Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

karrier és képzés

Bosch Lean menedzsment tanszék

Bosch Lean Menedzsment Vállalati Tanszék alakult a Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE). Az alapító okiratot 2017. február 27-én írta alá Prof. Dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora, valamint Daniel Korioth, a magyarországi Bosch csoport vezetője.

A Bosch Lean Menedzsment Vállalati Tanszék célja, hogy az egyetem logisztikai képzését gyakorlati lean menedzsment tudással erősítse meg, és ezzel máshol nem megszerezhető, azonnal piacképes tudást adjon a hallgatóknak – nyilatkozta Daniel Korioth. Hozzáfűzte: „Büszke vagyok arra, hogy a Boschnál felhalmozott gyakorlati tudást, bevált folyamatokat az egyetem is megosztásra alkalmasnak találja”. „A Budapesti Gazdasági Egyetemen – Magyarország legnagyobb alkalmazott tudományok egyetemeként – rendkívül fontosnak tartjuk, hogy a munkaerő-piaci szereplőkkel szoros kapcsolatot ápoljunk, hiszen csak úgy tudunk piacképes diplomát kínálni hallgatóink számára, ha képzéseinket a munkaerőpiac igényeinek megfelelően alakítjuk. A Bosch Lean Menedzsment Vállalati Tanszék megalapítása garanciát jelent arra, hogy hallgatóink olyan egyedülálló és naprakész ismereteket sajátítanak el, mellyel komoly előnyre tesznek szert a munkaerőpiacon – mondta el Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora.

Bosch-vezetők és szakértők a katedrán

„A Robert Bosch Lean Management Vállalati Tanszék alapítása révén a BGE és a Bosch vállalatcsoport együttműködése több, egymással szerves egységet alkotó szinten valósul meg. Egyrészt a vállalatcsoport által delegált szakemberek részt vesznek a tantárgyak tartalmának megújításában, a kötelező és az ajánlott irodalom bővítésében, illetve a tantárgy oktatásában. Másrészt a Bosch rendszeres gyárlátogatások, esettanulmányok, valamint szakdolgozati és TDK dolgozatok konzultációja révén biztosítja az elméletben megszerzett tudás gyakorlati elsajátítását is.” – tette hozzá a BGE rektora. A most megalapított tanszék oktatási munkájában a hatvani és a maklári Bosch gyárak, valamint a budapesti Bosch logisztikai vezetői, szakértői vesznek részt. Az elméleti előadásokon bemutatásra kerülnek a Bosch logisztikai folyamatai, szó lesz a teljesítménymérésről és a hálózatba kapcsolt iparról (Ipar 4.0) is. A hatvani és a maklári gyárban a gyakorlatok során testközelből követhetik és ismerhetik meg a hallgatók ezeket a logisztikai folyamatokat. A Bosch csoport hatvani gyára 20 számítógépet is felajánlott az új tanszék számára, melyet szimulációs és logisztikai IT ismeretek elsajátítására használnak majd a hallgatók. „Ez az egyetemi együttműködés és a tanszék elindítása szemléletesen mutatja be a Bosch széles körű kompetenciájának egy újabb területét. Elengedhetetlennek tartom, hogy az elméleti képzés minden esetben gyakorlati oktatással egészüljön ki, hiszen így azonnal alkalmazható tudást szerezhetnek a hallgatók.” – hangsúlyozta Daniel Korioth. Az alapító okirat aláírásának alkalmából szervezett ünnepségen részt vett Wolfgang Stein, a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója, Stefan Basso, az egri és maklári telephellyel rendelkező Robert Bosch Automotive Steering Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója és Volker Schilling, aki január óta Németországban a teljes Bosch csoport világszintű audit szervezetéért felel. Volker Schilling még a hatvani Bosch gyár gazdasági ügyvezető igazgatójaként indította el ezt a projektet az eseményen megbízó levelet kapott a rektortól a tanszék vezetésére. Ezt a feladatot németországi munkája mellett látja el.

 

Mi a lean?

A lean egy vállalatszervezési, -irányítási rendszer, amelynek segítségével a cégek gazdaságosabban állíthatják elő a termékeiket, szolgáltatásaikat. A lean vállalat elsősorban az alapján alakítja ki tevékenységeit, hogy a vevő számára mi az érték. A lean, mint módszer elsősorban az iparban – azon belül pedig az autóiparban – terjedt el.

 

www.bosch.hu

Hirdetés

További cikkek a témában