2022

The post 31. VARINEX konferencia: Additív gyártás és 3D nyomtatás 5 ipari technológiával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D nyomtatók és 3D szkennerek az Ipar Napjain https://www.muszaki-magazin.hu/2022/05/04/3d-nyomtatok-3d-szkennerek-ipar-napjai/ Wed, 04 May 2022 10:10:58 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20050 A pandémia okozta szünet után ismét megrendezésre kerül az IPAR NAPJAI / MACH-TECH szakkiállítás. Az expot számos, a szakmai partnerek és kiállítók által szervezett, magas színvonalú program kíséri, köztük a FreeDee Kft. által szervezett konferencia előadások, amelyek a 3D nyomtatás és a 3D szkennelés iránt érdeklődőknek tartogatnak érdekességeket. A 3D nyomtatás egyre több területre tör […]

The post 3D nyomtatók és 3D szkennerek az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A pandémia okozta szünet után ismét megrendezésre kerül az IPAR NAPJAI / MACH-TECH szakkiállítás. Az expot számos, a szakmai partnerek és kiállítók által szervezett, magas színvonalú program kíséri, köztük a FreeDee Kft. által szervezett konferencia előadások, amelyek a 3D nyomtatás és a 3D szkennelés iránt érdeklődőknek tartogatnak érdekességeket.

A 3D nyomtatás egyre több területre tör be, és a prototípusgyártáson már jóval túlmutató, egyre magasabb szintű alkalmazási példákkal találkozhatunk. A trend fenntarthatóságában fontos szerepet játszik majd az is, hogy a gyártó vállalatok biztosan tudják, hogy a 3D nyomtatott alkatrészek megfelelnek a minőségügyi elvárásaiknak. A minőségbiztosítás egyik eszköze lehet a méretellenőrzés, a validált, ipari alapanyagok használata, valamint a szilárdsági méretezést lehetővé tevő 3D nyomtatás előkészítő szoftverek használata is. A FreeDee bemutatói során épp ezekről a területekről, a 3D szkenneléssel történő minőségellenőrzésről, a legújabb nyomtatható, ipari polimerekről és a Teton Simulations által fejlesztett okos nyomtatás előkészítő szoftverről is többet tudhatnak meg a résztvevők.


A szakmai programra ezen a linken lehet regisztrálni.


Az IPAR NAPJAI konferencia program részeként a FreeDee előadásai május 13. péntek délelőtt díjmentesen látogathatók a Hungexpo A pavilon A1 galériáján található előadóban. Az első előadás ’Mit tehet Önért egy 3D szkenner?’ címmel délelőtt 10:30-kor kezdődik. A résztvevők első kézből ismerhetnek meg két metrológiai 3D szkennert, a telepített ATOS Q-t és a kézi ZEISS T-SCAN hawkot, a GOM Inspect Professional szoftvert és a képességeket, amelyekkel hozzájárulhatnak cégük sikeréhez. A második előadás ’Ultrapolimerek és a tökéletes 3D nyomtatási paraméterek’ címmel a fejlett, kimagasló mechanikai és kémiai tulajdonságú alapanyagokra helyezi a hangsúlyt, valamint a szálhúzásos nyomtatás tapasztalati túlméretezése helyett valódi, szoftverrel támogatott méretezhetőségre mutat be példát.

A szakmai programra ezen a linken lehet regisztrálni.

Emellett az additív gyártás iránt érdeklődő látogatóknak érdemes felkeresniük az idén 10 éves FreeDee standját is (A pavilon, 211D2), mivel ott 5 különböző additív eljárással és még több 3D nyomtatóval találkozhatnak. Ráadásul személyesen, akár sajátkezűleg is kipróbálhatják az előadás során bemutatott ZEISS #HandsOnMetrology 3D szkennereket és a vezetéknélküli, példátlanul gyors Artec Leo-t is.

Tájékozódjon részletesen a programokról és a bemutatott eszközökről, valamint regisztráljon az előadásokra a FreeDee weboldalán, és találkozzunk az IPAR NAPJAI-n!


The post 3D nyomtatók és 3D szkennerek az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Stratasys világpremier: 2 új 3D nyomtató, technológiai újdonságok https://www.muszaki-magazin.hu/2022/04/28/stratasys-vilagpremier-2-uj-3d-nyomtato/ Thu, 28 Apr 2022 14:16:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19974 Ahogy minden évben, idén is tavaszra időzíti új termékei bemutatását a Stratasys: két új 3D nyomtatóval, több mint húsz új alapanyaggal, új GrabCAD szoftver funkciókkal és négy 3D nyomtatási technológián alapuló új alkalmazásokkal minden idők legszélesebb körű termékbejelentésére készül! Csatlakozzon 2022. május 12-én, csütörtökön 10 órától az Experience Stratasys: Manufacturing című virtuális rendezvényhez, és ismerje […]

The post Stratasys világpremier: 2 új 3D nyomtató, technológiai újdonságok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ahogy minden évben, idén is tavaszra időzíti új termékei bemutatását a Stratasys: két új 3D nyomtatóval, több mint húsz új alapanyaggal, új GrabCAD szoftver funkciókkal és négy 3D nyomtatási technológián alapuló új alkalmazásokkal minden idők legszélesebb körű termékbejelentésére készül!

Csatlakozzon 2022. május 12-én, csütörtökön 10 órától az Experience Stratasys: Manufacturing című virtuális rendezvényhez, és ismerje meg elsők között az additív gyártástechnológia legújabb fejlesztéseit a 3D nyomtatás egyik piacvezetőjétől! Termékmenedzserek, alkalmazásmérnökök és iparágvezető ügyfelek mesélik el, hogyan alakítják át gyártási folyamataikat a Stratasys additív megoldásaival.

Az online rendezvény 10 órakor Yoav Zeif Stratasys vezérigazgató megnyitójával kezdődik, majd a General Atomics kutatásra és távirányítású térfigyelő repülőgépek fejlesztésére szakosodott amerikai energetikai és védelmi vállalat vezetőjének rövid előadásával folytatódik. A program második felében az érdeklődők a Stratasys öt 3D nyomtatási technológiájával ismerkedhetnek meg virtuális szobákban, szakértők segítségével.

Ismerje meg, hogy a 3D nyomtatás hogyan egészíti ki a hagyományos gyártástechnológiákat! Ne maradjon le az idei technológiai újdonságokról! Foglalja le helyét még ma!

Az online előadások angol nyelven zajlanak, a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztráció gomb a Stratasys angol nyelvű regisztrációs oldalára vezet, ahol adatai megadásával tud jelentkezni az eseményre. A megtekintéshez szükséges visszaigazoló emailt is a Stratasys küldi majd önnek.


EXPERIENCE STRATASYS: MANUFACTURING
virtuális termékbemutató
2022. május 12. csütörtök, 10:00-11:20

REGISZTRÁCIÓ


További kérdéseivel keresse a VARINEX Zrt.-t (Winkelbauer Renáta marketing manager, winkelbauer@varinex.hu; +36305511410).
Szeretettel várjuk a virtuális eseményre!

VARINEX Zrt.
A Stratasys termékek magyarországi forgalmazója
1106 Budapest, Fehér út 10.
+361 4320248
3dp@varinex.hu
varinex.hu

The post Stratasys világpremier: 2 új 3D nyomtató, technológiai újdonságok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kis szenzor nagy lehetőségekkel – GOM Scan 1 webinar 2021.06.30. https://www.muszaki-magazin.hu/2021/06/22/r-design-gom-scan-1-webinar-2021-06-30/ Tue, 22 Jun 2021 03:20:44 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15659 Precíz, teljes felületű 3D adatokra van szüksége minőségellenőrzéshez, visszamodellezéshez vagy 3D-nyomtatáshoz? Valósítsa meg elképzeléseit pontosan, gyorsan és egyszerűen! A GOM Scan 1 mérőrendszer egy kifejezetten kis- és közepes méretű tárgyak digitalizálásához, minőségellenőrzéséhez tervezett mérőgép. Komplett, mobil mérőszoba, amely elfér akár egy táskában, többféle választható méréstartománnyal alkalmazkodik a 3D digitalizálási feladatokhoz és szinte bárhol megbízhatóan működtethető. […]

The post Kis szenzor nagy lehetőségekkel – GOM Scan 1 webinar 2021.06.30. appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Precíz, teljes felületű 3D adatokra van szüksége minőségellenőrzéshez, visszamodellezéshez vagy 3D-nyomtatáshoz?

Valósítsa meg elképzeléseit pontosan, gyorsan és egyszerűen! A GOM Scan 1 mérőrendszer egy kifejezetten kis- és közepes méretű tárgyak digitalizálásához, minőségellenőrzéséhez tervezett mérőgép. Komplett, mobil mérőszoba, amely elfér akár egy táskában, többféle választható méréstartománnyal alkalmazkodik a 3D digitalizálási feladatokhoz és szinte bárhol megbízhatóan működtethető. Mindezt pedig az elvárt GOM-precizitás mellett!

Miről lesz szó a webinaron?

  • Komplikált darabok 3D szkennelése egyszerűen
  • Plug and scan: mobil digitalizálás
  • Minden együtt: GOM hardware és software egy kézből
  • Élő bemutató
  • Kérdések – válaszok

Dátum: 2021. június 30. (szerda)

Időpont: 10:00-11:00


Jelentkezés: marketing@r-design.hu

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A GOM Scan 1 elérhető az R-Design Studio Kft-nél.

További információ: www.r-design.huwww.gom.com

The post Kis szenzor nagy lehetőségekkel – GOM Scan 1 webinar 2021.06.30. appeared first on Műszaki Magazin.

]]>